حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۴ تیر ۱۳۹۷

نمایش محتوای تلویزیون

 

 

محتوا با برچسب ویژه برنامه.

امروز

این برنامه درسال 97 با رویکرد اطلاع رسانی ، آگاهی بخشی و امید آفرینی با موضوعات ویژه ، صبح علی الطلوع تقدیم دیدگان پر مهر مردم همدان میشود . دکور جذاب  ،اجرای بانشاط مجریان سیما ، ارتباط با مردم و مسئولین، گزارش های موضوعی ، طبیعت گردی و معرفی نقاط گردشگری استان همدان معرفی شخصیتها و زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا از مشخصات اهداف و آیتم های این برنامه است .لوکیشن برنامه فضای زیبا و دلنشین باغ محوطه مرکز است . به تصویر کشیدن جذابیت های استان ، اطلاع رسانی به  و توجه به مناسبتها از ویژگی های این برنامه است .

Loading the player...
سال تولید: 1397
عوامل تولید:

تهیه کننده : آقایان محمد نوبختی و محمدرضا اوقانی

مجریان : آقایان سعید ایلخانی، سید مصطفی قاری، صالح جهانگرد و سینا عطیمی 

نویسنده : خانم محبوبه عباسی آذر

تصویر بردار : آقایان عین الله خزائی، حشمت قاسمی، خانم اعظم رشادی

صدا بردار : آقای محمدصادق خسروی 

رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 4.5 stars out of 5.

ویژه برنامه افطار

دعای روزه دار هنگام افطار مستجاب است و نشاط  او دو وقت است هنگام افطار و هنگام حساب . وصل نیکان برنامه نام آشنای ایام ماه مبارک رمضان است که هنرمندان سیما با شور و شوق در لحظات ملکوتی اذان مغرب و افطار تقدیم مردم روزه دار استان همدان میکنند . فرهنگ سازی ، تشویق و موج آفرینی در راستای انجام امور خیر و مهرورزی در اقشار جامعه رویکرد اصلی این برنامه در ماه مبارک رمضان است . برنامه با حضور مجری و میهمان که از خیرین استان است با آیتم های مختلفی مانند گزارش موضوعی ، موسیقی تصویر ، کپشن احادیث و روایات ، گزارش از جلسات قرآن استان ، مباحث قرآنی و تفسیر نهج البلاغه ارائه میشود . این برنامه با موضوعات مختلف اسلامی و اجتماعی ، دکور جذاب و در فضای غیر استودیویی در لحظات افطار مهمان روزه داران دارالمومنین استان همدان است .

Loading the player...
سال تولید: 1397
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.0 stars out of 5.


ویژه برنامه افطار (ضیافت الهی )

دعای روزه دار هنگام افطار مستجاب است و نشاط  او دو وقت است هنگام افطار و هنگام حساب . ضیافت الهی برنامه نام آشنای ایام ماه مبارک رمضان است که هنرمندان سیما با شور و شوق در لحظات ملکوتی اذان مغرب و افطار تقدیم مردم روزه دار استان همدان میکنند . فرهنگ سازی ، تشویق و موج آفرینی در راستای انجام امور خیر و مهرورزی در اقشار جامعه رویکرد اصلی این برنامه در ماه مبارک رمضان است . برنامه با حضور مجری و میهمان که از خیرین استان است با آیتم های مختلفی مانند گزارش موضوعی ، موسیقی تصویر ، کپشن احادیث و روایات ، گزارش از جلسات قرآن استان ، مباحث قرآنی و تفسیر نهج البلاغه ارائه میشود . این برنامه با موضوعات مختلف اسلامی و اجتماعی ، دکور جذاب و در فضای غیر استودیویی در لحظات افطار مهمان روزه داران دارالمومنین استان همدان است .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده : روح الله امیری

کارگردان: حسن روحی 

مجری : مازیار عبدی 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 3.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

ویژه برنامه ولادت امام جواد (ع)

دهم رجب سالروز ولادت امام جواد (ع) برنامه­های سیمای مرکز همدان حال و هوای دیگری دارد . کلیپ ، سرود ، مدایحه سرایی  وله و میان برنامه­های مرتبط با ولادت آن امام همام زینت بخش کنداکتور سیما است .در این روز مبارک موضوع برنامه­های روزانه مانند "امروز " خانه زندگی " ایوان بهاری " مرتبط با ولادت جوادالائمه (ع) میباشد .عطر ولایت برنامه نام آشنای سیمای مرکز همدان در این روز با یک ویژه برنامه­ی با نشاط  در راستای معرفت افزایی ، بصیرت آفرینی و توجه به شخصیت والای امام محمد تقی (ع) تقدیم مردم دارالمومنین همدان میکند. تبیین شخصیت ، بیان سیره ،نگاهی به دوران پربرکت زندگی امام ومباحث کارشناسی به همراه گزارش مردمی در این برنامه گویای تلاش هنرمندان شبکه سربلند همدان برای ادای دین به ساحت مقدس ائمه هدی (ع) است .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

یاس کبود

برنامه"یاس کبود " به صورت زنده و به مناسبت ایام فاطمیه دوم و در شب شهادت حضرت زهرا (س) تقدیم شما بینندگان عزیزو فهیم استان  می شود .این برنامه  با ارائه آیتم های مختلف مانند مداحی ،مباحث کارشناسی ،گزارش مردمی ،نریشن تصویر به ابعاد مختلف زندگی حضرت زهرا (س) و شهادت این بانوی بزرگ اسلام می پردازد . تبیین و معرفی شخصیت حضرت زهرا (س)به تصویر کشیدن حضور پور شور مردم استان در عزاداری های فاطمیه ،بیان مظلومیت اهل بیت و تمسک به سیره حضرت زهرا (س) از رویکردهای این برنامه است . کارشناس و میهمان برنامه آیت الله طاهری مدرس حوزه می باشد که در خصوص مهمترین ویژگی های شخصیتی و رفتاری حضرت زهرا (س) مباحثی را مطرح خواهند کرد 

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


من انقلابی ام

فجر ماندگار  در 12 برنامه 60 دقیقه ای با اهداف گرامی داشت ایام مبارک دهه فجر ، تجدید میثاق با انقلاب اسلامی ، امام راحل و مقام معظم رهبری ، زنده نگه داشتن یاد ونام شهدا ، به تصویر کشیدن مجاهدت و شور و حال مردم استان در ایام انقلاب و دهه فجر در ایام دهه فجر از سیمای مرکز همدان تهیه و پخش خواهد شد.

آیتم های  برنامه عبارتند از  :

  1-  دابل اس مچ سرودهای انقلابی: باز خوانی سرود های انقلابی توسط مردم و جوانان

2- گزارش مردمی:  بیان خاطرات انقلابی مردم استان با حضور در محل وقوع حوادث 

          3- شب نشینی : با سرکشی به خانواده شهدای استانی دهه فجر و انقلاب (شهیدان زمانی،شرفخانی،دیباج و داوری و شهدای کبودرآهنگ ، رزن و ...)

           4- نمایش طنز : ارائه یک نمایش طنز کوتاه در هر برنامه

           5- فتو کلیپ انقلابی  : با استفاده از تصاویر، اسناد و عکسهای انقلابی مردم استان.

           6- کارشناس  : با حضور کارشناس خبره و ارائه روز شمار انقلاب استان در استودیو

           7 – مجری : با اجرای متناسب و بانشاط

           8- مسابقه خوانندگی : با همکاری واحد موسیقی ، انتخاب افراد مناسب و اجرای موسیقی های انقلابی .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده : روحی

دستیار تهیه : طباطبایی – بهمنی پور

کارگردان پرتابل : گودرزی سروش

مونتور : مهرپور

نویسنده : پور شعبانی

تصویر بردارپرتابل :بهمنی

صدابردار : سلیمان زاده  

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه برنامه 22 بهمن 96

22 بهمن امسال تماشایی خواهد بود . ملت سربلند ایران به شوق اطاعت از مقام معظم رهبری با انسجام و اتحاد بی نظیر راهپیمایی 22 بهمن امسال را تماشایی خواهند. مردم شهید پرور استان همدان نیز با حضور گسترده و مثال زدنی در راهپیمایی برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب این استان رقم میزنند . سیمای مرکز همدان با ویژه برنامه 22 بهمن به صورت زنده این مراسم با شکوه را به تصویر میکشد. این برنامه با آیتم های متنوع و جذاب ، تصاویر زنده ازراهپیمایی مردم همدان و نقاط مختلف استان و گزارش های ویژه شورو شوق استان همدان در 22 بهمن را به نمایش میگذارد .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده درصدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


چمن گل زمستانه

برنامه چمن گل ، برنامه ای شاد و مفرح با تداعی محله های قدیم همدان و استفاده از ظرفیت های این محیط برای آموزش و سرگرمی کودکان استان همدان ساخته شده است .

آیتم های این برنامه عبارتند از :

استودیو: فضای دراماتیک با حضور بازیگران و عروسک برنامه و بچه ها برای پیشبرد ماجراها و قصه های برنامه.

چمن رنگ: پخش نقاشی های کودکان و توضیح در باره آنها توسط چمن گیسو.

چمن بازی: گزارشی از مدارس،محله ها و مکانهای مناسب برای معرفی یکی از بازیهای محلی استان .

چمن کتاب: معرفی یک کتاب مناسب در کتابخانه برای  مخاطبان برنامه توسط بچه ها.

وله و کلیپ : با حضور بچه ها

انیمیشن های تولید مرکز ،سازمان و خارجی .

این برنامه در 120 قسمت   30 دقیقه ای با ساختار ترکیبی نمایشی  در سیمای مرکز همدان تهیه شده است  .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
تو برنامه چمن گل از اشعار قدیمی کودکانه همدانی... سارا ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ ۱۴:۴۰

سارا
تو برنامه چمن گل از اشعار قدیمی کودکانه همدانی بیشتر استفاده کنید
پست شده در ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ ۱۴:۴۰

شو چره

برنامه شبانه سیمای مرکز همدان که به صورت زنده تقدیم مردم استان میشود از جذابترین برنامه های شبکه همدان است . مردم همدان  شب های طولانی و سرد فصل زمستان را با شب نشینی وخاطرات خوش سپری میکنند . شوچره (شب چره ) از اصطلاحات قدیم همدان است که به دورهمی خانواده ها پای کرسی های قدیمی اشاره میکند . برنامه شوچره با دکور جذاب و حضور هنرمندان استان حال و هوای خاصی دارد و مهمان با صفایی برای جمع خانواده های استان است . به تصویر کشیدن زمستان زیبای کوهپایه های الوند و شب های زیبای همدان ، حضور مهمانان مرتبط در برنامه ، گزارشهای طنز و موضوعی ، دوربین مخفی ، نمایش طنز ، شب نشینی و مسابقه بازیگری از آیتم های جذاب این برنامه است 

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (4 آرا)
The average rating is 3.25 stars out of 5.


ویژه برنامه شهادت حضرت فاطمه (س)

برنامه"عطر ولایت " با محوریت پرداختن به مناسبت های مذهبی از تولیدات سیمای مرکز همدان است . به مناسبت ایام فاطمیه اول و در شب شهادت حضرت زهرا (س) این ویژه برنامه تقدیم مردم استان می شود . عطر ولایت با ارائه آیتم های مختلف مانند مداحی ،مباحث کارشناسی ،گزارش مردمی ،نریشن تصویر به ابعاد مختلف زندگی حضرت زهرا (س) و شهادت این بانوی بزرگ اسلام می پردازد . تبیین و معرفی شخصیت حضرت زهرا (س)به تصویر کشیدن حضور پور شور مردم استان در عزاداری های فاطمیه ،بیان مظلومیت اهل بیت و تمسک به سیره حضرت زهرا (س) از رویکردهای برنامه عطر ولایت است .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده : رضا پیله وریان 

کارگردان : عین الله خزایی 

تصویر بردار : محمد حسینی ره 

صدا بردار : میرزایی

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.

ویژه برنامه ششمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت

این مراسم با شکوه همراه با میهمانان ویژه ، رزمندگان ،ایثارگران ،هنرمندان و آحاد مردم استان همدان در روز چهارشنبه بیست بهمن ماه از ساعت 30/9 صبح در حسینیه امام همدان برگزار میشودوبه معرفی و تشریح کتاب ، تبیین ادبیات مقاومت و جهاد، رونمایی  تقریظ مقام معظم رهبری بر کتاب "وقتی مهتاب گم شد " و تجلیل از نویسندگان کتابها و رزمندگانی که خاطرات آنها بیان شده است از قسمتهای متنوع این برنامه است .

این مراسم بطور زنده از شبکه همدان ، افق ، خبر و شما پخش میشود .تولید مستند های ویژه گزارشهای ویژه خبری ، مصاحبه با شرکت کنندگان ،ارتباط با شبکه های سراسری ، تولید گزارش هفت دقیقه ای جهت پخش در شبکه 3،تولید یک مستند 30دقیقه ای خلاصه برنامه جهت پخش در شبکه های سراسری از فعالیت های صدا و سیمای مرکز همدان در این راستا است .

کتاب «وقتی مهتاب گم شد»  زندگی‌نامه وخاطرات جانباز70 درصد علی خوش لفظ است که به خط سردار حاج حمید حسام به رشته تحریر درآمده است. این کتاب مزین به تقریظ مقام معظم رهبری شده است و حضرتشان عنایت ویژه به سردار حسام و جناب آقای خوش لفظ داشته ند .

علی خوش لفظ در دفاع مقدس یازده مرتبه مجروح می‌شود و برادر وی  نیز در جنگ شهید می‌شود و اکنون وی یکی از جانبازان هشت سال دفاع مقدس است که  سالهاست در بستر بیماری است.

کتاب وقتی مهتاب گم شد در 12 فصل توسط انتشارات مهر به زیور طبع آراسته شده است .کتابهای "گلستان یازدهم "و " دختر شینا " هم به نویسندگی خانم ضرابی زاده پیرامون شهید چیت سازیان و شهید ستار ابراهیمی هژیر مورد عنایت رهبری قرار گرفته اند .

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

یادواره شهدای روحانی نهاوند

شهرستان نهاوند همواره یکی از شهرهای اثر گذار استان همدان در دوران انقلاب و دفاع مقدس بوده است و در این مسیرشهدای بسیاری تقدیم اسلام عزیز کرده است در راستای بزرگداشت نام و یاد شهدای روحانی  یادواره شهدای روحانی نهاوند با همت مردم و مسئولان این شهر برگزار شد . این مراسم باشکوه با حضور مردم ، خانواده های شهدا و ایثارگران و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین علوی وزیر محترم اطلاعات و معرفی شهای شاخص روحانی و نقش آنها در پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس برگزار شد .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


کارنامه صد

عدالت آموزشی در ابعاد مختلف لازمه توسعه و سعادت جامعه است . رسانه ملی همواره تلاش کرده است تا همه اقشار جامعه مخصوصا دانش ­آموزان نقاط مختلف کشور بتوانند مطالب درسی را که در آینده آنها تاثیر قطعی دارد آموزش ببینند . این هدف با پخش برنامه های مختلف آموزشی در شبکه های ملی و استانی محقق میشود . برنامه کارنامه صد با هدف ارائه دروس مهم درسی از شبکه همدان در ساعات مناسب پخش میشود . در این برنامه بهترین مدرسان رشته های مختلف درسی روش های نوین آموزشی و تست زنی را به دانش آموزان یاد میدهند . با امید فردای بهتر همه علاقه مندان را دعوت به تماشای این برنامه میکنیم . 

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
برنامه کارنامه صد به رفع اشکالات درسی خیلی کمک... محمد سعیدی ۱۳۹۶/۱۱/۱۹ ۱۰:۳۳

محمد سعیدی
برنامه کارنامه صد به رفع اشکالات درسی خیلی کمک میکنه اگه امکان داره تکرار این برنامه رو بیشتر کنید . با تشکر
پست شده در ۱۳۹۶/۱۱/۱۹ ۱۰:۳۳

ماجرای درازگوش و عرعرک

مجموعه انیمیشن درازگوش و عرعرک از مرکز همدان با تکنیک دو بعدی(کات اوت) در 13 قسمت 9 دقیقه ای تولید وتقدیم بچه های خوب همدان شده است . بیان مطالب آموزنده به صورت غیر مستقیم و با زبان طنز مخصوصا در قالب انیمیشن بیشترین تاثیر را در مخاطب کودک دارد . انیمیشن دراز گوش و عرعرک با توجه به ابعاد مختلف تربیتی در کودکان با جذابیت بصری بسیار خوب و محتوای ساده و روان تولید شده است .  درازگوش و عرعرک دو الاغ هستند که همراه گورخر و برخی دیگر از حیوانات در جنگل زندگی میکنند و  اتفاق و ماجراهای مجموعه حول روابط آنها شکل می گیرد . رفتار طنز و ساده لوحانه آنها بستر شکل گیری هر قسمت است و پایانی آموزنده برای مخاطب هدف دارد .                                           

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ایوان الوند

برنامه شبانگاهی سیمای مرکز همدان به نام ایوان الوند هر شب به صورت زنده تقدیم مردم استان میشود . ایوان الوند پاییز با رویکرد فرهنگسازی در ابعاد مختلف فردی واجتماعی  ، سرگرمی تفریحی ، توجه به مناسبتها و به تصویر کشیدن زیباییهای فصل پاییز همدان تولید و ارائه میشود . این برنامه با ریتم مناسب ، آیتم های متنوع ، اجرای شاد ، تعامل بسیار خوب با مخاطبان و دکور جذاب تمام تلاش خود را در راستای رضایت مردم خوب استان همدان انجام میدهد . از آیتمهای پرطرفدار این برنامه به موسیقی فیلم و سریال ، وله های بسیار زیبای پاییزی ، چطور استفاده بشه در راستای فرهنگ سازی اجتماعی  و گزارش های مردمی موضوعی میتوان اشاره کرد . ایوان الوند پاییز هر شب با ارائه موضوعی خاص میهمان مردم خوب استان همدان است .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده : روح الله امیری 

تصویر بردار : حسینی ره - صغفری 

گزارشگر : قاری 

 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

حماسه نه دی

نهم دی روز بصرت و حماسه آفرینی مردم انقلابی ایران است . در این روز بزرگ برنامه های  سیمای مرکز همدان حال و هوای دیگری دارد . مستندهای اتحاد شوم و کاکا سلیم ، فیلم سینمایی ابابیل ، برنامه امروز با موضوع بصیرت در دشمن شناسی ، خانه زندگی با حضور کارشناسان مرتبط  و ایوان الوند با موضوع حماسه نهم دی تقدیم مردم عزیز استان میشود . راهپیمایی مردم  استان همدان نیز در ویژه برنامه نهم دی پوشش داده میشود . مباحث کارشناسی   سرود های انقلابی ، وله و گزارشهای مردمی از قسمتهای مختلف این ویژه برنامه است .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

کنگره ملی مفسر قرآن حضرت آیت الله آقا نجفی همدانی

کنگره آیت الله آقا نجفی همدانی در روز پنج شنبه هفتم دی ماه برگزار میشود . این کنگره در راستای معرفی شخصیت علمی  و عرفانی حضرت آیت الله آقا نجفی همدانی برگزار میشود . این عالم ربانی و مفسر قرآن کریم از علما و مفاخر استان همدان است که طی سالها مردم استان همدان از فیض وجودش بهره مند بوده اند . دوران دفاع مقدس و تشویق های رزمندگان  استان که توسط این مجاهد نستوه در مسجد کولانج همدان انجام میشد در خاطر مردم استان مخصوصا رزمندگان نقش بسته است . از مهمترین آثار علمی آقانجفی تفسیر وزین انوار درخشان است که در هیجده جلد تالیف شده و دارای نکات عالیه قرآنی است . سیمای مرکز همدان کنگره آقانجفی را در روز پنج شنبه صبح و بعدازظهر به صورت زنده تقدیم مردم میکند . ارتباط با شبکه های سراسری ، گزارش از حواشی کنگره ، تولید برنامه های مرتبط از دیگر برنامه های شبکه همدان در روز کنگره است. 

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


مستند شهید خوش لفظ

سردار شهید علی خوش لفظ از جانبازان دوران دفاع مقدس بود که پس از سالها تحمل رنج و درد در 29آذر ماه به شهادت رسید . مردم قدر شناس همدان روز جمعه او را تا بهشت بدرقه کردند .کتاب "وقتی مهتاب گم شد " خاطرات بسیار زیبا و خواندنی این سرباز اسلام است که توسط آقای حسام جمع آوری شد و مورد عنایت رهبر معظم انقلاب قرار گرفت .سیمای مرکز همدان طی چند روز گذشته با ارائه برنامه های مختلف و در آیتم های برنامه های روتین یاد و نام شهید خوش لفظ را گرامی داشت . مستند خوش لفظ نیز نگاهی به زندگی این شهید سربلند دارد و از تولیدات خوب شبکه همدان است. همرزمان شهید در این مستند خاطرات خوش لفظ و رشادتهای او را بیان میکنند . عنایت ویژه رهبر انقلاب به این شهید و تصاویر ناب دیدار از قسمتهای زیبای این برنامه است .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 3.0 stars out of 5.

یادواره شهید مفتح

شهید آیت‌الله دکتر محمد مفتح در سال 1307، در خانواده‌ای روحانی در همدان متولد شد. پس از فراگیری مقدمات، راهی قم شد و در محضر بزرگانی چون امام خمینی، علامه طباطبایی و .. استفاده نموده و خود مدرسی بزرگ در حوزه گردید.

 ایشان در حالیکه استادی بزرگ در قم بودند، پا به عرصه دانشگاه گذاشته و تا درجه دکترا ادامه تحصیل دادند. شهید مفتح که توطئه استعمار در جدا نگاه داشتن دو قشر دانشگاهی و روحانی، از هم را با تمام وجود احساس کرده بود، ایجاد وحدت میان این دو قشر مهم جامعه را وجهه همت خود قرار داد و در کنار آموزش و تدریس و تربیت نیروهای جوان به مبارزه با رژیم پهلوی پرداخت.

یاد و خاطره نماز عید فطر سال 1357 که در قیطریه تهران و با استقبال بی‌نظیر مردم تهران به امامت شهید مفتح انجام شد در تاریخ انقلاب همیشه می‌درخشد. در خطبه‌های این نماز، شهید مفتح برای اولین بار نام امام خمینی را آشکارا بر زبان جاری و رهبری امام را مورد تأکید قرار داد و روز پنجشنبه 16 شهریور را به عنوان تجلیل از شهدای نهضت تعطیل اعلام کرد که زمینه‌ساز راهپیمایی 17 شهریور و وقایع جمعه سیاه گردید.

سرانجام این شهید بزرگوار در روز 27 آذر 1358، هنگام ورود به دانشکده الهیات،‌ توسط گروهک فرقان هدف گلوله قرار گرفت و به فیض عظیم شهادت نائل آمد.این روز به مناسبت فعالیت و مجاهدت این شهید بزرگوار در راه تحقق وحدت میان حوزه و دانشگاه، روز وحدت روحانی و دانشجو نامیده شده است. سیمای مرکز همدان در سالروز شهادت این عالم مجاهد ویژه برنامه هایی تقدیم مردم استان ارائه کرد . پوشش یادواره این شهید نستوه نیز توسط شبکه همدان انجام شد .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

ویژه برنامه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

شهر تاریخی همدان میزبان  بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان  است .سیمای مرکز همدان در طول برگزاری جشنواره با هدف توسعه و مشارکت فرهنگی  در این جشنواره حضوری فعال خواهد داشت. پخش زنده افتتاحیه و اختتامیه جشنواره،  ارتباط زنده با برگزار کنندگان و هنرمندان شرکت کننده ،تهیه و پخش گزارش های متنوع معرفی تئاتر های مختلف نمایشی ،برگزاری میزگردهای تخصصی تئاتر کودک و نوجوان با حضور هنرمندان داخلی و خارجی و برگزار کنندگان ،معرفی تئاتر های استانهای مختلف و سنت ها ، فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای مختلف در قالب برنامه های متنوع از قسمتهای مختلف ویژه برنامه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان است .ارتباط زنده با محل برگزاری جشنواره نیز  هر روز عصر ساعت 15الی17  تقدیم مردم هنردوست همدان میشود .در بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان 8 کشور خارجی آثار خود را ارائه خواهند کرد. این جشنواره  از ۱۰ تا ۱۵ آذر ماه در شهر تاریخی همدان برگزار می شود.

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.