سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱۳ مرداد ۱۴۰۰

نمایش محتوای تولیدویژه

 

 

جهاد عمومی

جهاد عمومی


Loading the player...

دانلود

فایل صوتی بخشی از سخنان مقام معظم رهبری در تاریخ 29 اسفند  1398 در مورد انتخاباتندای آدینه

ندای آدینه


خداوند در سوره مبارکه جمعه، اهل ایمان را مورد خطاب قرار داده و می فرماید: «آن هنگام که منادی نماز در روز جمعه شما را برای شرکت در نماز جمعه فرا می خواند، به نماز بشتابید.* داد و ستد را رها نمایید که شرکت در نماز جمعه برای شما بهتر است.* پیامبر اکرم (ص) به کسی که قادر به انجام حج مستحبی نبود، فرمودند:« بر تو باد شرکت در نماز جمعه، که نماز جمعه حج مساکین است. »

امیرالمومنان حضرت علی (ع) نیز فرموده اند: «من بهشت را برای شش دسته ضمانت نموده ام، یکی از آن شش گروه کسی است که در راه رفتن به نماز جمعه مرده باشد.»

امام صادق (ع) نیز در این باره می فرمایند: « کسی که شخصی را برای کاری در روز جمعه اجیر کند و مانع از رفتن او به نماز جمعه شود در گناه سلب توفیق، شریک خواهد بود.»

از آنچه در مورد اهمیت و فضیلت نماز جمعه گفتیم، چنین برمی آید که نماز جمعه یک عبادت معمولی و ساده نیست، بلکه این فریضه عبادی سیاسی از شؤون حکومت اسلامی به شمار می رود که در تربیت و سیاست گذاری بر فرد و جامعه تاثیر فراوان دارد.

نماز جمعه دارای رسالت های مهمی است در هر جمعه، نمازگزاران با شرکت در فریضه عبادی سیاسی، نماز جمعه، در تجدید بیعت با مقام عظمی ولایت و با آرمان های مقدس انقلاب اسلامی شرکت می کنند. نماز جمعه مردم را به مرکزیت نظام و محوریت امت، پیوند می زند و در هر جمعه عبادت و سیاست در هم آمیخته می شود

نمازجمعه ، از شيوه هاي زيبا و دلپذير عبادت به شمار مي رود که از سوي دين مبين اسلام به منظور تحقق آرمان هاي اجتماعي، تشريع گرديده است. نمازجمعه علاوه بر اهداف عبادي و تربيتي، رويکردي به حکمتها و مصلحتهاي اجتماعي هم چون وحدت و همدلي، تعاون و برادري، عدالت و انصاف، و صلح و همزيستي دارد.

نمازگزاران هر شهر و ديار، در زمان و مکان معيّن به هم مي پيوندند، و با حضور قلب و رعايت طهارت و نظافت، وبلکه با ظاهري آراسته و عطرآگين، صف هاي خود را استوار مي سازند و به سخنان امام جمعه گوش فرا مي دهند. سخناني که همگان را به تقوا و رستگاري فرا مي خواند، آحاد جامعه را از شرايط و وضعيت يکديگر آگاه مي سازد، ونيرو و توان آنان را جهت رفع مسائل و مشکلات جامعة اسلامي بسيج مي کند.

برنامه ندای آدینه عنوان برنامه ای است که در سیمای مرکز همدان تهیه و پخش شده و به پخش خطبه های نماز جمعه استان همدان می پردازد.

Loading the player...
سال تولید: 1394
عوامل تولید:

تهیه شده در صدا وسیمای مرکز همدان هیچ نتیجه ای وجود ندارد