اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | جمعه، ۳ فروردین ۱۳۹۷

نمایش محتوای تلویزیون

 

 

محتوا با برچسب ماه رمضان.

پیشنهاد یک رژیم غذایی مناسب بعد از ماه رمضان

تحلیل و تفسیر خبر

پیشنهاد یک رژیم غذایی مناسب بعد از ماه رمضان

ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای پاکسازی بدن، دفع سموم و کاهش وزن بدن روزه داران است. در این ماه اندام های مختلف بدن به ویژه دستگاه گوارش در شرایط استراحت و سم زدایی قرار می گیرد. اما متخصصان تغذیه می گویند که پس از یک ماه روزه داری باید برای حفظ نتایج به دست آمده ، از الگوی سالمی برای تغذیه پیروی شود.

غزاله اسلامیان،متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه یک الگوی تغذیه ای خوب، سالم و مغذی ویژگی یا اصل مهم کفایت، تعادل، کنترل کالری، میانه روی و تنوع را داراست ،افزود: با توجه به اینکه در ماه رمضان فرصت استراحت بیشتری به دستگاه گوارش داده شده است، بنابراین بهتر است در روزهای اول پس از پایان ماه رمضان از خوردن حجم زیاد مواد غذایی خودداری شود.

***درس اول: منظم غذا بخورید

اسلامیان با بیان اینکه دریافت وعده های غذایی در یک ساعت منظم یکی از مهمترین درس هایی است که ماه مبارک رمضان به روزه داران داد اضافه کرد :انتخاب یک بازه زمانی مشخص برای خوردن وعده های غذایی فواید گوناگونی برای سلامتی افراد دارد.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین این فواید، ذخیره انرژی در طول روز است ،غذا خوردن نامنظم و حذف برخی ازوعده های غذایی باعث می شود بدن در طول روز با کمبود انرژی مواجه شود.

اسلامیان یاد آور شد: خوردن به موقع غذا قند خون را در حالت تعادل حفظ می کند و از ضعف های ناشی از گرسنگی پیشگیری می کند البته داشتن یک برنامه غذایی مشخص از ریزه خواری های غیرضروری نیز جلوگیری می کند.

متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی گفت :خوردن 3 وعده غذایی یک عادت فرهنگی ایرانیان است، خوردن وعده های غذایی کوچک و منظم شانس جذب کامل مواد مغذی را به سیستم گوارشی می دهد، وقتی چهار یا پنج بار در روز غذاهای کوچک می خورید، در طول روز جریانی یکنواخت از مواد مغذی، قند خون و انرژی را به بدن خود می فرستید.

وی توصیه کرد: علاوه بر سه وعده غذایی، حداقل دو میان وعده سالم حاوی میوه ها و سبزی های تازه دریافت شود، میو ه ها و سبزی های تازه از منابع غذایی آب، ویتامین ها و مواد معدنی هستند که برای حفظ سلامتی بسیار ضروری است.

اسلامیان توضیح داد: بر اساس قانون دوم ترمودینامیک علم فیزیک، انرژی خود به خود به وجود نمی آید و خود به خود نیز از بین نمی رود بلکه از شکلی به شکل دیگری تبدیل می شود. بنابراین زمانی که غذایی بیش از نیاز بدن مصرف شود، بدن راهی جز تبدیل آن به چربی ندارد.

وی اظهارکرد: زمانی که وعده غذایی اصلی (صبحانه) حذف شود یا با تصور کاهش وزن، شام نیز خورده نشود اما در مقابل، ناهار پرحجم و پر کالری مصرف شود بخشی از عضلات مانند عضلات سرشانه ها برای تامین انرژی تحلیل می رود و در مقابل چاقی شکمی به وجود می آید.

***درس دوم: نوشیدن مایعات به میزان کافی

اسلامیان با بیان اینکه نوشیدن آب به میزان کافی بسیار ضروری است گفت :در ماه رمضان روزه داران برای جلوگیری از کم آبی، در فاصله افطار تا سحر آب نوشیدند که در غلبه بر تشنگی در طول روز نقش به سزایی دارد. نوشیدن زیاد آب به دفع سموم بدن کمک می کند و حتی موجب بهبود سوخت و ساز چربی ها می شود.

وی ادامه داد: مایعات به کاهش خستگی، تولید ادرار و کاهش دمای بدن کمک می کند. اما چای، مایعات پر نمک (دوغ) و نوشیدنی های کافئین دار منجر به دفع آب بدن می شود و نباید تصور شود که با نوشیدن چای آب بدن تأمین می شود. در عین حال مصرف زیاد پروتئین های حیوانی منجر به دفع قابل توجهی از آب بدن می شود زیرا برای دفع متابولیت های سمی (اوره) که نباید در بدن تجمع یابد، مقدار زیادی آب لازم است.

***درس سوم: پیروی از الگوهای سالم غذایی سنتی

متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی با اشاره اینکه یکی از الگوهای سالم ماه رمضان مصرف غذاهای سنتی و خانگی مانند انواع آش ها و سوپ ها است گفت: تداوم این غذاها در سایر روزهای سال با رعایت میزان چربی و مقدار دریافتی می تواند از ابتلا به بیماری های مختلف پیشگیری کند.

وی اظهار کرد : استفاده از رشته از گروه نان و غلات، حبوبات و گاهی آب گوشت از گروه گوشت و جانشین ها، سبزی های تازه و متنوع بسته به منطقه ای که آش در آن طبخ می شود و بالاخره کشک یا ماستی که به آن اضافه می شود، مجموعه کاملی از گروه های غذایی تشکیل می دهد.

اسلامیان توصیه کرد: مصرف خشکبار و دم نوش های گیاهی نیز یکی دیگر از عادات صحیح این ماه است که دارای خواص حفاظتی از دستگاه گوارش، مقابله با پرفشاری خون، خواص ضد باکتریایی و ضد توموری است .

***درس چهارم: گنجاندن لبنیات در وعده های غذایی

متخصص تغذیه بالینی و رژیم درمانی ،گنجاندن لبنیات در وعده های غذایی را بسیار ضروری دانست و گفت : بسیاری از افراد در ماه رمضان، عادت کرده اند با یک لیوان شیر افطار کنند بهتر است پس از پایان یافتن این ماه نیز مصرف شیر را در وعده صبحانه ادامه دهند و از ماست و دوغ خانگی کم نمک نیز در وعده های غذایی ناهار و شام استفاده کنند در واقع مصرف حداقل دو واحد لبنیات کم چرب به صورت روزانه توصیه می شود.

***درس پنجم: اصلاح عادات رفتاری و غذایی نامناسب

اسلامیان با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان برخی از عادت های زندگی و حتی الگوهای تغذیه ای افراد تغییر می کند گفت : بسیاری از افراد در این ماه سیگار کشیدن را کنار می گذارند، کمتر نوشابه می خورند یا مصرف لبنیات را افزایش می دهند که بهتر است این رفتار های مثبت در روزهای پس از پایان ماه مبارک رمضان هم ادامه داشته باشد.

وی یاد آور شد: اصلاح عادات رفتاری و غذایی نامناسب مانند عدم تحرک، حذف وعده های غذایی، دریافت غذاهای پرچرب و پر کالری، عدم دریافت فیبرها (میوه ها و سبزی های تازه)، مصرف غذاهای کنسروی و فرآوری شده، دریافت فست فودها و غیره به منظور دستیابی به وزن سالم و سلامتی الزامی است.

اسلامیان توصیه کرد: به منظور جلوگیری از افزایش وزن پس از ماه رمضان، بهتر است از روز عید، ورزش های هوازی را به مدت 30 دقیقه در خانه آغاز کنید.

وی اظهار کرد: برخی از افراد به دلیل کاهش تحرک، حدف وعده سحری و افراط در دریافت غذاهای حجیم، شیرین و پرچرب در زمان افطار در طول ماه رمضان افزایش وزن پیدا می کنند که البته استفاده از الگوی غذایی مناسب با افزایش فعالیت بدنی به این افراد توصیه می شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه برنامه افطار (ضیافت الهی )

دعای روزه دار هنگام افطار مستجاب است و نشاط  او دو وقت است هنگام افطار و هنگام حساب . ضیافت الهی برنامه نام آشنای ایام ماه مبارک رمضان است که هنرمندان سیما با شور و شوق در لحظات ملکوتی اذان مغرب و افطار تقدیم مردم روزه دار استان همدان میکنند . فرهنگ سازی ، تشویق و موج آفرینی در راستای انجام امور خیر و مهرورزی در اقشار جامعه رویکرد اصلی این برنامه در ماه مبارک رمضان است . برنامه با حضور مجری و میهمان که از خیرین استان است با آیتم های مختلفی مانند گزارش موضوعی ، موسیقی تصویر ، کپشن احادیث و روایات ، گزارش از جلسات قرآن استان ، مباحث قرآنی و تفسیر نهج البلاغه ارائه میشود . این برنامه با موضوعات مختلف اسلامی و اجتماعی ، دکور جذاب و در فضای غیر استودیویی در لحظات افطار مهمان روزه داران دارالمومنین استان همدان است .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده : روح الله امیری

کارگردان: حسن روحی 

مجری : مازیار عبدی 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

ویژه برنامه سحر (ماه عاشقی )

ماه برکت زآسمان می آید                              صوت خوش قرآن و اذان می آید

تبریک به مومنین عاشق پیشه                          تبریک بهار رمضان می آید

ماه عاشقی ویژه برنامه سحر سیمای مرکز همدان سالهاست در ایام ماه مبارک رمضان پیوند دهنده قلوب مردم دارالمومنین همدان با قرآن و رمضان است. برنامه شورانگیز،با نشاط و معنوی که تلاش می کند دلهای روزه داران را به نور قرآن ،نهج البلاغه،صحیفه سجادیه ، احادیث و روایات روشن کند. مباحث کارشناسی ،نوای خوش مناجات خوانی،کلیپ و سرودهای معنوی،ادعیه رمضان،دعای سحر و صوت خوش قرآن کریم گوشه ای از لحظات نورانی این برنامه برای مردم سحرخیز و روزه دار استان است.

دکور بسیار جذاب و حضور مجری در فضای غیر استودیویی از نقاط قوت برنامه است. این برنامه با موضوعات مختلف مذهبی و اجتماعی در سحرگاه رمضان تقدیم مردم استان می شود.

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده : هادی بدیع 

کارگردان : حمید شفیعی وفا 

مجری : نادر شکریان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


روزه داری و تناسب اندام

Loading the player...

دانلود

زیاده خوردن به بدن انسان آسیب می رساند و از نظر علمی ،زیاده روی در خوردن انواع غذاها ، چربی ها و قندها مشکلات و بیماری هایی از قبیل فشار خون ، دیابت ، قلبی و عروقی آتروز ، و حتی ریسک سرطان را افزایش می دهد. ماه مبارک رمضان تمرینی است برای کم خوری و دوری از پرخوری که با رعایت مقدار مصرف و تامین نیازهای غذایی در حد قابل قبول در این ماه می توان از زیان های ناشی از کمبود غذایی در امان بود. اغلب روزه داران پس از ماه رمضان دچار اضافه وزن می شوند در حالی که یک روزه دار با برنامه ریزی تغذیه ای می تواند معادل غذای مورد نیاز روزانه خود را به جای چند وعده، در دو وعده افطار و سحری دریافت کند و از این رو در بیشتر موارد کاهش وزن اتفاق می افتد و این کاهش وزن به علت سوزاندن مقداری از چربی های ذخیره ای بدن است. در این پادکست کارشناس تغذیه نکات کاربردی را درباره تغذیه صحیح و کنترل وزن به روزه داران ارایه میدهند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


نسیم اجابت

رمضان  بهار قرآن ماه صیام و بندگی ماه عبادت و راز و نیاز درهای رحمت و شوق حضرت حق را بار دیگر به روی ما گشوده است . خالصانه روی انابت و اطاعت به آستان خداوند آوریم و از سر شوق با همه وجود خوانیم بارالها دست های گنهکاری که به سوی تو آمده است نا امید بازمگردان ،توفیق اطاعت و بندگی نصیب مان کن و نیاز و صیام و نماز ما را به نیکویی پذیرا باش ...آمین یا رب العالمین

صدا وسیمای مرکز همدان با برنامه ضیافت الهی در لحظات ملکوتی افطار با پیام شور وشادی معنوی  و توجه به مولفه های مذهبی و دینی استان همراه روزه داران عزیز خواهد بود .

تلاش ما برای ایجاد لحظات بانشاط معنوی برای شما عزیزان به این شرح است : آرم شروع – سخنان امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب درباره رمضان – مجری- سرود و مناجات رمضان– از مسجد شما چه خبر  با معرفی فعالیتهای فرهنگی ،هنری،قرانی و سفره های افطاری مساجد استان ،انعکاس  مراسم احیاء لیالی قدر  ،معرفی روزه اولی ها  و... از دیگر بخشهای برنامه گزارش های متنوع شامل گزارشهای مردمی ار سراسر استان - امروز من فروشنده ام ،گزارشی مفرح و شاد با موضاعات اخلاقی و تربیتی  میهمان ما- با دعوت از افراد شاخص استانی رمضان در نهج البلاغه  با ارایه احادیث ناب از حضرت علی ع به صورت کپشن گرافیک  -وله گرافیکی و  آرم پایانی 

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده : روح الله امیری

دستیار تهیه : شانه چی

 مجری : مازیار عبدی 

گزارشگر : بهرو ز سرگزی

مونتور : مهرپور

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


نگاه عاشقانه خداوند

Loading the player...
مدت: 3:24
خواننده: زکي زاده مهدي
نام اثر: نگاه عاشقانه خداوند
آهنگساز: نصرتي محمد
تنظیم کننده: نصرتي محمد
شاعر: .
موضوع: ماه رمضان
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ضیافت رمضان

Loading the player...
مدت: 4:12
خواننده: ميلادابراهيمي
نام اثر: ضیافت رمضان
آهنگساز: مجيدرضا زاده
تنظیم کننده: مجيدرضا زاده
شاعر: .
موضوع: ماه رمضان
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


سابقون

سابقون ویژه برنامه جمع خوانی قرآن کریم در ایام ماه مبارک رمضان هر روز ساعت 18 از سیمای استانی همدان پخش می شود.این برنامه با هدف آگاهی رسانی و توسعه نهضت جمع خوانی قرآن کریم در سراسر استان تهیه شده است. این برنامه ضمن تاکید و ترویج بر آموزه های انسان ساز کتاب آسمانی در سعادتمندی جوامع اسلامی، مردم ایران و مسلمانان  را به انس با معارف قرآن دعوت می کند.

سابقون در کنار قاریان ممتاز استانی و کشوری به جمع خوانی و ترتیل خوانی یک جزء از قرآن کریم در هر روز می پردازد.

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا وسیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


نسیم اجابت

رمضان  بهار قرآن ماه صیام و بندگی ماه عبادت و راز و نیاز درهای رحمت و شوق حضرت حق را بار دیگر به روی ما گشوده است . خالصانه روی انابت و اطاعت به آستان خداوند آوریم و از سر شوق با همه وجود خوانیم بارالها دست های گنهکاری که به سوی تو آمده است نا امید بازمگردان ،توفیق اطاعت و بندگی نصیب مان کن و نیاز و صیام و نماز ما را به نیکویی پذیرا باش ...آمین یا رب العالمین

صدا وسیمای مرکز همدان با برنامه ضیافت الهی در لحظات ملکوتی افطار با پیام شور وشادی معنوی  و توجه به مولفه های مذهبی و دینی استان همراه روزه داران عزیز خواهد بود .

تلاش ما برای ایجاد لحظات بانشاط معنوی برای شما عزیزان به این شرح است : آرم شروع – سخنان امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب درباره رمضان – مجری- سرود و مناجات رمضان– از مسجد شما چه خبر  با معرفی فعالیتهای فرهنگی ،هنری،قرانی و سفره های افطاری مساجد استان ،انعکاس  مراسم احیاء لیالی قدر  ،معرفی روزه اولی ها  و... از دیگر بخشهای برنامه گزارش های متنوع شامل گزارشهای مردمی ار سراسر استان - امروز من فروشنده ام ،گزارشی مفرح و شاد با موضاعات اخلاقی و تربیتی  میهمان ما- با دعوت از افراد شاخص استانی رمضان در نهج البلاغه  با ارایه احادیث ناب از حضرت علی ع به صورت کپشن گرافیک  -وله گرافیکی و  آرم پایانی 

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه کننده : روح الله امیری

دستیار تهیه : شانه چی

 مجری : مازیار عبدی 

گزارشگر : بهرو ز سرگزی

مونتور : مهرپور

رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 1.5 stars out of 5.

ماه عاشقی

ویژه برنامه سحر گاهی سیمای مرکز با نام ماه عاشقی تقدیم مردم دارالمومنین همدان میشود . این برنامه با طراحی دکور و لوکیشن متفاوت نمای بسیار زیبایی از سحرگاه شهر همدان را به تصویر میکشد . مجری برنامه آقای شکریان از اساتید و حافظان قرآن استان در هر برنامه متناسب با موضوع مطالب مرتبط از قرآن کریم ، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه ارایه میکند . برخی از آیتمهای برنامه شامل درس اخلاق از آیت الله شعبانی ، تفسیر موضوعی قرآن کریم از آیت الله موسوی اصفهانی ، ارایه مباحث احکام از حجت الاسلام زارعی ، مدیحه سرایی ، دعای سحر و مناجاتهای رمضان میباشد .ارتباط با مخاطبان برنامه با پیامک 30000812 امکان پذیر است .تصویر برداری بسیار عالی ، صدا برداری با کیفیت ، کارگردانی خوب ، گروه منسجم و حرفه ای و ارایه مطالب کارشناسی از نقاط قوت برنامه ماه عاشقی است . 

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه کننده : هادی بدیع 

گرافیست : علی جعفری

مجری  : نادر شکریان 

کارگردان پرتابل : میثم رفاه 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام با آرزوی قبولی طاعات از برنامه ماه عاشقی تشکر... حسنی ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ ۱۳:۰۶

حسنی
سلام با آرزوی قبولی طاعات از برنامه ماه عاشقی تشکر میکنم برنامه خوبی شده مطالب قرآنی حال و هوای خاصی به برنامه داده .با آرزوی موفقیت
پست شده در ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ ۱۳:۰۶

ویژه برنامه شهادت حضرت علی (ع)

امشب ، شب ناله در فراق پدری مهربان است

که غیر از چاه و نخل و ماه، کسی گریه ‏اش را ندیده بود

پدری دل‏سوز که با آه همه کودکان یتیم شریک بود

و غصه‏ های همه را بر جان خود هموار می‏ کرد

ولی کسی از غربت او و دردهای دلش

با خاری در چشم و استخوانی در گلو ، خبر نداشت

سیمای استانی مرکز همدان به مناسبت سالروز شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع)ویژه برنامه ای تدارک دیده است که بینندگان شبکه استانی شب شهادت می توانند این برنامه را که شامل مداحی، سخنرانی، روایات و .... می باشد را  مشاهده نمایند.

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه شده در سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ماه عاشقی (ویژه سحر )

این برنامه هرشب یک ساعت قبل از اذان صبح به طور زنده به روی آنتن می رود و توسط مجری حکایت هایی از داستانهای عرفانی و اخلاقی بیان می شود و در کنار آن از صحبتهای ائمه جمعه استان و کارشناسان اخلاقی نیز پخش خواهد شد.

سلام بر رمضان! سلام بر میهمان خجسته ای که بهترین ها را با قدوم خویش به ارمغان می آورد. سلام بر فرستاده ای که حتی برای لحظه ای، دیر آمدنش را طاقت نداریم و شادی فرارسیدنش را بر بام خانه ها بوسه به سوی ماه می فرستیم. سلام بر موسم بی شباهتی که عزیمتش را اشک حسرت می باریم و پشت سرش، با گریه های دل تنگی خویش، آب می ریزیم تا زودتر بازگردد.

رمضان، مسافر آشنایی است که با کوله باری از بشارت، از جاده های آسمان به کوچه های زمین می رسد و توشه مهربان خویش را در زمین می گسترد. رمضان، با هلال ماه فرامی رسد. آمدنش را نخست، آسمان و آسمانیان آشکار می کنند و زمینیان دلواپس آمدنش، با سینه ای مضطرب، بر بام خانه ها، رو به آسمان شب قدم می زنند. تا سرانجام با ظهورش، لبخند بر لبان همه می نشیند.

سلام بر تو ای ماه خدا! در کوچه های زمین درنگ کن. آرام تر از لحظه هایمان بگذر... ما دل تنگ تو می شویم در غیابت؛ بیشتر در کنار دل هایمان بمان. سلام بر تو ای تجلی عشق خداوند! ای خوانِ گستردة کرم پروردگار! ای استجابت بی مضایقه! ای وفور برکات و بشارات! تو قاصد سبز خداوندی برای انسان، برای انسان گنهکار که آمده ای تا بار دیگر، بشر را به سوی خدا دعوت کنی. هر سال که تو می آیی، آمدنت نشان از آن دارد ، که خدا با وجود این همه عصیان و گناه، هنوز انسان را دوست می دارد و در پی رستگاری و هدایت بندگان خویش است.

Loading the player...
سال تولید: 1394
عوامل تولید:

تهیه کننده : ایرج سعدی  کارگردان : اسد سرکانی   تصویربرداران : حسینی ره – در کلام

 صدابردار : علی خطیبی  مجری : عباس یزدانی   مونتور : خانم بهرامی  

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

نیایش با خدا

Loading the player...

دانلود

نگفتی ، نگفتی پنجره رو باز کن بزار تمام دل واپسیات پر بکشن و برن ،نگفتی سرتو بزار رو شونه های نیایش تا سبک بشی ، نگفتی این آسمون مال تو بپر تا زمین گیر نشی ،تو بگ یراتو درست اومدی من بس بسمه ، جوابم رو می دی آره همین که امید جوابتو دارم عرضه شکرت رو هم دارم پس الهی شکر شکر الهی شکر

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


دعای سحر

Loading the player...

دانلود

دعای سحر دعایی است که به مسلمانان توصیه شده است که در سحرهای ماه رمضان آن را بخوانند.

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ
 به نام خداوند بخشنده مهربان
 اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ بَهاَّئِک بِاَبْهاهُ وَکُلُّ بَهاَّئِکَ بَهِىُّ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِبَهاَّئِکَ کُلِّهِ
خدایا از تو خواهم به درخشنده ترین مراتب درخشندگیت با اینکه تمام مراتب آن درخشنده است خدایا درخواست می کنم به همه مراتب درخشند گیت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ جَمالِکَ بِاَجْمَلِهِ وَکُلُّ جَمالِکَ جَمیلٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِجَمالِکَ کُلِّهِ
خدایا از تو خواهم به زیباترین مراتب جمالت با اینکه تمام مراتب جمالت زیبا است خدایا از تو خواهم به همه مراتب جمالت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ جَلالِکَ بِاَجَلِّهِ وَکُلُّ جَلالِکَ جَلیلٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِجَلالِکَ کُلِّهِ
خدایا از تو خواهم به باشکوهترین مراتب جلالت با اینکه تمام مراتب جلال تو باشکوه است خدایا از تو خواهم به همه مراتب جلالت
اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ عَظَمَتِکَ بِاَعْظَمِها وَکُلُّ عَظَمَتِکَ عَظَیمَهٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِعَظَمَتِکَ کُلِّها
خدایا از تو خواهم به بزرگترین مرتبه عظمتت با اینکه تمام مراتب عظمتت بزرگ است خدایا از تو خواهم به همه مراتب عظمتت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسَئَلُکَ مِنْ نُورِکَ بِاَنْوَرِهِ وَکُلُّ نُورِکَ نَیِّرٌاَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِنُورِکَ کُلِّهِ
خدایا از تو خواهم به نورانى ترین مراتب روشنیت با اینکه تمام مراتب روشنیت نورانى است خدایا از تو خواهم به همه مراتب نورت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ رَحْمَتِکَ بِاَوْسَعِها وَکُلُّ رَحْمَتِکَ واسِعَهٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِرَحْمَتِکَ کُلِّها
خدایا از تو خواهم به وسیعترین مراتب رحمتت با اینکه تمام مراتب رحمتت وسیع است خدایا از تو خواهم به همه مراتب رحمتت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ کَلِماتِکَ بِاَتَمِّها وَکُلُّ کَلِماتِکَ تاَّمَّهٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِکَلِماتِکَ کُلِّهَا
خدایا از تو خواهم به تمامترین کلمات (و سخنانت ) با اینکه همه سخنانت تمام است خدایا از تو خواهم به همه سخنانت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ کَمالِکَ بِاَکْمَلِهِ وَکُلُّ کَمالِکَ کامِلٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِکَمالِکَ کُلِّهِ
خدایا از تو خواهم به کاملترین مرتبه کمالت با اینکه تمام مراتب کمالت کامل است خدایا از تو خواهم به همه مراتب کمالت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ اَسماَّئِکَ بِاَکْبَرِها وَکُلُّ اَسْماَّئِکَ کَبیرَهٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِاَسْماَّئِکَ کُلِّها
خدایا از تو خواهم به بزرگترین نامهایت با اینکه تمام نامهایت بزرگ است خدایا از تو خواهم به همه نامهایت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ عِزَّتِکَ باَعَزِّها وَکُلُّ عِزَّتِکَ عَزیزَهٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِعِزَّتِکَ کُلِّها
خدایا از تو خواهم به عزیزترین مقام عزتت گرچه همه مراتب عزتت عزیز است خدایا از تو خواهم به همه مراتب عزتت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ مَشِیَّتِکَ بِاَمْضاها وَکُلُّ مَشِیَّتِکَ ماضِیَهٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِمَشِیَّتِکَْ کُلِّها
خدایا از تو خواهم به حق گذراترین مشیتت گرچه تمام مراتب مشیتت گذرا است خدایا از تو خواهم تمام مراتب مشیتت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ قُدْرَتِکَ بِالْقُدْرَهِ الَّتى اسْتَطَلْتَ بِها عَلى کُلِّشَىْءٍ وَکُلُّ قُدْرَتِکَ مُسْتَطیلَهٌ
خدایا از تو خواهم به حق آن قدرتت که احاطه پیدا کردى بدان بر هر چیز گرچه تمام مراتب قدرتت چنین است

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِقُدْرَتِکَ کُلِّهاْ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ عِلْمِکَ بِاَنْفَذِهِ وَکُلُّ عِلْمِکَ نافِذٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ
خدایا از تو خواهم به همه مراتب قدرتت خدایا از تو خواهم به حق نافذترین مراتب دانشت گرچه تمام مراتب دانشت نافذ است خدایا از تو خواهم

بِعِلْمِکَ کُلِّهِ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ قَوْلِکَ بِاَرْضاهُ وَکُلُّ قَوْلِکَ رَضِىُّ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِقَوْلِکَ کُلِّهِ
به تمام مراتب دانشت خدایا از تو خواهم به حق پسندیده ترین سخنانت با اینکه همه سخنانت پسندیده است خدایا از تو خواهم به حق همه سخنانت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنَْ مَساَّئِلِکَ بِاَحَبِّها اِلَیْکَ وَکُلُّ مَساَّئِلِکَ اِلَیْکَ حَبیبَهٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِمَساَّئِلِکَ کُلِّها
خدایا از تو خواهم به حق محبوبترین خواسته هایت پیش تو گرچه همه خواسته هایت پیش تو محبوب است خدایا از تو خواهم به حق همه خواسته هایت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ شَرَفِکَ بِاَشْرَفِهِ وَکُلُّ شَرَفِکَ شَریفٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِشَرَفِکَ کُلِّهِ
خدایا از تو خواهم به حق شریفترین مراتب شرفت با اینکه تمام مراتب آن شریف است خدایا از تو خواهم به همه مراتب شرفت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ سُلْطانِکَ بِاَدْوَمِهِ وَکُلُّ سُلطانِکَ داَّئِمٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِسُلْطانِکَ کُلِّهِ
خدایا از تو خواهم به حق ابدى ترین مراتب سلطنت گرچه تمام مراتب سلطنتت جاویدان است خدایا از تو خواهم به حق تمام مراتب سلطنتت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ مُلْکِکَ بِاَفْخَرِهِ وَکُلُّ مُلْکِکَ فاخِرٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِمُلْکِکَ کُلِّهِ
خدایا از تو خواهم به حق گرانمایه ترین مراتب فرمانرواییت گرچه تمام مراتب فرمانرواییت گرانمایه است خدایا از تو خواهم به همه مراتب فرمانرواییت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ عُلُوِّکَ بِاَعْلاهُ وَکُلُّ عُلُوِّکَ عالٍ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِعُلُوِّکَ کُلِّهِ

خدایا از تو خواهم به والاترین مقام بلندت گرچه همه مراتب آن والاست خدایا از تو خواهم به همه مراتب بلندیت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ مَنِّکَ بِاَقْدَمِهِ وَکُلُّ مَنِّکَ قَدیمٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِمَنِّکَ کُلِّهِ
خدایا از تو خواهم به حق قدیمترین نعمتت گرچه همه نعمتهایت قدیم است خدایا از تو خواهم به حق نعمتهایت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ مِنْ آیاتِکَ بِاَکْرَمِها وَکُلُّ آیاتِکَ کَریمَهٌ اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِآیاتِکَ کُلِّها
خدایا از تو خواهم به حق گرامى ترین آیاتت گرچه همه آیات تو گرامى است خدایا از تو خواهم به حق همه آیاتت

اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِما اَنْتَ فیهِ مِنَ الشَّاْنِ وَالْجَبَرُوتِ وَاَسْئَلُکَ بِکُلِّ شَاْنٍ وَحْدَهُ وَ
خدایا از تو خواهم بدانچه در آنى از شاءن و مقام و بزرگى واز تو خواهم به هر شاءن و مقامى جدا و

جَبَرُوتٍ وَحْدَها اَللّهُمَّ اِنّى اَسْئَلُکَ بِما تُجیبُنى [بِهِ] حینَ اَسْئَلُکَ فَاَجِبْنى یا اَللّهُ
بهر بزرگى جداگانه خدایا از تو خواهم به آنچه اجابت کنى دعایم را هنگامى که از تو خواهم که اجابت کنى اى خدا

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


کمک ۵۰ میلیون تومانی جامعه حمل و نقل همدان به آزادسازی زندانیان

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان

کمک ۵۰ میلیون تومانی جامعه حمل و نقل همدان به آزادسازی زندانیان

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان همدان گفت: در مراسم گلریزان آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد از سوی جامعه حمل و نقل استان ۵۰ میلیون تومان وجه نقد به ستاد دیه اهدا شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی پایانه های استان همدان، نصرت الله حیدری اظهار داشت: هرساله در ماه رمضان جشن گلریزان برای آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد برگزار می شود تا نهادها و مردم خیر استان قدمی برای باز گرداندن زندانیانی که با جرائم غیر عمدی محکوم به تحمل زندان شده اند به آغوش خانواده هایشان بردارند.

وی با بیان اینکه شرکت های حمل و نقل کالا و مسافر استان همدان همه ساله براساس وظایف انسانی خود در جشن گلریزان به زندانیان نیازمند کمک می کنند، عنوان کرد: امسال مجموعه حمل و نقل استان مبلغی افزون بر  ۵۰ میلیون تومان به این افراد آسیب دیده کمک کرده است.

وی گفت: بسیاری از این زندانیان به علت ناآشنایی با قوانین مالی کشور و یا در اثر اشتباهات سهوی گرفتار حبس شده اند و انتظار می رود مردم و خیرین به دید مجرم به آنان نگاه نکنند و با کمک برای آزادی حتی یک نفر  از آنان،   آسایش روانی را  به خانواده آنان بازگردانند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان همدان افزود: وقتی سرپرست خانواده ای در زندان به سر می برد آن خانواده متزلزل شده و کودکان در این فضای خانوادگی بیشترین آسیب را متحمل می شوند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


نجوای بندگی در خجسته عید سعید فطر

برگزاری نماز عید فطر در همدان

نجوای بندگی در خجسته عید سعید فطر

نجوای بندگی در خجسته عید سعید فطر در شهر همدان طنین انداز شد و مومنان یکصدا در برابر یگانه معبود عالم سر سجده فرود آورده و نماز عید را اقامه کردند.

به گزارش ایرنا مردم دارالمومنین همدان به شکرانه یک ماه روزه داری و عبادت، نماز عید سعید فطر را با شور و شکوهی خاص بر فراز تپه مصلا این شهر اقامه کردند.
رییس ستاد اقامه نماز استان در سخان قبل از خطبه های نماز فطر با تبریک این عید خجسته به ملت بزرگ ایران و به همه مسلمانان گفت: عبادات و روزه داری مردم در روزهای گرم و طولانی ماه مبارک رمضان موجب جلب رضایت پروردگار عالم است.
حجت الاسلام سید مرتضی حسنی حلم افزود: یوم الله فطر روز اطاعت، یکپارچگی ، یاس شیطان و پیروزی انسان های مومن است.
وی افزود: امروز پس از یک ماه روزه داری و بندگی شکرگزار نعمت های الهی هستیم و به طور قطع نیکوکاران پاداش خود را در این روز دریافت خواهند کرد.
وی اضافه کرد: امروز مدال آوران عرصه جهاد اکبر در محضر خدا حضور یافتند و امیدواریم آثار ماه مبارک رمضان همچون پاک شدن از گناه و پر شدن از عطر ایمان توام با فضای قرآنی و عفو و گذشت در زندگی همه افراد ساری و جاری باشد.
شهر همدان بیش از 600 هزار نفر جمعیت دارد و نماز با شکوه عید سعید فطر در یک هزارو 200 نقطه از استان همدان با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


لزوم حفظ تقوای ماه رمضان

نماینده ولی فقیه در استان

لزوم حفظ تقوای ماه رمضان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: تکمیل مصلای بزرگ همدان نیازمند کمک‌های مردمی است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی صبح چهارشنبه در خطبههای نماز عید فطر با بیان اینکه باید تقوای ماه رمضان را حفظ کرد و آن را در طول سال سرلوحه زندگی قرار داد، گفت: هر روزی که در آن گناه نباشد عید است.

آیت الله محمدی با بیان اینکه تکیه بر تقوای ماه رمضانی زندگی را در مسیر درست و صحیح قرار میدهد، گفت: شیطان در کمین است تا انسانها را از راه خدا دور سازد.

وی با تاکید بر اینکه حفظ یک عمل الهی از انجام آن بسیار سختتر است و باید مراقب وسوسههای شیطانی بود، به پیروزی انقلاب اسلامی اشاره و عنوان کرد: پیروزی انقلاب بسیار سخت بود اما حفظ آن سخت‌تر است چراکه هر روز برای صیانت از آن شهید و مجروح میدهیم.

آیت الله محمدی با تأکید بر لزوم حمایت از جبهه مقاومت، امنیت امروز کشور را حاصل جانفشانی مدافعان حرم در مقابل داعش دانست و گفت: باید برای حمایت از جریان مقاومت وارد عرصه شویم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان تاکید کرد: اگر امروز جبهه مقاومت در بیرون از مرزهای کشور با داعش نمیجنگید باید در داخل با این دشمن خطرناک روبرو می‌شدیم.

آیت الله محمدی همچنین با اشاره به نیمه تمام بودن ساخت مصلای بزرگ همدان، آن را فضایی زیبا در قلب شهر همدان عنوان کرد و  گفت: ساخت سریعتر مصلا نیازمند کمکهای مردمی است.

وی با بیان اینکه سال گذشته به لحاظ مالی، سال سختی برای دولت بود و برای ساخت مصلی، درخواست کمک مالی از دولت نداشتیم، گفت: امسال برای تکمیل این مجموعه به تخصیص اعتبار امید داریم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان یادآور شد: نقش مردم و کمکهای آنها به ویژه افراد متمکن، مجموعه را در رسیدن به هدف مورد نظر یاری خواهد کرد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر در این مصلی شرایط برای حضور ۴۰ تا ۴۵ هزار نفر مهیا شده است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ماه رمضان ماه دوری از وسوسه‌های شیطانی

دبیر ستاد اقامه نماز استان

ماه رمضان ماه دوری از وسوسه‌های شیطانی

ماه رمضان بهترین فرصت برای خودسازی شخصی و اجتماعی بود

دبیر ستاد اقامه نماز استان همدان گفت: ماه رمضان بهترین فرصت برای خودسازی شخصی و اجتماعی بود که باید این مهم را در دستور کار زندگی خود قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، حجتالاسلام مرتضی حسنی‌حلم در سخنان پیش از خطبه نماز عید فطر در مصلای همدان با بیان اینکه ماه رمضان ماه دوری از وسوسه‌های شیطانی بود، گفت: ماه رمضان بهترین فرصت برای خودسازی شخصی و اجتماعی بود که باید این مهم را در دستور کار زندگی خود قرار دهیم.

وی دوری از گناه، توجه به انفاق، صله رحم و دوری از بدی و زشتیها را از برکات ماه رمضان و روزهداری عنوان کرد و گفت: ماه رمضان ماه وحدت و یکپارچگی، زدودن غم و اندوه و ماه ایثار بود.

حجت الاسلام حسنی حلم با تاکید بر اینکه نماز عید فطر، جلوهای از اقتدار امت اسلامی است که مایه خوشنودی دوستان و یأس دشمنان است، از حضور پرشور مردم در نماز عید سعید فطر قدردانی کرد.

دبیر ستاد اقامه نماز استان همدان همچنین با تاکید بر اینکه باید زندگی خود را بر مدار قرآن قرار دهیم و در این مسیر پیش رویم، گفت: اگر زندگی انسان قرآنی باشد در انجام مسئولیتها نیز موفق خواهد بود.

وی همچنین با بیان اینکه دست اندرکاران برپایی نماز عید فطر از دوهفته قبل در حال آماده سازی فضا برای برپایی این مراسم باشکوه هستند، گفت: تکمیل مصلای همدان نیازمند همراهی مردم دارالمومنین همدان است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اطعام 8هزار نفر در ملایر در ماه رمضان

رئیس اداره اوقاف و امورخیریه ملایر

اطعام 8هزار نفر در ملایر در ماه رمضان

در ماه رمضان 8هزار نفر در ملایر اطعام شدند. رئیس اداره اوقاف و امورخیریه ملایر در همایش وقف و روحانیون این شهرستان با بیان اینکه از اول ماه مبارک رمضان تا کنون 8هزار پرس غذا افطاری در 9شب از محل در آمد های موقوفه سیف الدوله طبق نیت واقف بزرگ به روزه داران داده شد گفت :سالانه از محل در آمد های این واقف خیر اندیش یکصد نفر روحانی مبلغ به نقاط مختلف شهرستان و روستا های تابعه اعزام می شوند. حجت الاسلام اسدپور افزود :در سال گذشته از محل در آمدهای موقوفات سیف الدوله 900میلیون تومان اجرای نیت انجام شده  است.63در صد از اراضی ملایر موقوفه می باشد .

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه برنامه شب 21 ماه مبارک رمضان

بانگ شبون بلنداست و گویی این همه ناله را پاسخی نیست.زمینیان درماتمند و آسمانیان چشم انتظار و علی چون همیشه مظلوم...

امشب عجب حالی دارد حسن، نمی‌داند از غم فراق پدر بگرید یا بر این وصال ابدی غبطه خورد و حسین همچنان به پدر می‌نگرد ، پدر که غریبانه در بستر جهل کوفیان خفته.

علی را در محراب عشق کشتند ،دل آسمانی‌اش پر بود از عشق خدا و همین عشق او را به عرشیان پیوند می‌زد و امشب عرش را در مقدمش، آذین بسته‌اند علی رهسپار است و دلها در پی او روان،

او می‌رود و حسرت ابدی جهان را فرا می‌گیرد،

چرا که علی یگانه بود ...

ویژه برنامه فرق قدر عنوان برنامه ای که  به مناسبت سالروز شهادت حضرت علی (ع) تهیه شده است.دراین برنامه با استفاده از آیتم هایی مثل گفتار مجری، نمایش کوتاه  وآوای مرثیه  به تبیین  بخشی از راه و روش امام شیعیان  پرداخته شده است.

 

Loading the player...
عوامل تولید:

  نام برنامه  : ویژه شهادت حضرت علی (ع) 

 مدت برنامه: 30 دقیقه

 تهیه کننده :داوود قمرزاده       

 گوینده :موسی طالبیان

 نویسنده: داوود  قمرزاده       

صدابردار: داوود  قمرزاده  

تاریخ تولید: 1395
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.