حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

نمایش محتوای تلویزیون

 

 

محتوا با برچسب سیمای مرکز همدان.

سیمای ورزش

        ز نیرو بود مرد را راستی                                ز مستی کجی آید و کاستی

سیمای مرکز همدان همواره یار ورزش و ورزشکاران استان بوده است. برنامه های سیمای ورزش با رویکرد توجه خاص به ورزش همگانی و قهرمانی استان،معرفی ورزشکاران،پیشکسوتان و نخبگان ورزشی ،بررسی و پوشش رویدادهای ورزشی هر هفته در استان ،بیان مشکلات و کمبودهای ورزشی استان تعامل و ارتباط با مسولان،تشویق اقشار مختلف مردم مخصوصاً جوانان و نوجوانان به ورزش ،توجه به ورزش بانوان و کشف استعدادهای مردمی هر هفته تقدیم مردم و ورزشکاران استان می شود.

این برنامه جذاب و خوش ساخت  با ارایه آیتم های متعدد ورزشی و تعامل خوب  با ارایه آیتم های متعدد ورزش و تعامل خوب با ورزشکاران و مسولان توانسته است در راستای توسعه و ترویج ورزش قهرمانی و همگانی استان گام های موثری بردارد.

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده :حسام ثمری 

کارگردان :حسن روحی 

دستیار تهیه : سید محمد موسوی  

تصویر بردار : حسام ثمری 

مونتور :پور شعبانی 

گزارشگر : احمد جلیلوند 

 

رای شما
میانگین (3 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


در شهر

پوشش رویدادها و اتفاقات شهری و اطلاع رسانی به موقع و مناسب آنها به مردم از وظایف رسانه است . سیمای مرکز همدان در راستای اطلاع رسانی و به تصویر کشیدن به هنگام رخدادهای استان برنامه در شهر را تقدیم مردم عزیز همدان میکند . این برنامه که تعامل بسیار خوبی با مخاطبان دارد و پیگیر مطالبات مردمی است از برنامه های جذاب شبکه همدان میباشد . برنامه در شهر تلاش میکند علاوه بر اطلاع رسانی وقایع استان با نگاه موشکافانه و پیگیری مطالبات مردم از مسئولین برای رفع مشکلات و توسعه استان گام بردارد . مردم عزیز استان با ارسال پیامک به 30000812 میتوانند مشکلات خود را از طریق این برنامه مطرح کنند . این برنامه بستر خوبی برای پاسخگویی مسئولین استان به مردم را فراهم کرده است .

 

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده : مهدی یاری 

تصویر بردار : خزائی و قاسمی 

دستیار تصویر : ظهوری و رستمی 

مونتور : حسن پرزاد 

گزارشگر : مهدی جعفری و پوریا خسروی 

دستیار تهیه : طبا طبا یی

رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.

دفاع سرخ

پندار ما این است که شهدا رفته اند و ما مانده ایم اما حقیقت آن است که شهدا مانده اند و زمان ما را با خود برده است.در هفته دفاع مقدس شبکه همدان برنامه دفاع سرخ را با رویکرد گرامیداشت این ایام و تکریم خانواده های معظم شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس تقدیم مردم استان می کند.

این برنامه به مدت 60 دقیقه به صورت زنده از باغ موزه دفاع مقدس استان ارایه می شود.تبیین و تشریح مجاهدتهای استان و رشادتهای رزمندگان دوران دفاع مقدس استان همدان،تقدیر خانواده های معظم شهدا ،ارایه مفاهیم عالیه دفاع مقدس برای نسل جوان،پوشش فعالیتهای متناسب با این ایام در استان،کلیپ،سرود،مباحث کارشناسی و استفاده از ظرفیت ایام محرم از رویکردهای اصلی این برنامه است.مردم انقلابی استان با حضور در برنامه در باغ موزه دفاع مقدس میثاقی دوباره با شهدای ایران اسلامی می بندند.

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده: بهمن رحیمی وقار

مجری:رامین شاملو

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
در ایام دفاع مقدس یاد و خاطره رزمندگان استان را... رزمنده ۱۳۹۶/۰۷/۶ ۱۳:۱۶

رزمنده
در ایام دفاع مقدس یاد و خاطره رزمندگان استان را گرامی میدرایم مخصوصا رزمندگان لشکر انصارالحسین (ع)همدان که در طول هشت سال دفاع مقدس حماسه ها آفریدند و شهدای مدافع حرم که دین خود را به قرآن و اهل بیت ادا کردند .
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۶ ۱۳:۱۶

ویژه برنامه شهادت حضرت علی (ع)

فریاد فزت و رب الکعبه در مسجد کوفه پیچید و فرق عدالت شکافته شد و انسان خسته از بی عدالتی تحمل عدالت را هم نداشت .ماه مبارک رمضان ماه مظلومیت حضرت علی (ع) است شبهای قدر با نام مولای متقیان و بیان فضایل و مظلومیت آن حضرت همراه است . سیمای مرکز همدان در شبهای قدر ذاکر اهل بیت پیامبر (ص) و مرثیه سرای شهادت حضرت علی (ع) است . ویژه برنامه های شهادت حضرت علی (ع) در کنداکتور سیما همراه عزاداری با مردم دارالمومنین همدان است. سخنرانی،عزاداری،وله،کلیپ های شهادت،برنامه های تامینی،سینمایی های مرتبط گوشه ای از تلاش سیمای مرکز همدان در روزهای شهادت حضرت علی (ع) است به تصویر کشیدن عزاداری مردم استان،معرفت افزایی،پخش زنده مراسم شب های قدر،ارایه موضوعات مرتبط با شهادت حضرت علی (ع)در تمام برنامه ها ادای دین به ساحت مقدس اهل بیت(ع) است ویژه برنامه عطر ولایت و مهربونی این شبها به طور خاص بر این موضوع می پردازد.از همه مردم استان دعوت می کنیم نظاره گر برنامه های سیما در این روزهای بندگی و غم و اندوه اهل بیت(ع) باشند.  

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه برنامه ولادت امام حسن (ع)

بدر ماه رمضان که در آسمان آشکار شود ماه منیر سبط اکبر (ص) حضرت امام حسن مجتبی (ع) مظهر جودو کرم آسمان ولایت را نور باران می کند . سیمای مرکز همدان ضمن تبریک سالروز ولادت امام حسن (ع)به مردم دارالمومنین، این روز بزرگ را جشن می گیرد. کنداکتور سیما در عید ولادت امام حسن (ع)حال و هوای دیگری دارد . ماه عاشقی برنامه سحرگاهی رمضان با موضوع سیره و تبیین شخصیت آن امام همام ارائه می شود برنامه های خانه زندگی و ضیافت الهی هم با ارائه آیتم ها ی متنوع و جذاب و مباحث کارشناسی به ساحت مقدس امام حسن (ع) ادای دین می کنند . سرودهای ولادت ،وله ،کلیپ ،مدیحه سرایی ،برنامه های تامینی مرتبط ،فیلم سینمایی و سخنرانی های مذهبی از برنامه های کنداکتور در این روز مبارک است .

ویژه برنامه ولادت امام حسن (ع) هم به طور خاص و با شور و حال بیشتر این روز بزرگ را جشن می گیرد .ضمن  تبریک مجدد به مردم دارالمجاهدین همددان دعوت می کنیم نظاره گر برنامه های سیما باشند.  

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه برنامه رحلت امام خمینی (ره)

السلام علیک  یا روح الله

داغ جانسوز خمینی ابدیست .

در سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره)تمام برنامه های سیمای مرکز همدان تلاش در تبیین شخصیت و بیان ابعاد مختلف زندگی بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران را به مردمی که با قیام عارفانه خود ملت ایران را به آزادی و سربلندی رسانید و پیشوای مستضعفین و مظلومان جهان شد را دارد  . امروز انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی (ره) الگوی ملت های ستمدیده ایست برای نجات و رستگاری.

سیمای مرکز همدان در چهاردهم خرداد با ارائه مباحث مختلف کارشناسی ،وله،سرود،کلیپ،میان برنامه های تامینی مرتبط ،سخنرانی و به تصویر کشیدن حزن و اندوه مردم دارالمومنین همدان در مراسم های مرتبط با رحلت امام (ره) تلاش می کند دین خود را به مردم استان و امام خمینی (ره) ادا کند .

ویژه برنامه رحلت امام نیز در همین راستا به صورت جامع و کامل با حضور میهمانان مرتبط و آیتم های مختلف سعی در به تصویر کشیدن ابعاد مختلف شخصیت امام را دارد . 

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


داستانهای الوند

به

داستانهای الوند

داستانهای الوند نام مجموعه فاخر عروسکی است که در سیمای مرکز همدان در حال تولید است . به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز همدان،این مجموعه داستانی تلاش می کند تا با بهره گیری از تکنیک های نوین برنامه سازی عروسکی ،عروسک های جذاب ،نویسندگی و داستان سرایی قوی برنامه ای فاخر تقدیم مردم خوب استان همدان به خصوص کودکان با نشاط همدانی کند.محتوای این برنامه توجه به طبیعت زیبای الوند و ظرفیت های خاص آن و با رویکرد سرگرمی ،تفریحی و آموزشی ارائه می شود. در این داستان بابا هوشیار پیرمردی عاشق طبیعت است  که برای تحقیق گیاهان دارویی به کوهستان الوند می رود و در آنجا با خانواده بزها آشنا و همسایه می شود؛ مرد بد جنسی به نام اشک بوس که خیال می کند بابا هوشیار به دنبال گنج به کوهستان آمده با کمک یک شغال و یک گراز به نامهای توره و تژه سعی در سرک کشیدن در کارهای تحقیقاتی بابا هوشیار دارد تا به خیال خود بتواند به گنج دست یابد در آخر متوجه می شود گنج واقعی طبیعت کوهستان الوند است .

داستانهای الوند در 26 قسمت 20 دقیقه ای تولید می شود.

این برنامه به تهیه کنندگی محمد رضا فرجی و کارگردانی و نویسندگی وحید کیارسی تولید می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


هفت اورنگ

     برنامه هفت اورنگ در 26 قسمت 30 دقیقه ای در سیمای مرکز همدان تهیه وپخش می شود.

این برنامه در هرقسمت  با ورود به یک رویداد فرهنگی و هنری مهم در استان همدان شروع خواهد شد

آیتم های این برنامه شامل :

-     معرفی آدم ها و مشاهیر  بسته به پتانسیل هر شهر یا شهرستان و با نگاه به رویداد اصلی برنامه

-     محل ها و اماکن که به معرفی مکانهای فرهنگی و هنری می پردازد

-     آیتم قاب دوربین که با مدد از انجمن عکاسان استان و هنرمندان عکاس با بررسی عکس های آنها ، به تحلیل و نیاز عکس در بین مردم کمک کند

-     . آیتم گزارش  که در بطن رویداد و واقعه فرهنگی با شکلی مناسب و گرافیکی مطلوب تولید می شود

 

-     بخش معرفی هنرمندان و مصاحبه و گفتگو با آنها ،

 
Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه کننده : پور حامدی

کارگردان : میثم رفاه 

دستیاار تهیه : خلوصی 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه برنامه 12 بهمن زنده

به مناسبت سالروز ورود امام راحل و آغاز جشنهای دهه مبارکه فجر ، ویزه برنامه 12 بهمن ماه به صورت زنده از سیمای شبکه همدان تقدیم مردم انقلابی استان می شود . این برنامه از میدان امام (ره) با حضور پر شور مردم و مسئولین در روز 12 بهمن برگزار وافتتاح پیاده راه بوعلی سینا ،جشن و سرور مردمی ، سخنرانی ، اجرای سرودهای انقلابی ، هنرنمایی هنرمندان ،معرفی انقلاب و تببین اهداف آن به جوانان ، به تصویر کشیدن شور عمومی مردم استان در روز 12 بهمن و تجدید میثاق با امام و رهبری از قسمتهای مختلف این برنامه است 

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه کننده : محمد رضا اوقانی

مجری : قادری

دستیار : عباس بشیری

تصویر بردار : حسام الدین ثمری 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه برنامه هفته نیروی انتظامی

 آرزوی همیشگی انسان ها، دنیایی سراسر صلح و آرامش بوده است، ولی بشر با همه تلاش ها، هنوز نتوانسته بر این آرزو جامه عمل بپوشاند. همیشه عده ای با زیر پا گذاشتن ارزش ها، هنجارها و رسوم اجتماعی، حریم جامعه را نقض و چهره آن را آلوده اند. وجود این افراد با توجه به زیان هایی که از لحاظ فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی بر پیکر اجتماع وارد می کنند، نیاز به یک نیروی مقابله گر را بیش تر روشن می سازد. «نیروی انتظامی» نیاز یک جامعه آرمانی است و همه اندیشمندان اجتماعی بر ضرورت وجود چنین نیرویی در تمام جوامع تأکید دارند؛ نیرویی که با اقتدار در برابر اخلال گران نظم و امنیت ایستاده و تیشه بر ریشه های ظلم و فساد می کوبد تا ارمغان آور آرامش و عدالت باشد. امنیت، اعتماد، سلامت، پویایی و نشاط، ثمره حضور نیروی انتظامی در جامعه است.

به مناسبت  هفته ی نیروی انتظامی ،نهادی که بدون حضور آن در جامعه به هیچ وجه نمیتوان احساس امنیت کرد.سیمای مرکز همدان ویژه برنامه ای را تدارک دیده است که به صورت زنده ومستقیم به تعداد 6 برنامه 60 دقیقه ای  از محل ستاد فرماندهی انتظامی استان پخش می شود .

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه کننده : محمد رضا فرجی 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
هفته نیروی انتظامی گرامی باد از برنامه شما که به... علی ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۱۳:۴۳

علی
هفته نیروی انتظامی گرامی باد از برنامه شما که به عزیزان نیروی انتظامی توجه کردید تشکر میکنم
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۱۳:۴۳

مدرسه عشق

به مناسبت هفته بسیج ویژه برنامه مدرسه عشق، در 5 برنامه 50 دقیقه ای با اهداف تبیین تفکر و گفتمان بسیج ، بیان اهداف و دستاوردها ،توجه به جنبه های مختلف و جدید بسیج ،تاکید بر رویکرد فرهنگی اجتماعی ، توجه به اقشار مختلف و ایثار بسیجیان ، فعالیت حلقه های صالحین ،  ولایت مداری و پایبندی مردم استان به ارزشهای انقلاب ،  از سیمای مرکز همدان تهیه و پخش خواهد شد .

آیتم های این برنامه عبارتند از :

-        آرم شروع و پایان: با ارایه تصاویر جذاب ، رویکرد فرهنگی اجتماعی با موسیقی مناسب .

-        استودیو : با دکور جذاب و مجری توانمند در راستای موضوع برنامه و با حضور میهمان مرتبط .

-        بسیج درکلام امام و رهبری :کپشن نریشن از کلام امام و رهبری و بزرگان نظام با موضوع بسیج .

-        معرفی کتاب : توسط میهمان برنامه با هماهنگی های لازم و متناسب با موضوع برنامه .

-        معرفی و تبیین فعالیتهای بسیج : با تصاویر متناسب و توجه به امور فرهنگی بسیج .

-        سرود و وله : متناسب با موضوعات و اهداف برنامه  .

 
Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه کننده : هادی بدیع 

کارگردان : میثم رفاه 

مونتور : مرجان مهرپور 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 3.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
بسیجی راز نگفتن..رمز شکفتن...یاد خدا بودن و عشق به... رزمنده ۱۳۹۵/۰۹/۳ ۱۲:۵۳

رزمنده
بسیجی راز نگفتن..رمز شکفتن...یاد خدا بودن و عشق به شهادت است ....هفته بسیج گرامی باد .
پست شده در ۱۳۹۵/۰۹/۳ ۱۲:۵۳

ما آماده ایم

هفته دفاع مقدس همچون نگینی تا همیشه زمان، بر تارک تاریخ حماسه و ایثار و پایداری آزادگان جهان می‌درخشد، تاریخ ۸ ساله دفاع مقدس که پر از عشق و ایثار و مقاومت است و دعای شبانه پرچمدار وادی عشق و یاور بسیجیان و رزمندگان حضرت امام (ره)، خروش سپاهیان، بسیجیان، ارتشیان و پشتیبانی خالصانه پیر و جوان، مرد و زن را در دل خود دارد، همواره در سینه تاریخ خواهد ماند.

ذکر فداکاری و مجاهدت رزمندگان دوران دفاع مقدس موجب زنده نگه داشتن و پویایی اسلام و انقلاب اسلامی و بیانگر آمادگی و حفظ قدرت دفاعی ملت قهرمان ایران است.

حدیث هشت سال دفاع مقدس، مقاومت و مظلومیت ملتى که قله‌هاى سربلند ایثار و حماسه و شرف را در راه دفاع از کیان مکتب، انقلاب و میهن اسلامى خویش در نوردیده است، حکایت ماندگار دلاورى شهیدان و شاهدانى است که با خون و جانشان سطر سطر تاریخ این مرز و بوم اسلامى را نگاشته‌اند.

به مناسبت هفته دفاع مقدس سیمای مرکز همدان ویژه برنامه ای در 7 قسمت 60 دقیقه ای تهیه کرده است که در این ایام از سیمای مرکز همدان پخش خواهد شد .  

 این برنامه هر شب با حضور اقشار مختلف مردم در باغ موزه دفاع مقدس به صورت زنده ارایه می شود . هر برنامه با حضور فرماندهان یکی از یگان های نظامی استان شامل یگان های سپاه ،ارتش،بسیج ،انتظامی با رویکرد دوران دفاع مقدس و تقدیر از پرسنل نمونه ارایه میشود.

حضور هنرمندان ،افراد شاخص استان ،خانواده های شهدا ،ایثارگران ...از دیگر اهداف  برنامه می باشد.

 

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام یاد روزهای دفاع مقدس بخیر روزهای حماسه و... علی ۱۳۹۵/۰۷/۳ ۱۴:۴۰
امنیت امروز مدیون رشادت و از جان گذشتگی رزمندگان... علی ۱۳۹۵/۰۷/۷ ۱۳:۲۰
ما آماده ایم برنامه خوبی بود حضور مردم در این... قاسم ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ ۱۰:۳۱

قاسم
ما آماده ایم برنامه خوبی بود حضور مردم در این برنامه به جذابیت برنامه افزوده بود خاطرات خوبی گفته شد با تشکر
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ ۱۰:۳۱
علی
امنیت امروز مدیون رشادت و از جان گذشتگی رزمندگان اسلام است یاد و خاطره همه رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس گرامی باد .
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۷ ۱۳:۲۰
علی
سلام یاد روزهای دفاع مقدس بخیر روزهای حماسه و ایثار از برنامه ما آماده ایم تشکر میکنم مخصوصا بخش خاطرات ...لطفا در برنامه از بچه های تدارکات هم یاد کنید با تشکر .
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۳ ۱۴:۴۰

ویژه برنامه عید غدیر خم

واقعه غدیر خم که در آخرین سال زندگی رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله رخ داد و در آن علی علیه السلام به جانشینی آن حضرت صلی الله علیه و آله برگزیده شد، حادثه ای تاریخی نیست که در کنار دیگر وقایع بدان نگریسته شود. غدیر تنها نام یک سرزمین نیست؛ یک تفکر است. غدیر، نشانه و رمزی است که از تداوم خط نبوت خبر می دهد. غدیر، نقطه تلاقی کاروان رسالت با طلایه داران امامت است. آری، غدیر خم یک سرزمین نیست؛ چشمه ای است که تا پایان هستی می جوشد؛ کوثری است که فنا برنمی دارد؛ و افقی است بی کرانه و خورشیدی است عالم تاب.

بدون شک واقعه غدیر خم، نقش سرنوشت سازی در تعیین مسیر آینده اسلام داشته است. در این واقعه، پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله مهم ترین مأموریت دوران پیامبریِ خود را به انجام رساند؛ مأموریتی که انجام آن، به منزله رساندن پیام رسالت حضرت بود، و کوتاهی در مورد آن، به از بین رفتن زحمات چندین ساله ایشان می انجامید؛ چنان که خداوندمتعالی درآیه 67 سوره مائده می فرماید: >>هان ای پیامبر! آنچه را از سوی پروردگارت به تو نازل شده است، تبلیغ کن و اگر چنان نکنی، پیام و رسالت او را انجام نداده ای وخداوند تو را از مردم حفظ می فرماید>>

به مناسبت این عید بزرگ سیمای مرکز همدان ویژه برنامه ای را تهیه کرده است که در روز عید پخش خواهد شد .

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه شده در سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


مستند تویسرکان

روز پنجم مردادماه سالروز عمليات غرور آفرین مرصاد است و در این روز 38 شهيد این عمليات به طور همزمان در شهرستان تویسرکان تشييع و تدفين شدند. شهرستان تویسرکان تنها شهرستان استان همدان است که در یک روز این تعداد شهيد را همزمان با یکدیگر تشييع و تدفين کرده است و از این رو پنجم مرداد ماه روز ملی تویسرکان نامگذاری شده است.

امروز، تویسرکان در یک قدمی همدانی است که کوه الوند جدا سازشان بوده است و تویسرکان، سرگذشتی در قد و قامت شهرهای تاریخی ایران دارد که از گواهان بی دلیل آن، می توان به آرامگاه حبقوق پیامبر (ع)، شاهزاده ناصر (ع) برادر امام رضا (ع)، درختان چنار سه هزار و پانصد ساله کمربسته سرکان اشاره کرد .
تویسرکان با شهرهای بزرگی همچون اصفهان مراودات پرثمری داشت و از ثمرات آن، میررضی، شاعر عارف مسلک پدر ابراهیم ادهم، سید حسین طاهرزاده موسیقیدان، شیخ محمدنبی تویسرکانی که معروف به محدث و خیل عظیمی از فرهیختگان گذشته تویسرکانی و باز تویسرکان در دهه‌های واپسین چرخه نخبه پروری خود را متوقف نکرد و بزرگانی همچون شهید سرتیپ بهرام آریافر، شهید محمد رضا انصاری، حاج علی فضلی، حجت الاسلام علیرضا پناهیان و غیره را پیشکش اسلام نمود. و روح نوازانی همانند احمدرضا درویش، جعفر دهقان، سید حسین شیخ الاسلامی، رویا صدر و غیره را نزد جامعه هنری کشور به عاریت گذاشت.
تویسرکان امروز با کیفیت‌ترین گردو و معادن فراوان عالی‌ترین سنگ گرانیت مشکی جهان را دارد و حتی بدون اغراق بهترین صنعتگران مبل و منبت ایران را دارد  
امروزه در استان همدان، تویسرکان را به نام مسن ترین شهر استان می‌شناسند.
روز پنجم مردادماه سالروز عمليات غرور آفرین مرصاد است و در این روز 38 شهيد این عمليات به طور همزمان در شهرستان تویسرکان تشييع و تدفين شدند. شهرستان تویسرکان تنها شهرستان استان همدان است که در یک روز این تعداد شهيد را همزمان با یکدیگر تشييع و تدفين کرده است و از این رو پنجم مرداد ماه روز ملی تویسرکان نامگذاری شده است

به همین مناسبت مستندی با عنوان تویسرکان تهیه و از سیمای مرکز همدان پخش می شود .

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا وسیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


مستند سفال

مستند سفال   نام مستندی است که درآن به مراحل ساخت سفال و هر آنچه که به آن مربوط است پرداخته می شود . این مستند در یک قسمت 20 دقیقه ای در مر کز همدان تهیه و تولید شده است .

لالِجین یکی از شهرهای شهرستان بهار در استان همدان بوده، به عنوان مرکز تولید سفال خاورمیانه شناخته شده‌است. هشتاددرصد از جمعیت شهر لالجین به پیشهٔ سفالگری، سرامیک‌کاری و شغلهای وابسته همچون نقاشی سفالینه‌ها، بسته‌بندی، خرید و فروش محصولات سفالین ... اشتغال دارند.

لالجین از مراکز عمده ساخت سفال و سرامیک ایران و جهان به شمار می‌رود و محصولات هنرمندان آن علاوه بر شهرهای دور و نزدیک ایران به بسیاری از کشورهای دیگر صادر می‌شود. سفالینه‌های ساخت لالجین بسیار متنوع است و انواع ظروف تزئینی و مصرفی را شامل می‌گردد

جمعی از هنرمندان لالجینی به نقاشی بر روی سفالینه‌ها اشتغال دارند. نقاشی بر روی سفال به دو شکل است:

الف) کار با رنگهای پلاستیکی و روغنی

ب) استفاده از رنگدانه های معدنی که بعد از پخت سفالینه های منقوش در کوره، نقش و نگارها ثابت خواهندبود. نقاشی با رنگهای قابل پخت، به چند روش است که می توان از آن جمله به نقاشی زیرلعابی و رولعابی اشاره کرد.

 
Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه کننده : ایرج سعدی

نویسنده : ایرج سعدی

کارگردان : ایرج سعدی

تصویر بردارو نورپرداز : حمید رضا سراج پویا

دستیار تهیه : خسروی

گوینده متن : علی اصغر میجانی 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ویژه برنامه روز همدان

این برنامه به مناسبت روز همدان و بزرگداشت  ابوعلی سینا و روز پزشک در سیمای مرکز همدان به صورت زنده  تهیه شده است.

ابوعلی حسین بن عبد الله بن سینا در سال 359 - 370 هجری - در روستایی در حوالی بخارا چشم بر جهان گشود . پدرش عبد الله ‏اهل بلخ بود و مادرش ستاره نام داشت.هنگامی که ابن سینا پنج سال داشت ، نزد پدر که مردی فاضل بود حساب ، ریاضیات ، رو خوانی قرآن و صرف و نحو ‏زبان عربی می آموخت او از همان ابتدا بسیار باهوش بود و برای کسب دانش شوق و اشتیاق فراوانی داشت پس از ‏چندی نیز به مکتب رفت که سر آمد هم مکتبی های خود بود ‏.

او در ده سالگی قرآن را حفظ کرده و ادبیات و هندسه ریاضیات و صرف و نحو عربی را نیز میدانست ، او به طبیعت ‏و گیاهان و حیوانات علاقه خاصی داشت و اوقات فراغت را در دشت و صحرا به جستجو و کسب تجربه می پرداخته و ‏بدین صورت از دوران کودکی به خواص گیاهان دارویی و طبابت علاقه مند شده است ‏ هنگامی که ابوعلی دوازده سال داشت به همراه خانواده در بخارا ، پایتخت سامانی می زیست و پدرش عبد الله نیز ‏دارای شغل و منصب دیوانی بود .‏

ابوعلی در جوانی حکمت ماوراء الطبیعه را نیز آموخت و هر کتابی که در این زمینه به دستش می رسید مطالعه و ‏تجزیه و تحلیل میکرد. و سرانجان در  هشتم آبان ماه 415 در شهر همدان رخت از جهان فانی بر بست  و او را در ‏همان شهر به خاک سپردند. ‏

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا وسیمای مرکز همدان 

 

 

 

 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


ایوان بهاری

بهار آمد تا دوباره جوان شویم ، سبز شویم ، بیاندیشیم واز نو شروع کنیم .آسمان را سخت بشکافیم و طرحی نو در اندازیم و از پیش بهتر شویم .برنامه ایوان بهاری تلاش دارد تا با سرمشق گرفتن از بهار با تنوع و طنز ،شور و حالی تازه در میان مخاطبا ن ایجاد کند و با ارائه آیتم های مناسب آرامش شبانه را با امید و آگاهی پیوند زند .

مسابقه سرگرم کننده ی خوانندگی با حضور علاقمندان و مشارکت گسترده مخاطبان از آیتم های بسیار جذاب و دیدنی این برنامه است .حضور هنرمندان در برنامه و ایجاد شور و نشاط و معرفی ظرفیت ها و پتانسیل ها با استفاده از آیتم های مناسب باعث افزایش مخاطبان برنامه می شود .

این برنامه با رویکرد بهاری و با هدف معرفی استان همدان به عنوان یکی از شهرهای گردشگری و توریستی کشور و همچنین بخش های متنوع و جذاب دیدنی  ،نمایش ، آیتم طنز ، دوربین مخفی ، کلیپ طنز ، گزارش طنز ، موسیقی طنز ، موسیقی تصویر و گزارش های موضوعی سعی دارد تا لحظات خوشی را برای بینندگان و مخاطبان به وجود می آورد.

 

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

عوامل تولید:

تهیه کننده :محسن روحی

 کارگردان تلویزیونی :سعید پورشعبانی

کارگردان پرتابل: امیر شمخابی

تصویربردار : سعید بهمنی پور

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما و برنامه خوبتون... حسن ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ ۱۱:۵۰
سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما و برنامه خوبتون... مجتبی ۱۳۹۵/۰۲/۴ ۲۱:۴۲

مجتبی
سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما و برنامه خوبتون میخواستم تو مسابقه آواز برنامه ایوان الوند شرکت کنم لطفا منو راهنمایی کنید متشکرم.
پست شده در ۱۳۹۵/۰۲/۴ ۲۱:۴۲
حسن
سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما و برنامه خوبتون میخواستم تو مسابقه شرکت کنم اگه میشه راهنماییم کنید متشکرم
پست شده در ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ ۱۱:۵۰

ورزش صبحگاهی

Loading the player...

ورزش صبحگاهی به فعالیت ها و تمرینات جسمانی سبک گفته می شود که در ابتدای صبح انجام می گیرد. با نقش مؤثری که این نوع تمرینات در تندرستی و نشاط ایفا می کند، باعث شده تا ورزش صبحگاهی به عنوان یک پدیده جهانی معرفی شود. بطوری که کمتر مردمانی را در گوشه و کنار جهان می توان یافت که بطور عام به ورزش صبحگاهی توجه نداشته باشند.

مطمئنا هر فردی متمایل است که زمان دیرتری را در طی روز ورزش کند ، اما چند بار موارد و کارهای دیگری پیش می آید و جایگزین زمان و برنامه ورزش می شود . و یا به دلیل نداشتن عزم راسخ ، ورزش به زمان دیگری موکول می شود . حتی اگر شما تمرین کنید که صبحها زود از خواب بیدار شوید ، وقتی می توانید برنامه ورزشی خوب و مناسبی داشته باشید که ان را مقدم بر همه کارهای روزانه خود قرار دهید

به همین علت برآن شدیم تا برنامه ورزش صبحگاهی را در سیمای مرکز همدان تهیه و پخش کنیم . تا شادی و نشاط را به خانه های هم وطنان هدیه نماییم و قدمی در جهت سلامتی آنها برداریم . 

 

عوامل برنامه :

تهیه کننده : بهمن رحیمی وقار 

رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.0 stars out of 5.


ورود ممنوع

Loading the player...

با توجه به لزوم آگاهی بخشی مردم در خصوص اعتیاد و راه های مقابله و پیشگیری از آن برنامه ای تحت عنوان ورود ممنوع در سیمای مرکز همدان تهیه و پخش شده است . در هر قسمت از این برنامه با رویکردی جدید به معظل اعتیاد در جامعه پرداخته می شود  و هرروز شاهد چهره جدیدی هستید به عنوان گزارشگرافتخاری که  از بین خود شما انتخاب می شود . گزارشگران افتخاری با سر زدن به مکان های که معتادان در آنجا حضور دارند به بررسی علل اعتیاد آن ها و آینده ای که در انتظار فرد معتاد است و...می پردازد .

همان طور که می دانیم اعتیاد یک بیماری اصلی، پیش رونده و كشنده است. این عارضه، نوعی ارتباط تسکین دهنده با یک مادۀ روان گردان یا تأثیر گزار بر ذهن و یا رفتاری که مارا در برابر ميل بیش از حد، ناتوان می کند می باشد. اعتیاد به عنوان حالتی که در آن بدن انسان برای انجام فعالیت های عادی خود به یک ماده یا یک رفتار خاص وابسته می شود تعریف شده است. زمانی که که ماده مورد نیاز در اختیار بدن قرار نمی گیرد یا انجام رفتاری که شخص معتاد بدان وابسته شده است امکان پذیر نمی باشد، نتیجه کار بروز علائم خماری يا محروميت است. اعتیاد را می توان اجبار به انجام کاری تعریف کرد که فرد از پی آمدهای زیانبار آن آگاه است. حتي والدين، همسر و ديگر نزدیکان فرد معتاد به راحتي اين واقعيت را كه اعتياد نوعي بيماری است نمي پذيرند. علت اين امر آن است كه اين افراد نيز از لحاظ احساسي درفرايند بيماری فرد معتاد درگير هستند "اعتیاد یک بیماری اصلی و مزمن می باشد که در مدارهای پاداش، انگیزه و حافظه و دیگر اجزاء مربوطۀ مغز اختلال ایجاد می نماید. این اختلال ها به ایجاد ویژگی های جسمی، روانی، اجتماعی و روحی در انسان منجر می شود." بروز چنین حالت هائی در انسان سبب می شود که وی برای دستیابی به پاداش (لذت) یا تسکین به مصرف یک مادۀ مخدر یا انجام رفتاری مخرب و ويرانگر روی آورد

 

عوامل تولید :

تهیه کننده :اسداله سرکانی 

کارگردان : اسداله  سرکانی

تصویر بردار : محمد حسینی ره 

مونتور : مصطفی نجاریان 

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام چگونه می توانم فیلم ورود ممنوع در... متین علینیا ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ ۲۳:۱۷
سلام امکان دانلود برنامه ها در سایت نیست جهت... مدیر سایت ۱۳۹۴/۱۰/۲۴ ۰۹:۳۰
سلام.اگه امکان داره برنامه ورود ممنوع را دوباره... محسن ۱۳۹۵/۱۰/۱ ۲۲:۳۱

محسن
سلام.اگه امکان داره برنامه ورود ممنوع را دوباره پخش کنید
پست شده در ۱۳۹۵/۱۰/۱ ۲۲:۳۱
مدیر سایت
سلام امکان دانلود برنامه ها در سایت نیست جهت دریافت برنامه با تهیه کننده تماس بگیرید تهیه کننده برنامه آقای سرکانی (واحد تولیدسیما) است با تشکر
پست شده در ۱۳۹۴/۱۰/۲۴ ۰۹:۳۰ در پاسخ متین علینیا
متین علینیا
سلام چگونه می توانم فیلم ورود ممنوع در مورخ1394/10/23 را دانلود کنم که مجری افتخاری ان محسن نیکوسرشت بود
پست شده در ۱۳۹۴/۱۰/۲۳ ۲۳:۱۷

بازتاب

Loading the player...

صدا وسیمای مرکز همدان در نظر دارد برای آگاهی بخشی در خصوص نمایشگاه های مختلف که در استان برگزار می شود اطلاعاتی را به بینندگان تحت عنوان برنامه بازتاب ارائه دهد .

در این برنامه مجری از نمایشگاه های مختلف دیدن می کند و در مورد نمایشگاه و نحوه برگزاری آن اطلاعاتی را به بینندگان می دهد .

همانطور که می دانید نمایشگاه مکانی است که کالاها، خدمات،فنآوری ها ، تکنیک ها ،نوآوری ها و هنر ها برای معرفی و آشنایی به معرض تماشا گذاشته می شوند.

در ایران فضاهای نمایشگاهی سابقه چهل-پنجاه ساله دارند و سالانه صدها نمایشگاه مختلف در سطوح شهری،استانی،ملی و بین المللی در کشور برگزار می شود که برغم تفاوت های هویتی،به لحاظ نحوه برگزاری و ارائه کالا وخدمات، ساختاری یکسان دارند.

در این مدت، نمایشگاه ها به عنوان یکی از کارآمدترین و قوی ترین ابزار تجارت به رسمیت شناخته شده اند.محلی مقرون به صرفه از جهت زمان،انرژی و سرمایه، برای ملاقات چهره به چهره بازار و مخاطب، کشف بازارها و مشتریان جدید،حفظ و تجدید ارتباط با بازارهای قبلی، نمایش زنده محصولات و خدمات، شناخت و مطالعه رقبا و تکنولوژی های جدید و در نتیجه تسریع روند تولید و فروش و همه اینها در یک زمان و یک مکان! شگفت انگیز نیست؟

شرکت در یک نمایشگاه به منزله درخواست ارتباط است و به معنای آمادگی برای "دیده شدن" و رقابت و اقدام درست در جهت ارتباط موثر تر و بیشتر دیده شدن، مسیر شرکت کننده را در دستیابی به اهداف خود هموارتر می کند.

 

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.