جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

نمایش محتوای تولیدویژه

 

 

محتوا با برچسب روابط عمومی.

ارتباط با ما_اصلی

ارتباط با ما_اصلی
همدان توسعه - روابط عمومی

همدان توسعه - روابط عمومی


دانلود

موضوع : نقش روابط عمومی سازمانهاوداع با پیکرشهید غواص در صدا و سیمای مرکز همدان

وداع با پیکرشهید غواص در صدا و سیمای مرکز همدان


به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز همدان

وداع با پیکرشهید غواص در صدا و سیمای مرکز همدان

پیکرشهید تازه شناسایی شده غواص پس از انتقال به صدا و سیما تشییع و مراسم وداع با حضور کارکنان برگزار شد.

مشتاقان در مسجد اعظم این مرکز در کنار پیکر این شهید نوحه سرایی و عزاداری کردند و نماز ظهر و عصر را در کنار پیکر ایشان اقامه کردند.

مسئول کمیته تفحص استان همدان گفت:در سال ۱۳۹۴ پیکر مطهر ۱۷۵ شهید غواص در عملیات کربلای ۴ تفحص شد که تعدادی از آن‌ها گمنام بودند.

آقای روشنایی افزود: دی ان‌ای گرفته شده از پدر و مادر شهید با یکی از شهدای گمنام غواص مطابقت داده و این شهید والامقام شناسایی شد.

او گفت : شهید"مهراب سهرابلویی" یکی از همین ۱۷۵ پیکر تفحص شده است که به همراه دیگر همرزمانش در عملیات کربلای ۴ در سال ۶۵ به شهادت رسیده است .

شهید "مهراب سهرابلویی" متولد سال ۱۳۴۷ از روستای گنبد چای بخش قهاوند همدان است.

این شهید در روز شهادت امام جعفر صادق(ع) در زادگاهش تشییع و به خاک سپرده شد.

 


حضور پر شور صدا و سیمای مرکز همدان در تجمع اعتراض آمیز علیه اسرائیل

حضور پر شور صدا و سیمای مرکز همدان در تجمع اعتراض آمیز علیه اسرائیل


به گزارش روابط عمومی صدا و سیما

حضور پر شور صدا و سیمای مرکز همدان در تجمع اعتراض آمیز علیه اسرائیل

در راستای حمایت از مردم مظلوم فلسطین در مقابل رژیم کودک‌ کش صهیونیست و اعتراض به انتقال سفارتخانه آمریکا به قدس شریف، مردم دارالمومنین همدان امروز در میدان امام زاده عبدالله تجمع کردند .به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز همدان همکاران شاغل در صدا و سیمای مرکز همدان هم با حضور پر شور خود در این تجمع انزجار و تنفر خود را از رژیم غاصب اسرائیل به نمایش گذاشتند.

 هیات داوران بخش های جشنواره پویا نمایی

هیات داوران بخش های جشنواره پویا نمایی


به گزارش روابط عمومی صدا و سیما

هیات داوران بخش های جشنواره پویا نمایی

اسامی هیات داوران بخش های « موشن گرافیک، آموزشی، تبلیغاتی» و «شعارسال، دینی، انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس، فرهنگی، آسیب اجتماعی » نخستین جشنواره ملی پویا نمایی ایران اعلام شد .

به گزارش ستاد خبری جشنواره سید مسعود شجاعی طباطبایی رئیس هیئت داوری و بهرام عظیمی ، سعید زارع ، عمار عیسی پور، به عنوان اعضای بخش « موشن گرافیک، آموزشی، تبلیغاتی» انتخاب شدند.

همچنین محمد حسین نیرومند ، مرتضی شمسی ، مصطفی رحماندوست ، محمدرضا حسنایی اعضاء و علی بخشی زاده رئیس هیات بخش «شعارسال، دینی، انقلاب اسلامی ، دفاع مقدس، فرهنگی، آسیب اجتماعی » معرفی شدند.

 راهیابی ۴۰ موشن‌گرافیک به بخش نهایی جشنواره پویانمایی ایران

راهیابی ۴۰ موشن‌گرافیک به بخش نهایی جشنواره پویانمایی ایران


به گزارش روابط عمومی صدا و سیما

راهیابی ۴۰ موشن‌گرافیک به بخش نهایی جشنواره پویانمایی ایران

۴۰ اثر منتخب نهایی بخش موشن‌گرافیک جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران معرفی شدند.

به گزارش ستاد خبری جشنواره هیئت انتخاب بخش موشن‌گرافیک نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران، ۴۰ اثر نهایی منتخب این بخش را معرفی کرد.

این آثار شامل «idpay» و «infosis»(احمد مالکی)، «اخبار شبکه یک» (بهزاد رجبی‌پور)، «آذران تحریرات» (سجاد صبوری)، «باغبان مرگ ۱ و ۲» (سامان ارشدی گرامی)، «به زیست» (میلاد شهبانی)، «پارس خزر» (شیدا رضایی خامنه)، «پرس تی وی» (بهروز قزل)، «تلویبیون» (محمد حسین رستمی)، «تیتراژ هفت» (حامد عزیزی)، «تیتراژ دورهمی» (جواد اشرفیان)، «جشنواره جام جم» (حامد عزیزی)، «روز ملی صادرات» (علی معصومی)، «سره نما» (سامان ارشدی گرامی)، «شب ضربت» (فرهاد عباس‌نژاد)، «طعم امروز – آشپزی» (حسین جاودان)، «کرمان_Histoncal» (احمد نخعی)، «کشاورزی» (رضا رفیعی)، «کنفرانس ژنو» (سامان ارشدی گرامی)، «مالو چسکا» (بهروز قزل)، «ماهور» و «من یک چاق خوشحال هستم» (میلاد شهبانی)، «وضعیت» (سامان ارشدی گرامی)، «وقتشه» (امیر حسین عظیمی)، «وله وقتشه» (لیلا نورانی)، «هشتگ» (میلاد شهبانی)، «هوشنگ پژشک‌نیا» (سامان ارشدی گرامی)، «هویت بصری شبکه سحر» (محمد حسین اسناعی) و «هویت بصری مستند» (علی رحیمی) هستند.

«هویت بصری پرس تی وی»، «هویت بصری شبکه ۳» و «هویت بصری شبکه امید» (امید خوش‌نظر)، «وله آثار فیتیله» (رامین بهادری)، «شبیه افسانه‌ها» (رسول گورکانی)، «سلاح‌های شیمیایی» (مصطفی کاظم‌خانی)، «سبک زندگی» (فرهاد عباس‌نژاد)، «آنونس برنامه محرم» (ریحانه کاوش)، «آفتاب» (ریحانه کاوش)، «این فقط یک برگ رأی نیست» (احسان سنایی‌راد) و «انرژی خورشیدی» (علی نیکوکار) هم دیگر آثار راه‌یافته به بخش نهایی جشنواره هستند.

نخستین جشنواره ملی پویانمایی تلویزیونی ایران، ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت ماه امسال به میزبانی استانداری همدان برگزار خواهد شد.

 جشن پروازآرزوها درهمدان

جشن پروازآرزوها درهمدان


به گزارش روابط عمومی صدا و سیما

جشن پروازآرزوها درهمدان

همزمان باسالروزمبعث پیامبراکرم (ص)،مسابقه نقاشی خیابانی بانام "پروازآرزوها " درپیاده راه بوعلی همدان برگزارشد .

به گزارش روابط عمومی مرکزهمدان،مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان،با اشاره به برگزاری "جشنواره ملی پویانمایی ورویدادهمدان ۲۰۱۸" گفت: این برنامه یکی ازبرنامه های جنبی جشنواره است .

آقای جوادی بابیان اینکه بیش ازدوهزارکودک دراین مسابقه نقاشی شرکت کردند،افزود:کودکان آرزوهای خودرابرروی یک پارچه سه هزارمتری،بزرگترین پارچه نقاشی ایران وفضای پنجاه سانتیمتری برای هرکودک نقاشی کردند.

وی تصریح کرد:به چندنقاشی برترکودکان جوایزی اهدا،ونقاشی های منتخب همزمان باروزهای برپایی جشنواره ملی پویانمایی به نمایش گذاشته خواهدشد.

همچنین دراجرای دیگربرنامه های جنبی جشنواره ملی پویانمایی،دربین مدارس ابتدایی استان همدان کاغذهای نقاشی توزیع شده است تا این نقاشی ها،درمدت چندروزبرپایی جشنواره به نمایش گذاشته شوند

جشنواره ملی انیمیشن ۱۸ تا ۲۱ اردیبهشت به میزبانی همدان برگزارمی شود .

 

 رونمایی از برنامه رادیویی حبیب حرم

رونمایی از برنامه رادیویی حبیب حرم


به گزارش روابط عمومی صدا و سیما

رونمایی از برنامه رادیویی حبیب حرم

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز همدان ،مدیر بنیاد فرهنگی- هنری شهید همدانی گفت: ۳۰۰ اثراز ۱۲ استان کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که هیات داوری ۵ اثر را به عنوان آثار برتر انتخاب کرد.

یکی از برنامه های اصلی این جشنواره رونمایی از نمایش رادیویی "حبیب حرم" که در صداوسیمای مرکز همدان تهیه شده است، بود .

نمایش رادیویی " حبیب حرم" به تهیه کنندگی ،نویسندگی و کارگردانی حسین اسفندیاری و صدابرداری بابک ابراهیمی و بازیگری سید عباس سعداوی،مجید شمیلی، عبدالله طرفی،کمال امیری ،عادل افراوی ، احمد سعداوی ،حسین حمزه با موضوع قسمتی از زندگی شهید سردار حسین همدانی به مدت 36 دقیقه در شبکه استانی صدای مرکز همدان تهیه و تولید شده است. رونمایی از لوگوی همدان 2018

رونمایی از لوگوی همدان 2018


به گزارش روابط عمومی صدا و سیما

رونمایی از لوگوی همدان 2018

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز همدان لوگوی همدان 2018 در برنامه تلویزونی با حضور حاجی بابایی نماینده مردم همدان ، صوفی شهردار ، مالمیر رئیس سازمان میراث فرهنگی و عراقی معاون استاندار همدان رونمایی شد. در این برنامه حاجی بابایی نماینده مردم همدان از صدا و سیما به عنوان یاری دیرین در ارتقاء فرهنگ و تمدن استان همدان نام برد و افزود: همدان پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018 میزبان دو رویداد مهم است تا از این طریق خود را به عنوان مقصد گردشگری دنیا معرفی کند که رسانه ملی و استانی گام مهمی را در این حرکت بین المللی خواهد داشت. در ادامه مالمیر گفت:سال 2018 همدان میزبان فاز اول اجلاس وزرای گردشگری کشورهای آسیایی خواهد بود و در همین سال اجلاس دوره‌ای سازمان جهانی گردشگری UNWTO قرار است در همدان برگزار شود به طوری که این دو رویداد به عنوان فرصتی برای تبلیغ ظرفیت‌های گردشگری استان فراهم شده و لازم است ارگان‌های دولتی و خصوصی اهمیت و ارزش آن را دریابند و در جهت تبلیغ و معرفی جاذبه‌های گردشگری استان همدان به جهان تلاش کنند.وی در ادامه گفت: در این رویداد مهم نقش صدا و سیما بسیار پر اهمیت خواهد بود. دیدارهای مدیر کل صدا و سیمای همدان

دیدارهای مدیر کل صدا و سیمای همدان


به گزارش روابط عمومی صدا و سیما

مدیر کل صدا و سیمای همدان در دیدارهای مختلف با مدیران ادارات و نهادها بر همکاری بیشتر و بهتر رسانه ملی با این نهادها تاکید کرد.در این نشست ها که با اعضای مجمع خیرین سلامت استان، رئیس حوزه علمیه همدان،مدیر اسناد ملی ،مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان،مدیر کل امور زندانهای استان ،رئیس پارک علم و فناوری استان واعضای شورای شهروشهردار همدان برگزارشد بر همکاری بیشتر رسانه ملی با نهادها و ارگان های دولتی برای رشد و توسعه بیشتر استان همدان تاکید شد.نشست صمیمی مدیرکل و معاونان صدا و سیمای مرکز همدان با شورای اسلامی شهر همدان

نشست صمیمی مدیرکل و معاونان صدا و سیمای مرکز همدان با شورای اسلامی شهر همدان


به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای همدان

نشست صمیمی مدیرکل و معاونان صدا و سیمای مرکز همدان با شورای اسلامی شهر همدان

در نشستی صمیمانه که در سالن جلسات شورای اسلامی شهر همدان برگزار شد مسائل و مشکلات شهری و راهکارهای خدمت رسانی بیشتر از طریق رسانه ملی ، بحث و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز همدان،مدیر کل مرکز همدان در این نشست با اشاره به اینکه صدا و سیمای مرکز همدان آمادگی لازم برای معرفی خدمات ادارات و نهادها را به مردم دارد گفت:برای رسیدن به این اهداف با مشارکت فرمانداران روزانه یک ساعت برنامه از شهرستانها در سیمای استانی پخش خواهد شد.

آقای دکتر دهقان نیری با اشاره به افتتاح رادیو شهری ملایر در آینده ای نزدیک خاطر نشان کرد:

صدا و سیمای همدان برای راه اندازی رادیو شهری همدان آمادگی لازم را دارد.

در ادامه این نشست آقای مولوی رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه شهرداری مهم ترین نهاد خدمت رسان به شهروندان است گفت:باید خدمات ارائه شده به شهروندان به صورت مطلوبی ارائه شود و رسانه ملی بهترین گزینه برای تحقق این امر است.

آقای صوفی شهردار همدان هم با تاکید براین نکته که سه هزار نفر عوامل شهرداری روزانه در 500 حوزه به شهروندان خدمات رسانی می کنند افزود:بالا بردن فرهنگ رفتاری شهروندی مقوله است که صدا و سیما به بهترین نحو ممکن قادر به ارتقاء آن است .پخش حماسه نهم دی ماه از صدا و سیمای مرکز همدان

پخش حماسه نهم دی ماه از صدا و سیمای مرکز همدان


به گزارش روابط عمومی

پخش حماسه نهم دی ماه از صدا و سیمای مرکز همدان

همزمان با حماسه نهم دی ماه در همدان بخش های مختلف صدا و سیمای همدان به انعکاس خبرهای و حضور پر شور مردم در راهپیمایی نهم دیماه پرداختند.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیما،از ساعت 9 تا 11 و 30 دقیقه صدا و سیمای مرکز همدان پخش مستقیم حضور مردم را به تصویر کشیدند.حضور همکاران رسانه ملی در این راهپیمایی همگام با دیگر اقشار مردم نیز کم نظیر بود.قدردانی از پژوهشگر صدا و سیما در هفته پژوهش

قدردانی از پژوهشگر صدا و سیما در هفته پژوهش


به گزارش روابط عمومی صدا و سیما

قدردانی از پژوهشگر صدا و سیما در هفته پژوهش

قدردانی از خانم ناهید سعادت سیرت به عنوان پژوهشگر برتر در بین دستگاههای اجرایی استان همدان

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز همدان ،ازخانم ناهید سعادت سیرت به عنوان پژوهشگر برتر در بین دستگاههای اجرایی استان همدان قدردانی شد.

در مراسم اختتامیه آئین بزرگداشت هفته پژوهش که در محل سالن همایش های دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد از این پژوهشگر برتر قدردانی شد.

این مراسم هر ساله به مناسبت هفته پژوهش برگزار و از نخبگان پژوهشی استان قدردانی می شود.قدردانی از صدا و سیمای مرکز همدان در اجلاس سراسری نماز

قدردانی از صدا و سیمای مرکز همدان در اجلاس سراسری نماز


به گزارش روابط عمومی صدا و سیما

قدردانی از صدا و سیمای مرکز همدان در اجلاس سراسری نماز

از صدا و سیمای مرکز همدان به عنوان دستگاه برتر در امر نماز قدردانی شد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکزی همدان ،در سیزدهمین اجلاس سراسری نماز استان همدان که در سالن استانداری همدان برگزار شد از صدا و سیمای مرکز همدان با توجه انجام فعالیت های گسترده برای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در سال 95 به عنوان دستگاه برتر نمازی قدردانی شد.

در نشست ارزیابی صدا و سیمای مرکز همدان از میان 136 دستگاه استان همدان در امر نماز شایسته تقدیر در نظر گرفته شد.در این اجلاس که با حضور مدیران کل دستگاههای استان ،فعالان نمازی برگزار شد از مدیر کل صدا و سیمای مرکز همدان جناب آقای دهقان نیری قدردانی شد.کسب دو رتبه صدای مرکز همدان

کسب دو رتبه صدای مرکز همدان


به گزارش روابط عمومی صدا و سیما

کسب دو رتبه صدای مرکز همدان

کسب دو رتبه صدای مرکز همدان در نخستین جشنواره کشوری پیشگیری از سوانح و حوادث رادیو سلامت

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکزی همدان ،صدای مرکز همدان در نخستین جشنواره پیشگیری از سوانح و حوادث رادیو سلامت که در سالن همایش های صدا و سیما در تهران برگزار شد توانست یک رتبه نخست و یک رتبه سومی را با ارائه دو اثر کسب کند.

در این جشنواره کشوری آقای محسن اسفندیاری وخانم فرزانه وطن نواز خالق اثر" آتش خاموش" در بخش فیچر و در بخش پی اس آی اثر "زلزله" رتبه سوم  و تندیس و لوح تقدیر و جایزه دریافت کردند.

هدف از برگزاری این جشنواره آشنایی و آگاهی مردم از بلایای طبیعی و آسیب های انسانی و انتقال پیام خلاقانه با استفاده از توانمندی های علمی و هنری است .

در این جشنواره تلاش مسئولان برگزاری بر آن بود که سطح اطلاعات و آگاهی جامعه و برنامه‌سازان را به‌منظور کاهش آمار ناشی از سوانح و حوادث ارتقا یافته و به راهکارهای جدید برای کاهش آمار تلفات ناشی از حوادث ترافیکی، طبیعی و خانگی رسید.برگزاری دوره منطقی ژورنالیسم آنلاین

برگزاری دوره منطقی ژورنالیسم آنلاین


به گزارش روابط عمومی صدا و سیما

برگزاری دوره منطقی ژورنالیسم آنلاین

دوره منطقی ژورنالیسم آنلاین با حضور سردبیران،دبیران و خبرنگاران در مرکز همدان به مدت دو روز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز همدان ،در این دوره دو روزه که بیست نفر از سردبیران،دبیران و خبرنگاران صدا و سیمای مراکز استانهای همدان،کردستان ،کرمانشاه و لرستان در صدا و سیمای مرکز همدان برگزار شد مباحثی چون تفاوت بین خبر نویسی سنتی و آنلاین ،کارکرد لینک در خبرهای آنلاین ،منابع خبری ،رعایت اجزای خبری،سرعت بالا در تولید و انتشار اخبار و صرفه جویی در وقت و هزینه نیروی انسانی بیان و به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.در این دوره که به مدت 24 ساعت برگزار شد آقای حجت اله کمیجانی استاد آموزش سازمان صدا و سیما مباحث مختلف خبر آنلاین را ارائه کردند.در پایان دوره آزمون کتبی از شرکت کنندگان گرفته و نمرات آزمون در پرونده شخصی شرکت کنندگان ثبت خواهد شد.بالا بودن سطح کلاس موجب درخواست شرکت کنندگان برای ادامه برگزاری دوره ژورنالیسم آنلاین شد .ساخت مستند فاخر آقا نجفی همدانی

ساخت مستند فاخر آقا نجفی همدانی


به گزارش روابط عمومی صدا و سیما

ساخت مستند فاخر آقا نجفی همدانی

به مناسبت برگزاری کنگره سراسری مرحوم آیت الله آقا نجفی همدانی یک قسمت از مستند فاخر حدیث سرو به این عالم فرهیخته اختصاص یافته است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز همدان، به مناسبت برگزاری کنگره سراسری مرحوم آیت الله آقا نجفی همدانی یک قسمت از مستند فاخر حدیث سرو به این عالم فرهیخته اختصاص یافته است و قرار است در این مستند 50 دقیقه ای  با استفاده از عکس ها، اسناد و تصاویر مستند و گفت و گو با نزدیکان و خانواده این عالم فرهیخته تصویری حقیقی از این عالم دینی ارایه شود و بخشی از زندگی ایشان به صورت مستند بازسازی شود.

این مستند که با همکاری و مشارکت صدا و سیمای همدان در حال تولید است به بخشی از زندگی،آثار و شخصیت آيت‏اللَّه سيد محمد حسيني همداني معروف به آقانجفي همداني از اعاظم حُكما و عرفاي معاصر و مفسرین قرآن است می پردازد.

این مستند در شهرستان همدان و تویسرکان تصویر برداری شده و با بهره گیری از اطلاعات محلی و آرشیو فیلم و عکس غنی صدا و سیمای مرکز همدان در مرحله تهیه و تولید است .بازیگر این مستند نیز از بین بازیگران استان همدان انتخاب شده است .

برنامه تلویزیونی «حدیث سرو» حدود 10 سال است که با موضوع زندگی عرفای برجسته تولید می‌شود. پخش این برنامه مورد توجه مخاطبان است .

تهیه کنندگی این مستند بر عهده آقای عرشی است .این مستند قرار است پس از تولید و پخش در کنگره علمی مفسر قرآن آیت الله آقا نجفی همدانی از شبکه های سراسری نیز پخش شود.جشنواره فیلم های طنز

جشنواره فیلم های طنز


به گزارش روابط عمومی صدا و سیما

جشنواره فیلم های طنز

جشنواره فیلم های طنز به مناسبت هفته وحدت در صدا و سیمای همدان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز همدان،این جشنواره از 10 تا 17 آذر ماه به مدت 8 روز با موضوع طنز از سیمای مرکز همدان پخش می شود. این جشنواره برای نخستین بار است که برگزار می شود.

در این جشنواره قرار است فیلم های تهران پلاک یک،زندگی خصوصی والتر میتی،پسرها سرباز به دنیا نمی آیند،مخمصه،بیچاره ها،هر چی خدا بخواهد،یک روز به یاد ماندنی و تصادف ممنوع  به نمایش در می آید.جشن پیروزی بر داعش در صدا و سیمای همدان

جشن پیروزی بر داعش در صدا و سیمای همدان


به گزارش روابط عمومی صدا و سیما

جشن پیروزی بر داعش در صدا و سیمای همدان

چندی پیش مهدی دهقان نیری طی حکمی به عنوان مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز همدان منصوب شد.

وی با اعلام این خبر که در این مرکز بر اساس زندگینامه سردار حسین همدانی، یک سریال تلویزیونی تهیه خواهد شد، افزود: با توجه به این که شهر همدان به عنوان اولین مرکز برگزاری جشن شادی پیروزی بر داعش مشخص شده است، ما برنامه‌های متنوعی با این محوریت از این مرکز روانه آنتن می‌کنیم و با عنایت به این که سردار همدانی به‌عنوان حبیب شهدای مدافع حرم شهره و از خطه همدان هستند، مستندهای متفاوتی هم از ایشان پخش خواهیم کرد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان در این باره به جام‌جم گفت: چندی پیش، سردار سلیمانی در مراسم یادواره شهدا که در شمال کشور برگزار شد، قول دادند که سه ماه آینده شر داعش کوتاه خواهد شد. همه مردم منتظر بودند این خبر به وقوع بپیوندد. الحمدلله دیروز(دوشنبه) با فتح شهر بوکمال سوریه تمام مناطقی که در سوریه و عراق در دست داعش بود، تصرف شد. در واقع این وعده کمتر از یک ماه تحقق یافت و سردار سلیمانی این مهم را به رهبر معظم انقلاب تبریک گفتند؛ اتفاقی که باعث شعف و شادی مسلمانان دنیا و مردم ایران شد که علاقه زیادی به اهل بیت(ع) دارند.

همزمانی جشن پیروزی با ربیع‌الاول

وی ادامه داد: ما شهدای بسیاری را در راه دفاع از حرم اهل بیت تقدیم کرده‌ایم. سردار همدانی به نام حبیب شهدای حرم معروف شدند. ما جشن امروز را مدیون خون این شهید و دیگر شهدا هستیم. از آنجا که این سردار عزیز، همدانی هستند و مقبره او در همدان واقع است و اولین مرکز برگزار کننده جشن شادی پیروزی بر داعش هم همدان است، به همین دلیل مردم شریف همدان و دیگر شهرهای اطراف و استان‌ها به زیارت قبور این شهید بزرگ می آیند؛ بنابراین ما از صبح دیروز تمام برنامه‌های روتین صدا و سیمای مرکز همدان را معطوف این جشن کرده‌ایم و در کنارش به جنایات داعش هم می‌پردازیم. این جشن ادامه خواهد داشت. خوشبختانه این رخداد بزرگ همزمان با آغاز ماه ربیع‌الاول شده است.

مدیرکل صداوسیمای مرکز همدان با اشاره به این که آیا غیر از خبر و گزارش، مستندهایی هم با این محوریت پخش می‌کنید یا نه، توضیح داد: وقتی این سردار عزیز به سوریه رفتند، خبرنگاران مرکز همدان هم همراه‌شان بودند و آنجا دوستان هنرمند تصاویر بسیار خوبی ضبط کردند و مستندهایی هم درباره سردار همدانی ساختند. این اقدامات تا زمان شهادت سردار همدانی ادامه داشت و دوستان مرکز همدان درباره شهادت و رزم های این شهید بزرگوار هم مستندهای متنوعی ساخته‌اند. این تصاویر از همه شبکه‌های سراسری پخش می‌شود. ضمن این که تصاویر ایشان هنگام پیاده‌روی اربعین هم که ضبط شده، روی آنتن می‌رود.

تحقیقات اولیه برای سریال شهید همدانی

دهقان نیری ادامه داد: قصد داریم یک سریال بسیار خوب و جذاب از زندگی این سردار بزرگ تهیه کنیم. در حال حاضر تحقیقات اولیه انجام می‌شود. محور سریال از بدو تولد ایشان تا زمان شهادتشان است و در فواصل قصه به تاریخچه انقلاب اسلامی، سال‌های دفاع مقدس و مدافعان حرم هم می‌پردازیم. همچنین با محوریت زندگی سردار همدانی انیمیشن و نمایش رادیویی هم تولید می‌شود که به مرور پخش خواهد شد. اما تصویربرداری سریال تلویزیونی با موضوع زندگی ایشان و در آوردن یک تا دو فیلم سینمایی از دل سریال، 22 بهمن ماه سال جاری کلید می‌خورد.

مدیرکل صداوسیمای مرکز همدان در ادامه درباره این که پرداخت به چه موضوعاتی اولویت شما در این مرکز است؟ توضیح داد: مرکز همدان جزو مراکز قوی استان‌های صدا و سیماست و هنرمندان بسیاری دارد که می‌توانم به ایرج هاشمی، بهترین تصویربردار حوزه مستند و سیما، محمود زنده‌نام بهترین مستندساز و ... اشاره کنم. در حوزه انیمیشن آقای خداکرمی از نفرات برتر کشور است. در مجموع، استادان و هنرمندان بسیار خوبی در مرکز داریم که شاهد کارهای ماندگار از آنها بوده‌ایم.

پرداخت به گروه انقلابی ابوذر

وی ادامه داد: در این مرکز کارهای بزرگی در گذشته انجام شده و ما سعی داریم همان کارها را با سرعت بیشتر و کیفیت بهتر ادامه بدهیم. همچنین درباره شخصیت‌های انقلابی که از خطه همدان هستند کارهای خوبی خواهیم ساخت.

یکی از گروه‌های معروف انقلابی، گروه ابوذر بوده که تا امروز کاری نمایشی از زندگی و مبارزات این عزیزان ساخته نشده که ما قصد داریم در این باره اثر خوبی را برای پخش آماده کنیم.

دهقان نیری با اشاره به اجلاس پیرغلامان حسینی گفت: یکی دیگر از فعالیت‌های جنبی ما، توجه به اجلاس پیرغلامان حسینی است که برای رسانه ملی خیلی مفید است، زیرا در این اجلاس مداحان و ذاکران زیادی جمع می‌شوند و می‌توانیم برنامه‌های مختلف از آنها بسازیم. با توجه به این که همدان در حوزه انیمیشن ویژگی‌های خاصی دارد، به همین دلیل اسفند ماه امسال جشنواره انیمیشن را در شهر همدان برگزار می‌کنیم.

وی افزود: با توجه به این که بنده فعالیت‌هایی در رادیو دارم، نگاه ویژه‌ای به رادیوی مرکز همدان دارم و قصد داریم اولین جشنواره سراسری نمایش‌های رادیویی را در استان برگزار کنیم. زمان این جشنواره قبل یا بعد از ماه رمضان خواهد بود. همچنین بزرگداشت‌هایی با محوریت علما، استادان، دانشمندان، شاعران و ... در شهر همدان برگزار می‌کنیم؛ به عنوان مثال بزرگداشت آیت‌الله نجفی 23 آذر ماه در همدان برگزار می‌شود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان در پایان افزود: همدان در سال 2018 میلادی به عنوان پایتخت مقصد گردشگری جهان اسلام معرفی شده است. به همین دلیل ما در راستای فعالیت‌های گردشگری همدان هم برنامه‌های متنوعی را تولید و پخش می‌کنیم.پویش مردمی حمایت از مصدومان زلزله کرمانشاه به همت صدا وسیمای مرکز همدان

پویش مردمی حمایت از مصدومان زلزله کرمانشاه به همت صدا وسیمای مرکز همدان


به گزارش روابط عمومی صدا و سیما

پویش مردمی حمایت از مصدومان زلزله کرمانشاه به همت صدا وسیمای مرکز همدان

The average rating is 0.0 stars out of 5. http://hamedan.irib.ir/irib-2-theme/images/spacer.pnghttp://hamedan.irib.ir/irib-2-theme/images/spacer.pnghttp://hamedan.irib.ir/irib-2-theme/images/spacer.pnghttp://hamedan.irib.ir/irib-2-theme/images/spacer.pngبه گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز همدان پویش مردمی حمایت از مصدومان زلزله کرمانشاه به همت صدا و سیمای مرکز همدان در بیمارستان بعث همدان برگزار شد .

در این مراسم که اقشار مختلف مردم و برخی مسئولان استانی و کارمندان و مدیران صدا و سیمای همدان در سالن اجتماعات بیمارستان بعثت محل استقرار برخی مصدومان ناشی از زلزله کرمانشاه  حضور داشتند برنامه های متنوعی برگزار شد.

هدف از اجرای این برنامه که با حضور و اجرای زنده دو برنامه پر طرفدار صدا و سیمای همدان ، ایوان الوند و رادیو محله همراه شد، همدردی با آسیب دیدگان از زلزله و جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی به این عزیزان بود.

برخی از اقلام مورد نیاز زلزله زدگان شامل ویلچر،عصای عصبی ،لباس ،کفش ،تامین اقلام دارویی در این مراسم توسط مردم خیر و نوع دوست استان همدان تامین و در اختیار این عزیزان قرار گرفت.محتوا با برچسب روابط عمومی.

هیچ نتیجه ای وجود ندارد