اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | یک‌شنبه، ۵ فروردین ۱۳۹۷

نمایش محتوای تلویزیون

 

 

محتوا با برچسب سوگواری.

سخنرانی مذهبی ویژه محرم

نهضت امام حسین(ع) در کربلا با این هدف شکل گرفت که روح مسئولیت پذیری، حق طلبی و عدالت خواهی را در جامعه زنده کند و ریشه ظلم و ستم را از جامعه برچیند و زنگارها و غبارهای نیرنگ و فریب را از چهره دین پاک و حقیقت آن را برای مردم آشکار کند و از این رو است که گفته می شود امام(ع) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد.  آنچه توانسته قیام حسینی را زنده نگه دارد، خون پاک شهیدانی است که در تاریخ جاودانه شده و این واقعه را تا ابد زنده نگه داشته اند.با توجه به سخنان امام(ره) و توصیه ایشان که محرم را زنده نگه دارید، ما هر چه داریم از این محرم و از این مجالس است و امروز نباید از تأثیر عمیق محرم و شهادت غفلت کرد، چراکه پیروزی انقلاب اسلامی مرهون همین مجالس وعظ و خطابه ،عزاداری و اجتماعات سوگواری است، از این رو برای زنده نگه داشتن این ایام سیمای مرکز همدان با حضور در بیت العباس سعی دارد این مراسم را ضبط و پخش نماید .

 
Loading the player...
سال تولید: 1394
عوامل تولید:

تهیه کننده : رضا پیله وریان

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

افزایش آمار اعزام مبلغان

رئیس تبلیغات اسلامی نهاوند

افزایش آمار اعزام مبلغان

رئیس تبلیغات اسلامی نهاوند بابیان اینکه آمار اعزام مبلغان به شهرستان افزایش یافته است، گفت: تبیین سیره سیاسی اجتماعی حضرت فاطمه (س) در جامعه ضروری است.

حجت‌الاسلام موسی محبی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: آمار اعزام مبلغان در شهرستان نهاوند در سال جاری نسبت به سال های قبل ۳۵ درصد رشد  داشته است و  در راستای تحقق اهداف فرهنگی تبلیغی و مبارزه با جنگ نرم دشمن و همچنین به‌منظور جذب جوانان و نوجوان به امور دینی در استان، ۶۴۰ مبلغ به مناطق مختلف شهرستان نهاوند اعزام شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نهاوند در ادامه سخنانش اظهار کرد: تبلیغ امور دینی، فرهنگی و قرآنی و همچنین پاسخگویی به شبهات در مناسبت‌های مذهبی در مناطق مختلف این شهرستان را از مهمترین برنامه های مبلغان اعزامی است.

حجت‌الاسلام محبی اضافه کرد: مبلغان اعزامی در مدارس و دانشگاه‌ها، هیئات مذهبی، ادارات و کارخانه‌ها، مساجد و حسینیه‌ها، کانون‌های فرهنگی تبلیغی به بیان احکام، تفسیر قرآن، سخنرانی، اقامه نماز جماعت و برگزاری کلاس‌های احکام، اخلاق و آموزش نماز پرداخته‌اند.

وی با اشاره به ابعاد معرفی نشده زندگی حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: بررسی نقش حضرت فاطمه(س) در پرسشگری اجتماعی و سیاسی مغفول مانده چراکه ایشان در زمانه خود سررشته پرسشگری از وضع موجود را به دست گرفتند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نهاوند بیان کرد: برخی گریه حضرت فاطمه(س) پس از پیامبر(ص) را گریه ناشی از مرگ پدر دانستند اما نمی‌توان این نظر را پذیرفت چراکه حضرت کانون صبر و رضایت به آن چیزی بوده که خداوند برایشان مقدر کرده است.

حجت‌الاسلام محبی ادامه داد: گریه و اشک حضرت فاطمه(س) برای جامعه‌ای بود که پیامبر(ص) آن را بیدار کرده اما بعد خود را به خواب زد و این بانوی بزرگ با رفتارها و عناوین مختلف سعی در بیدار کردن چنین جامعه‌ای داشت.

وی با بیان اینکه به داشتن نگاه عقلانی به سیره حضرت فاطمه(س) و سایر معصومین(ع) در جامعه نیازمند هستیم، بیان داشت: گاهی با آسمانی جلوه دادن این بزرگان خود را از داشتن یک الگو در عرصه زندگی زمینی محروم کرده‌ایم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نهاوند گفت: مسیری که اکنون در کشور و همچنین در دنیا برای شناخت حق آغازشده شروع خوبی است اما نمی‌توان گفت در زمینه معرفی و شناخت حضرت فاطمه(س) حق مطلب را ادا کرده‌ایم.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


سوگواری عزاداران حسینی

Loading the player...

سوگواری عزاداران حسینی

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


آیین وداع با شهدای حرم در حسینیه همدان برگزار شد

آیین وداع با شهدای حرم آل الله

آیین وداع با شهدای حرم در حسینیه همدان برگزار شد

آیین وداع با شهدای حرم آل الله همزمان با سوگواری عزاداران برای سیدالشهدا (ع) در حسینیه امام خمینی (ره) شهر همدان برگزار شد.

به گزارش ایرنا پیکر مطهر دو شهید مدافع حرم آل الله ستوان یکم پاسدار شهید مجتبی کرمی و بسیجی دلاور مجید صانعی موفق وارد همدان شد و نیز پیکر این دو شهید گرانقدر در جمع عزاداران حسینی در حسینیه امام راحل قرار گرفت.
شیفتگان اهل بیت با شعار یا حسین(ع) و یا زینب (س) به استقبال این دو شهید رفتند و شهدای مدافعان حرم را با چشمانی اشکبار و قپلبی اندوهگین در آغوش کشیدند.
شمیم شهادت چند روزی است که همدان را فرا گرفته و هفته گذشته بود که پیکر سردار سرلشگر حسین همدانی با استقبالی پر شور در زادگاهش به خاک سپرده شد.
مشتاقان شهادت که از غافله شهدا جا ماندند گرد پیکر این دو شهید گرانقدر جمع شده و با نجواهای عاشقانه به درد و دل با این دو شهید پرداختند.
استقبال بی نظیر و حضور هزاران نفری مردم در حسینیه امام راحل (ره) فرصت و مجال نزدیک شدن به پیکر این دو شهید گرانقدر را برای بسیاری از عزاداران فراهم نکرده و بیشتر حاضران با قلبی مملو از ارادت به مدافعان حرم آل الله در فراق این دو عزیز سفر کرده اشک ماتم ریختند.
طبق اعلام روابط عمومی سپاه همدان ستوانیکم پاسدار شهید مجتبی کرمی و بسیجی دلاور مجید صانعی موفق از مدافعان حرم آل الله در حفظ و حراست از حرم حضرت زینب (س) و کمک و تقویت جبهه مقاومت اسلامی در جنگ تروریستی سوریه عصر یکشنبه به شهادت رسیدند.
قرار است پیکر این دو شهید والامقام ساعت 10 صبح روز چهارشنبه بر روی دستان اهالی مومن و خداجوی شهر همدان از محل میدان امام زاده عبد الله تشییع شود.
استان همدان هشت هزار شهید تقدیم این انقلاب کرده است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.