حمایت از کالای ایرانی | چهارشنبه، ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

نمایش محتوای تلویزیون

 

 

محتوا با برچسب امام حسین (ع).

ویژه برنامه اربعین

در روز اربعین مردم استان همدان با برگزاری تجمعات بزرگ عزاداری در سراسر استان با امام حسین (ع) تجدید میثاق میکنند . در این سالها که به برکت خون شهدا عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در امنیت و آرامش رهسپار دیار عشق میشوند  جاماندگان نیز با برگزاری تجمعات بزرگ عزاداری با این حرکت عظیم همراه میشوند . سیمای مرکز همدان در این ویژه برنامه به صورت زنده عزاداری مردم استان را پوشش میدهد . ارتباط با شبکه های سراسری ، ارائه تصاویر ناب از دلدادگی مردم استان به امام حسین (ع) ، میان برنامه های اربعین ، ارتباط با کربلای معلی از قسمتهای مختلف این برنامه است . عزاداری مردم همدان در صبح اربعین در امامزاده عبدالله با حضور پرشور جوانان و سخنرانی و مداحی برگزار میشود . 

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه برنامه شیرخوارگان حسینی

اولین جمعه محرم به یاد حضرت علی اصغر(ع) مراسم شیرخوارگان حسینی برگزار می شود. این مراسم در استان همدان همزمان با سرتاسر کشور عزیزمان با شور و شعور و حضور چشم گیر سربازان گاهواره ای امام حسین(ع) برپا می شود.

سیمای مرکز همدان در راستای به تصویر کشیدن این حرکت عظیم روز جمعه از ساعت 9 صبح با ارایه برنامه زنده مراسم شیرخوارگان حسینی همدان در سالن ابن سینا ارایه می کند . این مراسم با حضور گسترده مردم،سخنرانی و مداحی برگزار می شود. ارایه تصاویر ناب از سربازان کوچک حضرت اباعبدا... الحسین ،مادران فاطمی و نواهای عزاداری برای حضرت علی اصغر(ع) شور و حال خاصی به شبکه همدان و مردم عزیز استان می دهد

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده : پیله وریان 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام از تصاویر ناب مراسم شیرخوارگان حسینی همدان در... حسن ۱۳۹۶/۰۷/۶ ۱۳:۱۳

حسن
سلام از تصاویر ناب مراسم شیرخوارگان حسینی همدان در طول سال در برنامه های مختلف استفاده کنید با تشکر .
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۶ ۱۳:۱۳

سرود میلاد امام حسین (ع)

این موسیقی تصویر به مناسبت ولادت امام حسین (ع) تهیه و پخش شده است .

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.


لبیک یا حسین

Loading the player...
مدت: 8:44
خواننده: میثم مطیعی
نام اثر: لبیک یا حسین (ع)
آهنگساز: .
تنظیم کننده:
موضوع: اربعین
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


کاروان عشق

حسین (ع) دو هجرت داشت هجرت نخستین او سمت خانه خدا بود و هجرت واپسینش به سوی خود خدا

سفر عاشقانه حسین (ع) از خدا آغاز گردید و به خدا انجام شد ، مسلمانان احرام حج بستند و حسین (ع) احرام کربلا  هجرت به مکه آغاز سفر شهادت بود و حسین (ع) سالار کاروان شهادت

هردم به گوشم می رسد آوای زنگ قافله       این قافله تا کربلا دیگر ندارد فاصله

همنوا با ((کاروان عشق ))

مستند کاروان عشق به مدت 22 به تهیه کنندگی و کارگردانی حسن حاجی بابایی روند حرکت نمادین کاروان ابا عبدا... الحسین (ع) را از مکه به کربلا به تصویر می کشد .

Loading the player...
سال تولید: 1394
عوامل تولید:

تهیه کننده : حسن حاجی بابایی 

کارگردان : حسن حاجی بابایی 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کلیه عوامل تهیه و... حمیدرضا صمیمی ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ ۲۰:۵۰

حمیدرضا صمیمی
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کلیه عوامل تهیه و پخش و همچنینی پشتیبانان وب سایت
مستند بسیار خوبیه برای کل استان
تشکر از همگی
پست شده در ۱۳۹۴/۰۹/۱۴ ۲۰:۵۰

ویژه برنامه اربعین حسینی

سلام بر حسین (ع)و اربعینش، سلام بر اربعین و زائرانش !

 سلام بر اندوه های دل آنان كه به  سوغات بر مزار كشتگان، عشق بردند و به مویه نشستند. به شوق زیارت صحن و سرای جان  فزایت، اربعین شهادتت را به سوگ می نشینیم، یا حسین(ع)

اربعین از رازهای هستی است و اربعین حسین (ع) روز بسط لطف اوبر پیروان و دوستدارانش است .  در مقام حسین (ع) همین بس كه در زیارت اربعینش خطاب به جدشان محمد مصطفی (ص) و پدر بزرگوارشان حضرت علی (ع) و مادر گرامیشان فاطمه (س) می گوییم كه خداوند عزاداری شما را در رثاء حسین (ع) قبول فرماید.

در فرهنگ عاشورا، اربعین به چهلمین شب شهادت حسین بن علی(ع) گفته میشود که مصادف با روز بیستم ماه صفر است. از سنتهای مردمی گرامیداشت چهلم  رفتگان است، که به یاد عزیز  سفر کرده خویش، خیرات و صدقات می دهند و مجلس یاد بود  بر پا می کنند، در روز بیستم صفر نیز، شیعیان، مراسم سوگواری عظیمی را در کشورها و شــــهرهای مختلف به یاد عاشورای حسینی بر پا میکنند. عاشقان و پیروان آن امام دراربعین به ذکرمصیبت اهل بیت پرداخته   و  باران اشکبار  چشم خویش را با مظلومیت حسین(ع) و یارانش پیوند می زنند.

این راه، راه تداوم عشق است و بی گمان هیچگاه بی رهرو نخواهد بود.

 به مناسبت اربعین حسینی ویژه برنامه ای در دو قسمت 60 دقیقه ای در سیمای  مرکز همدان تهیه شده است که در این ایام پخش خواهد شد . 

 
Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا وسیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

خدمات رسانی همدانی ها به زائران امام حسین (ع)

استاندار

خدمات رسانی همدانی ها به زائران امام حسین (ع)

 مردم همدان در مسائل مذهبی پیشگام کشور هستند.

استاندار همدان گفت: مردم این استان در برگزاری مناسبت های مذهبی و حضور و مشارکت در اربعین حسینی و خدمات رسانی به زائران امام حسین (ع) پیشگام کشور هستند.

محمدناصر نیکبخت در نشست اعضای ستاد اربعین استان همدان گفت: کمک 12 و نیم میلیاردی مردم همدان برای ایستگاه های صلواتی موجود در کربلا شایسته تقدیر است.
وی اضافه کرد: کمک های مردمی در داخل استان و پذیرایی از زائران اربعین حسینی نیز گویای ارادت اهالی این استان به زائران سیدالشهدا(ع) است.
وی بیان کرد: همکاری مردم در مناسبتهای مختلف به ویژه اربعین حسینی موجب سربلندی این استان شده و این مردم شایسته همه نوع قدردانی هستند.
استاندار همدان گفت: اهالی استان همدان بصورت خودجوش در زمینه مسائل دینی، عقیدتی و مذهبی عمل کرده و ما خدمت به این مردم با چنین روحیه ای را افتخار می دانیم.
وی از صدا و سیمای مرکز همدان خواست که در انعکاس، تبلیغ و اطلاع رسانی فعالیت های مردمی در اربعین حسینی تلاش بیشتری داشته باشد.
نیکبخت افزود: با توجه به اینکه بیش از 70 درصد از زائران اربعین حسینی از جاده های این استان تردد می کنند باید زمینه ای برای شناساندن ظرفیت های فرهنگی و گردشگری این استان فراهم کرد.
وی تاکید کرد: اربعین حسینی بهترین زمان و ظرفیت برای شناساندن این استان به مسافران است که باید سازمان میراث فرهنگی با برنامه ریزی منسجم از این فرصت به نحو مطلوب بهره مند شود.
استاندار همدان گفت: سازمان میراث فرهنگی بسته هایی حاوی اطلاعات و ظرفیت های استان را آماده کرده و در ایستگاه های صلواتی بین زائران توزیع کند.
نیکبخت اظهار کرد: گزارش های دریافتی گویای پذیرایی و توزیع روزانه 75 هزار پرس غذا در ایستگاه های صلواتی همدان که در کربلا مستقر شده اند است.
وی بیان کرد: 36 ایستگاه صلواتی توسط مردم استان همدان دایر شده که هشت ایستگاه آن در کربلا قرار دارد.
اربعین سال گذشته 16 هزار و 670 نفر و سال 93 حدود هشت هزار نفر از همدان به کربلا عزیمت کردند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ماه محرم بهترین فرصت برای تبیین زندگی امام حسین (ع)

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان همدان

ماه محرم بهترین فرصت برای تبیین زندگی امام حسین (ع)

اهداف قیام عاشورا توسط مداحان و روحانیون تبیین شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان همدان گفت: اهداف قیام عاشورا باید توسط مداحان و روحانیون تبیین شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی همدان، حجت‌الاسلام جواد حیدری راد با اشاره به اینکه ماه محرم بهترین فرصت برای تبیین تاریخ اسلام و زندگی امام حسین (ع) است، گفت: اهداف قیام عاشورا باید توسط مداحان و روحانیون تبیین شود.

وی گفت: جوانان باید بدانند که دشمنان دین با امام حسین (ع) چگونه رفتار کردند و چه شد که امام این حرکت و این قیام را آغاز کرد و چگونه نهضت کربلا در روزگار ما و گذشتگان اسوه شد.

حجت‌الاسلام حیدری راد با بیان اینکه تبیین فلسفه عاشورا و قیام حسینی باید از اهداف اصلی عزاداری‌های ایام محرم باشد، گفت: ماه محرم بهترین ماه برای تبیین تاریخ اسلام و زندگی امام حسین (ع) و کسانی است که در راه اسلام کوشیده اند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان همدان با اشاره به اهمیت انجام عزاداری با درک و معرفت از اهداف قیام خونین عاشورای امام حسین (ع) عنوان کرد: باید در مراسم‌ عزاداری امام حسین(ع) سیره و روش زندگی آن حضرت و اهل بیت عصمت و طهارت برای مردم تبیین شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


عاشورا تجسم عملی و عینی درس های قرآن است

نماینده ولی فقیه در استان

عاشورا تجسم عملی و عینی درس های قرآن است

نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه همدان بابیان اینکه فلسفه قیام امام حسین (ع) باید بیان شود، گفت: عاشورا تجسم عملی و عینی درس‌های قرآن است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی در خطبه‌های نماز جمعه همدان بابیان اینکه اکتفا کردن به نام حسین(ع) کافی نیست، عنوان کرد: جهانیان باید علت قیام امام حسین (ع) را دریابند و به آن توجه کنند.

وی با تأکید بااینکه جهانیان و مسلمانان باید دریابند که امام حسین چرا این‌همه مصیبت را تحمل کرد، بیان کرد: فلسفه قیام امام حسین(ع) باید برای همگان بیان و روشن شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بابیان اینکه اگر فضا برای یادگیری مناسب باشد می‌توان هزاران درس از عاشورا یاد گرفت، عنوان کرد: تنها دانشگاه، عاشورای امام حسین (ع) است که می‌توان از آن درس‌های زیادی آموخت.

آیت‌الله محمدی بابیان اینکه اگر انسان صد بعد دارد قرآن نیز صد بعد خواهد داشت، بیان کرد: قرآن نجات‌دهنده انسان‌ها از تمام مشکلات و مصیبت ها است.

وی با بیان اینکه باید همه پیام های عاشورا را درجامعه به درستی تبیین و آن ها را در بین مردم نهادینه کنیم، افزود:اگر پیام های عاشورا را در جامعه تبیین ونهادینه کنیم یک سفینه نجات برای مسلمانان خواهد بود.

نماینده ولی فقیه دراستان همدان بابیان اینکه متاسفانه با گذر زمان دوستان نادان و دشمنان بسیار خبیث باعت اثرگذاری در این حرکت مقدس و آسمانی شده اند، ادامه داد: اگر این دو عامل دست به دست هم نمی دانند عاشوراییان درس های عاشورا را به خوبی دنبال وفتنه های براندازی دشمن را به خوبی می شناختند.

نماینده ولی فقیه در استان بابیان اینکه هدف از عزاداری دراین روزها این است که تمام خواسته ها و آرمان های مقدس امام حسین (ع) را پیاده کنیم، بیان کرد:هر چقدر که عزاداری های خود را پررنگ برگزار کنیم اما به دنبال خواسته و آرمان های امام حسین نباشیم فایده ای نخواهد داشت.

آیت الله محمدی با بیان اینکه امام حسین (ع) در زیر رگبار تیرهای دشمن نماز را ترک نکرد، بیان کرد: ما نیز باید توجه ویژه ای به فریضه نماز داشته باشیم و در برگزاری هر چه باشکوه تر آن تلاش کنیم.

وی با بیان اینکه ایمان به خدا باعث عزت انسان می شود، بیان کرد:ایمان به خدا و توکل به او انسان را از سقوط به پرتگاه جاهلیت و مهلکه نجات می دهد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه زینت وکمال انسان در دنیا علم و بردباری است، عنوان کرد: یکی از آفت هایی که انسان را از درون نابود می کند، ثروت است.

آیت الله محمدی بابیان اینکه در عرصه معرفت شناختی امام حسین باید بیشتر از این تلاش کنیم، ادامه داد: باید دراین عرصه تلاش های بیشتری صورت گیرد تا معرفت امام حسین (ع) را برای همگان آشکار کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از ویژگی های امام حسین (ع) غیرت الهی بود، عنوان کرد: شهید سردار حسین همدانی درس غیرت الهی را از امام حسین فرا گرفت و در نتیجه نیز به شهادت رسید.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در ادامه با بیان اینکه بعضی از هیئت ها با هم همبستگی ندارند، بیان کرد: دشمنان تنها از همبستگی و اتحاد مسلمان می هراسند.

آیت الله محمدی با بیان اینکه امیدوارم عزاداری با شکوهی در استان برگزار کنیم، بیان کرد:عزاداری ها باید فضای تقوا به خود بگیرد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.