حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۴ تیر ۱۳۹۷

نمایش محتوای تلویزیون

 

 

محتوا با برچسب کودک و نوجوان.

چمن گل زمستانه

برنامه چمن گل ، برنامه ای شاد و مفرح با تداعی محله های قدیم همدان و استفاده از ظرفیت های این محیط برای آموزش و سرگرمی کودکان استان همدان ساخته شده است .

آیتم های این برنامه عبارتند از :

استودیو: فضای دراماتیک با حضور بازیگران و عروسک برنامه و بچه ها برای پیشبرد ماجراها و قصه های برنامه.

چمن رنگ: پخش نقاشی های کودکان و توضیح در باره آنها توسط چمن گیسو.

چمن بازی: گزارشی از مدارس،محله ها و مکانهای مناسب برای معرفی یکی از بازیهای محلی استان .

چمن کتاب: معرفی یک کتاب مناسب در کتابخانه برای  مخاطبان برنامه توسط بچه ها.

وله و کلیپ : با حضور بچه ها

انیمیشن های تولید مرکز ،سازمان و خارجی .

این برنامه در 120 قسمت   30 دقیقه ای با ساختار ترکیبی نمایشی  در سیمای مرکز همدان تهیه شده است  .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
تو برنامه چمن گل از اشعار قدیمی کودکانه همدانی... سارا ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ ۱۴:۴۰

سارا
تو برنامه چمن گل از اشعار قدیمی کودکانه همدانی بیشتر استفاده کنید
پست شده در ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ ۱۴:۴۰

ماجرای آقای او

توجه به موضوعات اجتماعی و فرهنگ سازی در زمینه های مختلف از اهداف تولیدات در واحد انیمیشن سیمای مرکز همدان است . انیمیشن" آقای او" با تکنیک دو بعدی کات اوت و فضای بصری جذاب تلاش میکند مسایل و مشکلات  مختلف و مبتلابه جامعه در زمینه های اجتماعی و محیط زیست را در قالب طنز یادآوری کند تا مخاطب در حالی که لبخندی بر لب دارد در مورد این مشکلات بیشتر فکر کند و تغییر در سبک زندگی خود را راه حلی برای آنها بداند . این اثر هنری با کارکتر جذابی به نام آقای او تلاش میکند با تاثیر در سبک زندگی فردی و اجتماعی گامی در راستای توسعه فرهنگی و اجتماعی جامعه بردارد .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده : مهدی شاد 

کارگردان : مهدی شاد 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ویژه برنامه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

شهر تاریخی همدان میزبان  بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان  است .سیمای مرکز همدان در طول برگزاری جشنواره با هدف توسعه و مشارکت فرهنگی  در این جشنواره حضوری فعال خواهد داشت. پخش زنده افتتاحیه و اختتامیه جشنواره،  ارتباط زنده با برگزار کنندگان و هنرمندان شرکت کننده ،تهیه و پخش گزارش های متنوع معرفی تئاتر های مختلف نمایشی ،برگزاری میزگردهای تخصصی تئاتر کودک و نوجوان با حضور هنرمندان داخلی و خارجی و برگزار کنندگان ،معرفی تئاتر های استانهای مختلف و سنت ها ، فرهنگ و آداب و رسوم کشورهای مختلف در قالب برنامه های متنوع از قسمتهای مختلف ویژه برنامه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان است .ارتباط زنده با محل برگزاری جشنواره نیز  هر روز عصر ساعت 15الی17  تقدیم مردم هنردوست همدان میشود .در بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان 8 کشور خارجی آثار خود را ارائه خواهند کرد. این جشنواره  از ۱۰ تا ۱۵ آذر ماه در شهر تاریخی همدان برگزار می شود.

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان 

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.

چمن گل

تربیت ، سرگرمی و آموزش گروه سنی کودک و نوجوان اهمیت بسیار زیادی دارد چراکه آینده ایران اسلامی بدست نوجوانان امروز رقم میخورد . برنامه کودک و نوجوان سیمای مرکز همدان با نام چمن گل با فضای شاد و جذاب و دکور بسیار زیبا متناسب با هر فصل تقدیم بچه های خوب استان همدان میشود . چمن گل یادآور محله های قدیم همدان است که دارای خانه های بزرگ زیبا ، مغازه های متناسب با محله ، فضای سبز و همسایه های باصفا بوده است این برنامه تداعی کننده ی صفا و صمیمیت این محله ها است .دکورشبیه محله های قدیم طراحی شده است . حضور بچه ها در برنامه ، ارائه نمایشهای جذاب ، تبیین و آموزش متناسب برای گروه سنی کودک و نوجوان ، انیمیشن ، مسابقه و از همه بهتر اجرای آقای حمید رضایی که با نام عمو حمید سالها برای بچه های استان برنامه اجرا کرده از قسمتهای خوب چمن گل است . پر کردن اوقات فراغت بچه های استان همدان در ایام تعطیلات تابستان از اهداف اصلی این برنامه در ایام تابستان است .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده : محمد رضا فرجی

کارگردان هنری : دلیریان 

کارگردان پرتابل : رفاه 

تصویر بردار : در کلام ، سراج پویا 

دستیار تصویر : موسوی ، صالحیان 

مجری : حمید رضایی 

مونتور : نجاریان  

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


عضویت بیش از ۱۹ هزار کودک و نوجوان در کتابخانه های عمومی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان

عضویت بیش از ۱۹ هزار کودک و نوجوان در کتابخانه های عمومی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان از عضویت ۱۹ هزار و ۹۵۰ نفر کودک و نوجوان در کتابخانه های عمومی استان همدان خبرداد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ عاطفه زارعی گفت: 19 هزار و 950 نفر کودک  و نوجوان عضو کتابخانه های عمومی هستند که معادل 33 درصد کل اعضاء را شامل می شود.

وی با بیان اینکه یک میلیون و ۱۶۹ هزار و ۳۶۷ نسخه کتاب در کتابخانه های عمومی همدان وجود دارد، افزود: همچنین 267 هزار و 395 نسخه کتاب توسط کودکان به امانت برده شده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان از عضویت 123 نفر نابینا در کتابخانه های عمومی همدان خبرداد و افزود: 6 هزار و 900 نسخه کتاب صوتی و 717 نسخه کتاب بریل ویژه نابینایان در کتابخانه عمومی همدان وجود دارد.

وی ابراز داشت: تعداد 2 هزار و 100 نسخه کتاب صوتی و بریل در طول یکسال گذشته توسط افراد نابینا و کم بینا به امانت گرفته شده است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جشنواره بین المللی کودک و نوجوان از نگاه هنرمندان

تحلیل و تفسیر خبر

جشنواره بین المللی کودک و نوجوان از نگاه هنرمندان

شرکت کننده در بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان برگزاری این جشنواره را در ابعاد مختلف مثبت و اثر گذار ارزیاب کردند.

کارگردانان، هنرمندان و شرکت کنندگان در جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان بر این باورند که جشنواره این دوره در سطح بالایی برگزار شده و حضور پرشور گروه های سنی مختلف در این دوره نشان از رشد جایگاه تئاتر در جامعه دارد.
داور بخش خیابانی بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با بیان اینکه آموزش های مختلف اخلاقی و تربیتی در قالب هنر تئاتر در دراز مدت اثرگذاری بیشتری دارد افزود: بیست سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با استقبال شهروندان روبرو بوده است.
احمد بیگلریان اظهار کرد: تئاتر خیابانی جنبه تعلیم و تربیتی دارد و سمت و سوی تئاتر خیابانی آموزش، تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان است.
وی افزود: امسال تئاترهای خیابانی در جشنواره نسبت به سال گذشته از نظر تکنیک با محتواتر و به فضای کودک و نوجوان نزدیکتر شده است.
وی با بیان اینکه جشنواره به ذائقه کودکان نزدیک است، افزود: امسال نمایش های جشنواره دارای محتوای آموزشی است و مخاطبان را از دوران کودکی با مسائل زندگی آشنا می کند.
این هنرمند تئاتر به ویژگی تئاتر خوب اشاره کرد و گفت: تئاتری که همراه با مسائل آموزشی باشد و مسائل و نیازهای کودکان را مطرح کند یک تئاتر خوب درحوزه کودک است.
**هنرمند تئاتر ' عروسک‌های سیار' از کشور چک نیز حضور علاقمندان به تئاتر را بسیار پر شور ذکر کرد و گفت: همیشه دلم می‌خواهد با نمایش‌هایم مردم را شاد کنم.
پاول وانگلی امیدوار است با اجرای این نمایش، مردم و تماشاگران ایرانی را خوشحال کرده باشد و معتقد است می‌تواند با عروسک‌های رنگی که می‌رقصند، با موسیقی و حرکت و آواز، این شادی را به مردم ببخشد.
یک کارشناسی ارشد کارگردانی نیز با بیان اینکه بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان در سطح بالایی برگزار شده است گفت: شغل و دغدغه من معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی به مردم از طریق تئاتر، عکاسی، فعالیت های فرهنگی و اجتماعی است
مسیح گنجعلی افزود: این جشنواره و دیگر جشنواره هایی که در ایران برگزار می شود، یک نعمت و هدیه بزرگ است
وی با بیان اینکه این اتفاق در بسیاری از کشورهای دیگر نمی افتد و نباید این موضوع را دست کم بگیریم افزود: حتی اگر کمبود بودجه و امکانات باشد اما با همه مشکلات، برگزارکنندگان جشنواره ها تلاش می کنند که به بهترین شکل آنها را برگزار کنند.
گنجعلی تصریح کرد: علاقه و انگیزه من برای انجام تئاتر این است که دوست دارم، فهم و دانشی را به مخاطب اضافه کنم و اینکه مردم با تماشای تئاتر همدیگر را بهتر بشناسند .
یکی از برگزار کنندگان کارگاه های بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان نیز گفت: در کنار آموزش به اهالی تئاتر کودک ، خود کودکان نیز به آموزش نیاز دارند تا خواسته هایشان را مطرح کنند و ما بزرگترها احساسشان را بهتر درک کنیم.
مژگان وثوقی افزود: مهم ترین اصل اجرای تئاتر ها ارتباط درست با کودکان است تا بتوانیم اعتماد به نفسشان را بالا ببریم.
کارگردان آلمانی شرکت کننده در جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان نیز گفت: تئاتر کودک باید برای مخاطب قابل درک باشد.
آنیتا برتو لامی، کارگردان نمایش کارناول خزنده، از کشور آلمان از حضور در این جشنواره احساس رضایت داشت و افزود: این جشنواره با حضور مخاطبان بسیار پرشور برگزار شده است.
وی با بیان اینکه در آلمان اجرای تئاتر برای کودکان متفاوت است، افزود: تئاترهای سنتی و تئاترهای مدرن از جمله تئاترهای است که در کشور آلمان اجرا شده و در اجرا از مخاطبان کودکان استفاده می شود.
وی به ویژگی تئاتر کودک و نوجوان اشاره کرد و افزود: تئاتری که قابل فهم باشد و احساسات را منتقل کند؛ تئاتر خوب و تاثیر گذاری برای کودکان است.
این نویسنده تئاتر کودک و نوجوان افزود: تئاتر کودک باید ویژه کودکان و قابل درک برای آنان باشد چرا که برخی تئاترها روشنفکرانه و ویژه بزرگسالان است که کودکان آن را درک نمی کنند، چنین تئاترهای برای کودکان مفید نیستند.
داور بخش خیابانی جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان نیز از جدیت و سطح بالایی برخوردار است و گفت: افزوده شدن چند بخش به جشنواره نشان دهنده بلوغ این جشنواره است، چرا که بخش‌های ثابتی که در سال‌های قبل بوده قوی‌تر شده و جایگاه خود را به طور کامل پیدا کرده است.
منوچهر اکبرلو افزود: تنها در این شرایط است که دبیر جشنواره می‌تواند به بخش‌های جدید فکر کرده و جشنواره را هم به لحاظ کمی، هم کیفی و هم تنوع فعالیت‌های جشنواره گسترش دهد.
داور بخش خیابانی تئاتر کودک و نوجوان با تأکید بر اینکه جشنواره تئاتر کودک باید دبیرخانه دائمی داشته باشد، افزود: جشنواره باید در طول سال فعالیت داشته باشد، همان چیزی که جشنواره فجر به آن رسیده است.
وی با اشاره به اینکه نمایشگاه عکس و پوستر بخش جدید جشنواره تئاتر کودک است، تصریح کرد: در سال‌های قبل نمایشگاه به شکل‌های مختلف بود؛ اما امسال به طور ویژه به آن پرداخته شده که حیف است دیده نشود.
یک کارگردان تئاتر کودک و نوجوان نیز گفت: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان می تواند زمینه ساز همکاری های مشترک باشد.
حمیدرضا ملا حسینی افزود: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان عنوان بین المللی را یدک می کشد پس ظرفیت های بسیاری دارد و می تواند به همکاری های مشترک ایران و دیگر کشورها منجر شود.
وی که با نمایش یک سیب برای دو نفر در بخش مسابقه نوجوان این جشنواره حضور دارد، افزود: وقتی صحبت از تئاتر علمی و پژوهشی می شود ، پس باید اتفاق مشترکی شکل بگیرد و ‌در اینصورت جشنواره پر رونقی خواهیم داشت ‌.
یک کارگردان تئاتر کودک و نوجوان نیز گفت: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان که باعث دور هم جمع شدن اهالی حوزه تئاتر کودک می شود ، نقطه قوت و‌ نقطه اوج تئاتر کودک است و به رشد این حوزه کمک می کند و باعث می شود که کیفیت آثار این حوزه بیشتر شود.
رضا حسینی که با نمایش حقایق شیفت شب ، وقایع شیفت روز در بخش مسابقه نوجوان بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان شرکت دارد، ادامه داد: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان زمینه مناسبی برای رشد هنر تئاتر در بین کودکان در این شهر است.
دبیر بیست سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در همدان گفت: جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان به یک مطالبع عمومی تبدیل شده و استقبال از این جشنواره بی نظیر بوده است
شهرام کرمی در گفت و گو با ایرنا ادامه داد: تئاتر های خارجی با استقبال بیشتری مواجه شده به گونه ای که برخی از مراجعه کنندگان موفق به تماشای نمایش نشدند
وی با بیان اینکه نتایج آماری بازدیدکنندگان اعلام نشده افزود: تئاتر های خیابانی نیز که به دلیل برودت هوا در فضای سرپوشیده به اجرا درآمد نیز با استقبال مواجه شده است
وی اظهار کرد: با توجه به برودت هوا و ریزش برف ، استقبال تماشاگران در روزهای پایانی بیشتر شده است
بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با حضور 50 گروه نمایشی و 160 اجرا از 22 آذرماه در همدان برگزار شد
جشنواره امسال در 10 بخش مسابقه تئاتر کودک، مسابقه تئاتر نوجوان، مسابقه تئاتر خردسال، مسابقه نمایشنامه نویسی، تئاتر خیابانی، تئاتر ملل، بخش دانش آموزی، کارگاه های آموزشی و بخش ویژه صد سالگی تئاتر کودک برگزار شد
در این جشنواره آثاری هنری از هنرمندان عرصه تئاتر کودک و نوجوان کشورهای آلمان، ایتالیا، روسیه، آفریقای جنوبی، جمهوری چک، اسپانیا و کره جنوبی حضور داشت
اختتامیه بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان فردا شنبه در همدان برگزار می شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


اجرای برنامه های متنوع در جشنواره تئاتر

رئیس هیئت مدیره انجمن تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر

اجرای برنامه های متنوع در جشنواره تئاتر

رئیس هیئت مدیره انجمن تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر گفت: همزمان با جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان، جشن تولدی برای «اصغر همت» بازیگر باسابقه تئاتر برگزار می‌شود.

مهدی قلعه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: همزمان با جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان، جشن تولدی برای «اصغر همت» به همت کانون تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر و کانون تئاتر کودک و نوجوان همدان و به صورت مشترک توسط این دو کانون برگزار می‌شود.

رئیس هیئت مدیره انجمن تئاتر کودک و نوجوان خانه تئاتر در همین زمینه توضیح داد: مراسم اختتامیه این دوره از جشنواره صبح روز شنبه ۲۷ آذر ماه برگزار می‌شود که همزمان با سالروز تولد اصغر همت است اما بر اساس تصمیم گیری ها در دو کانون، شب پیش از اختتامیه یعنی شامگاه ۲۶ آذر ماه مراسم تقدیر از سه هنرمند برگزار می شود.

وی گفت: در این جشنواره از رضا فیاضی هنرمند باسابقه تئاتر کودک و نوجوان، احمد بیگلریان هنرمند باسابقه تئاتر همدان و اصغر همت که سالروز تولدش است، تقدیر می‌شود.

قلعه افزود: این مراسم ساعت ۲۱ شامگاه جمعه ۲۶ آذر ماه در سالن کانون پرورش فکری کودکان و ونوجوانان همدان برگزار می‌شود.

مهدی قلعه همچنین با ارایه توضیحاتی درباره کارگاه‌های آموزشی این دوره از جشنواره افزود: در این دوره از جشنواره محمد عاقبتی کارگاهی با نام «بازی سازی و قصه‌پردازی برای مخاطبان جوان» را برپا می‌کند که این کارگاه در طول جشنواره برگزار می‌شود و نتیجه آن در قالب یک اثر نمایشی، روی صحنه خواهد رفت.

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با دبیری شهرام کرمی ۲۲ تا ۲۷ آذر ماه برگزار می‌شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


مهجور ماندن تئاتر کودک و نوجوان

کارگردان نمایش کودک و نوجوان

مهجور ماندن تئاتر کودک و نوجوان

کارگردان نمایش کودک و نوجوان یکی از مشکلات تئاتر به ویژه تئاتر کودک و نوجوان را ضعف در متون نمایشی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از ستاد خبری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در همدان، آناهیتا غنی‌زاده با بیان اینکه تئاتر کودک و نوجوان مهجور مانده است، اظهار داشت: هر رویدادی که در راستای شناساندن و دیده شدن تئاتر کودک و نوجوان باشد می‌تواند به رشد این حوزه کمک کند و اولین ثمره برگزاری جشنواره دیده شدن تئاتر کودک و نوجوان است.

وی با مفید دانستن برگزاری کارگاه‌های تخصصی در طول برگزاری جشنواره، افزود: یکی از نکات خوب برگزاری جشنواره، رونمایی و چاپ کتاب‌ها و مقالات در حوزه کودک و نوجوان است چون به ندرت در این حوزه پژوهشی صورت می گیرد که این امر می تواند به تقویت محتوایی آثار کمک کند.

این کارگردان تئاتر عنوان کرد: یکی دیگر از نکات قابل توجه جشنواره، بین المللی بودن آن است و می توان با آثار و فرهنگ دیگر کشورها آشنا شد و با ارتباط با گروه های خارجی، به تبادل اطلاعات، دانش و فرهنگ با آن ها پرداخت.

غنی‌زاده یکی از مشکلات تئاتر به ویژه تئاتر کودک و نوجوان را ضعف در متون نمایشی عنوان کرد و افزود: ادبیات نمایشی در کشور ما به خصوص در حوزه کودک و نوجوان بسیار نوپا است و حمایت چندانی از آن نمی شود.

وی اظهار کرد: شکل گیری شخصیت انسان‌ها در دوران کودکی صورت می گیرد و به همین خاطر این دوران از اساسی ترین و مهمترین دوران زندگی هر فرد به شمار می آید و توجه به آن و شیوه های آموزشی در این سن از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی اضافه کرد: رسانه می تواند به عنوان یک حامی باعث دیده شدن و فراگیری هنر تئاتر، هنری سرگرم کننده در عین حال آموزشی و پرورشی شود.

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری شهرام کرمی از ۲۲تا ۲۷آذرماه در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین برگزار می‌شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


حضور 17 مدیر از کمپانی‌های تئاتر جهان در همدان

دبیر اجرایی بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

حضور 17 مدیر از کمپانی‌های تئاتر جهان در همدان

دبیر اجرایی بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان گفت: 17 مدیر از کمپانی‌های تئاتر جهان در همدان حضور می یابند و برای اولین بار 2 داور خارجی در بین داوران ایرانی حضور خواهند داشت.

به گزارش ستاد خبری بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان، مهدی قلعه با بیان اینکه میهمانان خارجی طبق زمانبندی تعیین شده وارد همدان می‌شوند، افزود: امسال برای اولین بار 'نیکولاس مالمکارونا' از سوئد در تیم داوری بخش نوجوان و 'سالواتور ترملچر' از ایتالیا در تیم داوری بخش کودک حضور دارند و در کنار تیم ایرانی نمایش‌ها را داوری خواهند کرد.
دبیر اجرایی جشنواره تصریح کرد: 10 نمایش خارجی از بین 180 اثر ارسالی با نظر شورای داوری بین‌المللی متن‌های نمایشی و با دقت نظر برای حضور در جشنواره بیست و سوم انتخاب شده‌اند که این نمایش‌ها به نسبت سال‌های گذشته از کیفیت بهتری برخوردار هستند.
قلعه گفت: از ماه‌ها قبل جلسات متعددی در تهران و ستاد همدان تشکیل شد تا شرایط آماده سازی و برگزاری مطلوب جشنواره فراهم شود.
وی با اشاره به برنامه‌های جنبی جشنواره بیست و سوم بیان کرد: امسال جشن صدسالگی تئاتر کودک و نوجوان به یاد برگزاری اولین تئاتر اختصاصی این رده سنی که یکصد سال پیش توسط جبار باغچه بان نوشته و به اجرا درآمد، برپا خواهد شد.
دبیر اجرایی جشنواره بیست و سوم اضافه کرد: این مراسم روز 24 آذرماه از ساعت 21 تا 24 شب در سینما کانون همدان برگزار خواهد شد و نمایشنامه خوانی آثار باغچه بان، اجرای چندین ترانه از ثمین باغچه بان و ارائه مقالات و پژوهش‌های نمایش‌های نوع باغچه بان از جمله برنامه‌های این مراسم است.
قلعه گفت: نقطه آغاز تئاتر کودک و نوجوان را یکصدسال پیش باغچه بان برجا گذاشت و پس از گذشت یک قرن، نقطه صدسالگی آن در شهر همدان جشن گرفته می شود.
وی بیان کرد: در اختتامیه بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان مراسم تجلیل از رضا فیاضی به پاس تلا‌ش‌های چندین ساله در این حوزه، تولد و تجلیل از اصغر همت و احمد بیگلریان از پیشکسوتان تئاتر همدان برگزار خواهد شد.
دبیر اجرایی جشنواره با بیان اینکه در طول جشنواره هر شب مراسم نمایشنامه خوانی برگزار می‌شود؛ اظهار کرد: در حال طراحی مراسم شب خاطره در یکی از شب‌های برگزاری جشنواره هستیم که در آن، افراد از شهرها و استان های مختلف علاوه بر خاطره گویی، یکی از قطعات موسیقی محلی مخصوص ناحیه خود را اجرا کنند.
قلعه در خصوص کارگاه‌های آموزشی جشنواره توضیح داد: امسال برای خردسالان بالای 3 سال و مربیان مهدکودک کارگاه‌های تخصصی برگزار می شود و همچنین محمد عاقبتی یکی کارگردانان تئاتر قرار است از اولین روز جشنواره با تعدادی از نوجوانان علاقه مند تمرین نمایشنامه خوانی کرده و در روز آخر آن را اجرا کنند.
وی در پایان یادآور شد: در جشنواره بیست و سوم، بخش خردسال برخلاف دوره‌های گذشته در بخش مسابقه حضور دارد.
بیست و سومین جشنواره بینالمللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری شهرام کرمی از 22 تا 27 آذرماه در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین برگزار می‌شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


راه یابی پوستر های برتر به جشنواره تئاتر

دبیر عکس و‌ پوستر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

راه یابی پوستر های برتر به جشنواره تئاتر

دبیر عکس و‌ پوستر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان گفت:با پایان داوری بخش ‌پوستر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان؛ 18 پوستر از 15 طراح به بخش نمایشگاه جشنواره تئاتر کودک راه یافت .

به گزارش  ستاد خبری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، مهدی آشنا افزود: 39پوستر از 28 طراح برای ما ارسال شد که از این میان 18 پوستر از 15 طراح برای شرکت در نمایشگاه انتخاب شدند.
وی افزود: مرضیه سرمشقی، آرش شریف زاده، بابک مینقی، بردیا علمی، راضیه پاشایی، زهره اسماعیلی، سجاد حسینی، فاطمه جعفری، با یک اثر و‌ محمد افشار با سه اثر و مهدی غلامی با دو اثر به نمایشگاه راه یافتند.
وی تصریح کرد: همچنین 'سی جونگ یون' از کره جنوبی، 'مانوئل ماسر' و 'شیوا گریندز' از آلمان، 'اتاویا پرون از ایتالیا'، 'پدرواسپیسانچز' از آفریقای جنوبی شرکت کنندگان خارجی نمایشگاه هستند.
دبیر عکس و‌ پوستر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در ادامه خاطر نشان کرد: بخش عکس و‌پوستر، بخش نوپایی است و این اولین دوره ای است که به شکل بین المللی برگزار می شود ، با وجود اطلاع رسانی هایی که صورت گرفت، برخی طراحان اطلاع نداشتند اما آثار ارسالی کیفیت خوبی داشتند و امیدوارم که از سال آینده این بخش رونق بیشتری بگیرد.
وی ادامه داد: نفر برگزیده این بخش با داوری قباد شیوا، آرش تنهایی و‌ امیر اسمی انتخاب می شود و جایزه نفر برگزیده هزار دلار خواهد بود.
بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با دبیری شهرام کرمی 22 تا 27 آذر ماه در استان همدان برگزار می‌شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


همدان قطب برنامه های ویژه کودک و نوجوان

استاندار همدان

همدان قطب برنامه های ویژه کودک و نوجوان

استاندار همدان گفت: همدان با برگزاری جشنواره تئاتر کودک و پیگیری های انجام شده به قطب برنامه های ویژه کودک و نوجوان در کشور تبدیل شده است.

محمد ناصر نیکبخت در پیامی به جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان آورده است: برگزاری جشنواره بین المللی فیلم نوجوان، جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان، برنامه های متنوع ادبی در حوزه کودک و نوجوان وتولید انیمیشن های کودک و نوجوان در سالهای اخیر فضای استان را با نشاط و پرتحرک ساخته است.
وی اضافه کرده است: بی تردید اجرای این برنامه ها، در صورت بهره مندی کودکان و نوجوانان از آثاری با مضمون اخلاق و سنت اسلامی، فرهنگ اصیل ایرانی، خانواده، نشاط و امید در فضای جامعه و نسل آینده و در نهایت تقویت هویت فرهنگی ایرانی- اسلامی، فرصت بسیار مغتنمی خواهد بود.
در ادامه این پیام آورده شده: آنچه در بیست سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان اهمیت دارد توجه به تولید آثار خلاقانه و پرمخاطب در دنیای کودکان و نوجوانان در مضامین مورد نیاز برای تربیت آینده سازان میهن اسلامی است، زیرا آینده کودکان با تربیت ها و آموزش های امروز شکل می گیرد.
استاندار همدان ادامه داده است: شعار جشنواره بیست سوم «نمایش مهر بر صحنه کودکی » بسیار پر معنا و بیانگر تاثیر تئاتر در ایجاد روحیه عطوفت و همنوع دوستی در بین کودکان و نوجوانان است.
نیکبخت عنوان کرده است: کودکان ونوجوانان در جهان امروز، متأثر از خشونت حاکم بر روابط انسانی بویژه در عرصه بین المللی، نیازمند زندگی خلاقانه و به دور از خشونت و افراطی گری هستند و آنچه می تواند زمینه این نیاز را با زبان هنر به گوش بزرگسالانی که در خشونت غرق شده اند، برساند و شرایط رشد و زندگی خلاقانه را برای کودکان و نوجوانان فراهم کند، زبان هنر، مخصوصا هنر تئاتر با بیانی همه فهم و بین المللی است.
وی عنوان کرده است: جشنواره تئاتر کودک ونوجوان همدان، کانون امید تمام هنرمندانی است که دل در گروی هنر متعهدانه دارند و با هنر خود می خواهند دنیای شاد و زندگی با نشاط را برای کودکانی امیدوار و خلاق به ارمغان آورند.
استاندار همدان در ادامه این پیام ادامه داده است: همراه با این هنرمندان آرزومی کنم همه کودکان جهان در کانون خانواده به عنوان مقدس ترین نهاد بشری، زندگی پر از شادی و خوشبختی داشته باشند.
نیکبخت یادآور شده است: در پایان امیدوارم میهمانان گرانقدر جشنواره در طول اقامت خود در کهن دیار همدان، پایتخت تاریخ و تمدن ایران، لحظاتی سرشار ازشادی و خاطراتی به یاد ماندنی به همراه داشته باشند و مردم فرهیخته استان، میزبان خوبی برای آنها باشند .

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


برگزاری شب استاد «جبار باغچه‌بان»

ستاد خبری بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر

برگزاری شب استاد «جبار باغچه‌بان»

شب استاد جبار باغچه‌بان همزمان با برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از ستاد خبری بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان، شب استاد «جبار باغچه‌بان» به عنوان اولین هنرمند تئاتر کودک و نوجوان در ایران، شامگاه ۲۵ آذر ماه در تالار کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان برگزار می‌شود.

در این مراسم که در آستانه صد سالگی تئاتر کودک و نوجوان ایران برپا می‌شود، خانواده زنده یاد جبار باغچه‌بان و دختر وی حضور دارند.

خوانش آثار باغچه‌بان، رونمایی از کتاب معرفی او و برپایی سمینار پژوهشی تئاتر کودک و نوجوان از جمله برنامه‌های این مراسم است که با همکاری بنیاد تئاتر کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

همچنین در این مراسم از چند چهره باسابقه تئاتر کودک و نوجوان نیز تقدیر خواهد شد و مقالات برگزیده تئاتر کودک و نوجوان معرفی می‌شوند.

در این برنامه نشان استاد جبار باغچه‌بان از سوی بنیاد تئاتر کودک و نوجوان به چهره‌های فعال این عرصه اهدا می‌شود.

جمعه گذشته ۱۲ آذر ماه نیز تعدادی از اعضای بنیاد تئاتر کودک و نوجوان و انجمن تئاتر کودک و نوجوان با حضور در آرامگاه شهر ری، بر مزار باغچه‌بان حاضر شدند و به او ادای احترام کردند.

جبار باغچه‌بان نخستین چهره فرهنگی ایران است که سال ۱۲۹۸ اولین تئاتر کودک و نوجوان را در کودکستانی در تبریز اجرا کرد و جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در آستانه صد سالگی این رویداد، شبی را به نام این هنرمند و با گرامیداشت یاد و خاطره او برگزار می‌کند.

جبار باغچه بان بنیان‌گذار نخستین کودکستان و نخستین مدرسه ناشنوایان ایران در تبریز و اولین مؤلف و ناشر کتاب کودک در ایران است.

بیست و سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با دبیری شهرام کرمی ۲۱ تا ۲۷ آذر ماه در همدان برگزار می‌شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


انتخاب آثار شرکت کننده در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان

دبیر جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان

انتخاب آثار شرکت کننده در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان

انتخاب آثار شرکت کننده در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان همدان

شورای انتخاب بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای کودک و نوجوان ، 18 اثر در بخش های کودک و نوجوان را برای شرکت در جشنواره انتخاب کرد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، دبیر جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان گفت : آثار لاکی عجق وجق ، خیمه قمر خانم ، کلوچه‌های خدا و عمو نوروز و ننه سرما از تهران ، رنگ‌رنگ نقاشی از همدان ، مورچه‌ای به نام موری و شهر تو قالی از مشهد و حسن و لوبیای سحرآمیز از شیراز منتخب بخش مسابقه کودک هستند . شهرام کرمی افزود : آثار منتخب بخش مسابقه نوجوان هم گیسوانی برای پرواز ، یک سیب برای دو نفر ، پسر نیل ، کدو زری و ژنرال‌ها از تهران ، سِرِناد از همدان ، حقایق شیفت شب،وقایع شیفت روز از مشهد ، کابوس همراه از اصفهان ، بچه‌های خاکستری از جزیره خارک و پس‌لرزه از استان البرز هستند. وی همچنین آثار منتخب بخش ویژه همدان برای اجرا در شهرستان‌های این استان را موش‌های آوازه‌خوان ، گل پری ، اون طرف دریاها کجاست ، ماندن در وضعیت آخر ، آرش کمانگیر ، و موش و گربه برشمرد . بیست وسومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان آذر امسال در همدان برگزار خواهد شد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


ارسال بیش از 344 اثر به دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان

ارسال بیش از 344 اثر به دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

ارسال بیش از 344 اثر به دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان 

 بیش از 344 اثر به دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ارسال شده است . به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت : از این تعداد 39 اثر در بخش نمایشنامه نویسی، 129 اثر در بخش مسابقه تئاتر خیابانی و 54 اثر مربوط به بخش مسابقه تئاتر کودک است. فاضل عبادی افزود : همچنین در بخش مسابقه تئاتر نوجوان 61 اثر، در بخش مسابقه تئاتر خردسال 56 اثر و در بخش دانش آموزی پنج اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. وی تصریح کرد : جشنواره بیست سوم در 10 بخش تخصصی مسابقه تئاترکودک، مسابقه تئاتر نوجوان، مسابقه تئاتر خردسالان، مسابقه تئاتر خیابانی، مسابقه ‌نمایشنامه‌نویسی و نمایشنامه‌خوانی، مسابقه عکس و پوستر تئاتر، تئاتر بین‌الملل، تئاتر دانش‌آموزی، بخش ویژه (صدسالگی تئاتر کودک و نوجوان در ایران)، کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی برگزار می شود. مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت : اسامی آثار راه‌یافته به بخش جشنواره، پس از اعلام نظر نهایی شواری بازبینی در هر بخش اعلام خواهد شد. بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان آذرماه در همدان برگزار می شود .  

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


برگزاری مسابقه عکس و پوستر ویژه نمایش های کودک و نوجوان

روابط عمومی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

برگزاری مسابقه عکس و پوستر ویژه نمایش های کودک و نوجوان

برای اولین بار مسابقه عکس و پوستر در بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، بخش مسابقه عکس و پوستر ویژه نمایش های کودک و نوجوان به شکل بین المللی و با حضور آثار هنری از هنرمندان سراسر جهان برگزار خواهد شد.
در فراخوان بخش مسابقه عکاسی تئاتر آمده است هر عکاس می تواند حداکثر ١٠ عکس با فرمت Jpg در اندازه ٣٠*٤٠ با کیفیت ٣٠٠ Dpiدر قالب لوح فشرده (Cd , DVD ) به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.
با توجه به بین المللی شدن این بخش، هنرمندان باید مشخصه کامل اجراهای عکاسی شده (نام نمایش، کارگردان، سالن اجرا، شهر و کشور) همچنین مشخصات کامل خود مانند اسم و فامیل، آدرس، ایمیل و شماره تماس را به صورت فایل pdf و word برای دبیرخانه ارسال کنند.
مطابق این فراخوان عکاسان ایرانی می توانند عکس هایی که حد فاصل مهر ١٣٩٣ تا مهر ١٣٩٥ گرفته شده اند را در این رقابت شرکت دهند.
هرگونه ادیت و تغییر اثر که به ماهیت اصلی عکس آسیب برساند ممنوع است و در صورت مشاهده عکس مذکور داوری نخواهد شد.
در بخش پوستر نیز هر هنرمند با حداکثر ١٠ اثر می تواند در مسابقه شرکت کرده و آثار شرکت کننده باید در اندازه حقیقی آن و در قالب یک لوح فشرده (CDیا DVD) با فرمت tif و یا Jpg به همراه اصل پوستر ( پرینت اثر) به دبیرخانه تحویل شوند.
هنرمندان داخل کشور ایران که تمایل به شرکت در این بخش را دارند باید آثاری را به دبیرخانه تحویل دهند که، حد فاصل مهر ٩٣ تا مهر ٩٥ بوده و در سالن های مورد تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به اجرای عموم در آمده باشد.
مهلت ارسال آثار به بخش عکس و پوستر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان ١٠ آذرماه اعلام شده است.
بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان با دبیری شهرام کرمی آذر ماه ١٣٩٥ در شهر همدان برگزار می شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


آیین پاسداشت چهره‌های برگزیده جوان فرهنگ و هنر استان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

آیین پاسداشت چهره‌های برگزیده جوان فرهنگ و هنر استان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: همدان به قطب برنامه‌های کودک و نوجوان تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فاضل عبادی در آیین پاسداشت چهره‌های برگزیده جوان فرهنگ و هنر استان همدان به فعالیت‌های فرهنگی انجام شده در استان همدان طی سه سال اخیر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر همدان به قطب برنامه‌های کودک و نوجوان تبدیل شده است.

عبادی برگزاری نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان، جشنواره تخصصی آیات قرآنی در حوزه کودک و نوجوان،  جشنواره فیلم نوجوان و جشنواره تئاتر کودک و نوجوان را از جمله برنامه های برگزار شده عنوان کرد و گفت: در اجرای برنامه های فرهنگی و هنری، شهرستان‌های استان همدان نیز مدنظر قرار گرفتند و برخی برنامه‌ها در سطح شهرستان ها برگزار شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۶۳ برنامه بین‌المللی، ملی، منطقه‌ای و استانی در استان همدان برگزار شد، گفت: برگزاری بزرگداشت «صبای جوانی» حرکتی ماندگار در استان همدان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان توجه به مفاخر و بزرگان استان همدان را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و افزود: توجه به این حوزه و معرفی بزرگان از اولویت‌ها بود و در این راستا برنامه های بزرگداشت‌ نیز برگزار شد چراکه بزرگان بسیاری در استان همدان حضور داشته اند.

عبادی تقویت توان بخش خصوصی در حوزه فرهنگ و هنر را مورد تاکید قرارداد و با بیان اینکه به این مقوله در بسیاری از زمینه ها توجه شده است، گفت: در حال حاضر تقویت نهادهای صنفی و تشکل‌های فرهنگی و هنری از برنامه‌های در دست اجراست.

عبادی تقویت روحیه نشاط و شادابی در حوزه موسیقی استان همدان را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: طی یکسال اخیر ۲۳۵ اجرای موسیقی در استان همدان انجام شده است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در حوزه کودک و نوجوان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان

برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در حوزه کودک و نوجوان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: سال گذشته ۲۶ جشنواره فرهنگی و هنری در استان همدان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، فاضل عبادی در گردهمایی مدیران روابط عمومی دستگاه های اجرایی استان همدان تاکید کرد: در مجموعه اداره کل ارشاد اسلامی استان همدان برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در حوزه کودک و نوجوان در اولویت قرار دارد.

عبادی به برنامه های برگزار شده در این حوزه در سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال گذشته با برنامه ریزی های انجام شده، جشنواره فیلم نوجوان، جشنواره تئاتر کودک و نوجوان، نمایشگاه تخصصی کودک و نوجوان و جشنواره تصویرگری آیات قرآنی ویژه کودکان به میزبانی همدان برگزار شد.

عبادی با اشاره به پیشینه تاریخی همدان گفت: تمدن و قدمت تاریخی بالایی که این استان دارد باعث شده که در حوزه فرهنگ و هنر حرف برای گفتن زیاد داشته باشد.

وی از تلاش برای تقویت هویت فرهنگی استان و مفاخر و مشاهیر این خطه خبر داد و گفت: امسال به نام سید جمال‌الدین اسدآبادی نامگذاری شده است و برای معرفی این شخصیت تلاش می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان همچنین از برگزاری اردیبهشت مفاخر در استان همدان خبر داد و با بیان اینکه در این برنامه از استاد جواد محقق و میرهاشم میری تقدیر می شود، گفت: میرهاشم میری متولد سال ۱۳۳۳ در همدان است که تألیف کتاب «ترانه‌های انتظار»، همکاری با مجلات مختلفی همچون رشد معلم و نوجوان و فصلنامه فرهنگ همدان را در کارنامه آثار خود دارد.

عبادی درباره جواد محقق دیگر هنرمند همدانی نیز بیان کرد: وی نویسنده، شاعر و روزنامه‌نگار معاصر است در زمینه فرهنگ و هنر در کشور سرشناس است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان افزود: این استان همواره از حیث داشتن عالمان و مفاخر جزء سردمداران کشور بوده و خدمات ویژهای در این زمینه داشته است که نشان از فرهنگ بالای آن دارد.

وی با اشاره به اینکه در حوزه مطبوعات نیز این استان ظرفیت بالایی را داراست، ادامه داد: از رسانهها و مطبوعات انتظار میرود که بیشتر به محتوا بپردازند و با نقدی سازنده پیشنهادات خود را برای بهبود امور به دستگاهها بدهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان همچنین در ادامه با بیان اینکه رسانه‌ها و روابط عمومی ها پل ارتباطی بین مردم و دولت هستند، اضافه کرد: شورای روابط عمومی های استان همدان با هدف اطلاع‌رسانی و هم‌افزایی بیشتر تشکیل شده است.

عبادی از صدور مجوز برای ۱۱۴ نشریه و پایگاه خبری در استان همدان خبر داد و گفت: از این تعداد ۸۵ مجوز ویژه نشریات مکتوب و ۲۹ مجوز برای فعالیت پایگاه‌های خبری است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان یادآور شد: ۵۳ درصد مجوزهای پایگاه‌های خبری و نشریات در استان همدان در این ۲ سال اخیر صادر شده است.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


انتخاب دبیر بین المللی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما

انتخاب دبیر بین المللی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

شهرام کرمی در حکمی به عنوان دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان انتخاب شد . به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، در بخشی از حکم دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان که به امضا مهدی شفیعی مدیر کل هنرهای نمایشی است آمده : جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان علاوه بر جایگاه تخصصی و شأن حرفه ای خود به جهت ارتباط با گستره وسیعی از مخاطبان خردسال، کودک و نوجوان از حساسیت و اهمیت بسیاری برخوردار است. این ویژگی، لزوم دقت و تدبیر در تمامی مراحل برنامه ریزی و اجرای جشنواره را دو چندان می کند. توجه خاص به علایق، خواستها و نیازهای این مقطع سنی ویژه و بهره گیری از رهنمود های صاحبنظران عرصه های مختلف می تواند زمینه ساز برپایی رویدادی موفق و اثرگذار در نسل پر شور و امید کشور عزیزمان باشد. بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان پارسال 7 تا 14 مهرماه در استان همدان برگزار شد .

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جشنواره قرآنی کودک و نوجوان شهرستان همدان

Loading the player...

جشنواره قرآنی کودک و نوجوان شهرستان همدان با تلاش ایجاد شور و نشاط در بین دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و همکاری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


کتابخانه روستایی در 50 روستا

مدیر کل امور کتابخانه های استان

کتابخانه روستایی در 50 روستا

مدیر کل امور کتابخانه های استان همدان گفت: در 9 ماهه سالجاری 38 هزار جلد کتاب به کتابخانه های عمومی استان همدان اهدا شده است.

عاطفه زارعی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد کتاب توسط خیران و مردم به کتابخانه های عمومی استان همدان اهدا شده است.
وی اظهار کرد: طرح اهدای کتاب کودک و نوجوان نیز هم اکنون در حال انجام است تا خیران و مردم در اهدای کتاب کودک و نوجوان به کتابخانه های استان نیز مشارکت داشته باشند.
وی با بیان اینکه هم اکنون 25 ایستگاه مطالعه در استان همدان وجود دارد ادامه داد: یک ایستگاه مطالعه سیار نیز با مشارکت اتوبوسرانی همدان راه اندازی شده است که با برنامه ریزی های انجام شده در دهه فجر سالجاری 12 اتوبوس دیگر نیز در استان همدان به این امکانات مجهز خواهد شد.
وی تصریح کرد: هم اکنون حدود 50 روستای استان همدان دارای کتابخانه روستایی بوده و 142 روستای همدان فاقد کتابخانه هستند.
وی با بیان اینکه طبق برنامه پنجم توسعه باید به ازای هر نفر یک کتاب در کتابخانه عمومی وجود داشته باشد گفت: در حال حاضر به ازای هر 100 نفر در کتابخانه های عمومی 63 کتاب وجود دارد در حالی که در حالت استاندارد جهانی به ازای هر نفر باید سه کتاب در کتابخانه ها وجود داشته باشد
هم اکنون 103 کتابخانه در سطح استان همدان وجود دارد که 70 هزار و 239 نفر در این کتابخانه ها عضو هستند.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.