محتوا با برچسب مرکز همدان.

نمایش طنز معجون محبت

نمایش طنز معجون محبت


نمایش معجون محبت نام نمایش نامه ای است که در صدای مرکز همدان تهیه و تولید شده است و به رفع معضلات مختلف بین همسران با نگاه طنز می پردازد.در این نمایش داستان زندگی زن و شوهری به نام توران و جمال را می شنویید که زن به دنبال جلب محبت همسر خویش جمال است اما جمال نه تنها او را نمی بیند بلکه همه تلاش ها و زحمات او را با بد اخلاقی زیر پا گذاشته و او هر چه سعی می کند به جمال محبت کند و دوست داشتن او را بفهمد نتیجه ای نمی بیند .و او مجبور می شود از راههای دیگر محبت همسرش را به دست بیاورد.او همه تلاش خود را می کند اما.....

Loading the player...
عوامل تولید:

نویسنده و کارگردان :حسین اسفندیاری

تهیه کننده: حسین اسفندیاری 

صدابردار: ابراهیم سامعی

افکتور: پیام شکوهی راد

بازیگران: اکرم ترابیان-بابک ابراهیمی-ملیحه جاوید عهد-مریم والا مقام-پیام شکوهی راد  

تاریخ تولید: 1396
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


عید ولایت

عید ولایت


عید غدیر روز هجدهم ذی‌الحجه از بزرگ‌ترین اعیاد شیعیان. بنابر روایات در روز هجدهم ذی‌حجه سال دهم هجرت پیامبر اکرم(ص) به دستور خدا امام علی(ع) را به مقام خلافت و امامت منصوب کرد. واقعه غدیر در سفر حجة الوداع سال دهم هجری و در سرزمین غدیر خم روی داد.

در احادیث شیعه تعابیری هم چون عیدُاللهِ‌ الاکبر (بزرگ‌ترین عید الاهی)، عید اهل بیت محمد(ص)،و اشرف الاعیاد (والاترین عید)برای این روز به کار رفته است.

ویژه برنامه عید غدیر به مناسبت عید غدیر خم  تهیه شده است.  در این برنامه با استفاده از آیتم هایی مثل گفتار مجری، کارشناس و سرود به  تبیین  این روز پرداخته شده است.    

 

 

Loading the player...
عوامل تولید:

 نام برنامه: عید ولایت

مدت برنامه:  31 دقیقه

تهیه کننده، نویسنده و صدابردار:  داود قمرزاده

گوینده:  موسی طالبیان

تاریخ تولید: 1396
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


دهمین نور

دهمین نور


امام هادی علیه السلام سحرگاه روز پانزده ذیحجه قدم به عرصه گیتی نهاد تا وجود تابناکش روشنایی بخش تاریکی های جهل و بی ایمانی شود. نوزادی در آینده ای نه چندان دور مایه سربلندی و افتخار اسلام شد. امام دهم ادامه دهنده رسالت خطیر امامان ماقبل خویش بود. میلاد با سعادت و پر برکت امام علی النّقی علیه السلام بر تمامی دوست داران خاندان نبوّت و شیعیان جهان مبارک باد.

دهمین ثمره باغ ولایت و دوازدهمین نهال عصمت و طهارت و نخستین فرزند پیشوای نهم در یکی از محلات مدینه، شهر نورانی پیامبر بزرگوار اسلام، در محلی به نام «صریا» دیده به جهان گشود. میلادش به پیشگاه مقدس خاندان عصمت و طهارت مبارک باد.

در چنین روزی هنگامی که خورشید اشعه تابناک خود را بر روی زمین می گسترد، ماه نورافشان امامت و مولود مسعود خاندان ولایت، امام هادی علیه السلام دیده به جهان گشود. پدر بزرگوارش او را به زیباترین نامی که در خاندان رسالت سابقه داشت نامید و نام علی بر وی نهاد. بعضی ازالقاب مبارک حضرت علیه السلام هادی، ناصح عالم،فقیه، امین، عسکری، دلیل، فتّاح، نقی، و مرتضی است؛ چنان که امروز بیشتر شیعیان و دوست داران اهل بیت علیه السلام حضرت را با لقب مشهور «هادی» می شناسند.

برنامه دهمین خورشید  به مناسبت سالروز ولادت امام هادی (ع) تهیه شده است.

 در این برنامه با استفاده از آیتم هایی مثل گفتار مجری، بحث کارشناسی، نمایش و سرود به  تبیین  این روز پرداخته شده است.

 

 

    

 

Loading the player...
عوامل تولید:

نام برنامه: دهمین نور

مدت برنامه:  32 دقیقه

تهیه کننده، نویسنده و صدابردار: داود قمرزاده

گوینده: موسی طالبیان

تاریخ تولید: 1396
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
ولادت با سعادت دهمین اختر تابناک امامت و ولایت... رضا ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۳:۰۲

رضا
ولادت با سعادت دهمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام هادی علیه السلام را به همه هم استانی های عزیز تبریک میگم
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۶/۱۵ ۱۳:۰۲

الغدیر(ویژه برنامه عید غدیر خم)

الغدیر(ویژه برنامه عید غدیر خم)


غدیردرلغت به معنای آبگیر است؛ گودالی در بیابان که آب باران در آن گرد آید. در میان راه دو شهر بزرگ دنیای اسلام، مکه و مدینه، محلی است به نام «جُحفه» که در زمان رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله ، کاروانیان حج گذار در آنجا از هم جدا می شدند و به طرف دیار خود می رفتند. در این محل، غدیر خم جای دارد. علت نام گذاری این غدیر به خم، آن است که آبگیر آنجا به شکل خُمِ رنگرزان بوده و برخی قبایل صحرایی، گاه جامه های رنگ کرده خود را در این آبگیر می شسته اند.

واقعه غدیر خم که در آخرین سال زندگی رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله رخ داد و در آن علی علیه السلام به جانشینی آن حضرت صلی الله علیه و آله برگزیده شد، حادثه ای تاریخی نیست که در کنار دیگر وقایع بدان نگریسته شود. غدیر تنها نام یک سرزمین نیست؛ یک تفکر است. غدیر، نشانه و رمزی است که از تداوم خط نبوت خبر می دهد. غدیر، نقطه تلاقی کاروان رسالت با طلایه داران امامت است. آری، غدیر خم یک سرزمین نیست؛ چشمه ای است که تا پایان هستی می جوشد؛ کوثری است که فنا برنمی دارد؛ و افقی است بی کرانه و خورشیدی است عالم تاب.

بدون شک واقعه غدیر خم، نقش سرنوشت سازی در تعیین مسیر آینده اسلام داشته است. در این واقعه، پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله مهم ترین مأموریت دوران پیامبریِ خود را به انجام رساند؛ مأموریتی که انجام آن، به منزله رساندن پیام رسالت حضرت بود، و کوتاهی در مورد آن، به از بین رفتن زحمات چندین ساله ایشان می انجامید؛ چنان که خداوندمتعالی درآیه 67 سوره مائده می فرماید: «هان ای پیامبر! آنچه را از سوی پروردگارت به تو نازل شده است، تبلیغ کن و اگر چنان نکنی، پیام و رسالت او را انجام نداده ای وخداوند تو را از مردم حفظ می فرماید».

درویژه برنامه الغدیر که در مرکز همدان تهیه و تولید شده است به معرفی نویسنده کتاب الغدیر (مرحوم علامه امینی) پرداخته می شود و سعی شده مخاطبان با بیان نویسنده بزرگ و اثر گرانقدر او در زمینه ی اثبات ولایت امیرالمومنین علی (ع) آشنا شوند.

Loading the player...
عوامل تولید:

نام برنامه : الغدیر          

 گوینده: رضا زندی      

تهیه کننده، نویسنده و صدابردار: مجید صناعتی مروّت                                       

عوامل نمایش: احمد رضا جلیلوند، صابر سماواتی، موسی طالبیان، حمید محسنی

تاریخ تولید: 1395
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
عید ولایت مبارک ...علامه امینی برای ولایت زحمات... علی ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ ۱۲:۳۰

علی
عید ولایت مبارک ...علامه امینی برای ولایت زحمات زیادی کشید سالها برای تالیف کتاب الغدیر رنج برد لطفا در برنامه های مربوط به ولایت وغدیر از علامه امینی هم یاد کنید باتشکر .
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ ۱۲:۳۰

صدای روستا

صدای روستا


شناخت دقیق مسایل مربوط به روستاهای ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا ریشه تمامی مشکلات و مسائل مختلف نیود پیشرفت در مناطق روستایی قرار دارد.

یکی از اهداف کلان توسعه روستاها کاهش بیکاری و توسعه فعالیت های شغلی است. توسعه و عمران روستایی در چند دهه اخیر همواره یکی از دغدغه های اصلی توسعه در ایران و اکثر کشورهای در حال توسعه بوده است.در بسیاری از کشورها، توسعه روستائی به مثابه راهبردی با اهمیت برای تامین نیازهای اساسی و توزیع بهینه منافع ناشی از توسعه ملی تلقی شده و بدین منظور با شیوه‌های متعدد، الگوهای متنوعی برای توسعه روستایی تجربه شده که عمدتا دستاوردهای مطلوبی نداشته و هنوز سهم جوامع روستایی جهان سوم از توسعه و پیشرفت بسیار اندک است.

صنعتی شدن روستاها با ایجاد فرصتهای شغلی جدید، نرخ بیکاری را کاهش می دهد.به همین جهت صدای مرکز همدان برای تحقق توسعه روستاها و معرفی توانمندی های روستاهای استان همدان با پخش برنامه های مختلف در تحقق این امر تلاش می کند.یکی از این برنامه ها صدای روستا نام دارد که به روستاهای استان همدان سر زده و زیبایی ها و توانمندی های روستاهای استان همدان را با بیانی شیوا برای شنوندگان معرفی کند.در این برنامه گزارشگر با حضوری صمیمی در روستاها و هم کلام شدن با روستائیان هنرهای دستی ،اشتغال و توانایی روستائیان را بیان می کند.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده: ابراهیم سامعی

گوینده:موسی طالبیان

گزارشگر: خانم خاقانی

تاریخ تولید: 1395
رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه نور هدایت

برنامه نور هدایت


بدرستی که دلها گاه گاه دچار زنگار و پوسیدگی می شوند ، و جلای آن قرآن کریم است ، قرآن سرچشمه ی پر خیر و برکتی است که هرگز کاهش نیافته و پایان نمی پذیرد .

قرآن اساسنامه ای است که جامعه اسلامی در هر وقت و زمان هرچند که علم و تکنولوژی و فکر بشری برای تدوین قوانین دولی و بین المللی به اوج خود رسیده باشد ، می تواند به آن افتخار کند . این قرآن معجزه ای همیشگی برای جامعه اسلامی می باشد ؛ اگر پیامبران گذشته (ع) دارای معجزاتی بودند که با وفات آنان و انقراض قومشان پایان می پذیرفت ، معجزه ی پیامبر اسلام (صلى الله علیه وسلم) برای همه زمانها و همه اقوام و ملتها بوده و هرگز از اعجاز آن کاسته نخواهد شد .


قرآن برترين و بهترين هديه الهي به بندگان است؛ زيرا گوش‏نوازترين كلام، كلام الهي است. پس بايد مسير شنيدن اين كلام را پاك و تمييز نگه داشت؛ زيرا مجراي كثيف و گناه‏ آلود نمي‏تواند لذّت شنيدنِ سخنانِ خداوند را بچشد.
 
برنامه نور هدایت  عنوان برنامه ای است که در مرکز همدان و در رادیو همدان تهیه و پخش می شود .در این برنامه رادیویی که بر اساس ترتیب آیات الهی است در هر روز به تفسیر آیات قرآن پرداخته و در پایان با صدای دلنشین قاریان مختلف در لحظات نورانی غروب آفتاب آین آیات را می شنویید.

Loading the player...
عوامل تولید:

             

                                   تهیه کننده و نویسنده: مجید صناعتی

                                   صدابردار:مجید صناعتی

                                  کارشناس مجری:استاد آهی

تاریخ تولید: 1394
رای شما
میانگین (4 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


صدای روستا

صدای روستا


در زندگی روستایی آرامش نقش اصلی را بازی می کند.یکی از مهمترین ویژگی ها و برتری های زندگی روستایی نسبت به زندگی شهری هم,همین آرامش است که تنها در روستاها میتوان به آن رسید.زندگی در روستا آدمی را از هر جنجال و قیل و قال و دود و دم رهایی می بخشد.روستا نشینان همواره یار و یاور یکدیگرند و اگر دردی برای یکی از همسایگان پیش آید , دیگران او را درمانند. اما در زندگی شهری امروزی بسیاری از همسایگان حتی نام یکدیگر را نمی دانند چه برسد بخواهند یاور هم باشند !
وارونه ی آنچه در شهرها می گذرد , در روستا زن و مرد در بیشتر کارها با یکدیگر همکاری می کنند و نمیگذارند بار زندگی بر دوش دیگری سنگینی کند .

در استان همدان نیز روستاهای زیادی قرار گرفته است.در روستاهای همدان همچون دیگر روستاهای کشور نشاط و پویایی موج میزند.

صدای روستا عنوان برنامه ای است که در صدای مرکز همدان تهیه و پخش می شود.در این برنامه رادیویی به تک تک روستاهای استان سر زده می شود و از حال و هوا و امکانات و موقعیت روستا و آداب و رسوم آنان گزارش تهیه می شود.

Loading the player...
عوامل تولید:

 

                                                         تهیه کننده: خانم عبدلی

                                                          گوینده:خانم مظاهری

                                                         گزارشگر: آقای جعفری

تاریخ تولید: 1394
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه برنامه تکریم شهداء

ویژه برنامه تکریم شهداء


تکریم شهدا، تکریم تمامی دستاوردهای انقلاب اسلامی است. شهدا آبرو و حیثیت کشور هستند و تکریم از آنان و خانواده هایشان، تکریم همه داشته ها و دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران است. پدران، مادران، فرزندان و همسران شهدا وجانبازان عزیز با صبر و پایداری، حافظ و پاسدار خون شهدا هستند و مایه فخر این ملت محسوب می شوند و در راه حفظ ارزش های اسلامی دین خود را ادا کرده اند. شهدا مظهر عزت و افتخار جامعه اسلامی ما هستند و بر این اساس همه ما باید ادامه دهنده راه این عزیزان در راستای حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی باشیم. شهدای ما با بصیرت و آگاهی راه امامت و ولایت را پیمودند و در این مسیر نیز شهادت را مقدم بر حیات مادی دانستند و امروز نیز خانواده های آن بزرگ مردان همان مسیر را با افتخار و سربلندی طی می کنند.

ویژه  برنامه تکریم شهداء  به مناسبت بزرگداشت شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تهیه شده است.این ویژه برنامه به مدت 30 دقیقه از صدای مرکز همدان پخش خواهد.در روزهای پایانی سال به یاد فیض افشان شهدا  ، دلهامان را بهاری می کنیم.

 

 

 

 

Loading the player...
عوامل تولید:

       

   مشخصات برنامه :

 نام برنامه: موقعیت فرشته ها

مدت:  30  دقیقه

 تعداد برنامه: 1برنامه  

  تهیه کننده: افسانه تمسکی

  نویسنده: افسانه تمسکی   

صدابردار: محمد ابراهیم سامعی

 گوینده: افسانه تمسکی   

 گزارشگر: بهروز سرگزی

تاریخ تولید: 1393
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.