جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

نمایش محتوای تولیدویژه

 

 

محتوا با برچسب انیمیشن.

شهید همدانی 1398.07.07

شهید همدانی 1398.07.07


دانلود

انیمیشن در مورد سردار شهید حسین همدانیپرنیان 1398.05.16

پرنیان 1398.05.16


دانلود

معرفی هنرمندان استانپرنیان 1398.05.09

پرنیان 1398.05.09


دانلود

معرفی هنرمندان استان همدانسیستم موشن کپچر بومی

سیستم موشن کپچر بومی


سیستم موشن کپچر بومی مرکز همدان با حضور مدیران رسانه ملی راه اندازی شد.

سیستم موشن کپچر، تکنولوژی ضبط حرکات انسان است که در صنعت انیمیشن، گیم و جلوه های ویژه کاربرد دارد. به وسیله این سیستم می توان با سرعت بالا و کیفیت بهتر حرکات یک انسان را ضبط و بر روی کاراکترهای رایانه ای اعمال کرد.

در سال 1390 ایده ی اولیه طراحی موشن کپچر بومی برنامه ریزی شد و در سال 1391 نمونه های اولیه این موشن کپچر تولید گردید. این روند در سال 1396 با سرعت قابل توجهی در پیش گرفته شد تا اینکه در17 تیرماه 1398 طراحی و ساخت این سیستم موشن کپچر بومی با حضور دکتر فاطمی رئیس سیمای استانها و جمعی از مدیران مرکز، رونمایی و به بهره برداری رسید. سیستم موشن کپچر بومی مرکز همدان قادر است تا حرکات بدن و صورت را با کیفیت بسیار بالا ضبط نماید. از ویژگی های این سیستم می توان به ضبط حرکات 3 بازیگر به صورت همزمان، اعمال همزمان و زنده حرکات بدن و صورت به کاراکترهای رایانه ای (با این روش بازیگر به راحتی حرکات خود را بر روی کاراکترها مشاهده می کند)، نویزگیری اتوماتیک، حساس بودن بالا در شناسایی حرکات صورت حتی پلک زدن، اعمال حرکات ضبط شده در کاراکترهای دو بعدی و کات اوت سه بعدی با قابلیت چرخش 360 درجه اشاره کرد. این سیستم قابلیت خروجی فایلهای رایج نرم افزارهای پویانمایی شامل: BVH،Biped،Motion Builder ،Endorphin ،Blender  را دارا می باشد. یکی دیگر از ویژگیهای این سیستم می توان به نوع ضبط حرکات اشاره کرد که هیچ گونه سنسوری بر بدن بازیگر وصل نمی شود و بازیگر قادر است با آزادی عمل بیشتر به حرکات خود بپردازد.

سیستم های موشن کپچر موجود در کشور، وارداتی بوده و برای خرید آن هزینه های بسیار بالایی صرف شده است. طراحی موشن کپچر استان همدان دارای طراحی کاملا بومی است و هزینه ی بسیار پایین تری نسبت به موشن کپچرهای خارجی دارد و از لحاظ کیفیت نیز با آنها برابری می کند.دومین جشنواره ملی پویا نمایی تلویزیونی ایران - کرمانشاه

دومین جشنواره ملی پویا نمایی تلویزیونی ایران - کرمانشاه
دومین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی در کرمانشاه برگزار می گردد.

دومین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی در کرمانشاه برگزار می گردد.


دانلود

-هفت سین

هفت سین


دانلود

انیمیشن هفت سین از تولیدات واحد انیمیشن مرکز همدانماجرای درازگوش و عرعرک

ماجرای درازگوش و عرعرک


مجموعه انیمیشن درازگوش و عرعرک از مرکز همدان با تکنیک دو بعدی(کات اوت) در 13 قسمت 9 دقیقه ای تولید وتقدیم بچه های خوب همدان شده است . بیان مطالب آموزنده به صورت غیر مستقیم و با زبان طنز مخصوصا در قالب انیمیشن بیشترین تاثیر را در مخاطب کودک دارد . انیمیشن دراز گوش و عرعرک با توجه به ابعاد مختلف تربیتی در کودکان با جذابیت بصری بسیار خوب و محتوای ساده و روان تولید شده است .  درازگوش و عرعرک دو الاغ هستند که همراه گورخر و برخی دیگر از حیوانات در جنگل زندگی میکنند و  اتفاق و ماجراهای مجموعه حول روابط آنها شکل می گیرد . رفتار طنز و ساده لوحانه آنها بستر شکل گیری هر قسمت است و پایانی آموزنده برای مخاطب هدف دارد .                                           

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا و سیمای مرکز همدان ماجرای آقای او

ماجرای آقای او


توجه به موضوعات اجتماعی و فرهنگ سازی در زمینه های مختلف از اهداف تولیدات در واحد انیمیشن سیمای مرکز همدان است . انیمیشن" آقای او" با تکنیک دو بعدی کات اوت و فضای بصری جذاب تلاش میکند مسایل و مشکلات  مختلف و مبتلابه جامعه در زمینه های اجتماعی و محیط زیست را در قالب طنز یادآوری کند تا مخاطب در حالی که لبخندی بر لب دارد در مورد این مشکلات بیشتر فکر کند و تغییر در سبک زندگی خود را راه حلی برای آنها بداند . این اثر هنری با کارکتر جذابی به نام آقای او تلاش میکند با تاثیر در سبک زندگی فردی و اجتماعی گامی در راستای توسعه فرهنگی و اجتماعی جامعه بردارد .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده : مهدی شاد 

کارگردان : مهدی شاد سفری به سرزمین خون و خاکستر

سفری به سرزمین خون و خاکستر


فلسطین و قدس عزیز سرزمین مسلمانان است و به زودی با لطف خدای متعال و به برکت خون شهدا به گلبانگ اذان بر مناره های آن شنیده خواهد شد . واحد انیمیشن صدا و سیمای مرکز همدان همواره به موضوع فلسطین نگاه ویژه ای داشته و با تولیدات فاخر در این موضوع تلاش کرده است تا کودکان و نوجوانان استان را با ظلم اشغالگران صهیونیست قدس و مظلومیت مردم فلسطین آشنا کند "ماجرای سفری به سرزمین خون و خاکستر " داستان خبرنگاری به نام مایکل است که به غزه سفر میکند و از نزدیک شاهد زندگی سخت و دشوار مردم و مخصوصا کودکان غزه است .این انیمیشن بسیار جذاب با شخصیت پردازی مناسب با تکنیک کات اوت در 13 قسمت 11 دقیقه ای تولید و تقدیم مردم استان میشود . 

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده و کارگردان: تورج علوی

نویسنده: مهدی امامیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام درباره شهدای مدافع حرم مخصوصا سردار همدانی هم... علیرضا ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ ۱۴:۳۸

علیرضا
سلام درباره شهدای مدافع حرم مخصوصا سردار همدانی هم انیمیشن تولید کنید باتشکر
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۱۰/۱۳ ۱۴:۳۸

عصر وارونه

عصر وارونه


در راستای فرهنگ سازی و ارتقا سطح آگاهی و توسعه سلامت عمومی جامعه با در نظر گرفتن اولویت های سلامت واحد انیمیشن سیمای مرکز همدانی مجموعه عصر وارونگی را با رویکرد توجه جامعه به خطرات دخانیات مخصوصا بیان مضرات استعمال سیگار و قلیان تولید کرده است . این مجموعه انیمیشن بسیار زیبا و جذاب در هر قسمت با  زبان طنز و شخصیت های کمیک  ، مخاطبان را با مضرات دخانیات آشنا میکند و در راستای افزایش سلامت جامعه گام برمیدارد . تعدد شخصیت ها ، نویسندگی و قصه پردازی قوی ، محتوای علمی و جذابیت بصری از ویژگی های انیمیشن عصر وارونگی است . این اثر در جشنواره بیطارموفق به کسب جایزه ویژه هیئت داوران شد.

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده : مریم خوش اقبال 

کارگردان : هادی امیری -رها فرجی جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
تولیدات انیمیشن در فرهنگ سازی عمومی خیلی تاثیر... معصومه ۱۳۹۶/۰۸/۳۰ ۱۳:۰۰

معصومه
تولیدات انیمیشن در فرهنگ سازی عمومی خیلی تاثیر دارن انیمیشن عصر وارونه رو در زمینه های دیگر هم تولید کنید
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۸/۳۰ ۱۳:۰۰

ماجرای سفری به سرزمین خون و خاکستر

ماجرای سفری به سرزمین خون و خاکستر


Loading the player...

دانلود

موضوع: پزشکی

تهیه کننده و کارگردان: تورج علوی

نویسنده: مهدی امامی

13 قسمت 11 دقیقه ای

تکنیک کات اوت کامپیوتری تولید شده است برای تهیه گزارش خبرنگاری به اسم مایکل به غزه سفر می کند و از نزدیک با شرایط سخط و دشوار مردم مظلوم غزه آشنا می شود.پخش مجموعه پویا نمایی "سفر به سرزمین خون و خاکستر" از شبکه دو سیما

پخش مجموعه پویا نمایی "سفر به سرزمین خون و خاکستر" از شبکه دو سیما


به گزارش روابط عمومی صدا و سیما

پخش مجموعه پویا نمایی

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز همدان،مجموعه 13 قسمتی پویا نمایی "سفر به سرزمین خون و خاکستر" که در سال 96 در مرکز همدان تهیه و تولید شده است به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس از روز سه شنبه 16 خرداد ماه هر روز از ساعت 15:45 دقیقه از شبکه دو سیما پخش می شود.

این پویا نمایی در 13 قسمت 11 دقیقه ای و با تکنیک کات –اوت به کارگردانی تورج علوی و نویسندگی مهدی امامی در واحد انیمیشن صدا و سیمای مرکز همدان تولید شده است.

داستان این پویا نمایی درباره عکاسی است که به غزه سفرمی کند و در این سفر با اتفاقات و رویدادهای مختلف و ظلم و جورهایی که به فلسطینیان و به خصوص مردم غزه رو به رو می شود.گروه هدف این انیمیشن کودکان و نوجوانان هستند.حکایتهای بیر آبادی

حکایتهای بیر آبادی


این مجموعه در پی معرفی و توضیح برخی از ضرب المثلهای همدانی است که در حاشیه اتفاقات قصه ها، با چاشنی طنز مطرح می شوند و مورد توضیح قرار می گیرند . و این گونه مخاطب را با زمینه های استفاده آن ضرب المثل ها و مفاهیمشان آشنا تر می کند . موضوع داستانها، اجتماعی است و درو نمایه تمامی قسمتها حاوی مضامین تربیتی است . بیر بیر و سلیمان دو شخصیت اصلی و پویای این داستانها هستند که در کنار شخصیت های فرعی دیگر روند قصه را پیش می برند . فضای داستان فضایی روستایی است و لحن آن طنز آلود است .

با توجه به اینکه ما ایرانی هستیم و با توجه به اینکه بچه ها از بین شخصیت های انیمیشن ها، الگوهای خودشان راانتخاب می کنند و هر چقدر بچه ها در سن پایین تری در معرض انیمیشن های مغایر با فرهنگ کشورشان قرار بگیرند بیشتر به همانندسازی می پردازندوپوشش نامناسب شخصیت های انیمیشن نیز می تواند باعث الگوبرداری غلط و مغایر با فرهنگ کشور در کودکان شودو در برخی انیمیشن های غیر ایرانی ممکن است ،برخی صحنه های مغایر با فرهنگ و ارزش های کشور حذف شود اما برخی مفاهیم به صورت غیرمستقیم وارد ذهن کودک می شود.

وبا توجه به  فرهنگ ایرانی، برآن شدیم تا در این مجموعه انیمیشنی بر  روی ترویج فرهنگ و آداب و رسوم کشور و استان همدان  تاکید کنیم .

حکایت های بیر آبادی در 13 قسمت در مرکز همدان تهیه و تولید شده است. 

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه کننده : محمد گودرزی

نویسندگان : مهدی خدا کرمی –آمنه یونسی

طراحی شخصیت : امین ساکی –محمد گودرزی

لی اوت و طراحی کلید : محمد گودرزی

استوری برد : سعید ضامنی-رسول حسینی-محمد گودرزی جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام بچه ها با دیدن انیمیشن که بر اساس حکایتهای... بیننده ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ ۱۱:۴۲

بیننده
سلام بچه ها با دیدن انیمیشن که بر اساس حکایتهای قدیمی و داستانهای ادبی پخش میشه خیلی خوب ارتباط میگیرن و تاثیر پذیری دارن لطفا این انیمیشن رو بیشتر پخش کنید .
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ ۱۱:۴۲

بچه های انقلاب

بچه های انقلاب


Loading the player...

بچه های انقلاب نام مجموعه انیمیشنی است با تکنیک دو بعدی که در مرکز همدان تولید شده است موضوع برنامه به دوران مبارات مردم در عصر پهلوی تا پیروزی انقلاب اسلامی اختصاص دار د . این برنامه با هدف آگاهی بخشی به کودکان و نوجوانان ساخته شده است. در 13قسمت 11 دقیقه ای ساخته شده است .

عوامل تولید 

تهیه کننده : تورج علوی

کارگردان : تورج علوی


حکمت پنهان

حکمت پنهان


با توجه به لزوم آگاهی کودکان و نوجوانان از داستانها و روایتهای ایران کهن برآن شدیم تا مجموعه انیمیشنی با نام "حکمت پنهان" در مرکز همدان تهیه و تولید نماییم در هر قسمت از این انیمیشن زیبا و آموزنده که بر اساس داستانها و روایتهای ایران کهن نوشته شده است به یک موضوع پرداخته می شود.

فضای داستان قدیمی می باشد و گاهی با تکنولوژی تلفیق می شود و قسمتهای طنزی را شکل می دهد در هر قسمت از این برنامه برای تعدادی از مردم شهر اتفاقاتی رخ میدهد که ...

در این مجموعه انیمیشن بسیار آموزنده سعی شده است با حکایتهای طنز آلود روایت و قصه های اخلاقی به مخاطبین آموزش داده شود و با توجه به جذابیتی که دارد بسیار تاثیر گذار می باشد.

حکمت پنهان در 13 قسمت 11 دقیقه ای در مرکز همدان تهیه و تولید شده است 

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه کننده : مریم خوش اقبال

کارگردان :  مریم خوش اقبال

نویسنده : علی وفایی

طراحی شخصیت : فرشته ترابی

انیماتور : مسعود طالبانی-هادی روزبهانی 

تدوین : محمد رضا فرجی 

بک گراند : فاطمه زندی 


یک قطعه از آسمان

یک قطعه از آسمان


Loading the player...

دانلود

سجاده ام را به سمت قبله نیاز می گشایم

تا ذره ذره وجودم را به معراج

نگاهت، پرواز دهم

می ایستم به قامت دربرابرت تاعظمتت راسپاس گویم

به رکوع می روم تا بزرگی ات را به یاد بیاورم

و به سجده می افتم تا بر بندگی ام مهر عشق بزنم

چه آرامش پایان ناپذیری در نگاه توست

چه لحظه های مهرافروزی در ذکر یادت

پروردگارا! دستان دعایم را

به عرش الهیت برسان ،

دلم را به حلاوت دوستیت

و چشمان باران زده ام رابه دیدارت

نورانی گردان

این انیمیشن در یک قسمت 6 دقیقه ای در خصوص نماز در مرکز همدان تهیه و پخش شده است .

 


بچه های اکباتان

بچه های اکباتان


Loading the player...

بچه های اکباتان نام مجموعه انیمیشنی است با تکنیک دو بعدی که در مرکز همدان تولید شده است موضوع برنامه در ارتباط با نوجوان یک محله می باشد که در یک مدرسه درس می خوانند و با خادم مسجد محله دوست هستند و او بچه ها را راهنمایی می کند و در هر قسمت به مشکل یکی از بچه ها می پردازد . این برنامه در 30قسمت 11 دقیقه ای ساخته شده است .

تهیه کننده محمود صائمین 

کارگردان : مسعود حاجی بابایی


تا آسمان

تا آسمان


نماز بايد در همه امور زندگي انسان‌ها تاثير گذار باشد و به گونه‌اي به نماز اهميت بدهيم كه همه امور عادي زندگي انسان‌ها با ياد خداوند و به نام او آغاز شود.
پروردگار مي‌تواند خود را به شكل‌هاي مختلف و با نام‌هاي بسيار ديگري معرفي كند اما خود را با حقيقت رحمت و رحمان معرفي مي‌كند و انسان‌ها بايد به اين گونه خداوند خود را بشناسند.

فيلمي كه به موضوع نماز مي‌پردازد بايد بتواند بر روي بيننده تاثير به سزايي بگذارد

این انیمیشن به اهمیت نماز در وقت اذان می پردازد 

Loading the player...
سال تولید: 1393
عوامل تولید:

تهیه کننده : فاطمه خدیور

کارگردان : فاطمه خدیور


می خوام مرتب باشم

می خوام مرتب باشم


Loading the player...

دانلود

یک روز امیر به سراغ یک بادکنک فروش در پارک رفت و به آقایی که بادکنک می فروخت گفت یه بادکنک می خوام که باهام دوست باشه دوستم یه بادکنک دراه که باهاش دوسته مرد بادکنک فروش یک بادکنک گل گلی به اون داد امیر به خانه آمد و شروع به باد کردن بادکنک ککرد که بادکنک شروع به صحبت کرد و به امیر گفت که چقدر اتاقت نامرتب است و جوراب هایت بو می دهد امیر شروع به شستن جوراب هایش کرد بادکنک به امیر گفت که تا اتاقت را مرتب نکنی با تو بازی نمی کنم مادربزرگ از کارهای امیر تعجب کرده بود از لای در امیر را نگاه می کرد که دارد با خودش حرف می زند او وارد اتاق امیر شد و بسیار خوشحال بود امیر به مادربزرگ گفت که بزرگ شده و می خواهد اتاقش را برای همیشه مرتب نگه دارد .محتوا با برچسب انیمیشن.

هیچ نتیجه ای وجود ندارد