جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ فروردین ۱۳۹۹

نمایش محتوای تولیدویژه

 

 

محتوا با برچسب قانون.

برگزاری انتخابات باید بر پایه قانون

برگزاری انتخابات باید بر پایه قانون


مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استان

برگزاری انتخابات باید بر پایه قانون

مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استان همدان گفت: انتخابات باید بر پایه قانون و در سلامت کامل برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فرمانداری همدان، ابوالقاسم الماسی در جلسه توجیهی اعضای هیئت  اجرایی انتخابات ریاست جمهوری شهرستان همدان گفت: انتخابات باید بر پایه قانون  همانند انتخابات های گذشته در سلامت کامل برگزار شود.

ابوالقاسم الماسی خواستار جلوگیری از تضییع حقوق داوطلبان انتخابات شد و ادامه داد: هدف مشارکت حداکثری در انتخابات و تعیین سرنوشت کشور از سوی مردم است.

وی خواستار اجرای دقیق قوانین انتخابات در هیئت های اجرایی شد و گفت: قوانین وضع شده انتخابات در هر عبارت خود بار معنایی و حقوقی خاصی دارد که توجه به آن مورد تاکید است.

مدیر کل دفتر سیاسی و انتخابات استان همدان عنوان کرد: در انتخابات ریاست جمهوری منتخب مردم نیاز به کسب اکثریت مطلق آرا را دارد.

وی عنوان کرد: در صورت عدم کسب رای بیش از ۵۰ درصد آرا درانتخابات ریاست جمهوری توسط نامزد ها انتخابات به دور دوم کشیده و در جمعه بعد مرحله دوم انتخابات با لحاظ کسب رأی اکثریت نسبی انجام شود.

مدیرکل دفتر سیاسی انتخابات استان همدان اضافه کرد: یکی از ضرورت های اخذ رأی همراه داشتن کارت ملی و شناسنامه رای دهندگان در شعب است.

وی خبر داد: استان همدان رتبه برتر ثبت آنلاین کد ملی رأی دهندگان را در شعب اخذ رأی با ضریب ۹۹.۵ درصد کسب کرده است.

سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان همدان نیز با تبریک به انتخاب هیئت اجرایی از بین معتمدین گفت: روز شمار کاری ما برای انتخابات از ۲۳ اسفند ماه سال گذشته آغاز شده است.

علی اصغر ناظری پور روند بسیار خوب ثبت نام داوطلبین انتخابات در شهرستان همدان را یادآور شد و افزود: تلاش اجرای انتخاباتی پرشور همراه با دقت وصحت است.

ناظری پور ادامه داد: هیئت اجرایی باید در ایجاد بستر و برگزاری انتخابات کاملا بی طرفانه و خالصانه عمل کرده و امانت دار خوبی باشند.شرایط رجوع از طلب یا هدیه

شرایط رجوع از طلب یا هدیه


Loading the player...

اگر یک شخصی طلبکار باشد از شخص دیگری مثلا آقایی 10میلیون تومان از کسی طلب داره ذمه آن شخص در حق آقا چیست ؟مدیون است .اگر این آقا آمد طلب خودش را بخشید این آقا نمی تواند رجوع کند .پس طلبی در ذمه ایشان بود گفت آقا 10 میلیون تومانی که قرار بود بدهی بخشیدم .ولی وقتی هست شما کتابی را به شخصی می بخشی ، خانه را می بخشید اگر اینجوری شد تا زمانی که آن کتاب هست در دست این آقا، تا زمانی که این خانه هست در دست این آقا، پشیمان شدی مثلا پیش خودت فکر می کردی این پسر بزرگ خانه را به او می بخشم که ما را ببرد با هم زندگی کنیم عصای دست پیری مان باشد ولی دید نه این آقا همین که مالک خانه شد پشت سرش را هم نگاه نکرد به آن تعهداتی هم که در مقابل شما داشت عمل نکرد. در این موارد که عینی را شما بخشیدید تا زمانی که آن عین در دست کسی که شما آن عین را به او بخشیده اید هست می تواند آن شخص رجوع کند .بگوید آقا بخشیده بودم حالا پشیمان شدم پس بده اگر پس نداد می تواند به دادگاه رجوع کند .شرایط رجوع از هبه

شرایط رجوع از هبه


Loading the player...

گفتیم که بعد از قبض واهب می تواند آن چیزی را که به شخصی هبه کرده رجوع کند به هبه خودش مگر در چند مورد.مورد اول در صورتی که متهب پدر یا مادر یا اولاد باشد. مورد دوم در صورتی که هبه معوض بوده و عوض هم داده شده باشد .هبه یا معوض است یا غیر معوض .هبه غیر معوض این بود که ما چیزی را ببخشیدیم و چیزی به جای آن نگرفتیم ولی هبه معوض این بود که مثلا ما یک کتاب نهج البلاغه بخشیدیم به جای آن یک کتاب حافظ را گرفتیم .در هبه معوض اگر عوضش را گرفتیم دیگر ما نمی توانیم بگوییم که آقا نهج البلاغه ما راپس بده چون جایش گرفتیم .اینجوری اگه بخواهد این کار صورت بگیرد باعث اختلاف می شود و فلسفه هبه و بخشش جایگاه خود را از دست می دهد.صورت بعدی که نمی شود واهب از هبه اش رجوع کند در صورتی است که موهوبه از مالکیت متهب خارج شده یا متعلق حق غیر واقع شود خواه قهرا" مثل اینکه متهب بواسطه فلس محجور شود ، خواه اختیار مثل اینکه موهوبه به رهن داده شده است.مثل این می ماند که شما یک خانه را به پسرت یا به کسی دیگری مثل برادرزاده ات ، دایی ،عمو و... هبه داده باشی این شخص که مال را به آن داده بودی این مال را فروخت تبدیل به زمین کرد یا مثلا این آقا ازبین رفت و به ورثه اش رسید منتقل شد به کس دیگر در این صورت چون نقل و انتقالاتی در آن صورت گرفته است دیگر آن شخص واهب نمی تواند این را پس بگیرد.در اجاره حیوانات

در اجاره حیوانات


Loading the player...

مبحث دوم - در اجاره حیوانات ماده ۵٠٧ در اجاره ی حیوان، تعیین منفعت، یا به تعیین مدت اجاره است یا به بیان مسافت و محلی که راکب یا محمول باید به آن جا حمل شود. ماده ۵٠٨ در موردی که منفعت به بیان مدت اجاره معلوم شود تعیین راکب یا محمول لازم نیست ولی مستأجر نمی تواند زیاده بر مقدار متعارف حمل کند و اگر منفعت به بیان مسافت و محل، معین شده باشد تعیین راکب یا محمول لازم است. ماده ۵٠٩ در اجاره ی حیوان ممکن است شرط شود که اگر موجر در وقت معین محمول را به مقصد نرساند مقدار معینی از مال الاجاره کم شود. ماده ۵١٠ در اجاره ی حیوان لازم نیست که عین مستأجره، حیوان معینی باشد بلکه تعیین آن به نوع معینی کافی خواهد بود. ماده ۵١١ حیوانی که مورد اجاره است باید برای همان مقصودی استعمال شود که قصد طرفین بوده است بنابراین حیوانی را که برای سواری اجاره داده شده است نمی توان برای بارکشی استعمال نمود.وظیفه نماینده مجلس وضع قانون

وظیفه نماینده مجلس وضع قانون


فرماندار شهرستان اسدآباد

وظیفه نماینده مجلس وضع قانون

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: کاندیداها اجازه ندهند هوادارانشان پا را فراتر از موازین قانون بگذارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، "مسعود بکایی" در جمع اعضای اجرائیه شعب اخذ رأی و نماینده فرماندار در حوزه انتخابیه شهرستان اسدآباد، با بیان اینکه وظیفه نماینده مجلس وضع قانون است، افزود: باید کاندیداها نیز به عنوان وظیفه ذاتی خود مطیع قانون بوده و با رعایت قانون هواداران خود را نیز به رعایت نظم و قانون دعوت کنند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های تبلیغاتی کاندیداها رصد می‌شود، تصریح کرد: همه کاندیداها حق دارند در زمان تبلیغات بدون هیچ‌گونه تبعیض از فرصت برابر برای تبلیغات انتخاباتی خود استفاده کنند.

بکایی با بیان اینکه با عوامل مخل امنیت اجتماعی در زمان تبلیغات برخورد می‌شود، خاطرنشان کرد: در کنار شور و نشاط و شعف انتخاباتی باید ضوابط قانون و امنیت اجتماعی رعایت شود.

وی با اشاره به مشارکت دو هزار و ۵٠٠ نفر در امر اجرای انتخابات اعم از نیروی اجرایی، نظارت، امنیتی و انتظامی اظهار کرد: حمایت تبلیغاتی و افراطی و همراهی کردن کاندیداها توسط نمایندگان فرماندار در مراسم‌ها نیت خیر آنان را در انتخابات زیر سوال خواهد برد.

بکایی با بیان اینکه هواداران افراطی کاندیداها به عنوان نمایندگان فرماندار در انتخابات با توجه به رصدها خذف خواهند شد، ادامه داد: طی سه هفته گذشته ١٢٠نفر از نمایندگان فرماندار دعوت به جلسه شده‌اند که براساس اطلاعات منبع در صورتی‌که هر یک از این نمایندگان فرماندار هوادار افراطی یک کاندیدای خاص باشند، حذف می‌شوند.

وی در ادامه یادآور شد: به علت حساسیت برخی از شعبات رأی برای مدیریت و کنترل بهتر دو نماینده فرماندار درنظر گرفته شده که یکی از این افراد نماینده ارشد و دیگری نماینده فرماندار در این شعبات خواهند بود.

بکایی اضافه کرد: وظیفه همه دستاندرکاران اجرایی انتخابات اعم از نیروهای نظارتی، اجرایی و امنیتی حفظ و حراست و صیانت از آراء مردم است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری همدان نیز گفت: تسلط بر قانون انتخابات شرط اصلی موفقیت اجرای انتخابات است.

"حسینی" با بیان اینکه در انتخابات باید رقابت وجود داشته باشد، تصریح کرد: رقابت در انتخابات موجب حرارت و نشاط انتخاباتی در جامعه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه حال و هوای پرنشاط انتخاباتی در فضای جامعه امروز وجود دارد، افزود: به جهت ارتقاء آگاهی مردم مشارکت مردم در انتخابات از رشد قابل توجهی برخوردار شده است.

حسینی با اشاره به برگزاری ٣٣ انتخابات در طول عمر نظام جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم در این دوره از انتخابات نیز با آگاهی سیاسی بالای مردم شاهد انتخابات پرشورتر در دفتر تاریخ زرین انقلاب باشیم.حرکت در راستای قانون

حرکت در راستای قانون


سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات استان

حرکت در راستای قانون

سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات استان همدان با ذکر اینکه بررسی صلاحیت داوطلبان با رویکرد و نظر مثبت صورت گرفته است افزود: هرگز حضور و علاقمندی داوطلبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به جریانهای سیاسی در بررسی صلاحیت آنها مد نظر نبوده است.

محمد نباتی در جمع خبرنگاران گفت: هیات نظارت این استان در راستای قانون و بدور از سیاسی کاری و حزب گرایی، افرادی از داوطلبان نمایندگی مجلس که در ستادهای انتخاباتی اهل فتنه بودند صلاحیتشان تایید شد و این موید آن است که طرفداری یک شخص از افراد، در رد صلاحیت ها تاثیری نداشته است.
وی بیان کرد: البته افرادی که خطوط قرمز نظام را شکستند و در آشوب و فتنه گری حضور و ورود کردند در بررسی صاحیتشان مورد نظر هیات نظارت بر انتخابات همدان قرار گرفته است.
سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات همدان گفت: برخی از داوطلبان نمایندگی که در دوره های گذشته توسط هیات مرکزی رد صلاحیت شده بودند در جریان بررسی صلاحیتها توسط هیات نظارت همدان در این دوره تایید شدند.
وی تاکید کرد: داوطلبان نمایندگی حتی افرادی که صلاحیت آنها تایید نشده است دارای کرامت هستند و رد صلاحیت به معنای خروج آنها از گردونه نظام نیست و نباید آنها گوشه عزلت بگزینند.
نباتی اضافه کرد: داوطلبانی که صلاحیتشان تایید نشده است می توانند در سایر بخشها و عرصه ها اثر بخش باشند و می توان از توان انها در سایر حوزه ها استفاده کرد.

سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات همدان گفت: 296 داوطلب نمایندگی در دهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی نام نویسی کردند که پس از بررسی هیات نظارت بر انتخابات همدان 60 نفر از آنها رد صلاحیت شدند.
وی از تایید صلاحیت حدود 54 درصد از داوطلبان خبر داد و افزود: 155 نفر از داوطلبان مجلس تایید صلاحیت شدند همچنین صلاحیت 72 نامزد انتخاباتی احراز نشده و در این مدت زمان 9 داوطلب انصراف دادند.
وی در ارتباط با عدم احراز صلاحیت توضیح داد: شماری از داوطلبان از استانهای دیگر برای حضور در حوزه های انتخابیه همدان نام نویسی کرده اند که صلاحیت آنها در بازه زمانی پیش بینی شده برای بررسی صلاحیت داوطلبان احراز نشد
وی از افرادی که صلاحیت آنها احراز نشده خواست تا مدارک و مستندات قانونی خود را در مدت زمان تعیین شده تحویل هیات نظارت بدهند.
سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات استان همدان اعلام کرد: طبق قانون داوطلبان معترض می توانند تا 29 آذر ماه شکایت خود را تسلیم دفتر هیات نظارت بر انتخابات بکنند.
نباتی گفت: دشمنان نظام برای تخریب و زیر سوال بردن شورای نگهبان برنامه ریزی کرده اند چون معتقدند در صورت تضعیف این مجموعه، راه نفوذ به دیگر ارکان نظام آسان می شود.
وی هیاتهای نظارت و اجرایی را یک ' ید واحد ' توصیف کرد و افزود: نباید خواسته و ناخواسته و بی توجه به ترفند دشمنان در زمین آنها بازی کنیم.
وی بیان کرد: ناظران بر انتخابات آموزش های فصلی و دوره ای لازم را فرا گرفته و هم اکنون محل فعالیت و شعبه هایی که باید مستقر شوند نیز مشخص شده است.
سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات همدان اضافه کرد: ناظران زیر مجموعه هیات نظارت محیط پیرامونی مکان برگزاری انتخابات را به خوبی و با چشم بصیرت رصد کرده تا هیچگونه اتفاقی رخ ندهد.
نباتی خاطرنشان کرد: شاید قبل و حین برگزاری انتخابات افراد درصدد ایجاد مشکل باشند ولی نمی توانند خللی بر فرایند انتخابات و برگزاری انتخابات سالم وارد کنند.
وی یادآور شد: در دوره گذشته اخباری مبنی بر خرید و فروش رای در شهرستان تویسرکان اطلاع رسانی شد که بطور نامحسوس این موضوع بررسی شده و پس تایید صحت این تخلف، موضوع به شورای نگهبان اطلاع رسانی شد و در نهایت آرای این شهرستان باطل اعلام شد.
وی تاکید کرد: اعضای هیات نظارت با دقت تمامی تحرکات را رصد کرده و در جریان بررسی صلاحیتها تخلفاتی نظیر تبلیغات زودهنگام، استفاده از منابع قدرت و ثروت برای جمع آوری آرا، تهدید رای دهندگان و دیگر تخلفات احتمالی را مد نظر قرار می دهند.
سخنگوی هیات نظارت بر انتخابات همدان گفت: انتخابات نماد مردم سالاری است و ایران اسلامی از این منظر دارای سابقه طولانی و درخشان در برگزاری انتخابات است.
نباتی افزود: با نگاهی به انتخاباتهای صورت گرفته به وضوح چرخش سلایق و نیروهای وفادار به نظام و انقلاب را مشاهده کرد.
وی اضافه کرد: در کمتر کشوری نظارت بر انتخابات از روی تقوا، ایمان و اعتقاد و بدون توجه به حب و بغض های شخصی، سلایق و علایق و منطبق با قانون صورت بگیرد.
وی تاکید کرد: در قانون انتخابات باید و نبایدهایی برای داوطلبان نمایندگی مجلس پیش بینی شده که باید داوطلبان به آن توجه کنند.
انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفندماه سال جاری برگزار می شود
استان همدان با یک میلیون و750 هزار نفر جمعیت دارای دو کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری و 9 کرسی در مجلس شورای اسلامی است.محتوا با برچسب قانون.

هیچ نتیجه ای وجود ندارد