جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

نمایش محتوای تولیدویژه

 

 

محتوا با برچسب تهران.

شهید حسین علی محمد لو

شهید حسین علی محمد لو


شهید حسین علی محمد لو فرزند ید اله در سال1343 شب تولد امام حسین(ع) در تهران به دنیا آمد.دوران ابتدایی را در تهران تحصیل نمود و از راهنمایی تا دبیرستان را در همدان گذراند.پس از اتمام تحصیلات شغل معلمی را برای خود انتخاب نمود.در سال 1361 برای نخستین بار به جبهه رفت و در عملیات ثاراله در منطقه قراویز از ناحیه چشم مجروح شد و تا سال 65 به جبهه نرفت.او علاوه بر تدریس در مدرسه با دادگاه انقلاب همکاری داشته است.در کنار درس و دانشگاه به ورزش رزمی روی آورد و از فعالان رشته کنگ فو بود تا اینکه در سال 63با تاسیس رشته رزم آوران در همدان پس از طی دوره مربیگری در تهران به عنوان سر مربی استان به فعالیت مشغول شد.ایشان از معدود مربیانی بود که بیشتر به امور تربیتی در باشگاه می پرداخت تا امور ورزشی.معتقد بود که یک ورزشکار چنانچه خود سازی نکرده باشد حتی اگر از لحاظ ورزشی روئین تن باشد به درد نمی خورد لذا کلاس را با قرائت قرآن آغاز می کرد.ایشان شعر هم می گفت.موفق شد خیلی از دانش آموزان را به باشگاه بیاورد.در مدرسه تربیت می کرد و در باشگاه تعلیم می داد تزکیه اصول کار او بود.در فروردین 65 برای بار دوم به جبهه رفت .در محور کارخانه نمک فاو عراق ماموریت داشتند.بعد از خواندن نماز داخل سنگر یک خمپاره 120 به سنگر اصابت می کند و حسین مانند مولایش بی سر شهید می شود.معاون رئیس جمهور : تا پایان سال راه آهن همدان تهران به نتیجه می رسد.

معاون رئیس جمهور : تا پایان سال راه آهن همدان تهران به نتیجه می رسد.


معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه

معاون رئیس جمهور : تا پایان سال راه آهن همدان تهران به نتیجه می رسد.

معاون رئیس جمهور : تا پایان سال راه آهن همدان تهران به نتیجه می رسد.

 معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت : تا پایان سال راه آهن همدان تهران به نتیجه می رسد. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز همدان ، آقای نوبخت در شورای برنامه ریزی استان همدان در شهرستان اسدآباد با اعلام این خبر افزود : لازم است تا پایان سال راه آهن همدان تهران به سرانجام برسد که در این زمینه همت استاندار همدان ستودنی است. او خاطرنشان کرد : از اعتبارات استانی وملی برای تکمیل راه آهن همدان تهران بهره گیری خواهد شد. رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت : صد درصد اعتبارات سفر رییس جمهور به استان همدان تا پابان سال تخصیص داده خواهد شد. آقای نوبخت افزود : 70 درصد اعتبارات 227 میلیارد تومانی عمرانی استان همدان در سال جاری تاکنون تخصیص داده شده است. حجت الاسلام و المسلمین حسینی مجد ، امام جمعه اسداباد هم با قدردانی از اقدامات دولت گفت : اقدامات دولت محترم را ارج می نهیم . او همچنین با قدردانی از عملکرد صداوسیما افزود : صداوسیما عنایت ویژه ای به خطبه های اسداباد دارند که قابل تقدیر است. آقای رنجبر زاده ، نماینده اسداباد در مجلس هم با قدردانی از عملکرد دولت در زمینه طرح تحول نظام سلامت گفت : عملکرد دولت در زمینه طرح تحول نظام سلامت موجب ایجاد رضایتمندی کامل مردم از دولت شده است. ریل گذاری راه آهن تهران همدان تا پایان امسال

ریل گذاری راه آهن تهران همدان تا پایان امسال


استاندار همدان

ریل گذاری راه آهن تهران همدان تا پایان امسال

ریل گذاری راه آهن تهران همدان تا پایان امسال

 مابقی اعتبارات سفر هیات دولت به استان همدان تا پایان سال به طور کامل پرداخت می شود . به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، استاندار همدان در نشست قرار گاه اقتصاد مقاومتی این استان با اشاره به اینکه همدان در رتبه پنجم عمل به شاخص های اقتصاد مقاومتی قرار دارد ، گفت : با دستور صریح رئیس جمهور کار ریل گذاری راه آهن تهران - همدان تا پایان سال 95 تکمیل و همزمان ساخت ایستگاه درون شهری همدان به زودی آغاز می شود . محمدناصر نیکبخت از دیدار با مدیران عامل 2 بانک به منظور اختصاص تسهیلات مناسب برای شرکت فرو سیلیس ملایر و الوان ثابت همدان خبر داد . وی همچنین با اشاره به رفع مشکل صادرات و خرید تضمینی کشمش ملایر ، گفت : با تصمیم رئیس جمهور خرید تضمینی این محصول در دستور کار قرار گرفت و در بخش صادرات هم یارانه ای در حدود 200 تومان برای هر کیلوگرم کشمش در نظر گرفته شد تا صادرکنندگان این محصول رغبت بیشتری برای ادامه کار داشته باشند . رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان هم از واگذاری 20 واحد تولیدی بزرگ به بخش خصوصی خبر داد و گفت : 103 واحد بزرگ دیگر آماده واگذاری به بخش خصوصی است . آقای صیدایی میدان دادن به بخش خصوصی را از جمله بندهای اساسی اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت : استان همدان به لحاظ عمل به شاخصهای اقتصاد مقاومتی رتبه پنجم کشور را دارد . وی همچنین گفت : تا صبح امروز 58 درصد جمعیت استان سرشماری شده اند و تاکنون یک میلیون و 114 هزار و 276 نفر در قالب 345 هزار و 367 خانوار در همکاری با ماموران سرشماری اطلاعات و آمار لازمه را ارائه کرده اند . رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان همدان هم گفت : 367 واحد تولیدی موفق به اخذ بیش از 126 میلیارد تومان تسهیلات در قالب اقتصاد مقاومتی شده اند و معادل همین مبلغ هم به شکل پرداخت مستقیم توسط بانکها در اختیار واحدهای تولیدی قرار گرفته است . محمدرضا متین افزود : 411 میلیارد تومان هم تا پایان مهر از گمرک همدان و دیگر گمرکات کشور صادرات داشتیم و استان همدان جزء 9 استان برتر کشور در زمینه صادرات است که از رئیس جمهور لوح تقدیر گرفته است .ترنم برجی از تهران

ترنم برجی از تهران


ترنم برجی از تهرانبهره برداری کامل از آزاد راه همدان - ساوه

بهره برداری کامل از آزاد راه همدان - ساوه


استاندار همدان

بهره برداری کامل از آزاد راه همدان - ساوه

استاندار همدان گفت: با بهره برداری از آزاد راه همدان - ساوه زمان تردد از همدان به تهران یکساعت کاهش یافت.

محمد ناصر نیکبخت در آئین بهره برداری از قطعه پایانی آزاد راه همدان - ساوه بیان کرد: امروز شاهد بهره برداری از قطعه پایانی آزاد راه همدان - ساوه هستیم که تاثیرگذار در تردد و رفت و آمد اهالی و ساکنان استان های غرب کشور است.
وی اضافه کرد: بهره برداری از این طرح 50 کیلومتر از مسیر همدان - تهران را کاهش داده و یکساعت زمان در تردد همدان - به تهران صرفه جویی می شود.
وی با ذکر اینکه آزاد راه همدان - ساوه نقش مهمی در ایجاد ایمنی برای مسافران دارد یادآوری کرد: سالهای گذشته و پیش از بهره برداری از این طرح شاهد سوانح جاده ای زیادی در جد فاصل منطقه دخان و تجرک بودیم.
استاندار همدان گفت: یکی از مزایای برجسته اتمام آزاد راه همدان - ساوه این است که این طرح با همکاری و سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام شده است.
وی اظهار کرد: بهره برداری از قطعه پایانی آزاد راه همدان - ساوه ، تمامی استانهای غرب کشور را به شبکه آزادراهی وصل کرد.
وی درباره طرح راه آهن همدان - تهران نیز گفت: با توجه به اجرایی شدن برجام و رفع تحریمهای ظالمانه تا دو ماه آینده ریل های مورد نیاز این طرح به کشور وارد می شود.
وی با ذکر اینکه زیرسازی خط ریلی همدان - تهران به اتمام رسیده است گفت: فراهم شدن زمینه ورود ریل به کشور بخش کوچکی از نتایج مثبت و ارزشمند اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها است.
استاندار همدان خاطرنشان کرد: در سفر هیات دولت به استان همدان هشت هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار عمرانی به این استان اختصاص یافت که دو هزار و 500 میلیارد ریال از سهم سال جاری تاکنون به این استان اختصاص یافته و این شش طرح از محل سفر هیات دولت به همدان بهره برداری شد.
وی با قدردانی از اعضای هیات دولت بیان کرد: با اختصاص اعتبارات سفر هیات دولت به همدان طرح های خوبی اجرایی شده است.
نیکبخت افزود: سفرهای هیات دولت به استانها مایه خیر و برکت بوده بگونه ای که با اختصاص اعتبارات عمرانی مصوب در سفرهای استانی شاهد رشد و شکوفایی استان هستیم
وی با قدردانی از حضور پرشور مردم همدان در استقبال از رئیس جمهوری اظهار کرد: هیات دولت با تخصیص اعتباراتی به استان همدان پاداش خوبی به اهالی این استان داده است.
نیکبخت گفت: روز گذشته رئیس جمهوری با اعطای نشان لیاقت و مدیریت به تیم هسته ای و دیگر مسئولان و دست اندرکاران نشان داد که این افراد برجام را با عزت به نتیجه رساندند.مسابقات شنا کارکنان شهرداری کلان شهرها

مسابقات شنا کارکنان شهرداری کلان شهرها


مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری

مسابقات شنا کارکنان شهرداری کلان شهرها

ششمین دوره مسابقات شنا کارکنان شهرداری کلان شهرهای کشور با قهرمانی تیم تهران به میزبانی مجموعه آبی شهدای شهرداری همدان پایان یافت.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری همدان در این باره گفت: این مسابقات طی دو روز و در چهار گروه سنی زیر 30 سال ، 30 تا 35 سال، 35 تا 40 سال و بالای 40 سال برگزار شد.
امیرحسین اسکندریان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در پایان این پیکارها تیم تهران با 142 امتیاز در جایگاه نخست قرار گرفت و اصفهان با 115 امتیاز دوم شد.
وی اضافه کرد: همچنین تیم همدان با 107 امتیاز برسکوی سوم ایستاد و استان مرکزی به عنوان تیم اخلاق معرفی شد.
اسکندریان خاطرنشان کرد: در این مسابقات 60 شناگر از کلان شهرهای تهران ، مشهد ، اصفهان ، البرز ، مرکزی ، قم و همدان در چهار رشته انفرادی کرال سینه ، قورباغه ، کرال پشت و پروانه و یک رشته تیمی چهار در پنجاه متر به مدت دو روز در همدان با یکدیگر به رقابت پرداختند.
مسابقات ورزشی کلان شهرهای کشور همه ساله در رشته های مختلف ورزشی برگزار می شود.نخستین نمایشگاه«توانمندی ها در عرصه اقتصاد مقاومتی» برگزار می شود

نخستین نمایشگاه«توانمندی ها در عرصه اقتصاد مقاومتی» برگزار می شود


مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری

نخستین نمایشگاه«توانمندی ها در عرصه اقتصاد مقاومتی» برگزار می شود

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری همدان از برگزاری دومین همایش ملی روز روستا و نخستین نمایشگاه توانمندی ها در عرصه اقتصاد مقاومتی در مصلای تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید فریدون عربی ظهرشنبه در جلسه هماهنگی روز روستا از برگزاری دومین همایش ملی «روز روستا» و نخستین نمایشگاه «توانمندی ها در عرصه اقتصاد مقاومتی» در مصلای تهران خبر داد و اظهار داشت: هزینه های حضور مدعوین همایش، مدعوین نمایشگاه، غرفه آرایی، ایاب و ذهاب، اسکان و غیره از سوی استان همدان تامین شود.

وی ادامه داد: باید در غرفه های استانی نمایشگاه توانمندی روستائیان به مسائلی از جمله صنعت روستا، معرفی مفاخر و جاذبه های طبیعی و گردشگری روستا، تولیدات فرهنگی روستا، صنایع دستی و البسه محلی روستا، غذاهای محلی و شیرینی ها، مشاهیر و نخبگان، کشاورزان و دامداران نمونه، روستایی نمونه در زمینه اشتغال، فعالان عرصه گردشگری روستا،   لوازم زندگی و ادوات و تجهیزات سنتی کشاورزی و معرفی فناوری های نوین به کار رفته در تولید محصولات کشاورزی و غیره پرداخته شود.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری همدان با اشاره به اینکه عرضه و فروش محصولات روستایی در غرفه های داخلی و فضا های پیش بینی شده خارجی امکان پذیر است، بیان کرد: باید از عرضه مواد فاسد شدنی خودداری کرد.

عربی یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه توانمندی های روستائیان را آگاهی بازدید کنندگان از وجود استعداد ها و قابلیت ها و پتانسیل های موجود در روستا دانست و افزود: معرفی جاذبه های فرهنگی از قیبل آداب و رسوم، بازی های بومی، البسه محلی و غیره هدف دیگر برگزاری این نمایشگاه است.

وی با بیان اینکه در نمایشگاه باید مشاهیر روستاها معرفی شوند، ادامه داد: برقراری ارتباط  تجاری بین تولید کننده و مصرف کنده با ایجاد تقاضاهای جدید و شناسایی بازارهای مصرف برای خرید محصولات و تولیدات روستایی از اهداف برگزاری نمایشگاه توانمندی روستائیان است.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری همدان با اشاره به اینکه ۱۵ مهر ماه به عنوان روز روستا معرفی شده است، عنوان کرد: با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال «همدلی و همزبانی» دولت تدبیر و امید به دنبال گسترش فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در روستا ها است.

سید فریدون عربی خواستار ارائه نظرات و پیشنهادات در راستای برگزاری بهتر نمایشگاه شد و بیان کرد: نمایشگاه توانمندی روستائیان شامل ۳۱ غرفه است و هر استان یک غرفه دارد.

وی با بیان اینکه مساحت هر غرفه متناسب با تعداد شهرستان های تابعه آن استان خواهد بود، ادامه داد: غرفه های استانی از غرفه های شهرستانی تشکیل می شوند و برای هر شهرستان حدود ۱۰ مترمربع فضا در نظر گرفته شده است.

مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری همدان با عنوان اینکه مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا های استانداری مسئولیت غرفه های استانی را بر عهده خواهد داشت، افزود: همچنین ۴۰ غرفه فرعی برای ارائه فعالیت دستگاه های ملی مرتبط با امور توسعه روستایی و معرفی فعالیت های برخی انجمن ها در حوزه آموزش در نظر گرفته شده است.

عربی همچنین به برگزاری همایش روز روستا اشاره و زمان برگزاری این همایش را ۱۵ تا ۱۷ مهر ماه اعلام کرد و افزود: هدف از برگزاری همایش تبیین و معرفی توانمندی های روستائیان و عشایر در عرصه تولید و ایفای نقش آفرینی در عرصه تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی است.مجید صالحی

مجید صالحی


Loading the player...

مجید صالحی متولد ۲۶ شهریور ۱۳۵۴ درتهران است. وی فعالیت هنری خود را با بازی در نمایش " آنتیگونه " آغاز کرد و سپس به تلویزیون رفت و در مجموعه های تلویزیونی مختلف و البته اغلب با مضمون طنز بازی کرد . خیلی زود با شخصیت " مجید دلبندم " مشهور شد و این روند با برنامه های دیگر ادامه پیدا کرد. کنار گیری حمید جبلی از فیلم " یکی بود یکی نبود " باعث شد او جایگزین وی شود و این فیلم هم شد نخستین تلاش او برای ورود به عرصه سینما. وی علاوه بر بازی در برخی از مجموعه های تلویزیونی نویسندگی و کارگردانی را نیز بر عهده داشته است. اغلب فیلم هایی که صالحی تاکنون در آن ها ایفای نقش کرده با فروش بالایی روبه رو شده اند واین نشان می دهد که او بازیگری است قابل اعتماد و البته پرطرفدار، به قول خودش بازیگر خوش شانسی است. او در فیلم هایی چون یکی بود یکی نبود ( ایرج طهماسب، ۱۳۷۸ )، خوابگاه دختران ( محمدحسین لطیفی ، ۱۳۸۲ )، پل سیزدهم ( استیون راش ، ۱۳۸۳ )، مجردها ( اصغر هاشمی ، ۱۳۸۳ )، شاخه گلی برای عروس ( قدرت الله صلح میرزایی ، ۱۳۸۳ )، سوغات فرنگ ( کامران قدکچیان ، ۱۳۸۴ )، چپ دست ( آرش معیریان ، ۱۳۸۴ ) و در مجموعه های تلویزیونی "سیب سرخ" ، "سیب خنده" ، "قطارابدی" ، "جنگ آفتاب" ، "برگ سبز" ، "نماکاریکاتور" ، "سیمای صبحگاهی " ، "درکوچه اقاقی ها" (نویسنده + کارگردان)، "آشتی کنان" (کارگردان)، "پلیس جوان" ، "خوش رکاب" ، "خوش غیرت" ، "مرده متحرک" و "ترش و شیرین" حضور داشته است.فاطمه گودرزی

فاطمه گودرزی


فاطمه گودرزی ۱۹ تیر سال ۱۳۴۲ در تهران به دنیا آمد. وی دارای مدرک تحصیلی دیپلم اقتصاد است و دوره ۲ ساله تئاتر را در اداره بازیگری طی کرده است. همسرش عبدالرضا گنجی کارگردان سینما و تلویزیون است.گودرزی از سال ۱۳۶۷ با مجموعه تلویزیونی گالش‌های مادر بزرگ کار هنری‌اش را آغاز کرد. در سال ۶۹ با بازی در فیلم به خاطر همه چیز کاری از رجب محمدین سینما برای او آغاز شد. وی با بازی در فیلم می‌خواهم زنده بمانم ثابت کرد که تا قبل از این توانایی‌هایش را نادیده گرفته بودند. در سیزدهمین جشنواره فیلم فجر جایزه‌ای به وی تعلق نگرفت، اما در دوره بعد، جایزه‌اش را برای بازی در فیلم غزال گرفت. گودرزی تا مدت‌ها بعد از می‌خواهم زنده بمانم، فرصت نمایش توانایی‌هایش را پیدا نکرد تا اینکه در مجموعه تلویزیونی دردسر والدین بار دیگر ثابت کرد که همچنان هنرمند چیره دستی است. یکی از پروژه‌های او فیلم سینمایی فوتبالیست‌ها با حضور علی پروین، حمید استیلی و افشین پیروانی بود، فیلمی که در سال ۷۹ توسط علی‌اکبر ثقفی مقابل دوربین رفت.از مجموعه‌های تلویزیونی او که در اذهان مانده است، ترانه مادری، دردسر والدین، آپارتمان و رعنا و در وادی سینما هم همسر دلخواه من، ازدواج صورتی، ازدواج به سبک ایرانی، غزال، جنگ نفتکش‌ها و تلفن می‌توان اشاره کرد.هومن برق‌نورد

هومن برق‌نورد


هومن برق‌نورد (زادهٔ ۵ دی ۱۳۴۸) در تهران بازیگر ایرانی تئاتر، سینما و تلویزیون است. هومن برق نورد از جمله افرادی است که رؤیای بازیگری اش خیلی زود به حقیقت تبدیل شد. برق نورد در ابتدای سالهای جوانی اش با تئاتر و بازیگری آشنا شد و خیلی زود به جمع بازیگران تئاتر پیوست. او با تلاش مداومش حدود بیست سال صحنه های تئاتر کشور را در نوردید تا آنکه با مجموعه «بیداری» به کارگردانی بهرام عظیمپور راهی تلویزیون شد.او در تئاترهایی چون مرغابی وحشی- خلایق هر چی لایق (کارگردان)- بیژن و منیژه- موسیو ابراهیم، گل های قرآن- آوازخوان طاس و در تلویزیون در سریالهایی چون بیداری- فاکتور هشت- اشک‌ها و لبخندها- ساختمان پزشکان- چک برگشتی- دزد و پلیس- زمانه و دودکش و در سینما در فیلم هایی چون کیفر- یک تکه نان و گناهکاران حضور موفقی داشته است.نسرین مقانلو

نسرین مقانلو


نسرین مقانلو (زاده ۱۳۴۷، تهران) بازیگر ایرانی است. نسرین مقانلو فعالیت خود را با فیلم امید در سینما آغاز کرد و با بازی در فیلم همسر بیشتر مورد توجه قرار گرفت. وی پس از بازی در فیلم نابخشوده چند سالی را خارج از کشور گذراند. وی سپس به ایران بازگشت و بازی در سینما و تلویزیون را ادامه داد. بازی در فیلم مهمان مامان وی را به عنوان یک بازیگر توانا مطرح کرد. او در فیلم‌ های سینمایی بدون اجازه (۱۳۹۰)-راه بهشت (۱۳۹۰)-نفوذی (۱۳۸۷)-سوپر استار (۱۳۸۷)-ماه‌وش (۱۳۸۶)-مهمان مامان (داریوش مهرجویی، ۱۳۸۲)- دختری در قفس (قدرت الله صلح میرزایی، ۱۳۸۱)- بن‌بست (فیلم کوتاه، اصغر نعیمی، ۱۳۷۸)- نابخشوده (ایرج قادری، ۱۳۷۵)- همسر (مهدی فخیم زاده، ۱۳۷۲)- همه دختران من (اسماعیل سلطانیان، ۱۳۷۲)- بازیچه (تورج منصوری، ۱۳۷۲)- امید (حبیب کاوش، ۱۳۷۱)- قربانی (رسول صدرعاملی، ۱۳۷۰)- دو نیمه سیب (۱۳۷۰) و در سریالهای مختارنامه (داومیرباقری، ۱۳۸۳)- مسافری از هند (مجموعه تلویزیونی، قاسم جعفری، ۱۳۸۱)- حس ششم (مجموعه تلویزیونی. مهدی فخیم زاده، ۱۳۸۴)- آبی، گاهی آسمان (تله فیلم، ۱۳۸۷)- قلب یخی (سریال. محمد حسین لطیفی، ۱۳۸۹) {پخش در شبکه خانگی} به عنوان بازیگر حضور داشته استمریم سعادت

مریم سعادت


مریم سعادت در سال 1337 در تهران متولد شد.او دارای لیسانس رشته تئاتر عروسکی از دانشکده هنرهای دراماتیک است. شروع فعالیت از سال ۱۳۶۰ با فعالیت در نمایش های عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان. همه چیز از آرایشگاه زیبا و با بازی در نقش عروس کم حرف خجالتی شروع شد. بازی اش به چشم نیامد اما مریم سعادت بازیگری را تجربه کرد و با بازی در سریال زی زی گولو استعدادش را به رخ همگان کشید. از آن پس دیگر بازیگری را رها نکرد و تا به امروز پای ثابت مجموعه های تلویزیون بوده و انصافا خیلی راحت و قابل قبول هم ظاهر شده است. او در فیلم هایی چون تهران ۱۱ (مجموعه تلویزیونی، یک قسمت، ۱۳۷۶)- شهر زنان (۱۳۷۷)-تارزن و تارزان (۱۳۷۹)-رستوران خانوادگی (مجموعه تلویزیونی، ۱۳۸۰)- بدون شرح (مجموعه تلویزیونی، ۱۳۸۱)- ماهی ها هم عاشق می شوند (۱۳۸۲)-شهر موش ها (عروسک گردان، ۱۳۶۳)- گلنار (گوینده، ۱۳۶۷)- آرایشگاه زیبا (مجموعه تلویزیونی، ۱۳۷۱)- الو الو من جوجوام (عروسک گردان+طراح و ساخت عروسک ۱۳۷۲)- زی زی گولو (مجموعه تلویزیونی، ۱۳۷۴) و فرزندم بزرگ شده (مجموعه تلویزیونی، ۱۳۷۶) به ایفای نقش پرداخته است.سید جواد هاشمی

سید جواد هاشمی


سید جواد هاشمی در سال ۱۳۴۴ خورشیدی در تهران از خانواده ای از اهالی بندر انزلی زاده شد. تحصیلاتش را در رشتهٔ کارگردانی در دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران ادامه داد و در سال ۱۳۷۳ فارغ‌التحصیل شد. او دارای دو فرزند به نام‌های سید محسن و فاطمه السادات است. اولین کار جدی وی، تئاتر «حج ابراهیم حج عاشورا» در سال ۱۳۵۸ به کارگردانی کمال‌الدین قراب در تئاتر شهر و تالار آزادی بود. او پس از تئاتر «حج ابراهیم حج عاشورا»، تئاتر را در بخش هنری وزارت آموزش و پرورش ادامه داد و کارهای گوناگونی در زمینهٔ سرود و آهنگ‌های انقلابی ارائه کرد، تا آنکه در سال ۱۳۶۵ با بازی در فیلم سینمایی «پرواز در شب» ساختهٔ رسول ملاقلی پور رسماً وارد عرصهٔ سینما شد. اولین کار تلویزیونی وی «سیمرغ» در سال ۱۳۷۰،و آخرین کار وی «دولت عشق» در نقش شهید رجائی بود. کار تلویزیونی ۳۵۲ محصول شبکه دوم سیما در مقام بازیگری و سریال‌های «مظلوم اول»، «تنها» و«افسون» در مقام نویسندگی و کارگردانی کار شده است. سریال «بسوی خورشید» کار جعفر سیمائی در مقام آهنگساز، فیلم سینمائی «پرواز روح» و فیلم سینمائی «تشنه» ساخته‌های حسین جامی در مقام آهنگساز از دیگر کارهای وی می‌باشد. او تاکنون در بیش از ۴۳ فیلم و سریال کوتاه و بلند، حضور داشته است.سید علیرضا میر علینقی

سید علیرضا میر علینقی


سیدعلیرضا میرعلینقی،مورخ و محقق و پژوهشگر و روزنامه‌نگار و منتقد موسیقی هشتم اردیبهشت ماه ۱۳۴۵ در تهران به دنیا آمد. او سنتور را نزد مجید کیانی فرا گرفت و پیانو را نزد خانم ملیک‌اصلانیان و خانم فخری‌ ملک‌پور و نیز در سال‌های بعد از انقلاب نزد حسینعلی ملاح شیوه‌های نوشتن و نسخه شناسی موسیقی را فرا گرفت. او را باید نخستین روزنامه‌نگار حرفه‌ای حوزه موسیقی به شمار آورد که از سال 65 فعالیت مطبوعاتی داشت  و در ده‌ها نشریه به تجزیه و تحلیل رخدادهای موسیقی و یا نگارش مقالات و نقد‌های متفاوت پرداخت . مدخل نویسی برای دانشنامه‌ها و دائره‌المعارف‌های موسیقی از دیگر فعالیـت‌های نوشتاری میرعلینقی به شمار می‌رود که  در اکثر دائره‌المعارف‌های فارسی ایران و خارج از ایران به نگارش مداخل مرتبط با تاریخ و رجال موسیقی پرداخت. میرعلینقی در ثبت و ضبط خاطرات اهالی موسیقی و گرد‌آوری اسناد و عکس‌های‌آنان اهتمامی جدی داشت و از نخستین محققان حوزه موسیقی است که به نقش اسناد و مکتوبات موسیقی پی برد و بر گردآوری و دسته‌بندی آنها همت گماشت. نخستین سال‌نامه‌های موسیقی ایران را او از سال 73 تا به امروز منتشر شده است که تا به امروز ده سالنامه انتشار عمومی یافته‌است. ویراستاری برخی از خاطرات اهالی موسیقی از جمله دیگر فعالیت‌های این مولف- محقق به شمار می‌رود که از جمله آنها می‌توان به کتاب«گلبانگ محراب تا بانگ مضراب»خاطرات جواد بدیع‌زاده-نشر نی 1380 و خاطرات هنری میلاد کیایی- انتشارات جاویدان اشاره کرد.

از او آثار زیر به بازار کتاب و موسیقی عرضه شده است: -موسیقی‌نامه وزیری سال 1378-انتشارات معین- کتابشناسی موسیقی ایران جلد اول- انتشارات سوره مهر سال 1386-خاطراتی از رفتگان موسیقی در دوجلد در دست انتشار (سوره مهر)

میرعلینقی نثری خاص دارد و زاویه تحلیل و نگاه او به پدیده‌های موسیقیایی که مابین نثر دوره قاجار و قبل از انقلاب است تشخص و مرتبتی ویژه به نثر و نگارش او داده است.امیر توسلی

امیر توسلی


امیر توسلی با نام اصلی محمدرضا توسلی سبزوار در سال ۱۳۵۲ در تهران به دنیا آمد. پدرش مرشد زورخانه بود و همین امر سبب شد تا با شعر و آواز از همان اوان کودکی آشنا و به موسیقی دلبسته شود.امری که سبب شد تا در سال‌های بعد هم به کارش بیاید. از 17 سالگی به دنبال موسیقی رفت و ساز پیانو را برای آموختن انتخاب کرد. او پیانو را نزد برادرش آموخت و نخستین کار حرفه‌ای خود در مقام آهنگساز را برای سریال تلویزیونی خانواده آقای رضایت، نوشته وکار حمید امجد و به تهیه کنندگی وحید نیکخواه آزاد انجام داد. او از اواسط دهه هفتاد گروه موسیقی پژواک که نخستین گروه موسیقی راک بعد از انقلاب بود شکل داد. فرزاد فخرالدینی، ارش رادان، میلاد زنده نام کسری سبکتکین، حمید توسلی ونوید ذوالفقار و دوره ای هم خواننده گروه شاهکار بینش‌پژوه اعضای این گروه بودند. توسلی بعد از این به سراغ ساخت موسیقی برای تئاتر‌های روی صحنه رفت و برای ده‌ها تئاتر موسیقی نوشت که از جمله آنها می‌توان به آنسوی آینه،گرگ و میش(به کارگردانی آزیتاحاجیان) که با آریا عظیمی نژاد این موسیقی را به صورت مشترک نوشت، پوف و بدنسازی (به کارگردانی زنده‌ یادهوشنگ حسامی) و آثار دیگر را می‌توان نام برد. در سال‌های ابتدایی دهه هشتاد او به سمت ساخت موسیقی فیلم روی آورد و برای فیلم مکس و کافه‌ستاره به کارگردانی سامان مقدم موسیقی نوشت و سپس برای همین کارگردان در سریال شمس‌العماره موسیقی فیلم ساخت. فیلم شاه‌کلید،یک عاشقانه‌آرام، دایره زندگی،محاکمه،چهارچنگولی و دو سریال گمشده و سقوط یک فرشته از دیگر آهنگسازی‌های توسلی در حوزه موسیقی فیلم به شمار می‌رود.

او از سال 88 به دعوت داوود میرباقری ساخت موسیقی برای سریال مختارنامه را با سه ارکستر«پارسه»، «ارکستر کوبه‌ای نایریکا» و «گروه کر فیلارمونیک تهران» آغاز کرد. تم اصلی این موسیقی با بهره‌گیری از موسیقی عزاداری منطقه بوشهر و بر اساس نغمه‌هایی که محسن شریفیان، پژوهشگر  و موزیسین این منطقه گرد آورده بود، ساخته شده است.احمد قدکچیان

احمد قدکچیان


احمد قدکچیان (زادۀ ۲۵ تیر ۱۲۹۹ - درگذشت ۱۷ آذر ۱۳۸۵) بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون ایران در سال ۱۲۹۹ در محله سنگلج تهران به‌دنیا آمد. وی فعالیت خود را با تحصیل در هنرستان هنرپیشگی و بازی در نمایش "اسکندرو دارا" در سال ۱۳۲۱ آغاز کرد و بعد از آن در دیگر نمایش‌ها، چون اتلو، دختر گل فروش، سقوط کابینه و نمایش‌های دیگر نقش‌آفرینی کرد و ۲۳ نمایش را در کارنامه هنری خود به ثبت رساند. قدکچیان از سال ۱۳۳۰ بازی در فیلم‌های سینمایی را با خواب‌های طلایی آغاز کرد و بعد از آن در بیش از ۱۱۷ فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخت که می‌توان از گرداب، گناهکار، خواب و خیال، مردی که رنج می‌برد، نردبان ترقی، بچه‌ ننه، دوستان یک رنگ، دیوانه‌وار، راه و بی‌راه، ارثیه، بگذار زندگی کنم، خط قرمز، جدال، حسرت و بی‌تو تنهایم بازی کرد.
همچنین در مجموعه‌های تلویزیونی این خانه دور است، امام علی،‌ گل‌های کاغذی، تنها در تاریکی، یادداشت‌های کودکی و چندین مجموعۀ دیگر ایفای نقش کرد. قدکچیان طی فعالیت‌های هنری خود در کنار افرادی چون پرویز خطیبی، شهلا ریاحی، عطا‌اله زاهد، مسعود کیمیایی و غیره همکاری داشت. پسرانش کامران قدکچیان (کارگردان و نویسنده‌ سینما) و کامبیز قدکچیان (مهندس آرشیتکت)‌ و کاوه قدکچیان میباشند.
ایشان صبح جمعه ۱۷ آذر سال ۱۳۸۵ هجری شمسی بر اثر عارضۀ قلبی درگذشت.محتوا با برچسب تهران.

هیچ نتیجه ای وجود ندارد