رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۶ شهریور ۱۳۹۸

نمایش محتوای تولیدویژه

 

 

محتوا با برچسب صدا و سیمای همدان.

ارتباط با ما_اصلیهوای عید

Loading the player...
مدت: 2 دقیقه
خواننده: میثم معافی
نام اثر: هوای عید
آهنگساز: شهرام منظمی
تنظیم کننده: شهرام منظمی
شاعر: شاهد خراسانی
موضوع: عید نوروز


جشنواره فیلمهای کوتاه 59 ثانیه ای

جشنواره ی فیلم های کوتاه 4+55 ثانیه ای  به مناسبت بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و با هدف جمع آوری و نمایش آثار مرتبط با دستاورد های چهل سال انقلاب اسلامی  برگزار  می شود.

اهداف جشنواره:

الف- شناسایی و معرفی استعدادهای نوجوان و جوان در سطح استان

ب- به تصویر کشیدن دستاورد های چهل سالگی انقلاب اسلامی

ج- آموزش و آشنائی دانش آموزان و دانش جویان  با ساخت فیلم

د- خلاقیت و نوآوری در بیان مسائل و دغدغه های روز در قالب تصویر

موضوعات  جشنواره :

فیلم هائی امکان شرکت و حضور در این جشنواره را دارند که به طور مستقیم و یا غیر مستقیم و با نگاه هنرمندانه به اتفاقات و افراد تاثیر گذار بر پیدایش و شکل گیری انقلاب و حرکت آن طی چهل سال گذشته تا کنون  (در مدت زمان حداکثر 4+55 ثانیه) بپردازند.

انقلاب    دفاع مقدس   حوادث ، رویدادها و رویکردهای   سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی   تحولات و تغییرات  افراد تاثیرگذار و زندگی و فعالیت های ایشان-  مواضع و دیدگاه های عمومی و تخصصی نسبت به وضعیت و شرایط داخلی و خارجی ایران – و هرموضوع دیگری که به نوعی با    چهل سال پیدایش ، حیات و رشد انقلاب مرتبط باشد.

جشنواره در سه بخش برگزار می شود :

زمان تمامی آثار در هر بخش حداکثر 4+55 ثانیه خواهد بود.

تمامی آثار در هر سه بخش می بایست در قالب موضوعات مطرح شده در بند اول  به دبیرخانه ی جشنواره ارائه شود.

- بخش دانش آموزی

بخش دانشگاهیان و حوزویان

  بخش ویژه ( بخش مردمی )   

 

ثبت نام و برگزاری کارگاه های آموزشی : 5 بهمن ماه ۱۳۹۷

مهلت ارسال آثار : 25 بهمن ماه ۱۳۹۷

زمان برگزاری جشنواره :  اسفند ماه ۱۳۹۷

مکان برگزاری جشنواره :  همدان

نشانی دبیرخانه جشنواره جهت ارسال آثار :  همدان - بلوار ارتش - صدا و سیمای مرکز همدان - معاونت سیما

کد پستی : 13939-65198

تلفن تماس دبیرخانه:   08131162534       08134271258                        فانوس

برنامه فانوس با رویکرد اجتماعی در فصل زمستان هر شب به صورت زنده از شبکه همدان تقدیم بینندگان عزیز می شود.

آیتم های برنامه عبارتند از: کتابخانه من، نگاه ویژه، شب نشینی، مسابقه پیامکی و دوبله فارسی به زبان محلی

همچنین هر شب از یکی از شاعران توانمند محلی در برنامه دعوت می شود.

هر شب برگزیده ای از فیلم ها ، سریالها و آثار پخش شده از سیمای مرکز از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون، با حضور یکی از هنرمندان پخش می شود.

Loading the player...
سال تولید: زمستان 97
عوامل تولید:

تهیه کننده: رضا پیله وریان

کارگردان و تصویربردار: مجید سموات

دستیاران: مجید بابالو - احسان خطیبی

مجریان: صالح جهانگرد - امیرعلی عظیمیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ

تقدیر از همکاران ساعی واحد ترابری مرکز

مدیرکل صدا و سیمای مرکز همدان، دکتر دهقان نیری به مناسبت روز حمل و نقل از همکاران ساعی واحد ترابری مرکز تقدیر کرد.کلیپ شهدای مدافع حرم

Loading the player...

دانلود

کلیپ شهدای مدافع حرم - سردار شهید حاج حسین همدانیسخنان رهبری -1

Loading the player...

دانلود

سخنان مقام معظم رهبری با موضوع بسیجسخنان رهبری - 2

Loading the player...

دانلود

سخنان مقام معظم رهبری با موضوع بسیجبسیج

Loading the player...
مدت: 6:11
خواننده: محمد عبدالحسینی
نام اثر: بسیج
آهنگساز: امیر یکان
تنظیم کننده: -
شاعر: -
موضوع:


ارتباط تصویری با کربلای معلی - برنامه چهلمین قدم

Loading the player...

دانلود

ارتباط تصویری برنامه چهلمین قدم (هفتم آبان) با موکب خدمات رسانه ای صدا و سیمای مرکز همدان در کربلای معلیارتباط اینترنتی با کربلای معلی

Loading the player...

دانلود

ارتباط اینترنتی با موکب خدمات رسانه ای صدا و سیمای مرکز همدان در کربلای معلی - سوم آبانارتباط تصویری با کربلای معلی - برنامه خانه و زندگی

Loading the player...

دانلود

ارتباط تصویری برنامه خانه و زندگی (دوم آبان) با موکب خدمات رسانه ای صدا و سیمای مرکز همدان در کربلای معلیارتباط تصویری با کربلای معلی - برنامه ویژه صبحگاهی

Loading the player...

ارتباط تصویری برنامه امروز (دوم آبان) با موکب خدمات رسانه ای صدا و سیمای مرکز همدان در کربلای معلیتصاویر ارسالی از کربلای معلی

Loading the player...

دانلود

تصاویر ارسالی از کربلای معلی - موکب خدمات رسانه ای صدا و سیمای مرکز همدانزندگی

Loading the player...
مدت: 4:17 دقیقه
خواننده: امیر تاجیک
نام اثر: زندگی
آهنگساز: امید تاجیک
تنظیم کننده: امید تاجیک
شاعر: -
موضوع: اجتماعی


دستاوردهای انقلاب اسلامی

Loading the player...

انقلاب اسلامی چه دستاوردهایی تا کنون داشته است ؟این دستاوردها را از زبان مردم استان همدان می شنوییم و می بینیم .نشست صمیمی مدیرکل و معاونان صدا و سیمای مرکز همدان با شورای اسلامی شهر همدان

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای همدان

نشست صمیمی مدیرکل و معاونان صدا و سیمای مرکز همدان با شورای اسلامی شهر همدان

در نشستی صمیمانه که در سالن جلسات شورای اسلامی شهر همدان برگزار شد مسائل و مشکلات شهری و راهکارهای خدمت رسانی بیشتر از طریق رسانه ملی ، بحث و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز همدان،مدیر کل مرکز همدان در این نشست با اشاره به اینکه صدا و سیمای مرکز همدان آمادگی لازم برای معرفی خدمات ادارات و نهادها را به مردم دارد گفت:برای رسیدن به این اهداف با مشارکت فرمانداران روزانه یک ساعت برنامه از شهرستانها در سیمای استانی پخش خواهد شد.

آقای دکتر دهقان نیری با اشاره به افتتاح رادیو شهری ملایر در آینده ای نزدیک خاطر نشان کرد:

صدا و سیمای همدان برای راه اندازی رادیو شهری همدان آمادگی لازم را دارد.

در ادامه این نشست آقای مولوی رئیس شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اینکه شهرداری مهم ترین نهاد خدمت رسان به شهروندان است گفت:باید خدمات ارائه شده به شهروندان به صورت مطلوبی ارائه شود و رسانه ملی بهترین گزینه برای تحقق این امر است.

آقای صوفی شهردار همدان هم با تاکید براین نکته که سه هزار نفر عوامل شهرداری روزانه در 500 حوزه به شهروندان خدمات رسانی می کنند افزود:بالا بردن فرهنگ رفتاری شهروندی مقوله است که صدا و سیما به بهترین نحو ممکن قادر به ارتقاء آن است .پروانه های شاد

یکی از مهم ترین عرصه های رویارویی و تقابل نرم فرهنگی کشورها و تمدن ها در جهان امروز، برنامه های کودک و نوجوان شبکه های مختلف رادیویی است.

برنامه های موج آفرین برنامه‌هایی با طرح تازه هستند.در برنامه هایی، تنوع و تازگی و توجه به نیازهای روز، حرف اول را می زند. یعنی برنامه  هایی که متناسب با شرایط روز می توانند شکل تازه ای به خودشان بگیرند. یکی از ویژگی های کودکان این است که در لحظه باید نیازهایشان تأمین شود و آنچه می خواهند در اسرع وقت در دسترشان قرار بگیرد. برای گروه های سنی کودک و نوجوان، یکی از بهترین برنامه ها که می تواند به نیازهای آن ها پاسخ بگوید و به بصیرت و آگاهی آن ها هم کمک کند، برنامه های زنده آنلاین و موج آفرین است. این گونه برنامه ها متناسب با نیازهای کودکان مجری های گسترده‌ای هم دارند.

برنامه پروانه های شاد ویژه کودکان است و در صدای مرکز همدان برای این قشر سنی تهیه و تولید شده است .

Loading the player...
عوامل تولید:

گویندگان: سمیرا حاتمی،باران فرامرزی،امیر مهدی کرم نیا

تهیه کننده : خانم جلیلوند

 

تاریخ تولید: 1396


همدلی صدا و سیمای همدان با زلزله زدگان

Loading the player...

پویش مردمی حمایت از مصدومان زلزله کرمانشاه به همت صدا وسیمای مرکز همدان برگزار شد.8 آبان روز نوجوان

تحلیل و تفسیر خبر

8 آبان روز نوجوان

8 آبان ماه ، روز شهادت محمد حسین فهمیده است. او نوجوانی 13 ساله بود که در دوران دفاع مقدس به شهادت رسید، به همین خاطر این روز به عنوان روز نوجوان و (بسیج دانش آموزی)  نامگذاری شد.

شهید محمد حسین فهمیده، در اردیبهشت سال 1346، در خانواده ای مذهبی در محله پامنار، از محله های قدیمی شهر قم، دیده به جهان گشود. دوران کودکی را به همراه دیگر فرزندان خانواده با صفا و صمیمیت، زیر سایه توجه و محبت پدر و مادری مهربان گذراند و در سال 1352 راهی مدرسه شد. چهار سال ابتدایی را زیر نظر معلمی روحانی گذراند و سال پنجم را به دلیل انتقال خانواده اش به شهر کرج، در مدارس این شهر سپری کرد. محمدحسین با عشق و علاقه به تحصیل، همواره دانش آموز وظیفه شناس و موفقی بود. او هم زمان با تحصیل، با پشتکار فراوان در کمک به پدر نیز می کوشید و با وجود سن کم، در فعالیت های مذهبی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی شرکت می جست شهید فهمیده، پس از پیروزی انقلاب با تشکیل بسیج در  آذر سال 1358 به فرمان امام خمینی رحمه الله ، وارد بسیج شد.

پس از حوادث کردستان، با وجود سن کم و جثه کوچکش راهی آنجا شد، ولی برادران کمیته به علت کمی سن، او را بازگرداندند. این قهرمان کوچک آرام ننشست و با شرکت در آموزش های رزمی، تابستان سال 1359 را گذراند. محمد حسین، شهریور همان سال هم زمان با شروع جنگ تحمیلی عراق بر ضد ایران، خود را به جبهه های جنوب رساند.

از مدرسه تا جبهه جنوب محمدحسین فهمیده، آن چنان گوش به فرمان رهبر بود که در شروع جنگ تحمیلی، بی درنگ با رساندن خود به جبهه، در اطاعت از فرمان رهبری و پاس داری از میهن کوشش ها کرد. با این حال، رزمندگان که متوجه شدند او سیزده سال دارد، وی را برگرداندند و درصدد برآمدند از او تعهد بگیرند دیگر از شهر کرج خارج نشود، ولی او رضایت نداد و خطاب به آنان گفت: «خودتان را زحمت ندهید. اگر امام بگویند هر جا باشم، آماده رفتن هستم. من باید به مملکت خدمت کنم. من تعهد نمی دهم». پس از این، زمزمه رفتن به جبهه را بین دوستان و خانواده اش سر داد. پس از آن، یک روز که به بهانه خرید نان از خانه خارج شده بود، به دوستش گفت سه روز بعد که به جنوب رسید، به خانواده اش خبر دهد که او به جبهه رفته است.

در خط مقدم جبهه، شهید فهمیده به اتفاق دوستش، محمدرضا شمس در یک سنگر بودند. محمدرضا زخمی شد و محمدحسین با سختی فراوان او را به پشت خط رساند و به جایگاه پیشین خود بازگشت. او با مشاهده تانک های عراقی که به طرف رزمندگان هجوم آورده و درصدد محاصره و قتل عام آنها بودند، تاب نیاورد و در حالی که تعدادی نارنجک به کمر بسته و در دستش گرفته بود، به طرف تانک ها حرکت کرد. در این هنگام، تیری به پایش خورد و او را مجروح ساخت، ولی نتوانست در اراده محکم و پولادین محمدحسین خللی وارد کند.

 ازاین رو، بدون هیچ تردیدی تصمیم خود را عملی ساخت و از لابه لای تیرهایی که از هر سو به طرفش می آمد، خود را به تانک پیشرو رساند و با استفاده از نارنجک، موفق شد آن را منفجر کند و خود نیز تکه تکه شد. پس از انفجار تانک، مهاجمان عراقی گمان کردند حمله ای صورت گرفته است. ازاین رو، روحیه خود را باختند و با سرعت هر چه تمام تر تانک ها را رها کردند و پا به فرار گذاشتند. در نتیجه، حلقه محاصره شکسته شد و پس از مدتی، نیروهای کمکی رسیدند و آن قسمت را از وجود متجاوزان پاک سازی کردند.

خبر شهادت صدای جمهوری اسلامی ایران، با قطع برنامه های عادی خود، اعلام کرد که نوجوانی سیزده ساله با فداکاری زیر تانک عراقی رفته، آن را منفجر کرده و خود نیز به شهادت رسیده است.

امام خمینی رحمه الله در پیامی به مناسبت دومین سال گرد پیروزی انقلاب اسلامی فرمود: "رهبر ما آن طفل سیزده ساله ای است که با قلب کوچک خود، ارزشش از صدها زبان و قلم بزرگ تر است. با نارنجک خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربت شهادت نوشید."

فداکاری حسین فهمیده  در تاریخ پرشکوه سرافرازی های ایران ثبت شد و جاودانه ماند. ا کنون هر نوجوان ایرانی، محمدحسین فهمیده را جاودانه ای می داند که سبب افتخار هر ایرانی است.

بقایای پیکر شهید محمدحسین فهمیده در بهشت زهرای تهران، قطعه 24، ردیف 44، شماره 11، به خاک سپرده شد.محتوا با برچسب صدا و سیمای همدان.

هیچ نتیجه ای وجود ندارد