سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

نمایش محتوای آرشیو سیما

 

 

محتوا با برچسب تسهیلات.

جذب 105 درصدی تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی

جذب 105 درصدی تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی


رئیس اداره امور فناوری مکانیزاسیون کشاورزی

جذب 105 درصدی تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی

رئیس اداره امور فناوری مکانیزاسیون کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان همدان گفت: تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی در همدان 105 درصد معادل 550 میلیارد ریال در سال گذشته جذب شده است.

اکبر راستار در گفت و گو با ایرنا افزود: سهمیه استان همدان در تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی 520 میلیارد ریال بوده که پنج درصد بیشتر از سهمیه جذب کرده است.
وی با بیان اینکه استان همدان در چهار سال گذشته یک هزار و 600 میلیارد ریال تسهیلات مکانیزاسیون کشاورزی جذب کرده است افزود: سهیمه امسال بخش مکانیزاسیون کشاورزی 685 میلیارد ریال است.
وی با اشاره به اجرای طرح شماره‌گذاری ماشین‌های کشاورزی افزود: سال گذشته در این طرح پنج هزار و 400 دستگاه شماره‌گذاری و ساماندهی شد
وی با اشاره به کاهش یک درصدی ضایعات کمباین‌ها در استان، عنوان کرد: میزان ریزش کمباین‌ها در کشور 5.7 درصد و در استان همدان 4.7 درصد است که در راستای کاهش ضایعات در سال گذشته یک هزار و 200 کمباین معاینه فنی شد
راستار افزود: 70 درصد کمباین‌های موجود در استان فرسوده است و در صورتی‌ که کنترل و معاینه فنی کمباین‌ها انجام نشود، میزان ریزش 2 رقمی شده که به اقتصاد کشور ضرر می‌زند
راستار با اشاره به اینکه 1200 دستگاه کمباین در سطح مزارع استان فعالیت دارد، بیان کرد: 820 کمباین بومی بوده و مابقی مهاجر هستند و در زمان برداشت وارد استان می‌شود
رئیس اداره امور فناوری مکانیزاسیون کشاورزی استان همدان اظهار کرد: 60 درصد سوخت بخش کشاورزی در تراکتورها و کمباین‌ها، 24 درصد در مرغداری‌ها و 10 درصد در گلخانه‌ها مصرف می‌شود
وی افزود: مصرف سوخت بخش کشاورزی با وجود اینکه تعداد ماشین‌آلات افزایش یافته از 190 میلیون لیتر در سال 90 به 138 میلیون لیتر در سال 95 رسیده است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پرداخت ۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به جویندگان کار در رزن

پرداخت ۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به جویندگان کار در رزن


فرمانده سپاه ناحیه رزن عنوان کرد:

پرداخت ۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به جویندگان کار در رزن

فرمانده سپاه ناحیه رزن گفت: طی سال گذشته بیش از ۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به جویندگان کار در شهرستان رزن پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ ابوالفضل برات زاده در بازدید از طرح های اقتصاد مقاومتی شهرستان رزن با بیان اینکه اشتغال زایی یکی از مهمترین دغدغه های رهبر انقلاب و بسیج سازندگی است، گفت: طی سال گذشته در زمینه اشتغال زایی و پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی بیش از ۴۵ کارگاه با بیش از ۸ میلیارد ریال تسهیلات به بانک ها معرفی شده اند که از این تعداد ۳۷ کارگاه موفق به اخذ تسهیلات شده است.

وی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی برای متقاضیانی که فاقد مدرک مهارتی بودند نیز با هماهنگی اداره جهاد کشاورزی، مرکز فنی حرفه ای و اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی شهرستان نسبت به برگزاری کلاس های آموزشی اقدام کرده است، افزود: در پایان هر دوره برای شرکت کنندگان گواهی مهارتی صادر می شود که در طول سه سال گذشته بیش از ۷۸۰ نفر در این دوره ها شرکت کرده اند.  

فرمانده سپاه ناحیه رزن از پرداخت بیش از ۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به جویندگان کار طی سال گذشته خبرداد و گفت: طی سال گذشته به ۳۷ کارگاه، تسهیلات اشتغال پرداخت شده است.  

وی عنوان کرد: برای ۸۸ نفر نیز به صورت مستقیم  از طریق پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی اشتغال زایی صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: تسهیلات در زمینه های پرورش دام سبک و سنگین، پرورش قارچ، پرورش زنبور عسل، پرورش مرغ بومی، پرورش ماکیان، کشت محصولات گلخانه ای، کشت زعفران، صنایع دستی و خیاطی به متقاضیان پرداخت شده است.

امام جمعه شهرستان رزن نیز اقتصاد مقاومتی را یکی از مهمترین دغدغه های مقام معظم رهبری برشمرد و گفت: بسیج و سپاه در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و رفع محرومیت در جامعه اسلامی و همچنین در راستای مقابله با تهدیدات دشمنان در عرصه ایجاد اشتغال و اقتصاد مقاومتی وارد میدان شده و در این ماموریت به توفیقات روزافزون دست پیدا کرده است.  

حجت الاسلام سید عبدالعظیم مولازاده برگزاری اردوهای جهادی هجرت و خدمات‌رسانی به محرومین، اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی و برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را از مهم‌ترین رسالت‌های بسیج سازندگی عنوان کرد و اظهار داشت: درهمین راستا پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی در کنار آموزش مهارت کار جویان در حمایت از ایجاد اشتغال نقش بسزایی دارد.

حجت الاسلام مولازاده عنوان کرد: با توجه به اینکه حمایت و ایجاد طرح های اقتصاد مقاومتی در ایجاد اشتغال پایدار بسیار موثر است راه اندازی این نوع طرح ها علاوه بر اشتغال پایدار موجب افزایش تولیدات داخلی و عدم وابستگی کشور به بیگانگان خواهد شد.  

وی کمک به دولت در اجرای طرح عظیم توسعه بخش کشاورزی، ترویج و تقویت فرهنگ کار، تولید و کارآفرینی، مردمی کردن اقتصاد مقاومتی، کمک به معیشت خانوارهای روستایی، افزایش سرانه تولید روستایی و ایجاد تعادل و کنترل بازار عرضه و تقاضا را از اهداف اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی برشمرد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


۶۰۰ طرح اقتصاد مقاومتی در نهاوند

۶۰۰ طرح اقتصاد مقاومتی در نهاوند


فرمانده سپاه ناحیه نهاوند

۶۰۰ طرح اقتصاد مقاومتی در نهاوند

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند گفت: بسیج سازندگی نهاوند با اعطای ۶ میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی ۶۰۰ طرح اشتغالزایی برای جوانان فعال کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ کامران کریمی اظهار داشت: نزدیک به ۶۰۰ نفر از بسیجیان نهاوند با انجام کارهای بزرگ و کوچک اقتصادی زودبازده، کمک بسیاری به تحقق اقتصاد مقاومتی داشته اند.

وی افزود: بسیجیان و جوانان تحصیل‌کرده نهاوندی طرح‌های زودبازده خود را در راستای اقتصاد مقاومتی به بسیج سازندگی سپاه در نهاوند ارائه داده و با یک‌روند رو به رشد کار خود را شروع و با دریافت ۶ میلیاردتومان تسهیلات طی دو سال اخیر و راه اندازی ۶۰۰ طرح برای تعداد زیادی ایجاد اشتغال کرده اند.

کریمی اظهار داشت: طرح‌های اقتصاد مقاومتی اجرا شده در شهرستان نهاوند شامل دامداری سبک، بسته‌بندی انواع مواد غذایی و خشکبار، تولید قارچ، کمپوست، زنبورداری، قالی‌بافی، توسعه کشاورزی و باغداری است.

فرمانده سپاه نهاوند عنوان کرد: طی سال‌های اخیر بسیج سازندگی نهاوند با ورود به بحث اقتصاد مقاومتی به دنبال ایجاد اشتغال و استفاده از کالاهای ایرانی و راهکار بهتری برای جذب قشر تحصیل‌کرده به بازار کار با یک مدیریت جهادی خوب است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی

پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی


معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان

پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی

معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: 295 واحد نیمه تعطیل و تعطیل استان با تأمین سرمایه مورد نیاز به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ عباس احمدی در کارگروه اقتصاد مقاومتی با حضور بخشداران استان همدان در اسدآباد افزود: یک هزار و 490 میلیارد ریال تسهیلات به این واحدها پرداخت شده است.
وی تصریح کرد: این واحدها در بخش صنعت و دامدارِی، مرغداری، شیلات و صنایع تبدیلی هستند.
احمدی با اشاره به فعالیت بدون وقفه کارگروه رفع موانع تولید و تسهیل در استان همدان گفت: دیگر واحدهای مشکل دار نیز مورد بررسی و پیگیری قرار خواهند گرفت.
وی خاطرنشان کرد: سرمایه در گردش مورد نیاز به تمام واحدها پرداخت می شود به شرطی که در بازاریابی و فروش محصولات تولیدی مشکل نداشته باشند.
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان با گلایه از صادرکنندگان استان اظهار کرد: بخش صادرات استان با مشکلاتی روبروست که از ناحیه تولیدکنندگان است.
احمدی با بیان اینکه تا کنون 169 میلیون دلار از گمرک همدان کالا صادر شده است، افزود: صادرکنندگان گمرک همدان را رها کرده و در سایر شهرها به مبادلات خود می پردازند.
وی یادآورشد: این موضوع به دستور استاندار در حال پیگیری و آسیب شناسی است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


توسعه صنایع تبدیلی در روستاها

توسعه صنایع تبدیلی در روستاها


بخشدار مرکزی اسدآباد

توسعه صنایع تبدیلی در روستاها

بخشدار مرکزی اسدآباد گفت: دولت باید در زمینه توسعه صنایع تبدیلی با پرداخت تسهیلات از روستاییان حمایت کند.

به گزارش خبرنگار مهر، هاشم صوفی در نشست مدیران کل و بخشداران استان همدان با موضوع اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی فرصتی طلایی برای صنعت و تولید ملی محسوب می‌شود.

وی افزود: با پیروی از اصول اقتصاد مقاومتی در راستای توسعه اقتصادی روستاها، می‌توان به اقتصاد پایدار روستاها در آینده امیدوار بود.

بخشدار مرکزی اسدآباد بابیان اینکه بخش عمده‌ای از اجرای اقتصاد مقاومتی در گرو برنامه‌ریزی‌های پایدار است، عنوان کرد: روستائیان نقش بی‌بدیلی در توسعه کشور دارند چراکه دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای برای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی هستند.

صوفی بیان کرد: دولت باید در زمینه توسعه صنایع تبدیلی با پرداخت تسهیلات از روستائیان حمایت کند.

وی اظهار داشت: هرچه اقتصاد در روستاها پویاتر و شکوفاتر باشد، فرایند توسعه و پیشرفت کشور مناسب‌تر خواهد بود.

بخشدار مرکزی اسدآباد بابیان اینکه باید به روستاها به عنوان یکی از اصلی‌ترین ستون‌های اقتصاد مقاومتی توجه شود، افزود: برگزاری کلاس‌های آموزش فنی‌وحرفه‌ای در روستاها، توسعه گردشگری در روستاهای هدف گردشگری، ایجاد کارگاه‌های کوچک و زودبازده و عرضه تولیدات و صنایع دستی روستائیان در نمایشگاه توانمندی‌های روستایی بخشی از اقدامات بخشداری در روستاهای اسدآباد بوده است.

فرماندار اسدآباد نیز گفت: باید اقدامات لازم برای تقویت هرچه بیشتر درآمد روستائیان انجام شود.

حسین افشاری با اشاره به ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی، تاکید کرد: باید بیش از گذشته در راستای اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پایدار و افزایش درآمد روستائیان کار شود.

افشاری افزود: تفاخر به روستایی بودن دربین مردم روستا با ارائه خدمات هرچه بیشتر و ایجاد درآمد و اقتصاد پویا موجب مهاجرت‌های معکوس از شهرها به روستاها خواهد شد.

وی عنوان کرد: باید با اجرای اقتصاد مقاومتی، برنامه‌های مختلف نشاط اجتماعی، اعتماد به نفس اجتماعی بالایی در بین روستائیان ایجاد کنیم.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


تخصیص 30 میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در نهاوند

تخصیص 30 میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در نهاوند


فرمانده سپاه ناحیه نهاوند

تخصیص 30 میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در نهاوند

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند با اشاره به تخصیص 30 میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی از ابتدای سال جاری تاکنون در نهاوند گفت: تاکنون برای 250 نفر از جوانان شهرستان اشتغالزایی صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ همایش تعاون،  اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی با حضور مسئولان استانی، امام جمعه و مسئولین شهرستانی در تالار شهید باهنر نهاوند برگزار شد.

کامران کریمی فرمانده سپاه ناحیه نهاوند در این همایش اظهار داشت:فرمانده سپاه ناحیه نهاوند با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری بیان داشت: در اقتصاد مقاومتی باید کار را به مردم سپرد و براساس اصل ۴۴ قانون اساسی پیش برویم و وابستگی به نفت در کشور کم شده واز دیگر منابع اقتصادی استفاده کنیم و آن را جایگزین نفت کنیم و اگر این کار را کردیم گام بزرگ اقتصادی برداشته ایم.

وی تصریح کرد: مدیریت مصرف و استفاده از تولیدات داخلی از دیگر الزامات اقتصاد مقاومتی از دیدگاه مقام معظم رهبری بود و از ارکان اصلی آن می‌توان مدیریت جهادی را نام برد .

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند در بخشی از سخنان خود اشاره‌ای به کارهای انجام شده در بحث اقتصاد مقاومتی کرد و گفت: سپاه شهرستان نهاوند از همان سال 89 اقدام به کارهای بسیار خوبی در این خصوص کرده که از آن جمله می‌توان به ایجاد اشتغال برای جوانان و محرومیت ‌زدایی اشاره کرد.

وی افزود: در سال گذشته مبلغ 3 میلیارد تومان تسهیلات به بسیجیان جویای کار با ارائه مدارکی از فنی و حرفه ای و اداره کار شهرستان اعطا شد و برای 290 نفر از جوانان ایجاد اشتغال ایجاد شده است.

کریمی در پایان خاطرنشان کرد: در سال جاری نیز این مبلغ اختصاص داده شد که تاکنون برای 250 نفر از جوانان شهرستان اشتغالزایی صورت گرفته است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پرداخت بیش از دو هزار میلیاردی تسهیلات رونق تولید در استان

پرداخت بیش از دو هزار میلیاردی تسهیلات رونق تولید در استان


معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری

پرداخت بیش از دو هزار میلیاردی تسهیلات رونق تولید در استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان گفت: تاکنون 2 هزار و 743 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در استان همدان پرداخت‌ شده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ رضا قیاسی در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه تاکنون هشت جلسه کمیته اقتصادی ستاد اقتصاد مقاومتی برگزارشده است، اظهار کرد: این هشت جلسه 35 مصوبه داشته است.
وی با اشاره به اینکه 10 دستگاه اجرایی استان عضو کمیته اقتصادی ستاد اقتصاد مقاومتی هستند، ادامه داد: در جلسات کمیته اقتصادی پروژه‌های اولویت‌دار اقتصاد مقاومتی بررسی‌شده‌اند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همدان با اشاره به برگزاری 108 جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان همدان، افزود: این 108 جلسه 770 مصوبه داشته است.
قیاسی با بیان اینکه از 770 مصوبه ستاد تسهیل تاکنون 363 مصوبه اجرایی شده و 264 مصوبه در حال پیگیری است، بیان کرد: تاکنون یک هزار و 140 طرح در سایت بهین یاب ثبت‌ نام کرده تا تسهیلات دریافت کنند.
وی با تأکید بر اینکه از یک‌هزار و 140 طرح ثبت‌نام کرده در سایت بهین یاب 685 طرح بررسی و مصوب شده است، ادامه داد: برای پرداخت تسهیلات رونق 98 طرح با یک‌هزار و 663 میلیارد ریال در بانک‌های استان در دست بررسی است.
این مسئول با اشاره به اینکه تاکنون 249 میلیارد ریال به 135 واحد به‌ صورت مستقیم تسهیلات پرداخت‌ شده است، افزود: عقد قرارداد برای 284 طرح انجام‌شده که از این تعداد به 283 واحد با یک‌هزار و 444 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت‌شده است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پرداخت حدود 164 میلیارد ریال تسهیلات به طرحهای اقتصاد مقاومتی

پرداخت حدود 164 میلیارد ریال تسهیلات به طرحهای اقتصاد مقاومتی


مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان

پرداخت حدود 164 میلیارد ریال تسهیلات به طرحهای اقتصاد مقاومتی

مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان گفت: 163 میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات سال گذشته به طرحهای بخش تولید، کشاورزی و صنعت پرداخت شد.

سرهنگ پاسدار شهرام صادقی در نشست اعضای ستاد پشتیبانی طرح اردو‌های جهادی افزود: 701 فقره تسهیلات به ارزش 120 میلیارد ریال در سال 94 برای پرورش قارچ،‌ آبزیان،‌ طیور، شترمرغ، زنبورعسل، گیاهان دارویی پرداخت شد.
وی بیان کرد: حمایت از طرح های صنایع تبدیلی از سال گذشته در برنامه های بسیج سازندگی قرار گرفت و در این راستا 209 فقره تسهیلات به میزان 34 میلیارد و 620 میلیون ریال برای پودر کردن، خشک کردن، تورشیجات، شوریجات و تولید انواع مربا پرداخت شد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه همدان اظهار کرد: به منظور حمایت از تولیدات داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی انتظار می رود مسئولان از محصولات داخلی تهیه و استفاده کنند.
سرهنگ صادقی افزود: مسئولان هنگام خرید برای اداره ها یا تامین پاداش برای کارکنان اقدام به خرید محصولات تولیدی در داخل استان کنند.
وی اضافه کرد: باید در فروشگاههای عرضه کالا این استان نیز محصولات تولید شده در واحدهای تولیدی و خدماتی همدان توزیع شود.
وی با ذکر اینکه بسیج سازندگی با اجرای طرح عمرانی دنبال کسب سود نیست اظهار کرد: هدف اصلی و محوری بسیج سازندگی زدودن چهره محرومیت از مناطق کمترخوردار است.
مسئول بسیج سازندگی سپاه همدان اضافه کرد: بر این اساس با حضور در مناطق دور دست که پیمانکاران تمایلی به اجرای طرح ندارند اقدام به اجرای فعالیت های عمرانی با استفاده از توان و ظرفیت جوانان بسیجی می کنند.
صادقی فعالیت های اردوهای جهادی را شامل سه حوزه سازماندهی و هماهنگی برای خدمات رسانی، فعالیتهای فنی و عمرانی با استفاده از منابع ملی، استانی و خیران و تولیدات کشاورزی و اقتصاد مقاومتی برشمرد.
وی به تشریح اقدامات صورت گرفته در اردوهای جهادی در سال گذشته پرداخت و گفت: 2 هزار و 145 دانشجو در قالب 70 گروه به همراه 174 نفر از طلاب در مناطق محروم حضور یافتند.
وی اضافه کرد: 18 هزار و 17 نفر در قالب اردو‌های جهادی یک روزه مشارکت کردند و اردوهای ویژه بسیج مهندسان با حضور 496 نفر برگزار شد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه همدان اضافه کرد: 200 دانشجو در طرح های جهادی سه روزه حضور داشتند و 25 طرح عمرانی شامل خانه عالم و مسجد با مشارکت این افراد به سرانجام رسیده است.
صادقی درباره خدمات صورت گرفته توسط بسیج پزشکان گفت: 112 تیم‌ بهداشتی در مناطق محروم حضور یافته و اقدام به ویزیت رایگان بیماران کردند.
وی همچنین از برگزاری 2 هزار و 300 کارگاه آموزشی با حضور بسیج جامعه طلاب،‌ مشاوران و پزشکان در سال 94 خبر داد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه همدان اضافه کرد: شهرستانهای این استان سال گذشته میزبان چهار گروه جهادی از تهران بود.
سرهنگ صادقی افزود: بسیج جامعه پزشکان کشور در روستای قهورد سفلی کبودراهنگ، بسیج ورزشکاران در جیحون آباد نهاوند، بسیج اصناف در یکی از روستاهای تویسرکان به همراه یک گروه جهادی در همدان حضور یافتند.
وی گفت: یکسری اعتبار برای هزینه جاری، تردد و اسکان در اختیار جهادگران قرار می گیرد ولی برای انجام کارهای عمرانی نیازمند اختصاص اعتبار هستیم.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


تخصیص تسهیلات 890 میلیارد ریالی به طرح های اشتغالزایی همدان

تخصیص تسهیلات 890 میلیارد ریالی به طرح های اشتغالزایی همدان


مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان

تخصیص تسهیلات 890 میلیارد ریالی به طرح های اشتغالزایی همدان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: از ابتدای سالجاری 890 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به واحدهای تولیدی و صنعتی در استان همدان پرداخت شده است.

مسعود اقلامی در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان افزود: برخی پرونده‌ها در سال 94 عقد قرارداد شده در سالجاری پرداخت شده است و این موجب افزایش میزان پرداختی نسبت به طرح‌های عقد قراردادی شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان بیان کرد: 83 میلیارد ریال سهمیه مشاغل خانگی برای استان همدان در نظر گرفته شده که تاکنون 54 میلیارد ریال از این مبلغ ابلاغ شده است.
وی افزود: تاکنون 149 فقره طرح مشاغل خانگی به ارزش شش میلیارد و 860 میلیون ریال معادل 12.7 درصد از کل سهمیه تسهیلات پرداخت شده است.
اقلامی بیان کرد: در سالجاری نام 661 نفر به عنوان شاغلان جدید در سامانه رصد استان همدان ثبت شده‌ است که 60 درصد از این افراد مردان و 40 درصد نیز زنان هستند.
وی گفت: 10.5 درصد از این افراد در بخش صنعت، 27.5 درصد در بخش کشاورزی و 62 درصد در حوزه خدمات مشغول به کار شده اند.
نرخ بیکاری در استان همدان 8.6 درصد بوده و استان همدان ششمین استان کشور دارای نرخ بیکاری تک رقمی در کشور است.

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


بهره گیری از تسهیلات برای کسب و کار خانگی

بهره گیری از تسهیلات برای کسب و کار خانگی


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما

بهره گیری از تسهیلات برای کسب و کار خانگی

از ابتدای سال تا کنون به 164 واحد ویژه خواهران در همدان تسهیلات اقتصاد مقاومتی پرداخت شده است . به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ،مسئول بسیج سازندگی استان همدان افزود: 320 نفر از بانوان در این راستا به کسب کار خانگی اشتغال پیدا کرده‌اند. شهرام صادقی با بیان اینکه همچنین بسیج سازندگی همدان در بخش اقتصاد مقاومتی به 707 کارگاه 120 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است گفت: این طرح ها شامل تولیدات گلخانه ای، اصلاح باغات، دام سبک و سنگین، کشت گیاهان دارویی، تولید کود ورمی کمپوست، پرورش زنبور عسل، پرورش شترمرغ، پرورش ماکیان، پرورش آبزیان، پرورش قارچ است . وی تصریح کرد: سال گذشته در بخش صنایع تبدیلی هم به 212 کارگاه 40 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است که این طرح ها شامل صنایع شربت و مربا، صنایع فناوری لبنیات، صنایع ترشیجات و شوریجات، صنایع روغن گیری، صنایع اسانس گیری، صنایع بسته بندی، صنایع پودر کن و صنایع خشک کن، صنایع ریسندگی و بافندگی و صنایع تولید خوراک دام است. مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین استان همدان گفت: امسال با کمک این مجموعه 80 واحد تولیدی کوچک که در گذشته تعطیل شده بود، دوباره به چرخه تولید بازگشتند. سرهنگ شهرام صادقی با بیان اینکه گرفته بیشتر این واحدهای تولیدی در زمینه بازاریابی و تامین سرمایه در گردش مشکل داشتند افزود: بیشتر واحدهای تولیدی راکد مربوط به بخش کشاورزی بویژه تامین خوراک و دام بود که با حمایت بسیج سازندگی دوباره فعال شدند. وی اظهار داشت : علاوه بر پرداخت سرمایه در گردش، شرکت های طرف قرارداد سازمان بسیج سازندگی اقدام به بازاریابی برای کالاهای این واحدهای تولیدی کردند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی

دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی


مسئول بسیج سازندگی استان همدان

دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی

به گفته مسئول بسیج سازندگی استان همدان 164 واحد تولیدی ویژه خواهران دراین استان تسهیلات اقتصاد مقاومتی دریافت کرده اند.به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، شهرام صادقی با اشاره به اینکه 3.5میلیارد تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در راستای اشتغال خانگی به بانوان اعطا شده است، افزود:در این زمینه 320 نفر از بانوان به کسب کار خانگی اشتغال پیدا کرده‌اند. وی افزود:بسیج سازندگی در سه عرصه اردوهای جهادی، فعالیت‌های عمرانی و اقتصاد مقاومتی برای توسعه و آبادانی کشور گام‌های موثری بر داشته است. وی با بیان اینکه اردوهای جهادی از قشرهای پزشکان، مهندسین، دانشجویان و دانش‌آموزان و طلاب هستند، گفت: بیش از 50 درصد این فعالیت ها مربوط به قشر بانوان است. مسئول بسیج سازندگی استان همدان یکی از عوامل موفقیت بانوان در موضوع اشتغال خانگی را بازاریابی بیان کرد و افزود: بانوان فعال در این عرصه بایدبا مهارت‌آموزی و تشویق دیگران اشتغال خانگی را گسترش و به صورت شبکه‌ای افراد بیشتری را تحت پوشش قرار دهند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


طرح های اشتغال‌زایی در استان همدان

طرح های اشتغال‌زایی در استان همدان


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان

طرح های اشتغال‌زایی در استان همدان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: ۶۹۰ میلیارد تومان تسهیلات برای طرح‌های اشتغال‌زایی در استان همدان پرداخت شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود اقلامی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان بابیان اینکه ۵۱ مصوبه در کارگروه پیگیری شده و ۴۵ کارگروه نیز در شهرستان‌ها تشکیل‌شده است، گفت: ۲۷ هزار و ۷۶۲ طرح اشتغال‌زایی در استان همدان از ابتدای سال جاری تاکنون توسط بانک‌های عامل عقد قرارداد شده است.

وی تسهیلات پرداخت‌شده برای این تعداد از طرح‌های اشتغال‌زایی را ۶۹۰ میلیارد تومان عنوان کرد و بیان داشت: بانک ملی با ۱۱۵ طرح، بانک ملت با هزار و ۷۰۵ طرح و بانک‌های تجارت و سپه صادرات و بانک رفاه از دیگر بانک‌های عامل هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان در ادامه سخنانش اظهار داشت: ۳۹۰ طرح به مبلغ ۳۸ میلیارد تومان نیز از صندوق توسعه ملی عقد قرارداد شده است.

اقلامی در خصوص طرح‌های تسهیلات سفر ریاست جمهوری به استان همدان نیز گفت: طرح‌ها بررسی و بین بانک‌ها تقسیم شد و ۸۸۰ طرح بااعتبار ۶۲۳ میلیارد تومان سرمایه در گردش و ۲۳۸ طرح بااعتبار ۵۷۶ میلیارد تومان سرمایه ثابت بین بانک‌ها عقد قرارداد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان عنوان کرد: درمجموع هزار و۲۰۰  میلیارد تومان طرح در قالب تامین سرمایه ثابت و سرمایه در گردش عقد قرارداد شده است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


رونق کسب وکارهای خانگی وخرد وکوچک

رونق کسب وکارهای خانگی وخرد وکوچک


مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید

رونق کسب وکارهای خانگی وخرد وکوچک

به گفته مدیرعامل صندوق کار افرینی امید از ابتدای سال جاری تاکنون 950 میلیارد تومان تسهیلات برای رونق کسب وکارهای خانگی وخرد وکوچک در کشور پرداخت شده است.به گزارش خبرگزاری صدا و سیما آقای نورالله زاده در حاشیه افتتاح یکی از طرحهای مشاغل خانگی در همدان گفت: با پرداخت این میزان تسهیلات از 45 هزار واحد کسب وکار کوچک در سطح کشور حمایت مالی شده است. وی گفت: علاوه بر اعطای تسهیلات به کار آفرینانان در حوزه بازار فروش هم به کارآفرینان مشاوره داده می شود . مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید استان همدان هم رسالت اصلی این صندوق را حمایت ازفعالیتهای کسب وکارهای خرد وکوچک خانگی دانست .اقای افروخته گفت: این صندوق در بخش اشتغال در استان همدان 28 میلیارد تومان اعتبار دارد که 14 میلیارد تومان به طرحهای اشتغالزا خانگی پرداخت شده است. مدیرکل تعاون کار ورفاه اجتماعی استان همدان هم گفت: مشاغل خانگی با هزینه های بسیار کم واشتغال ثابت ایجاد می شود که باید در این زمینه فرهنگ سازی لازم صورت گیرد. آقای اقلامی گفت از ابتدای امسال تاکنون 8 میلیاردو 300 میلیون تومان تسهیلات برای مشاغل خانگی در استان همدان درنظر گرفته شده است که با 12 میلیارد تومان تسهیلات صندوق کار افرینی امید این میزان به بیش از 20 میلیارد تومان می رسد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


راه‌اندازی واحدهای کوچک و عملیاتی

راه‌اندازی واحدهای کوچک و عملیاتی


مسئول سازمان بسیج سازندگی

راه‌اندازی واحدهای کوچک و عملیاتی

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان همدان گفت :از ابتدای سال تا کنون 100 میلیارد ریال تسهیلات برای راه‌اندازی واحدهای کوچک و عملیاتی در این استان اختصاص یافته است . به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، سرهنگ صادقی با بیان اینکه این تسهیلات با هدف کمک به راه اندازی واحدهای تولیدی کوچک و مشاغل خانگی ارائه می شود افزود : با ارائه این تسهیلات 600 واحد تولیدی و 70 واحد صنایع تبدیلی در حوزه اقتصاد مقاومتی در استان همدان آغاز به کار کرده است. وی با بیان اینکه حداقل تسهیلات 50 میلیون ریال و حداکثر 300 میلیون ریال است گفت : در بخش صنایع تبدیلی خشک کن میوه ، شوریجات ، ترشیجات ، عرقیات ، بسته بندی مواد غذایی و در بخش واحدهای تولیدی کوچک هم تولید قارچ خوارکی ، پرورش طیور و ماکیان ، پرورش شتر مرغ و پرورش زنبور عسل از مهم ترین واحدهای راه اندازی شده است. مسئول سازمان بسیج سازندگی استان همدان همچنین با بیان اینکه اصلاح الگوی مصرف یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: از ابتدای سال تا کنون در حوزه اقتصاد مقاومتی برای مهارت‌آموزی و مهارت‌افزایی، 3 هزار نفر از آموزش‌های لازم در این زمینه بهره‌مند شده‌اند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پرداخت وام قرض‌الحسنه به مددجویان

پرداخت وام قرض‌الحسنه به مددجویان


رئیس کمیته امداد امام خمینی

پرداخت وام قرض‌الحسنه به مددجویان

رئیس کمیته امداد امام خمینی نهاوند گفت: ۹ میلیارد و ۵۷۴ میلیون ریال تسهیلات به مددجویان زیر پوشش کمیته امداد نهاوند پرداخت شد.

علی کاویانی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: تا پایان آذرماه امسال تعداد ۴۲۶ فقره وام در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه و اشتغال بااعتباری افزون ‌بر ۹ میلیارد و ۵۷۴ میلیون ریال به مددجویان تحت پوشش به این نهاد پرداخت‌شده است.

وی افزود: از این تعداد ۳ میلیارد و ۷۷۸ میلیون ریال آن وام قرض‌الحسنه در قالب ۳۳۱ فقره و تسهیلات اشتغال نیز در قالب ۹۵ فقره بااعتبار ۵ میلیارد و ۷۹۶ میلیون ریال به مددجویان پرداخت‌شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان نهاوند بابیان اینکه از مهم‌ترین طرح‌های کمیته امداد در راستای توانمند‌سازی محرومان اعطای وام به‌صورت قرض‌الحسنه با کمترین سود است، گفت: اعطای تسهیلات به مددجویان باید منتهی به اشتغال آن‌ها شود.

کاویانی اضافه کرد: متقاضیان اشتغال و خودکفایی می‌توانند برای دریافت وام از کمیته امداد با در دست داشتن درخواست کتبی، تصویر گواهی فنی و حرفه‌ای یا پروانه کسب، تصویر کپی شناسنامه متقاضی و افراد تحت تکفل و تکمیل برگه‌های مربوطه در محل ثبت‌نام اقدام کنند.

وی گفت: آموزش مددجویان در مهارت‌های فنی و حرفه‌ای، هنرهای دستی و همچنین فروش تولیدات مددجویان ازجمله اقدامات این نهاد در جهت پیش برد اهداف و ایجاد اشتغال آن‌ها است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی

پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی


مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی

پرداخت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان همدان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون پنج هزار و 460 میلیارد ریال تسهیلات به طرح های تولیدی استان همدان پرداخت شده است.

مسعود اقلامی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان همدان افزود: از این میزان تسهیلات، یک هزار و 740 میلیارد ریال به چهار هزار و 170 طرح تولیدی شهرستان همدان اختصاص داده شد.
وی با بیان اینکه این تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی پرداخت شده است افزود: تسهیلات بخش صنعت با سود 16 درصد و بخش کشاورزی با سود 14 درصد پرداخت می شود.
وی بیان کرد: تاکنون دو هزار و 281 طرح در بخش کشاورزی به مبلغ 814 میلیارد ریال معرفی شده است که پرداخت تسهیلات به 289 طرح به مبلغ 376 میلیارد ریال به تصویب رسیده است.
وی ادامه داد: همچنین یک هزار و 982 طرح به مبلغ 366 میلیارد ریال اعتبار نیز در حال بررسی است که هر یک از شهرستان های استان طرح های ویژه خود را به منظور دریافت تسهیلات از صندوق توسعه ملی اعلام کرده اند.
یکی از دو نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بیکاری فشار روحی بسیاری بر مردم وارد کرده است.
ابراهیم کارخانه ای افزود: متوسط نرخ بیکاری در استان همدان به 7.35 درصد رسیده است اما باید برای بهتر شدن آن تلاش بیشتری کرد.
وی تصریح کرد: برای کاهش نرخ بیکاری در جامعه باید رابطه بین صنعت و دانشگاه را برقرار و مستحکم کرد و در این زمینه وزارت خانه ها باید با هم همکاری کنند.
وی بیان کرد: دولت برای رفع مشکل بیکاری باید نظارت دقیقی بر هزینه تسهیلات اشتغالزایی در طرح های تولیدی، صنعتی و کشاورزی داشته باشد تا در مسیر صحیح صرف شود.
کارخانه ای تاکید کرد: سطح کیفیت محصولات تولیدی در کشور و استان همدان باید ارتقا یابد تا قابل رقابت با تولیدات دیگر کشورها باشد و از ظرفیت های صادراتی برای تولید ارزش افزوده استفاده شود.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: دانشگاه ها و صنعت با هم ارتباط ندارند و از ظرفیت های یکدیگر در چهار مولفه آموزش، پژوهش، فناوری و توسعه استفاده نمی کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان استان

تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان استان


سرپرست پارک علم و فناوری استان

تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان استان

سرپرست پارک علم و فناوری استان همدان گفت: در نیمه نخست امسال ۷۴۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان‌قیمت در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان استان همدان قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید کزازی در نشست هم‌اندیشی شرکت‌های دانش‌بنیان استان همدان که با حضور معاون رئیس‌جمهور برگزار شد، گفت: با در اختیار گذاشتن این میزان تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان ۱۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان فروش داشتند.

کزازی همچنین بابیان اینکه در این مدت، واحدهای فناوری مستقر در مراکز رشد استان همدان در قبال ۱۵۰ میلیون تومانی که شرکت‌های دانش‌بنیان در اختیار آن‌ها قراردادند، یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان فروش داشتند، گفت: این میزان فروش نشان‌دهنده بازدهی خوب این شرکت‌ها است.

سرپرست پارک علم و فناوری استان همدان با اشاره به نیازهای اساسی شرکت‌های دانش‌بنیان، عنوان کرد: مشاوره‌های تجاری‌سازی و بازاریابی، مشاوره‌های علمی و فنی و  شرکت در نمایشگاه‌ها و فن بازار ازجمله این نیازهاست.

وی درخواست تسهیلات، معرفی به سازمان‌های ذی ربط، درخواست فضای استقرار اداری، درخواست فضای کارگاهی، معرفی سرمایه‌گذار و استفاده از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی را از دیگر نیازها برشمرد.

سرپرست پارک علم و فناوری استان همدان بابیان اینکه باید برای بازارهای شرکت‌های دانش‌بنیان فکری اساسی شود، گفت: سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان برگشت سرمایه به همراه دارد.

کزاری به تعداد مراجعه‌کنندگان به شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره و عنوان کرد: در سال ۹۰ تعداد ۳۲۰ نفر و امسال ۴۸۶ نفر به این شرکت مراجعه کرده‌اند و بیش از ۸۰ درصد مراجعه‌کنندگان دارای تحصیلات عالی هستند.

وی همچنین بابیان اینکه عملیات اجرایی سایت پارک علم و فناوری استان همدان تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، گفت: تا اواخر سال آینده باید هشت هزار مترمربع فضا برای استقرار، تحویل شرکت‌های دانش‌بنیان شود.

سرپرست پارک علم و فناوری استان همدان یادآور شد: پارک علم و فناوری استان همدان برنامه‌های خود را در هفت محور شامل توسعه کمی و کیفی شرکت بر اساس پتانسیل‌های استانی، ارتقا ساختار بر اساس خدمات، انتقال تجاری‌سازی، فناوری توسعه زیرساخت‌های عمرانی، توسعه زیرساخت‌های مدیریت سازمانی، گسترش تعامل‌های بین‌المللی و گسترش مراکز فناوری در سطح استان تدوین و تصویب کرده است.

.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پرداخت ۵۵میلیاردتومان تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زایی همدان

پرداخت ۵۵میلیاردتومان تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زایی همدان


معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرماندار همدان

پرداخت ۵۵میلیاردتومان تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زایی همدان

معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرماندار همدان گفت: امسال ۵۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات از سوی بانک‌ها به طرح‌های اشتغال‌زایی شهرستان همدان پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین افشار در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان همدان با اشاره به «بند د» تبصره ۱۱ قانون بودجه در خصوص بانک‌های عامل، اظهار داشت: با توجه به گزارش دریافتی، عمده بانک‌ها به تعهدات خود عمل کرده‌اند و چند مورد باقی‌مانده در حال پیگیری است.

وی با افزودن اینکه گزارش بانک‌ها نشان می‌دهد در شش‌ماهه نخست امسال ۵۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات باوجود همه محدودیت‌ها از سوی بانک‌ها به واحدهای تولیدی پرداخت شده است، گفت: این تسهیلات به طرح‌های اشتغال‌زایی شهرستان همدان تعلق‌گرفته است.

معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرماندار همدان بابیان اینکه از محل تسهیلات سفر رئیس‌جمهور به همدان یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای طرح‌های اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی در استان تصویب‌شده است، افزود: مراحل نهایی ابلاغ استان در حال انجام است و با لحاظ شدن سهم بانک‌ها در آینده‌ای نزدیک در اختیار مدیریت ارشد استان قرار می‌گیرد و بین بانک‌ها توزیع می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی طرح‌های شهرستان همدان را طوری در نظر داشته باشند که به اشتغال‌زایی شهر کمک شود، ادامه داد: باید آیین‌نامه‌ها همراه با مصوبات در اختیار متقاضیان و متولیان طرح‌ها قرار گیرد تا با آمادگی لازم کارها انجام شود.

افشار با اشاره به اینکه زمان مشخص شدن این طرح‌ها دوساله است، گفت: باید طرح‌های دارای اولویت و توجیه اقتصادی، مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه در بخش مرکزی و شراء اجرای طرح‌های کوچک شروع‌شده است، بیان کرد: به‌طور عمده در مناطق روستایی طرح‌های کوچک شروع به کار می‌کنند و در طرح‌های بزرگ مشکلی کمتری موجود است و آمادگی دستگاه‌های اجرایی باید به نحوی باشد که مشاغل و کارگاه‌های کوچک حفظ شود.

معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرماندار همدان در ادامه با اشاره به تصویب اعتبارات تملک و دارایی شهرستان همدان با رویکرد کار محوری، عنوان کرد: در توزیع اعتبارات تملک و دارایی، به روی موضوع اشتغال به‌عنوان نخستین مشکل در کشور تمرکز شده است.

افشار با تأکید بر اینکه همواره در طرح‌های عمرانی باید به دو نکته توجه کرد، یادآور شد: در طرح‌های استانی به‌طور حتم از پیمانکاران داخلی و نیز در تهیه مواد و مصالح موردنیاز حتی‌الامکان از درون استان بهره گرفته شود.

وی با اشاره به این نکته که این اقدام به رونق اقتصادی کسب‌وکار در درون استان کمک می‌کند، افزود: استفاده از مواد اولیه در داخل استان موجب می‌شود که تولیدکننده محصولاتش به فروش برسد و دپو نشود.

معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرماندار همدان همچنین به ۸۰۰ میلیارد تومان تأمین اعتبار از منابع ملی که در ۱۸ ماه آینده صرف طرح‌های بزرگ و زیربنایی استان می‌شود، اشاره و عنوان کرد: این اعتبار کمک شایانی به اشتغال استان خواهد کرد و باید از این فرصت کم‌نظیر بهره گرفت تا معضل اشتغال در استان و شهرستان حل شود.

افشار در ادامه با اشاره به ۵۸۰ شغل ایجادشده از محل طرح‌های استانی از سوی صندوق کارآفرینی امید، گفت: در هفت‌ماهه نخست امسال سه هزار و۷۷۳ نفر در شهرستان همدان زیرپوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: این آمار حکایت از رشد شش و یک‌دهم درصدی بیمه‌شدگان نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد که نشان می‌دهد شغل‌های جدید در همدان ایجادشده که البته با توجه به رقم بالای بیکاری تغییر محسوسی نکرده است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ازدواج اولویت نخست بررسی تقاضاهای مردمی در همدان باشد

ازدواج اولویت نخست بررسی تقاضاهای مردمی در همدان باشد


استاندار همدان

ازدواج اولویت نخست بررسی تقاضاهای مردمی در همدان باشد

استاندار همدان گفت: تقاضاهای مردمی باید اولویت بندی شوند و ازدواج در اولویت نخست، تسهیلات در اولویت دوم و سایر موارد در اولویت های بعدی قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد ناصر نیک بخت در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان همدان با اشاره به اینکه روستا ها باید آباد شوند و اگر آبدانی در روستاها نباشد روستا تخلیه می شود، اظهار داشت: باید تلاش کنیم تا روستاهایی آباد داشته باشیم.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی برای آبادانی روستاها تلاش زیادی کرده و امکاناتی از جمله آب، برق، گاز، تلفن و غیره را به روستاها برده است، ادامه داد: مشاغل روستایی و مشاغلی که از مسیر کشاورزی، صنایع دستی، گردشگری می توان در روستاها ایجاد کرد سرمایه زیادی نمی خواهد.

استاندار همدان با بیان اینکه با ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان می توان شغل پایدار در روستاها ایجاد کرد، ادامه داد: اگر روستا آباد باشد شهر نیز آباد می شود.

نیک بخت با بیان اینکه فرمانداری‌ها می توانند برای هر روستا یک سند آمایش در نظر بگیرند، عنوان کرد: بهترین امکانات کشاورزی در استان وجود دارد و جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و میراث فرهنگی همه وطیفه دارند در خدمت روستا باشند.

وی با بیان اینکه در روستاهای شهرستان بهار برای هر روستا می توان یک طرح را در اولویت قرار داد، بیان کرد: جهاد کشاورزی باید فعال تر شود و در رابطه با آبادانی روستا و ایجاد اشتغال ورود پیدا کند.

محمد ناصر نیک بخت با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به همدان مردم نیاز های خود را گفته اند اما اکنون در مورد میزان واقعی یا غیر واقعی بودن نیازهای مردم نمی توان نظر داد، افزود: تقاضاهای مردمی باید اولویت بندی شوند و ازدواج در اولویت نخست، تسهیلات در اولویت دوم و سایر موارد در اولویت های بعدی قرار گیرند.

وی با بیان اینکه دو هزار و ۵۰۰ مورد قرض الحسنه را بانک ها اعلام کرده اند که پرداخت کنند، ادامه داد: قدم خوبی برداشته شده اما باید براساس توزیع شهرستانی باشد.

استاندار همدان با بیان اینکه اشتغالی که کمیته امداد امام خمینی(ره) در سال های گذشته در استان همدان ایجاد کرده اشتغال درستی بوده است، بیان کرد: وقتی خانواده ای به خودکفایی می رسد از زیر پوشش کمیته امداد خارج می شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پرداخت تسهیلات به بسیجیان کبود راهنگ

پرداخت تسهیلات به بسیجیان کبود راهنگ


جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین

پرداخت تسهیلات به بسیجیان کبود راهنگ

در همایش هزار نفری بسیجیان کبود راهنگ از ایثارگران این شهرستان قدردانی شد . به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، سردار مجیدی جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین استان همدان در این همایش گفت : دشمنان با تحریم اقتصادی و جنگ فرهنگی در تلاش هستند تا مردم ما را در فشار قرار داده و آنها را در برابر انقلاب و نظام قرار دهند که مردم با بصیرت و هوشیاری توطئه دشمن را شناخته و خنثی کرده اند . فرمانده سپاه ناحیه کبود راهنگ هم گفت : از ابتدای سال تا کنون یک میلیارد و 800 میلیون ریال تسهیلات اشتغال زا و 2 میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی به بسیجیان این شهرستان اختصاص یافته است . سرهنگ بداغی افزود : محورهای فعالیت اقتصادی بسیجیان در زمینه های کشاورزی ، دامداری ، صنایع دستی و باغبانی بوده است .

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


تازه‌های پخش

محتوا با برچسب تسهیلات.

هیچ نتیجه ای وجود ندارد