حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۷

نمایش محتوای تلویزیون

 

 

محتوا با برچسب ماه مبارک رمضان.

جمع خوانی قرآن کریم

دین اسلام، متضمّن سعادت انسان ها در همه شئون زندگی و تعیین کننده خط مشی و شیوه درست زندگی انفرادی و اجتماعی انسان هاست و آدمی را به سوی کمالات نفسانی و اجتماعی رهبری می نماید و به عالی ترین درجات انسانیت، ارتقا می بخشد. بدیهی است که این دین، برای رساندن به مقصود، باید برنامه ریزی منسجمی برای آنها داشته باشد. به همین منظور، خداوند، به عنوان وضع کننده این دین، قرآن کریم را که سرشار از راه کارها و ارزش ها برای سعادت انسان ها و زندگی بهتر آنهاست، به سوی بشر فرو فرستاده است.

قرآن، کتاب زندگی است. اساسی ترین هدف قرآن، تأسیس امّت یا همان جامعه ممتازی است که رسالت اسلام را عملی سازد و در آن، انسان ها، زندگی شان را بر پایه: عقیده (توحید، نبوّت و معاد)، شریعت (احکام عملی) و ارزش های والای اسلام (اخلاق اسلامی) پایه ریزی نمایند و نسل هایشان را بر اساس هدایت قرآن، تربیت کنند.

امام علی (ع) فرمودند: قرآن نورى است كه خاموشى ندارد ، چراغى است كه درخشندگى آن زوال نپذيرد ، دريايى است كه ژرفاى آن درك نشود ، راهى است كه رونده آن گمراه نگردد، شعله ‏اى است كه نور آن تاريك نشود، جدا كننده حق و باطلى است كه درخشش برهانش خاموش نگردد، بنايى است كه ستون‏هاى آن خراب نشود ، شفا دهنده ‏اى است كه بيماری ‏هاى وحشت انگيز را بِزُدايد، قدرتى است كه ياورانش شكست ندارند، و حقّى است كه يارى كنندگانش مغلوب نشوند.

در رادیو همدان به مناسبت ماه مبارک رمضان برنامه ای رادیویی با عنوان جمع خوانی قرآن کریم هر روز از صدای مرکز همدان پخش می شود.در این برنامه شنوندگان ساعتی همراه یکدیگر و در فضایی معنوی و روحانی به تلاوت آیات الهی می پردازند.

 

Loading the player...
عوامل تولید:

 

        این برنامه در صدای همدان تهیه و پخش می شود و از برنامه های تامینی صدای مرکز همدان است.

تاریخ تولید: 1394


سی جزء سی قاری

قرائت و تلاوت تمام سوره های قرآن آثار دنیوی و اخروی بی شماری دارد و برای هر کدام از سوره های قرآن فضائل زیادی بیان شده است. البته به این نکته باید توجه داشت که قرآن برنامه زندگی و کتاب عمل است و تلاوت آن سرآغازی است برای تفکر و ایمان و وسیله ای است برای عمل کردن به محتوای قرآن و همه پاداشهای عظیم نیکو کاران نیز از همین جا و با همین شرایط تحقق می یابد.

از پیامبر اکرم صل الله علیه واله و سلم ،خطاب به سلمان فارسی روایت شده است ، ای سلمان: بر تو باد به قرائت قرآن به درستی که قرائت قرآن کفاره برای گناهان وسپر از آتش وامان ازعذاب است وکسی که قرآن را قرائت کند به ازای هر آیه به او ثواب صد شهید وبه ازای هر سوره ثواب پیغمبر عطا می شود وبر قاری قرآن رحمت الهی نازل می شود و ملائکه برای او طلب استعفار می کنند وبهشت مشتاق دیدار اوست وخداوند از او راضی می شود .

برنامه سی جزء سی قاری برنامه ای است که در ماه مبارک رمضان از رادیو همدان تامین و پخش می شود .در این برنامه هر روز جزء یی از قرآن را با صدای یک قاری می شنویید.

Loading the player...
عوامل تولید:

 

 

    برنامه سی جزء سی قاری در رادیو همدان تامین و پخش می شود.

تاریخ تولید: 1394


نسیم سحر

باز آمدی به بزم باده نوشان شکیبا که دلارام عاشقان شوی.

دوباره مرا به میهمانی ملکوت می خوانی و شرم، زبان اجابتم بسته است و بغض حسرت از گذشته ی خویش، راه رهایی از نای بی نوایی ام می کاود.

اشک انابه و لهیب دل و التهاب نگاهم ببین و ببخشای و سلام صمیم مرا دوباره پذیر و نامه ی ضیافت از من دریغ مدار!

ای ماه دلارای صائمان، رمضان!

به سراچه ی قلب غریبم خوش آمدی!

سحرت را دوست می دارم و هلالت بسان ابروی یار است و شبانگاهت عطر نیایش مولادارد.

رمضان، ای موسم غفران و غوغای عفو!

عجبا از این ضیافت عظما و محفل زیبا و نشور بی همتا!

در ماه مهرورزان و در ساحل زیبای ایمانیان، آماده آن شو که تن به دریای ناپیدا کرانه قدر بسپاری و همپای طاهران در وادی فطر پا گذاری و آنگاه به مدینة الایثار عاشورا رسی.

پروردگارا!

صیام و افطار و سحر و نیایش و نماز و قنوت و سجود و رکوع مان، بهانه تماشای یک نگاه ناز توست؛ دریغ مان مدار. تشنه آب و گرسنه طعام نیستیم.

برنامه نسیم سحر ویژه برنامه امسال رادیو همدان در سحرهای پر شکوه رمضان است.

در این برنامه که در ساعات سحر و ویژه اذان صبح ماه مبارک رمضان است برنامه های مختلفی تهیه و پخش می شود.

Loading the player...
عوامل تولید:

 

تهیه کننده و کارگردان: خانم تمسکی

گوینده:آقای طالبیان

صدابردار:محمد ابراهیم سامعی

تاریخ تولید: 1394


پربیننده ترین تولیدات تلویزیون

محتوا با برچسب ماه مبارک رمضان.