محتوا با برچسب ویژه شهادت.

آخرین غروب(ویژه شهادت امام حسن عسگری علیه السلام)

آخرین غروب(ویژه شهادت امام حسن عسگری علیه السلام)


یازدهمین پیشوای متقیان، امام حسن عسگری علیه السلام در سال 232 ه. ق چشم به جهان گشود. پدرش امام دهم، حضرت هادی علیه السلام و مادرش بانویی پارسا و شایسته به نام حدیثه است که برخی از او با نام سوسن یاد کرده اند. از آن جایی که امام حسن علیه السلام به دستور خلیفه عباسی در سامرا در محله عسکر سکونت اجباری داشتند «عسکری» نامیده می شود. از مشهورترین القاب حضرت نقی و زکی و کنیه اش ابومحمد است. او 22 ساله بود که پدر ارجمندش به شهادت رسید. مدت امامتش شش سال و عمر شریفش 28 سال بود و در سال 260 ه. ق به شهادت رسید و در خانه خود در شهر سامرا کنار مرقد پدر بزرگوارش به خاک سپرده شد.

ویژه برنامه آخرین غروب به مناسبت شهادت امام حسن عسگری علیه السلام تهیه شده است.دراین برنامه سعی شده توسط سه قطعه نمایش مستند ماجرای شهادت امام حسن عسگری علیه السلام در فضای اختناق آمیز آن زمان نمایش داده شود و ماجرای امامت حضرت مهدی (عج) در سن خردسالگی به جانشینی پدربزرگوارشان بیان شود.

  

 

Loading the player...
عوامل تولید:

نام برنامه:آخرین غروب            

مدت برنامه: 37 دقیقه

 تهیه کننده،نویسنده و صدابردار: مجید صناعتی مروت                            

گوینده: سید سعید حسینی

تاریخ تولید: 1395
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


چشمه نور(ویژه برنامه شهادت امام محمد باقر(ع))

چشمه نور(ویژه برنامه شهادت امام محمد باقر(ع))


امام محمد باقر علیه السلام در هفتم ذی الحجه سال 114 و به قولی در ربيع الاول و يا ربیع الثانی سال 114 به شهادت رسيد. گفته شده که آن حضرت را حاكم مدينه ابراهيم بن وليد بن عبدالملک بن مروان به زهر شهيد کرده است و به نظر می رسد اینکار به امر هشام بن عبدالملک (خلیفه وقت) صورت گرفته است.

امام باقر عليه السلام با طرح مرموز و مخفيانه هشام بن عبدالملک، مسموم شده و به شهادت رسيد، ولي عامل و چگونگي آن به روشني مشخص نيست. بعضي مي نويسند: ابراهيم بن وليد بن يزيد بن عبدالملک (پسر برادر زاده هشام) آن حضرت را مسموم نمود. و بعضي مي نويسند: زيد بن حسن به دستور هشام، زهر را به زين اسب ماليد و اسب را به حضور امام باقر عليه السلام آورد، و اصرار کرد که آن حضرت بر آن سوار گردد، آن حضرت ناگزير بر آن سوار شد و آن زهر در بدن او اثر کرد، به گونه اي که ران هايش متورم شد و سه روز به سختي در بستر بيماري افتاد و سرانجام به شهادت رسيد.

ویژه برنامه چشمه نور عنوان برنامه ای است که به مناسبت سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) تهیه شده است .در این برنامه به برخی ویژگی های اخلاقی امام باقر(ع) و نحوه شهادت ایشان پرداخته می شود.قرار است این برنامه در سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) علاوه بر پخش از صدای مرکز همدان در شبکه های دیگر صدای مراکز نیز پخش شود.

آیتم هایی همچون گفتار مجری، بحث کارشناسی ،مداحی و سینه زنی و نمایش کوتاه  در این برنامه گنجانده شده تا به معرفی  تبیین شخصیت امام پنجم شیعیان پرداخته شود.

Loading the player...
عوامل تولید:

 نام برنامه : چشمه نور                                                     

مدّت برنامه: 35 دقیقه

تهیه کننده :داوود قمرزاده       

نویسنده: داوود  قمرزاده                                  

گوینده: موسی طالبیان          

صدابردار: داوود  قمرزاده                                 

تاریخ تولید: 1395
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام درباره فاجعه منا و عید قربان نمایش رادیویی... سعید ۱۳۹۵/۰۶/۲۰ ۱۰:۴۲

سعید
سلام درباره فاجعه منا و عید قربان نمایش رادیویی تولید کنید برنامه شهادت امام باقرع خیلی خوب بود باتشکر
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۶/۲۰ ۱۰:۴۲