حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳ تیر ۱۳۹۷

نمایش محتوای تلویزیون

 

 

محتوا با برچسب ایام نوروز.

آمادگی ۲۰ مجتمع خدماتی رفاهی همدان در ایام نوروز

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان

آمادگی ۲۰ مجتمع خدماتی رفاهی همدان در ایام نوروز

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان گفت: ۲۰ مجتمع خدماتی رفاهی استان همدان در ایام نوروز به مسافران خدمات ارائه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان، ‌ محمد رودباری اظهار داشت: با  توجه به نزدیک شدن ایام نوروز و شروع سفرهای نوروزی امسال نیز همانند سال‌های قبل مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی استان همدان آماده خدمات‌دهی به مسافران است.

وی افزود: بیش از ۴۰ درصد تصادفات، ناشی از واژگونی خودروهاست که یکی از دلایل آن خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان گزارش شده در صورتی که مجتمع های خدماتی رفاهی محلی برای ربودن خواب و خستگی از رانندگان و جلوگیری از تصادفات است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان عنوان کرد: مجتمع‌های خدماتی رفاهی یک نوع خدمات عمومی شامل توقفگاه، جایگاه سوخت، رستوران و اتاق‌های استراحت است که در مجاورت جاده‌ها احداث می‌شود و رانندگان و مسافران می‌توانند به منظور ادای فریضه نماز و استراحت، صرف غذا، سوخت‌گیری و تعمیر وسایل نقلیه از آنها استفاده کنند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر تعداد ۲۰ مجتمع خدماتی رفاهی در استان همدان و راه‌های مواصلاتی فعال بوده و آماده خدمات‌دهی مناسب به مسافران نوروزی است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


استقرار ۳ پایگاه هلال احمر در ورودی شهرهای بهار طی ایام نوروز

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهار

استقرار ۳ پایگاه هلال احمر در ورودی شهرهای بهار طی ایام نوروز

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهار از استقرار ۳ پایگاه هلال احمر در میادین ورودی شهرهای بهار طی ایام نوروز خبر داد.

مهدی حمزه در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آمادگی هلال احمر این شهرستان در ایام نوروز اظهار داشت: همه ساله طرح  نوروزی هلال احمر با همکاری سایر ادارات و دستگاه‌های از اواخر اسفندماه شروع می‌شود و تا نیمه اول فروردین ماه سال بعد ادامه دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح نوروزی هلال احمر بهار با عنوان طرح «ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی» از ۲۵ اسفند ماه سال جاری تا ۱۵ فروردین ماه سال آینده گفت: این طرح امسال با حضور ۲۵۰ نفر روز از  نیروهای هلال احمر و کانون جوانان دانشگاه های شهرستان و کانون های روستایی و داوطلبان و مشارکت گروه‌های دانشجویی عضو هلال احمر در راستای طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی صورت می‌گیرد.

وی عنوان کرد: جوانان امدادگر به عنوان عوامل اصلی این طرح در زمینه ارتقای سطح آگاهی و تغییر نگرش شهروندان فعالیت‌های مختلفی خواهند داشت.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان بهار از استقرار سه پایگاه هلال احمر در میادین ورودی شهرهای بهار در ایام نوروز خبر داد و افزود: در این پایگاه ها خدمات مختلفی به مسافرین نوروزی ارائه می شود.

وی گفت: برپایی چادرهای ویژه کودکان برای برگزاری مسابقه نقاشی «آشتی آشتی»، «فراخوان قصه‌گویی» و «سیاره مهربانی» از دیگر برنامه‌ها در ایام تعطیلات است.

حمزه برپایی ایستگاه‌های سلامت، توزیع بسته‌های فرهنگی، نقشه راهنما، بروشورهای امدادی و پاسخگویی به سئوالات مسافرین را از خدمات نیروهای امدادی هلال احمر به مسافران نوروزی دانست و عنوان کرد: در طرح امسال علاوه بر چادرهای ثابت طرح نوروزی این جمعیت، پست سیار «سحاب» نیز با هدف راهنمایی مسافران به صورت سیار فعالیت می‌کند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اجرای طرح اتوبوس گردشگری همدان در ایام نوروز امسال

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر

اجرای طرح اتوبوس گردشگری همدان در ایام نوروز امسال

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان با اشاره به اجرای طرح اتوبوس گردشگری همدان در ایام نوروز امسال، گفت: اتوبوس گردشگری همدان در فصل تابستان دایر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، کامران گردان در جلسه کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اجرای موفق طرح اتوبوس گردشگری همدان عنوان کرد: در ایام نوروز استقبال از اتوبوس گردشگری از سوی مسافران قابل‌ملاحظه بود.

وی با اشاره به فعال بودن مسیر گردشگری اتوبوس‌رانی در ایام نوروز در همدان اظهار داشت: در ایام نوروز خط گردشگری همدان با ۸ دستگاه اتوبوس در مسیرهای گردشگری به‌صورت دورانی خدمات‌دهی داشت.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات ستاد استقبال از بهار در همدان و برنامه‌های شهرداری در این خصوص، عنوان کرد: کارها و اقدامات مهندسی ترافیکی خوبی در همدان انجام شد که در کاهش تصادفات همدان مؤثر بود.

گردان با تأکید بر اینکه هماهنگی و تعامل امور حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری همدان با پلیس و دیگر دستگاه‌ها باعث به صفر رسیدن تصادفات منجر به فوت در همدان شد، افزود: مناطق و سازمان‌های شهرداری در کاهش تصادفات ایفای نقش داشتند.

معاون فرهنگی شهرداری همدان نیز بابیان اینکه مسیر گردشگری اتوبوس‌رانی در ایام نوروز در همدان مناسب بود، اظهار داشت: در ایام نوروز خط گردشگری همدان با ۸ دستگاه اتوبوس در مسیرهای گردشگری به‌صورت دورانی خدمات‌دهی داشت.

محمدرضا بیاناتی عنوان کرد: این خط گردشگری از مسیرهای خیابان باباطاهر، امامزاده عبدالله، عین‌القضات همدانی، تپه هگمتانه، گنبد علویان، آرامگاه باباطاهر، مجتمع تفریحی عباس‌آباد، گنج‌نامه، بلوار ارم، سعیدیه، شیرسنگی و آرامگاه بوعلی عبور و درنهایت به میدان امام خمینی(ره) می‌رسید.

وی بابیان اینکه این مسیر یک ساعت و نیم به طول می‌انجامید، افزود: در این طرح شهروندان همدانی و مسافران مایل به استفاده از مسیر گردشگری در مکان‌های توریستی و تفریحی مدنظر خود پیاده و پس از بازدید با اتوبوس دیگری که به فاصله ۱۵ دقیقه حرکت می‌کرد به راه خود ادامه می‌داد.

معاون فرهنگی شهرداری همدان اظهار داشت: هرروز دو سرویس «وی آی پی» در ساعت ۱۰ و ۱۰ و نیم صبح و دو سرویس نیز در ساعت ۱۶ و ۱۶ و ۳۰ دقیقه حرکت می‌کرد.

بیاناتی گفت: در قالب اجرای این طرح گنبد علویان، تپه هگمتانه، آرامگاه باباطاهر، گنج‌نامه، بلوار ارم، شیر سنگی، آرامگاه بوعلی و میدان امام بازدید شد.

وی عنوان کرد: با همکاری مجموعه اتوبوس‌رانی این ۸ دستگاه اتوبوس گردشگری به‌صورت رایگان از ساعت ۱۰ صبح در اختیار همشهریان و گردشگران قرار گرفت.

محمدرضا بیاناتی عنوان کرد: با این اقدام گردشگران متقاضی توانستند بخشی از ظرفیت‌های گردشگری استان را از نزدیک مورد بازدید قرار دهند که این امر در جذب مسافران در سال‌های آتی نیز مؤثر است.

معاون فرهنگی شهردار همدان همچنین گفت: روزانه ۱۰ تا ۱۶ هزار نفر از سوی ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری همدان پذیرش می‌شدند و به آنان خدمات لازم ارائه می‌شد.

بیاناتی با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی ستاد استقبال از بهار و ستاد تسهیلات نوروزی اظهار داشت: در ستاد تسهیلات نوروزی به تعداد ۱۵۱ هزار نفر خدمات‌رسانی شد.

وی با اشاره به برگزاری ۱۴ جلسه درون‌سازمانی، برون‌سازمانی و استانی در خصوص نحوه خدمات ستاد تسهیلات نوروزی بیان کرد: در جلسات برگزارشده هماهنگی بین دستگاه‌ها برای اسکان و خدمات سفر انجام شد و حدود ۲۸ دستگاه در ستاد تسهیلات نوروزی همکاری داشته و درگیر بودند.

بیاناتی با اشاره به اینکه در ستاد تسهیلات نوروزی  ۱۸۰۰ نفر نوبت از ۲۸ اسفند در ۴ نوبت ۸ ساعته مشغول به فعالیت بودند، عنوان کرد:  ۱۰ هزار و ۸۰۰ نفر نوبت ساعت در ستاد تسهیلات نوروزی کار انجام شد.

وی بابیان اینکه یادمان عین القضات به‌عنوان یک مکان فاخر در ایام نوروز به نمایش درآمد، گفت: ۳۹ گروه ارزیابی و ۵ اکیپ کشوری از ستاد تسهیلات نوروزی بازدید کردند.

وی همچنین به برپایی جنگ‌های شادی اشاره کرد و گفت: در ایام نوروز هر شب در مجموعه تالار فجر جنگ‌های شادی از ساعت ۲۰ تا ۲۱:۳۰ اجرا شد.

معاون فرهنگی شهرداری همدان افزود: همچنین ۱۳ جنگ شادی با همکاری تیمی هنرمند در مجموعه یادمان عین‌القضات با گویش محلی به اجرا رسید که استقبال مسافران و همشهریان از این جنگ‌ها قابل‌توجه بود.

نایب‌رئیس شورای شهر همدان نیز با اشاره به اینکه شهرداری برای استقبال از بهار و نوروز نهایت تلاش خود را به کار گرفت، اظهار داشت: سازمان‌ها و مناطق شهرداری همدان در طرح استقبال از بهار اقدامات خوبی انجام دادند که این اقدامات رضایت شهروندان و مسافران را در برداشت.

حمیدرضا طبی مسرور بابیان اینکه زمان ماندگاری مسافران در همدان باید بیشتر شود، افزود: زمان بالای ماندگاری مسافران در همدان موجب رشد و توسعه شهر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه بالا بردن ماندگاری مسافران در همدان نیازمند برنامه‌های بلندمدت است، گفت: امسال اصناف در ایام نوروز فعال‌تر بودند.

طبی‌مسرور خواستار تشکیل ستاد اسکان به شکل مدیریت واحد و یکپارچه شد و گفت: این امر در راهنمایی بهتر مسافران مؤثر است.

معاون حمل‌ونقل شهرداری همدان نیز در این جلسه گفت:  ۱۵ روز قبل از عید مشکلات آب‌وهوا در همدان وجود داشت اما این موضوع موجب تعلل در کار نشد.

عباس صوفی با اشاره به مشکلات مالی شهرداری در سال گذشته بیان کرد: مشکلات مالی نیز مانع انجام کار نشد و کارکنان حوزه‌های مختلف شهرداری در سرما و بارش برف و باران نیز کارهای لازم را انجام دادند.

عضو شورای شهر همدان نیز در این جلسه گفت: در تعطیلات نوروزی امسال نظافت شهری به شکل مناسبی انجام شد.

محمدرضا الیاسی بابیان اینکه تصادف منجر به فوت در شهر همدان به صفر رسید، اظهار داشت: این امر نتیجه اقدامات مناسب ترافیکی و هماهنگی مناسب بین دستگاهی بود.

دیگر عضو شورای شهر همدان نیز در این جلسه گفت: طراحی و زیباسازی شهر در ایام نوروز مناسب بود و سازمان‌های مختلف شهرداری برای آماده‌سازی شهر نهایت تلاش خود را به کار گرفتند.

سید احمد حسنی حلم عنوان کرد: مسافران و شهروندان همدانی با توجه به زیباسازی شهر و اقدامات شهری از مسئولان شهرداری قدردانی کردند و از وضعیت شهر رضایت داشتند.

وی بابیان اینکه برخی قصد دارند آمار سفرها به همدان را کم نشان دهند، عنوان کرد: برای کاهش سفر به همدان باید شرایط مختلف بررسی و تحلیل شود و امسال در این خصوص سرما و شرایط  آب‌وهوا مؤثر بود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


فعال بودن 22 داروخانه شبانه‌روزي در ايام نوروز

مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر

فعال بودن 22 داروخانه شبانه‌روزي در ايام نوروز

مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی همدان از انجام 61 مورد بازرسي از داروخانه‌هاي استان در ايام تعطيلات نوروز خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ مرضيه مساعد در تشريح عملكرد مديريت نظارت بر دارو و مواد مخدر دانشگاه در ايام تعطيلات نوروز گفت: اين مديريت با برنامه‌ریزی و تمهیدات لازم، فعاليت‌هاي خود را از 28 اسفندماه 94 آغاز و تا 13 فروردين امسال با بهرهگیری از امکانات و توان کارکنان حاضر در کشیک،  نظارت بر ارائه خدمات دارویی را به طور مطلوب انجام داد.

وي به فعال بودن 22 داروخانه شبانه‌روزي در ايام نوروز اشاره كرد و افزود: 47 داروخانه روزانه نيز به صورت کشیک در ایام تعطیلات همراه با داروخانه‌های شبانهروزی در استان همدان فعال بودند و به ارائه خدمات دارویی پرداختند.

دكتر مساعد؛ 15 مورد پیگیری شکایت شامل شکایات شفاهی، کتبی و تلفنی _ 61 مورد بازرسی از داروخانه‌ها _ 30 مورد پاسخگویی واحد اطلاعرسانی به سؤالات دارویی مردم _ 15 مورد پیگیری کمبودهای دارویی _ 5 مورد تدارکات انبار دارویی به واحدهای تحت پوشش _ چاپ پمفلت توصیههای دارویی در سفرهای نوروزی و پخش آن در مبادی ورودی شهرهای استان _ نصب بنر با موضوع اطلاع‌رسانی در زمینه داروها و سموم _ انجام دو مورد مصاحبه تلویزیونی درخصوص توصیههای دارویی، غذایی و بهداشتی به مسافران نوروزی و پخش آن در بخش خبری سیمای استان _ نمایش پیام ‏های نوروزی از تلویزیون شهری _ چاپ توصیههای دارویی، غذایی و بهداشتی ویژه ایام نوروز در هفته‌نامه‌های محلی و خبرگزاری‌ها و درج مطالب در سایت دانشگاه علوم پزشکی و معاونت غذا و دارو را ازجمله اقدامات مديريت نظارت بر دارو و مواد مخدر دانشگاه در ايام تعطيلات نوروز برشمرد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


بیش از ۶۰ مورد بازرسی از داروخانه‌های همدان در ایام نوروز

مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی

بیش از ۶۰ مورد بازرسی از داروخانه‌های همدان در ایام نوروز

مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی همدان از انجام ۶۱ مورد بازرسی از داروخانه‌های استان همدان در ایام نوروز خبر داد.

مرضیه مساعد در گفتگو با مهر گفت: این مجموعه با برنامه‌ریزی لازم فعالیت‌های خود را از ۲۸ اسفندماه ۹۴ آغاز و تا ۱۳ فروردین امسال انجام و با بهرهگیری از امکانات و توان کارکنان حاضر در کشیک، نظارت بر ارائه خدمات دارویی را به‌طور مطلوب محقق کرد.

وی بابیان اینکه ۲۲ داروخانه شبانه‌روزی در ایام نوروز در استان همدان فعال بود، گفت: ۴۷ داروخانه روزانه نیز به‌صورت کشیک در ایام تعطیلات فعال بودند.

مساعد ۱۵ مورد پیگیری شکایت شفاهی، کتبی و تلفنی و ۶۱ مورد بازرسی از داروخانه‌ها را از عملکرد این مجموعه در ایام نوروز اعلام کرد و گفت: ۳۰ مورد پاسخگویی واحد اطلاعرسانی به سؤالات دارویی مردم، ۱۵ مورد پیگیری کمبودهای دارویی و ۵ مورد تدارکات انبار دارویی به واحدهای تحت پوشش نیز از عملکرد این مجموعه است.

مدیر نظارت بر دارو و مواد مخدر دانشگاه علوم پزشکی همدان بابیان اینکه سازمان غذا و دارو، نظارت بر تولید داروها در کشور را بر عهده دارد، گفت: استان همدان در خصوص داروهای مخدر کمبود ندارد و داروهای مخدر به دو صورت درمان وابستگی به مواد مخدر(ترک اعتیاد) به مرکز درمانی سوءمصرف مواد مخدر و یا به بیماران ارائه می‌شود.

وی بابیان اینکه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی داروی ترک اعتیاد را به مراکز درمانی سوءمصرف مواد مخدر تحویل می‌دهد، افزود: تحویل داروی مخدر به بیمار نیز طبق نسخه پزشک و از طریق سازمان غذا و دارو صورت می‌گیرد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


۱۲ هزار نفر از خدمات اورژانس بیمارستان نهاوند بهره‌مند شدند

مدیر بیمارستان نهاوند

۱۲ هزار نفر از خدمات اورژانس بیمارستان نهاوند بهره‌مند شدند

مدیر بیمارستان نهاوند بابیان اینکه کادر درمانی بیمارستان نهاوند در ایام نوروز به‌صورت شبانه‌روزی آماده باش بود، گفت: ۱۲ هزار نفر از خدمات اورژانس بیمارستان نهاوند بهره‌مند شدند.

حمیدرضا سیف در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: خوشبختانه باوجود حجم انبوه مراجعه شهروندان و مهمانان نوروزی از آغاز ایام تعطیلات تاکنون خدمت‌رسانی بدون وقفه و بدون کمترین اختلال در بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان نهاوند صورت گرفته است.

مدیر بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان نهاوند بابیان اینکه کادر درمانی بیمارستان نهاوند به‌صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمت بودند، گفت: ۱۲ هزار نفر از خدمات اورژانس بیمارستان نهاوند بهره‌مند شدند.

وی گفت: از ابتدای سال جدید تا پایان روز سیزدهم فروردین افزون بر هشت هزار نفر در اورژانس این مرکز ویزیت شده‌اند.

سیف بابیان اینکه بیش از ۴ هزار نفر از خدمات سرپایی ازجمله سرم ترا پی، تزریقات، پانسمان و غیره استفاده کرده اند، گفت: به‌صورت میانگین در این ایام هر دو دقیقه به یک مراجعه‌کننده خدمت‌رسانی شده است.

وی گفت: با توجه به حجم بالای مراجعین در این ایام تعداد کادر درمانی بخش‌ها به‌ویژه اورژانس افزایش یافت و بسیاری از پرسنل در طول این ایام همواره در بیمارستان حضور داشتند و فرصت استفاده از تعطیلات نوروزی را نداشتند و از تمامی ظرفیت‌ها نیز برای خدمت‌رسانی مطلوب‌تر استفاده شد.

وی گفت: در این ایام مسئولین بیمارستان در تمامی ساعات در بیمارستان حضور داشتند و لحظه‌به‌لحظه  مامی بخش‌ها و واحدها را رصد می کردند.

وی بابیان اینکه برنامه عملیاتی سال جاری بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان با حضور تیم مدیریت اجرایی تدوین‌شده است، گفت: پیگیری تحویل دو دستگاه آمبولانس، خرید چهار دستگاه دیالیز، دو دستگاه ماشین بیهوشی، بهسازی و افزایش فضای واحد رایانه، افزایش تخت‌های آی سی یو و بهسازی کامل بخش‌های بعد از زایمان و بخش داخلی مردان مدنظر است.

وی گفت: افزایش ظرفیت سردخانه جسد، اولویت قرار دادن  آموزش به بیمار، کاهش کسورات بیمه‌ای، ارتقاء فرهنگ‌سازمانی و برخورد شایسته با ارباب رجوع و پیگیری ساخت اورژانس جدید نیز از جمله برنامه‌های سال ۹۵ خواهد بود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پذیرش بیش از ۳۸ هزار خانوار در ستاد اسکان مسافران شهرداری

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار همدان

پذیرش بیش از ۳۸ هزار خانوار در ستاد اسکان مسافران شهرداری

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار همدان گفت: در ایام نوروز امسال ۳۸ هزار و ۲۴۵ خانوار در ستاد تسهیلات و اسکان مسافران شهرداری همدان پذیرش شدند.

محمدرضا بیاناتی در گفتگو با مهر گفت: ستاد تسهیلات و اسکان مسافران شهرداری همدان از ابتدای آغاز مسافرت‌های نوروزی و از ۲۸ اسفندماه تا ۱۳ فروردین دایر بود.

بیاناتی گفت: در این مدت تعداد ۱۸۰۰ نفر شیفت در قالب ۴ شیفت ۶ ساعته به‌صورت شبانه‌روزی به مسافران خدمات ارائه و در این راستا ۱۰ هزار و ۸۹۹ نفر شیفت ساعت انجام‌وظیفه شد.

وی گفت: در ستاد تسهیلات و اسکان مسافرین شهرداری همدان که در یادمان عین القضات همدانی مستقر بود خدمات‌رسانی در هر شیفت توسط راهنمایانی از شهرداری همدان، تشکل‌های مردمی و نمایندگانی از دستگاه‌ها و ارگان‌های مشارکت‌کننده در امر اسکان مسافران صورت می‌گرفت.

بیاناتی یادآور شد: شهرداری در محیطی کاملاً فرهنگی، زیبا و با طرح‌هایی بدیع میزبان مهمانان، گردشگران و شهروندان بود و درمجموع ۳۸ هزار و ۲۴۵ خانوار معادل ۱۵۱ هزار و ۸۸۱ نفر را میزبانی کرده است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


مصدومیت 60 نفر در اثر وقوع حوادث مختلف در همدان

مسئول کنترل هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر

مصدومیت 60 نفر در اثر وقوع حوادث مختلف در همدان

مسئول کنترل هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان همدان گفت: مصدومان حوادث مختلف در استان همدان 60 نفر هستند که از این تعداد 20 نفر به صورت سرپایی درمان و 40 نفر به بیمارستان منتقل شدند.

محمد فضلی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به اینکه از تاریخ 25 اسفندماه سال گذشته تاکنون در استان همدان 91 حادثه رخ داده است، اظهار کرد: حوادث جاده‌ای، کوهستان، سیلاب، شهری و برف و کولاک 57 حادثه را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه 47 حادثه معادل 83 درصد مربوط به حوادث جاده‌ای بوده است، ادامه داد: حوادث کوهستان یک مورد معادل دو درصد، سیلاب یک مورد برابر دو درصد، شهری 6 مورد برابر 11 درصد و برف و کولاک دو مورد معادل چهار درصد رخ داده است.

مسئول کنترل هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان همدان با بیان اینکه حوادث جاده‌ای شامل واژگونی، تصادف، حریق و سایر موارد بوده است، افزود: از 47 حادثه جاده‌ای رخ داده در استان همدان 23 مورد معادل 49 درصد مربوط به واژگونی خودرو بوده است.

وی با بیان اینکه 19 حادثه رخ داده در استان همدان معادل 40 درصد نیز مربوط به تصادف بود، بیان کرد: پنج مورد از حوادث نیز مربوط به سایر حوادث جاده‌ای است.

فضلی مصدومان ناشی از حادثه واژگونی را 24 مورد دانست و افزود: پنج نفر به صورت سرپایی درمان و 19 نفر به بیمارستان منتقل شدند.

وی با اشاره به اینکه تصادفات جاده‌ای 17 مصدوم بر جای گذاشت، بیان کرد: از 17 مصدوم تصادفات جاده‌ای سه نفر به صورت سرپایی درمان و 14 نفر به بیمارستان منتقل شدند.

مسئول کنترل هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان همدان مجموع مصدومان حوادث جاده‌ای را تا امروز 46 نفر اعلام کرد و ادامه داد: 10 مورد به صورت سرپایی درمان و 36 نفر به بیمارستان منتقل شدند.

وی با بیان اینکه 6 حادثه شهری رخ داده در استان پنج مصدوم برای جای گذاشته است، افزود: مصدومان حوادث مختلف در استان همدان 60 نفر هستند که از این تعداد 20 نفر به صورت سرپایی درمان شده اند و 40 نفر به بیمارستان منتقل شدند.

فضلی در خصوص وضعیت اسکان مسافران نوروزی ادامه داد: 213 نفر در پایگاه‌های هلال احمر و 16 هزار و 665 نفر تاکنون در چادرهای هلال احمر اسکان داده شدند.

وی تعداد اعزام آمبولانس به محل حادثه را 72 مورد و تعداد اعزام خودروی نجات به محل حادثه را سه مورد دانست و بیان کرد: میانگین حضور در صحنه حادثه هشت دقیقه و یک ثانیه است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


نظارت بر واحدهای صنفی و به ویژه نانوایی ها

فرماندار تویسرکان

نظارت بر واحدهای صنفی و به ویژه نانوایی ها

فرماندار تویسرکان با اشاره به میزبانی این شهرستان از میهمانان و مسافران نوروزی گفت: در ایام پایانی سال و در آستانه سال جدید باید نظارت بر واحدهای صنفی و به ویژه نانوایی ها تشدید شده و در برخورد با متخلفان هیچ اغماضی صورت نگیرد.

به گزارش ایرنا حبیب مومیوند در شورای آرد و نان تویسرکان با بیان اینکه نان با کیفیت در ایام تعطیلات نوروز باید به راحتی در دسترس همه مردم باشد. بیان کرد: برنامه فعالیت نانوایی های سطح شهرستان باید به گونه ای برنامه ریزی شوند که مردم برای تامین نان با مشکل و مشقت روبه رو نشوند.
مومیوند از رشد شاخص کیفی تولید نان در سطح شهرستان تویسرکان در ماه های اخیر خبر داد و تصریح کرد: وضعیت ارائه خدمات نانوایی ها به مردم بهتر شده اما باید به سمت فضای مطلوب در این بخش حرکت کنیم.
وی اظهار کرد: مهمترین هدف در روند بازرسی از نانوایی های از لحاظ کمیت، کیفیت و بهداشت، جلب رضایت حداکثری مردم است که با هیچ بهانه ای نباید مورد بی توجهی قرار گیرد.
فرماندار تویسرکان بر فعالیت قانونی و با مجوز واحدهای نانوایی در سطح شهرها و روستاهی تویسرکان تاکید کرد و افزود: قانون باید به منظور ارائه خدمات بهتر به مردم در این بخش رعایت شود.
وی ادامه داد: افراد فعال در نانوایی ها باید تحت آموزش مهارت های شغلی، نکات بهداشتی و قوانین صنفی قرار بگیرند تا شاهد جلب حداکثری رضایت مردم در این بخش باشیم.
مدیر اداره صنعت، معدن و تجارت تویسرکان نیز در این نشست گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار و 368 مورد بازرسی از نانوایی های سطح شهرستان انجام شده و تعداد 98 تخلف نیز به مراجع قانونی معرفی شده اند.
رضا سلیمانی افزود: با توجه به بررسی های میدانی، عموم مردم از افزایش کیفیت نان در شهرستان ابراز رضایت می کنند و در این باره نیز پنج واحد نانوایی نمونه نیز مورد تقدیر قرار گرفته اند.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس روال سال های گذشته، علاوه بر تعطیلی رسمی نانوایی ها، یک روز تعطیلی دیگر نیز برای واحدهای نانوایی در نظر گرفته شده ولی ساعت کاری شش نانوایی برای خدمت رسانی به مردم افزایش پیدا می کند.
تویسرکان یکی از شهرستان های استان همدان در 90 کیلومتری شهر همدان است که از فعالیت 139 واحد نانوایی در مناطق مختلف خود بهره می برد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


توزیع گوشت مرغ در بازار همدان

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت

توزیع گوشت مرغ در بازار همدان

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان اظهار داشت: نگرانی پیرامون توزیع مرغ گرم شب عید در استان همدان وجود ندارد و مرغ به میزان نیاز در بازار عرضه می شود.

به گزارش خبرنگارمهر، علیرضاشجاعی در کارگروه تنظیم بازار شهرستان همدان بابیان اینکه شبکه توزیع گوشت مرغ به طور منظم فعالیت خود را انجام می دهد و برنامه ریزی ها در این زمینه انجام شده است، بیان کرد: توزیع گوشت مرغ گرم به طور منظم انجام خواهدشد.

وی بابیان اینکه ذخیره سازی مرغ دولتی مناسب بوده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد، عنوان کرد: نگرانی در خصوص توزیع مرغ گرم در شب عید نخواهیم داشت و از ۱۵ اسفند مانور نظارتی بازار آغاز شده و تا ۲۰ فروردین ادامه خواهد داشت.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان بابیان اینکه در ایام تعطیل گشت های بازرسی فعال خواهندبود، افزود: توزیع میوه برعهده تعاونی جهاد کشاورزی است و صنعت، معدن و تجارت استان همدان نیز آماده نظارت و کنترل بر قیمت است و بر همین مبنا قیمت کالاهای مرغ، شکر و گوشت اعلام شده و توزیع خواهدشد.

وی بابیان اینکه ذخیره مواد غذایی در نظر گرفته شده مناسب است، اظهار داشت: در این زمینه مشکلی نخواهیم داشت و چنانچه شوک قیمتی در بازار وارد شود سریع وارد عمل خواهیم شد.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان بابیان اینکه فروش سیار گوشت مرغ آغازشده است، بیان داشت: باید مدیریت لازم برای توزیع کالاها به خصوص میوه شب عید وجود داشته باشد تا مشکلی به وجود نیاید.

شجاعی بابیان اینکه سرعت کار مبادلات باید بالا رود تا شهروندان با مشکل مواجه نشوند، گفت: باید قیمت را به کف برسانیم تا مشکلات و ضریب خطای غرفه داران کاهش پیدا کند.

وی در ادامه به قیمت برخی کالاها در سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: قیمت لوازم خانگی در سال جاری شش و هفت دهم درصد افزایش داشته است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان بابیان اینکه برنج و ماکارونی نیز ۱۵ درصد افزایش قیمت داشته اند، بیان داشت: علت افزایش قیمت ماکارونی آزاد سازی آرد بوده است.

وی بابیان اینکه قیمت شیر پنج و هفت دهم درصد در سال جاری افزایش داشته است، گفت: قیمت روغن ثابت مانده و تغییری نداشته است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان در ادامه بابیان اینکه قیمت میوه و تره بار۲۰ درصد، حبوبات ۳۴ درصد، چای شش درصد، نوشابه چهار درصد، مواد شیمیایی و پتروشیمی دو درصد و کود های شیمیایی چهار و دو دهم درصد افزایش داشته اند، بیان کرد: تغییر قیمت ملزومات خودرو منفی ۱۰ درصد بوده است.

شجاعی بابیان اینکه قیمت تخم مرغ نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است، بیان داشت: میانگین قیمت متغیر افزایشی گوشت ۲۰ درصد بوده که ۴۰ درصد آن در سوسیس و ۷۰ درصد در کالباس بوده است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


خدمات رسانی در ایام نوروز

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی

خدمات رسانی در ایام نوروز

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان گفت: 80 آمبولانس با 350 نیروی پیش بیمارستانی برای خدمات رسانی به مسافران نوروزی در همدان تجهیز شده و از 25 اسفند ماه خدمت رسانی خود را آغاز خواهند کرد.

عباس اولیا سمیع در کارگروه خدمات سفر استان همدان افزود: ارائه خدمات پیش بیمارستانی، ایجاد ایستگاه سلامت،استقرار آمبولانس ها در کنار جاده ها، آمادگی بیمارستان صحرایی و آمادگی یک اطاق عمل سیار از جمله خدمات مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان در ایام تعطیلات نوروزی است.
وی با بیان اینکه تخت های ویژه بیمارستانی برای مواقع بحرانی در ایام نوروز امسال مهیا شده است گفت: نیروهای فوریت های پزشکی استان به صورت ویژه آماده امداد رسانی به حادثه دیدگان هستند
وی از فعال بودن 16 باب بیمارستان دانشگاهی و داروخانه های شبانه روزی، استقرار یک باب بیمارستان صحرایی، فعالیت مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه به صورت 24 ساعته با حضور کارشناسان و مدیران ستادی دانشگاه را از جمله برنامه های این مرکز در این تعطیلات نوروز عنوان کرد
وی همچنین از فعالیت بیش از 350 کارشناس، کاردان و پرستار در ایام نوروز امسال خبر داد.
وی ادامه داد: بالگرد هوایی نیز برای خدمت رسانی به مصدومان آمادگی لازم دارد و از زمان راه اندازی این بالگرد در استان این بالگرد به 68 ماموریت اعزام و 80 مصدوم با وخامت وضعیت را به بیمارستان ها منتقل کرده اند.
این کارشناس فوریت های پزشکی از آمادگی 16 مرکز بهداشتی درمانی در ایام تعطیلات عید نوروز خبر داد و گفت: خدمات بیماریهای غیرواگیر از جمله خدمت رسانی به نوزادان تازه متولد شده در این مراکز انجام خواهد شد.
اولیا سمیع ادامه داد: در ایام عید 45 پایگاه شهری و جاده ای در سطح استان فعال است که 27 مورد از این پایگاه ها در جاده ها و 18 مورد نیز در شهرها خواهند بود.
وی بیان کرد: آمبولانس های این مرکز در ایام عید با استقرار در کنار جاده ها اطمینان خاطر لازم را برای مسافران فراهم خواهند کرد.
وی اضافه کرد: سامانه 1490 و 1590 آماده ارایه گزارشها و شکایت های مردمی در ایام نوروز امسال به مرکز فوریت های پزشکی استان همدان است.
اورژانس همدان در قالب طرح امداد نوروزی سال گذشته در یک هزار و 676 حادثه خدمت رسانی کرد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


چهار هزار نفر از همدان به مناطق عملیاتی عزیمت کردند

اعزام کاروان راهیان نور از همدان

چهار هزار نفر از همدان به مناطق عملیاتی عزیمت کردند

چهار هزار نفر از همدان به مناطق عملیاتی عزیمت کردند.

مسوول سازمان اردویی و راهیان نور سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان اظهار کرد: چهار هزار نفر در ایام نوروز امسال از این استان به مناطق عملیاتی جنوب کشور عزیمت کردند.

سرگرد پاسدار حسن ترکمان در گفت و گو با ایرنا افزود: اعزام کاروان راهیان نور از همدان به مناطق عملیاتی از 29 اسفند سال گذشته آغاز شد و 12 فروردین امسال ادامه دارد.
وی اضافه کرد: قرار است در این مدت پنج هزار نفر در قالب چهار کاروان به مناطق عملیاتی جنوب کشور عزیمت کنند که تاکنون بیبش از 75 درصد از این افراد به دیدن مناطق عملیاتی رفته اند.
وی بیان کرد: با توجه به افزایش شمار زائران در ایام نوروز محل اسکان آنان در جنوب کشور مهیا شده به گونه ای که زائران در اردوگاه علی ابن ابی طالب(ع) ، شهید محلاتی و مسعودیان مستقر شدند.
وی با ذکر اینکه ارودگاه های همدان در جنوب کشور ظرفیت پذیرش روزانه دو هزار زائر را دارد اظهار کرد: با توجه به افزایش شمار مسافران زائر سرای استان کهکیلویه بویراحمد با ظرفیت 400 نفر نیز در اختیار استان همدان قرار گرفت.
وی پیش بینی کرد: بخشی از زائران به صورت خود جوش و با خودروی شخصی اقدام به عزیمت به مناطق جنوب کشور می کنند که احتمال می رود شمار زائران همدانی حاضر در مناطق عملیاتی از 10 هزار نفر تجاوز کند.
وی افزود: اعزامیان به جنوب کشور علاوه بر حضور در برنامه های فرهنگی معراج شهدای گمنام، شرکت در رزمایش فرهنگی و مسابقات همچنین مناطق عملیاتی والفجر 8 ، کربلای چهار و شلمچه نیز بازدید می کنند.
مسوول سازمان اردویی و راهیان نور سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان گفت: برای نخستین بار در نوروز سال 94 زمینه حضور زائران در فکه، چزابه و کانال کمیل نیز فراهم شده است.
17 هزار دانش آموز دختر و پسر و چهار هزار دانشجو در قالب کاروان های راهیان نور سال گذشته از مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور بازدید کردند.
اعزام به مناطق عملیاتی جنوب کشور ویژه اقشار مختلف نیز از 29 اسفند ماه آغاز شده است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


استقرار ۵۶ ایستگاه پلیس در ایام نوروز در همدان

استقرار ۵۶ ایستگاه پلیس در ایام نوروز در همدان

استقرار ۵۶ ایستگاه پلیس در ایام نوروز در همدان

فرمانده انتظامی استان همدان از استقرار ۵۶ ایستگاه پلیس در استان همدان خبرداد و گفت: هریک از ایستگاه ها به نام یک شهید نیروی انتظامی نامگذاری شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حاجی محمد مهدیان نسب در سخنان پیش ازخطبه های نماز جمعه همدان ضمن تشکر از همکاری و همیاری مردم استان همدان با نیروی انتظامی در چهارشنبه آخر سال افزود: میزان حوادث چهارشنبه آخر سال در استان همدان در مقایسه با سال گذشته ۳۷ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه میزان حوادث ناشی از چهارشنبه اخر سال در کشور در مقایسه با سال گذشته افزایش داشته، اظهارداشت: میزان فوتی های سال گذشته در کشور سه نفر بود در حالیکه این تعداد در سالجاری چهار نفر بوده است .

فرمانده انتظامی استان همدان تاکید کرد: رسانه ها و مطبوعات، خبرگزاری ها و صدا و سیما نقش موثری در کاهش فوتی و جرحی چهارشنبه اخر سال داشته اند.

سردار مهدیان نسب در ادامه با اقدامات انجام شده به منظور برقراری نظم و امنیت در ایام نوروز در استان همدان اشاره کرد و ادامه داد: قرارگاه نوروزی فرمانده انتظامی استان همدان از ۱۵ اسفندماه با پنج هزار نیرو به منظور ایجاد امنیت و آرامش شهروندان و مسافران راه اندازی شده است .

وی همچنین از استقرار ۵۶ ایستگاه پلیس در استان خبرداد و عنوان کرد: این میزان در مقایسه با سال گذشته چهار ایستگاه اضافه و هریک از ایستگاه ها به نام یک شهید نیروی انتظامی نامگذاری شده است .

سردار مهدیان نسب با اشاره به اینکه ایستگاه های پلیس سه رویکرد فرهنگی و راهنمایی مسافران، رویکرد امدادی و رویکرد ماموریت انتظامی و امنیتی از ۲۷ اسفند ماه مشغول انجام وظیفه هستند، ابراز کرد: همچنین ۲۱۰ دستگاه خودرو به چرخه نیروی انتظامی استان اضافه شده است .

وی در ادامه با بیان اینکه ۶۵۰ تیم پلیسی در ایام نوروزبه طور محسوس و نا محسوس به منظور حفظ امنیت عمومی مشغول گشت زنی هستند یادآورشد: بیش از ۵۰ تیم نظارتی نیز عملکرد همکاران نیروی انتظامی را ارزیابی و به مطالبات مردم پاسخ می دهند .

وی با تاکید براینکه در ایام نوروز فوریت های پلیسی نیز آماده پاسخگویی به مردم است، گفت: سامانه پلیس ۱۹۷ نیز به شبانه روز پاسخگوی پیشنهادات و انتقادات مردم است .

فرمانده انتظامی استان همدان برگزاری صبحگاه مشترک با سازمان های خدمات رسان را از دیگر اقدامات انجام شده به منظور اجرای طرح نوروزی عنوان کرد و افزود: به منظور برقراری هرچه بهتر نظم و امتنیت عمومی برای شهروندان و مسافران هزار و ۶۰۰ نفر پلیس افتخاری نیز جذب این فرماندهی شده اند که تعدادی از آنها جذب و تعدای هم ثبت نام کرده اند که در ایام نوروز به نیروی انتظامی کمک کنند.

سردار مهدیان نسب در ادامه با اشاره به اینکه در ایام نوروز هزارو ۲۵۰ نفر شبگرد به کار گرفته شده، اظهارداشت: مردم باید با شبگردهای همکای لازم را داشته باشند چرا که این شبگرد ها تحت حمایت پلیس هستند.

وی از مردم خواست به منظور ارتقا امنیت ترافیکی و جلوگیری از سرقت اموال خود در هنگام سفر و خارج شدن از منازل خود از امنیت منزل خود مطمئن و منزل خود را به فرد مطمئن بسپارندو از دوربین های مدار بسته استفاده کنند.

سردار مهدیان نسب در ادامه به روز سیزدهم فروردین و روز طبیعت اشاره و تاکید کرد: رعایت نظم و انضباط اجتماعی و حفظ منابع طبیعی و محیط زیست بر همه واجب است و در این روز از عبور و مرور خودروهای متخلف ممانعت خواهد شد .

وی درادامه به عملکرد یکساله فرماندهی انتظامی استان همدان اشاره کرد و با بیان اینکه یکی از بهترین راه های جلوگیری از ناهنجارهای اجتماعی  رعایت عفاف و حجاب در جامعه است و همچنین اجرای فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است گفت: درسال ۹۳  اقدامت بسیارموثری از سوی نیروی انتظامی برای پیشگیری ار وقوع جرائم و فرهنگ سازی انجام شده است .

فرمانده انظامی استان همدان برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب با ۳۰ روش و ۳۰ راهکار در چند رو اخیر را یکی از برنامه های اجرای این فریضه الهی عنوان کرد و افزود: فرهنگ امربه معروف و نهی از منکر برای پیشگیری از جرائم بهترین شیوه است چرا که این یک فریضه الهی واجب و نیاز به مشارکت همگانی دارد .

سردار حاجی محمد مهدیان نسب با اشاره به اینکه در سال ۹۳ فرماندهی انتظامی استان ۱۴ اولویت ماموریتی را در دستور کار خود قرار داده بود اظهارداشت: ارتقا فرهنگ عفاف و حجاب  با رویکرد امنیت اخلاقی و اجتماعی  یکی از بهتریت اولویت ها در کشور شناخته شد چرا که این اولویت به منظور جلوگیری از ناهنجاری ها و مبارزه با جنگ نرم دشمنان بود.

وی همچنین اموزش همگانی چهره به چهره و کارگاهی برای بیش از ۲۳۰ هزار نفر، برگزاری پنج نمایشگاه جنگ نرم، برگزاری روزانه جشن امنیت اخلاقی در سطح استان با همکاری خواهران نیروی انتظامی و خواهران بسیج، تهیه و توزیع بیش از ۱۰۰ هزار بروشور و لوح فشرده در همایش پیاده روی نیروی انتظامی، استقرار هفت ایستگاه پلیس در تفرجگاه ها و اماکن تفریحی استان، تهیه و توزیع ۱۵۰ هزار لوح فشرده در زمینه جنگ نرم دشمنان، اجرای طرح های ۱۶ گانه پیشگیری از اسیب های اجتماعی و غیره را از دیگر اقدامات فرماندهی انتظامی استان برشمرد.

سردار مهدیان نسب در ادامه با اشاره به اینکه امسال دشمنان نظام بحث ازادی حجاب در فضای مجازی و امان عمومی را رواج دادند ابراز داشت: دراین راستا پلیس فتا وارد عمل شد و طرح های مختلفی را به منظور جلوگیری از هدف شوم دشمنان انجام داد.

وی همچنین از کشف و ضبط بیش از یک میلیون انواع مواد محترقه و مواد منفجره در استان خبرداد و عنوان کرد: در حوزه مواد مخدر صنعتی و سنتی در سال ۹۳ حدود پنج تن انواع مواد کشف و ضبط شده که در مقایسه با سال گذشته ۳۳ درصد افزایش کشفیات داشته ایم.

فرمانده انتظامی استان همدان همچنین از انهدام ۸۱ باند قاچاق مواد مخدر و پنج شبکه توزیع مواد مخدر خبرداد  و یادآورشد: با قاچاقچیان به طور جدی برخورد شد و در این راستا هشت هزارو ۶۰۰ نفر دستگیر شدندو  معتادان نا مکان نیز با کمک مراکز ماده ۱۵ و ۱۶ از سطح شهر جمع آوری شدند.

سردار مهدیان نسب از اجرای شش هزارو ۷۰۰ عملیات پلیسی به منظور دستگیری و پاکسازی مناطق الوده با محوریت برخورد با خرده فروشان خبرداد و گفت: در استان همدان ۴۵ نقطه الوده به مواد مخدر شناسایی شده که براساس برنامه ریزی های انجام شده برای سال ۹۴ به صورت محله محور این نقاط را پاکسازی و با خرده فروشان برخورد جدی خواهیم کرد.

فرمانده انتظامی استان همدان یادآورشد: در حوزه کشفیات سرقت ها در سال ۹۳ حدود ۸۹ درصد سرقت ها منجربه کشف شده است .

سردار مهدیان نسب به فعالیت های پلیس راهور نیز اشاره کرد و اظهارداشت: پلیس راهوراستان همدان در زمینه استقرار نظم ترافیکی جز استان های برتر کشور است و دراین راستا ۱۳ درصد کاهش تصادفات داشته ایم.

وی با تاکید براینکه بیشتر تصادفات منجر به فوت براثر بی احتیاطی و سرعت بالاست از خانواده خواست در این زیمنه کنترل بیشتری بروری فرزندان خود داشته باشند .

سردار مهدیان نسب ادامه داد: در زمینه فوریت های پلیسی بیش از ۱۹۰ هزار تماس با این مرکز گرفته شده است که ۷۰ ردصد از این تماسها عملیاتی و بخشی هم مشاوره ای بوده است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ممنوعیت تردد کامیون از جاده آورزمان در ایام نوروز

ممنوعیت تردد کامیون از جاده آورزمان در ایام نوروز

ممنوعیت تردد کامیون از جاده آورزمان در ایام نوروز

رییس پلیس راه استان همدان گفت : با توجه به حادثه خیز بودن مسیر ارتباطی آورزمان در محور استان همدان به استان لرستان ، عبور کامیون از این مسیر در ایام نوروز ممنوع است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما(واحد مرکزی خبر)سرهنگ شاکری در گفتگو با خبرنگار ما افزود: مسیر آورزمان که از سه راهی دم سیاه ملایر آغاز و تا نهاوند ادامه دارد یکی از جاده های حادثه خیز این استان است که امسال به منظور جلوگیری از بروز سوانح ناگوار عبور تریلی از این مسیر در ایام نوروز ممنوع شده است. او خاطرنشان کرد : دارندگان کامیون و رانندگان شاغل در این حوزه می توانند از مسیر جایگزین ملایر، دو راهی بروجرد ، نهاوند استفاده کنند. محور استان همدان به استان لرستان در محور آورزمان از نقاط حادثه خیز استان به شمار می رود که سالانه حوادث ناگواری در این محور به وقوع می پیوندد. طرح نوروزی پلیس از 25 اسفندماه جاری آغاز و تا 15 فرودین سال 94 ادامه دارد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


116 تیم پلیس راه امنیت جاده های همدان را در ایام نوروز تامین می کنند

116 تیم پلیس راه امنیت جاده های همدان را در ایام نوروز تامین می کنند

116 تیم پلیس راه امنیت جاده های همدان را در ایام نوروز تامین می کنند

116 تیم پلیس راه امنیت جاده های همدان را در ایام نوروز تامین می کنند.

رییس پلیس راه استان همدان گفت: 116 تیم پلیس راه امنیت جاده های این استان را در نوروز 94 تامین می کنند.

سرهنگ مهدی شاکری در گفت و گو با ایرنا افزود : ظرفیت گشت های پلیس راه استان همدان در ایام نوروز تا دو برابر افزایش می یابد.
وی اضافه کرد: نیروهای مازاد استان های تهران و مرکزی و نیروهای ستادی و اداری انتظامی همدان نیز در نوروز 94 به کمک پلیس راه آمده و در قالب گشت های پلیس ساماندهی می شوند.
وی اظهار کرد: طبق بررسی های صورت گرفته 42 درصد از سوانح ایام تعطیلات نوروز سال گذشته واژگونی بوده که این امر از بی توجهی به جلو ناشی از رانندگی با حالت خستگی و خواب آلودگی نشات گرفته است.
رییس پلیس راه همدان افزود: تیم تحقیقاتی، مکان و زمان بروز سوانح در نوروز سال های گذشته را رصد کرده و بر همین مبنا تیم های پلیس راه در مکان های حادثه خیز مستقر می شوند.
سرهنگ شاکری یادآور شد: آزاد راه همدان - ساوه بیشترین میزان واژگونی خودروها را به خود اختصاص داده بر همین مبنا این مسیر شریانی در ایام نوروز به طور ویژه توسط عوامل پلیس راه پوشش داده می شود.
وی با بیان اینکه شمار متوفیان و مجروحان سرنشینان صندلی عقب خودرو بیشتر از صندلی جلو است تاکید کرد: سرنشینان عقب وسایل نقلیه در سفرهای برون شهری از کمربند ایمنی استفاده کنند.
طرح نوروزی پلیس از 25 اسفند آغاز می شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پیش بینی اسکان فرهنگیان در ایام نوروز

پیش بینی اسکان فرهنگیان در ایام نوروز

پیش بینی اسکان فرهنگیان در ایام نوروز

یک هزارو 810 کلاس در همدان برای اسکان فرهنگیان در ایام نوروز پیش بینی شد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش همدان گفت: یک هزارو 810 کلاس در این استان برای اسکان فرهنگیان در ایام نوروز سال 94 پیش بینی شده است.

محمد بداغی در نشست شورای آموزش و پرورش همدان بیان کرد: 182 مکان آموزشی این استان برای اسکان فرهنگیان در ایام نوروز آماده شده و شمار مدارس پیش بینی شده برای فرهنگیان نسبت به سال گذشته 15 باب افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: کلاس های پیش بینی شده برای اسکان فرهنگیان در ایام نوروز سال 93دارای سه درجه الف ، ب و ج بود که برای نوروز سال 94 کلاس های تجهیزات مدارس درجه 'ج' از چرخه اسکان خارج شدند.
وی بیان کرد: کلاس های درجه الف مجهز به امکاناتی همچون فرش، یخچال، تلویزیون مجزا و حمام و سرویس بهداشتی مشترک است ولی کلاس های درجه ب فقط دارای یخچال، تلویزیون، حمام و سرویس بهداشتی مشترک است.
وی اظهار کرد: کلاس های درجه ج در سال های گذشته فاقد امکاناتی نظیر یخچال، تلویزیون و حمام بود که این کلاس ها امسال از چرخه اسکان خارج شدند.
وی گفت: علاوه بر مدارس ، خانه های معلم در استان و اردوگاه های زیر نظر آموزش و پرورش نیز برای اسکان فرهنگیان در نوروز سال 94 در نظر گرفته شده است.
وی افزود: در مجموع هریک از اتاق های پیش بینی شده برای پذیرایی از فرهنگیان به طور میانگین گنجایش اسکان پنج نفر را در هر شبانه روز دارد.
بداغی با بیان اینکه 19 پایگاه و ستاد اسکان در مناطق آموزش و پرورش تشکیل شده است افزود: 231 نفر از همکاران فرهنگی در ایام نوروز به میهمانان خدمات ارایه می دهند.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش همدان میزان ماندگاری فرهنگیان در کلاس ها و اتاق های پیش بینی شده را حداکثر 1.5 روز عنوان کرد.
وی افزود: سال گذشته به ترتیب فرهنگیان استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، خراسان و اصفهان بیشترین میزان میهمانان نوروزی این استان بودند.
بداغی اضافه کرد: همچنینسال گذشته شهرهای همدان، ملایر،گل تپه، بهار، لالجین و نهاوند بیشترین میزان پذیرش میهمانان نوروزی را به خود اختصاص دادند.
استان همدان حدود سه هزار و 500 مدرسه دارد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


بیمارستان های همدان آماده ارائه خدمات در ایام نوروز هستند.

بیمارستان های همدان آماده ارائه خدمات در ایام نوروز هستند

بیمارستان های همدان آماده ارائه خدمات در ایام نوروز هستند.

بیمارستان های همدان آماده ارائه خدمات در ایام نوروز هستند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی همدان با بیان اینکه در نوروز پایگاه های امدادی در میدان های اصلی و فرودگاه و غیره مستقر می شوند، گفت: بیمارستان های استان همدان در آماده باش هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب معصومی در ستاد مدیریت بحران استان همدان با بیان اینکه امکانات برای بکارگیری در امداد نوروزی ۹۴ در سه بخش پیش بیمارستانی، بهداشت و غذا و دارو است، اظهار داشت: از ۲۷ اسفند ماه تا ۱۵ فروردین عملیات پیش بیمارستانی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در کشور دو هزار و ۹۸ پایگاه امدادی وجود دارد که از این تعداد ۴۴ پایگاه در استان همدان است، بیان کرد: تعداد پایگاه های امدادی شهری در کشور ۸۲۶ و در استان همدان ۱۸ پایگاه است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی همدان تعداد پایگاه های امداد جاده ای را در کشور هزار و ۲۷۲ پایگاه عنوان کرد و ادامه داد: ۲۶ پایگاه امداد جاده ای در استان همدان وجود دارد.

معصومی با بیان اینکه در کشور ۱۵پایگاه امداد هوایی وجود دارد که یکی از این پایگاه ها متعلق به همدان است، ابراز داشت: چهار هزار و ۲۷۰ دستگاه آمبولانس در کشور وجود دارد که از این تعداد ۷۰ آمبولانس در همدان است.

وی با بیان اینکه ۵۷ دستگاه اتوبوس امبولانس در کشور وجود دارد که یکی از این اتوبوس امبولانس ها در استان همدان است، افزود: همچنین در استان همدان پنج ایستگاه سلامت و ۳۵۰ نیروی انسانی در ایام نوروز خدمات رسانی می کنند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی همدان با بیان اینکه در شهر ها پایگاه ها در میدان های اصلی و فرودگاه و غیره مستقر می شوند، عنوان کرد: بیمارستان ها آماده هستند و کشیک لازم برای آزمایشگاه ها درنظر گرفته شده است.

حبیب معصومی با بیان اینکه برای داروخانه های شبانه روزی کشیک تعیین و لیست داروخانه های شبانه روزی اعلام شده است، بیان کرد: معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی نظارت بر بهداشت محیط  رستوران ها، غذا خوری ها و غیره را بر عهده دارد.

معاون عمرانی استاندار همدان نیز در ادامه با بیان اینکه امسال سال خوبی بود و مردم آرامش و امید بیشتری داشتند، اظهار داشت: امسال تدبیر بهتری در جامعه صورت گرفت و کارها با مشورت عقل و منطق انجام شد.

محمود رضا عراقی با بیان اینکه امسال از تصمیم گیری با احساس و دادن آمار خودداری شد، بیان کرد: از ماده ۱۰ و ۱۲ اعتبارات خوبی برای حوادث به استان همدان داده شد.

وی با بیان اینکه در جلسات متعدد موضوع نوروز بحث و آمادگی لازم تذکر داده می شود و این به دلیل اهمیت موضوع است، عنوان کرد: باید این موضوع نهادینه شود که باید به مردمی که به استان همدان سفر می کنند خدمات ارائه دهیم.

معاون عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه وزیر کشور توصیه هایی برای سفر های نوروزی در ۲۱ بند به همه استان ها ارسال کرده است، ادامه داد: این توصیه ها به همه ادارات استان داده شده است.

عراقی با بیان اینکه بند ۱۸ آمادگی مدیریت بحران برای حوادث غیر مترقبه را توصیه می کند، بیان کرد: علاوه بر مسائلی که باید به صورت روتین انجام شود باید آمادگی لازم در برابر هر شرایطی را داشت.

وی با بیان اینکه استان همدان آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی است، عنوان کرد: طبق دستور استاندار، فرمانداران باید در استان بمانند و موارد را کنترل کنند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


پربازدیدترین ها

محتوا با برچسب ایام نوروز.

هیچ نتیجه ای وجود ندارد

جدیدترین تولیدات

محتوا با برچسب ایام نوروز.