محتوا با برچسب عاشورا.

ویژه برنامه تاسوعا و عاشورای حسینی

ویژه برنامه تاسوعا و عاشورای حسینی


محرم ماه خون و قیام است .قیام مردی آسمانی از تبار خورشیدیان که با خون خود و ارزشمندترین دارایی اش نهال دین اسلام را آبیاری کرد.
روز نهم محرّم، تاسوعای سال 61 هجری امام حسین و یارانش در محاصره نیروهای دشمن بودند. در این روز دشمن آب را به روی اهل بیت امام حسین(ع) و یاران او بسته بود.
این روز به دلیل این که بر اهل بیت سخت گذشت و شاید یکی از روزهای بسیار سخت و مصیبت‌بار برای خاندان پیامبر بود،به عنوان تاسوعای حسینی، مورد توجه شیعیان قرار گرفت.
امام صادق(ع) فرمود: «تاسوعا روزی است که حسین(ع) و اصحاب او در کربلا محاصره شدند و سپاه شامیان بر ضد آنان گرد آمد. ابن زیاد و عمر سعد از فراهم آمدن آن همه سوار خوشحال شدند و آن روز، حسین(ع) و یارانش را ناتوان شمردند و یقین کردند دیگر برای او یاوری نخواهد آمد و عراقیان او را پشتیبانی نخواهند کرد».

حضرت امام رضا(ع)در مورد روز عاشورا یعنی روز شهادت امام حسین (ع) نیز می‌فرماید: «کسی که در روز عاشورا از انجام کارهای مورد نیاز خویش پرهیز نماید، خداوند، حوائج دنیا و آخرت او را برآورده کند و کسی که روز عاشورا را، روز حزن و اندوه و مصیبت و گریه خود قرار دهد، خداوند روز قیامت را، روز شادی و سرور او گرداند و چشمش با دیدن ما در بهشت، روشن گردد.

تا آسمان عنوان ویژه برنامه ای است که در روز تاسوعا و عاشورای حسینی از صدای مرکز همدان پخش می شود.

Loading the player...
عوامل تولید:

 

تهیه کننده و نویسنده:آقای دادفرما

گوینده:خانم دستگیرنده

گزارشگر:خانم خاقانی

تاریخ تولید: 1394
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.