جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

نمایش محتوای تولیدویژه

 

 

محتوا با برچسب مستند.

قرار فیروزه‌ای 1399.02.28

قرار فیروزه‌ای 1399.02.28


دانلود

ویژه افطاربر بال فرشته

بر بال فرشته


دانلود

مستندی در مورد شهید سردار میرزامحمد سلگی راوی کتاب "آب هرگز نمیمیرد"بر فراز خلسه 1398.12.09

بر فراز خلسه 1398.12.09


دانلود

مستندی در مورد استاد شعر و ادب، غلامرضا بهاریمستند برکت

مستند برکت


دانلود

آیین سمنوپزان در روستاهای همدانسفر به آمادای

سفر به آمادای


دانلود

مستندی درباره حیات وحش همدانمستند بیشتر از ظرفیت

مستند بیشتر از ظرفیت


دانلود

مستندی ویژه اربعین حسینی - خدمت‌رسانی مردم مریانج به زائران اباعبدالله الحسین‌(ع)شهید همدانی 1398.07.07

شهید همدانی 1398.07.07


دانلود

انیمیشن در مورد سردار شهید حسین همدانیمستند تویسرکان

مستند تویسرکان


در مراسم روز تویسرکان از دو مستند فاخر "تویسرکان، نگین باختر ایران" و "پازن های خان گرمز" از تولیدات سیمای مرکز همدان رونمایی شد.بر بال فرشته

بر بال فرشته


«کیست آن سروقد تشنه لب مشک به دوش. تصویری محو از حماسه اش در ذهنم باقی مانده است اما همیشه تشنه مصاحبت با او بودم. هر بار که میدیدمش می‌دانستم که در پس این سیمای آرام و نجیب و قامت بی‌پا، قیامتی ایستاده است که باید میهمان خلوت او شد» ( از کتاب آب هرگز نمی‌میرد)

مستند «بر بال فرشته» در مورد جانباز سرافراز ، سردار میرزامحمد سلگی می‌باشد. این مستند با روایت حمید حسام، نویسنده مطرح دفاع مقدس است که بر اساس کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» پیش رفته و با نمایش مراحل نگارش این کتاب، برخی موضوعات نیز بازسازی شده است.

Loading the player...
سال تولید: بهار 1398
عوامل تولید:

نویسنده، تهیه کننده و کارگردان : امید سیفیمستندهای نوروز

مستندهای نوروز


یکی از برنامه­ های پر­مخاطب و جذاب شبکه همدان مستند­های جذاب نوروزی است . پخش مستند­های نوروزی با رویکرد گلچین بهترین مستند­های پخش شده در سال 95، مستند­های آرشیو تامین برنامه و مستند های تولیدی از ویژه برنامه های نوروزی سیمای مرکز همدان است .این مستندها در کنار فیلم های سینمایی و انیمیشن های بلند لحظات و خاطرات خوبی را برای همراهان شبکه دوست داشتنی همدان رقم میزند . مهندسی وچینش برنامه های کنداکتور پخش سیما با دقت و حساسیت خاصی تنظیم شده تا مردم خوب استان فرصت تماشای این برنامه ها را داشته باشند .ضمن تبریک سال نو شما همراهان عزیز را به تماشای این برنامه ها دعوت میکنیم .

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه شده در تامین برنامه سیمای مرکز همدان 


مستند رفتن

مستند رفتن


حماسه حضور میلیونی عاشقان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) در اربعین ظرفیت بسیار خوبی برای تولیدات رسانه ای ایجاد کرده است .به تصویر کشیدن شور و شوق زائران حسینی در مسیر کربلا سوژه تولید مستند های بسیار زیبا و تاثیر گذاری شده است . سیمای مرکز همدان با رویکرد استفاده مطلوب از ظرفیت زیارت اربعین مستند رفتن را تولید و تقدیم مردم عزیز استان می کند .این مستند نمایش عشق و دلدادگی جوان روشندل یکی از روستاهای استان همدان است که در مسیر کربلا و زیارت اربعین سالار شهیدان همراه خیل عاشقان می شود . مستند رفتن با ارائه تصاویر ناب و شور انگیز و روایت ساده و جذاب در مسیر معرفت افزایی این حرکت عظیم گام بر می دارد . 

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده :مهدی امامی 

کارگردان : مهدی امامی 

تصویر بردار : محمد حسینی ره 

صدابردار : موسوی 

دستیار : مجید بابالو مستند حبیب

مستند حبیب


این مستند که در سیمای مرکزهمدان ساخته شده است ، نگاهی کوتاه و گذرا به دوران زندگی سردار شهید حاج حسین همدانی است . در این مستند تلاش شده تا با گفتگو و بیان خاطرات خانواده ،همرزمان و یاران شهید و ارائه تصاویر ناب و جذاب ابعاد مختلف زندگی این سردار سرافراز اسلام به تصویر کشیده شود . گروه تولید با زحمات فراوان از همه لحظات شهادت سردار ،با ثبت وقایع و حضور پور شور و شعور مردم استان در مراسم بزرگداشت شهید تولید این مستند را آغاز کرد .عکس ها و تصاویر فوق العاده این مستند از لحظه لحظه زندگی این سردار شهید اسلام رشادت های او را در میادین مختلف جهاد و شهادت را به نمایش گذاشته است . تصاویر حضور این مستشار عالی رتبه کشور در سوریه ، بیان خاطرات دوران دفاع مقدس و نکات زندگی او از نقاط برجسته این مستند است .

راهش پررهرو و یادش گرامی باد

 

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده و کارگردان : مهدی امامی

تصویر بردار : سید محمد حسینی ره

صدابردار : سلیمان زادهجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سردار همدانی از گنجینه های دوران دفاع مقدس بود... بیننده ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۱۴:۰۹

بیننده
سردار همدانی از گنجینه های دوران دفاع مقدس بود تولید این مستند ها باعث میشود مردم شهدا رو بهتر بشناسند .با تشکر
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۷/۱۴ ۱۴:۰۹

مستند سید مسعود

مستند سید مسعود


 از ازل در طَلَبَت چشم ترم گفت حسين                هركجا بال زدم، بال و پرم گفت حسين

مادرم داد به من درس محبت اما                         من حسيني شدم از بس پدرم گفت حسين

 پیرغلامان حسینی در دارالمومنین همدان همواره با نوای عاشقانه شور عاشورایی در میان مردم به پا داشته اند و در مجالس عزاداری امام حسین (ع) روایتگر مظلومیت اهل بیت بوده اند . سید مسعود باقری از پیر غلامان امام حسین (ع) شهر همدان است که سالهای سال با نوای گرم سقایی همدان مداح مجالس عزاداری بوده است . مستند سید مسعود نگاهی دارد به زندگی این پیر غلام حسینی و گوشه ای از شور و حال هیئت عزادرای استان و نوای گرم و عاشقانه او را روایت میکند . سیمای مرکز همدان با تولید مستند های پرتره از شخصیتهای مختلف دینی استان تلاش میکند با معرفی آنها گامی در راستای تعالی فرهنگ مذهبی همدان برداشته باشد در این میان به تصویر کشیدن زندگی آنان که در مسیر امام حسین (ع) قدم میزنند ادای دین به ساحت مقدس اهل بیت (ع) است .

 

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده : پیله وریان 

کارگردان : مهدی امامی 

نور و تصویر :علی رجبیان 

صدا بردار : هادی سلیمان زاده 

تدوین : مهدی امامی -مهرپور 

دستیار تهیه :مجید بابالو 

 مستند بهار بی آب

مستند بهار بی آب


و جعلنا من الماء کل شی حی

شاید امروز بزرگترین معضل استان همدان بحران کم آبی باشد که با استمرار خشکسالی و اسراف گریبانگیر مردم شده است .

سیمای مرکز همدان با تولید برنامه های مختلف همواره سعی داشته است در این زمینه با ریشه یابی علت ­ها  و ارائه راهکار­های مناسب در راستای حل این مشکل یاری­ گر مردم و مسئولین باشد . از جمله برنامه­ های بسیار زیبا که در این زمینه تولید شده مستند بهار بی ­آب است که با پژوهش جامع و کامل ، تصاویر مستند ، گفتگو با مسئولین ، کارشناسان و کشاورزان به بررسی دلایل کم آبی در استان پرداخته و تلاش می کند راهکارهایی مانند تغییر کشت ، تغییر الگوی مصرف ، ایجاد حساسیت های لازم و استفاده از ظرفیت­ های علمی را جهت رفع این معضل ارائه کند .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده : بهمن ابراهیمی 

کارگردان : بهمن ابراهیمی 

تدوین : مصطفی نجاریان 

هماهنگی: اسدالله ابراهیمی 

گوینده متن : معصومه حسنی 


راه ناتمام

راه ناتمام


مجموعه مستند های "راه ناتمام" با نگاه زندگی در مجاهدت های شهدای مدافع حرم استان در سیمای مرکز همدان تولید می شود. گفتگو و بیان خاطرات شهید از زبان خانواده ،بیان رشادتها و مجاهدت های شهید از کلام همرزمان ،به تصویر کشیده از خود گذشتگی های رزمندگان مدافع حرم در پاسداری از اسلام و قرآن ،ارایه تصاویر ناب و مستند از شهدا و رزمندگان مدافع حرم،تبیین آثار و برکات و دلایل حضور رزمندگان مدافع حرم نمایش حضور گسترده مردم استان در مراسم تشیع شهدا،و... از رویکردهای اصلی مستندهای راه ناتمام است. این مستندها در چند قسمت تولید شده به زندگی شهیدان الوانی،بشیری،مصطفوی،ترابی کمال،صانعی،کرمی، شمسی پور،فانوسی و ابراهیم خانی پرداخته و انشاا... در قسمتهای آینده با تمام تلاش خود را با نگاه به زندگی برخی دیگر از شهدای مدافع حرم استان انجام خواهد داد تا سیمای مرکز همدان برگ زرین دیگری در خدمت به شهدا و مردم استان ارایه کند. 

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

کارگردان : حمید رضا شفیعی وفا 

تدوین : حمید رضا شفیعی وفا - حسن پرزاد 

نور و تصویر :مجید سماوات -علی رجبیان 

انتخاب موسیقی : سعید یلفانی 

دستیار تهیه : عاطفه رجبی جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
شهدای مدافع حرم با نثار خون امنیت و اقتدار برای ما... رزمنده ۱۳۹۶/۰۵/۱۷ ۱۱:۰۷

رزمنده
شهدای مدافع حرم با نثار خون امنیت و اقتدار برای ما آفریدند باید قدر شهدا رو بیشتر بدونیم و راه آنها رو ادامه بدیم . مستند های راه ناتمام خیلی جالبه از شبکه همدان برای تولید این مستندها تشکر میکنم .
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۵/۱۷ ۱۱:۰۷

امپراطوری سنجابها

امپراطوری سنجابها


سیمای مرکز همدان در راستای معرفی جذابیت های طبیعی استان تولید مستند های فاخر و دیدنی را در دستور کار قرارداده است.مستند آمادای که از افتخارات سیمای مرکز همدان است با نگاه متفاوت و تصاویر فوق العاده از طبیعت استان خاطره ای ماندگار برای مردم کشور و استان رقم زد و در جشنواره ها خوش درخشید. مستند امپراتوری سنجابها با رویکرد توجه به حیات وحش استان در تالاب شیرین سو و نگاهی به زندگی سنجابهای زمینی این منطقه که از گونه های جانوری استان که از دیگر تولیدات فاخر شبکه همدان در راستای به تصویر کشیدن زیبایی های طبیعت استان است تحقیق و پژوهش گسترده و تصویر برداری بسیار جذاب و متنوع در ارایه تصاویر ناب از طبیعت و حیات وحش منطقه تالاب شیرین سو از زیبایی های این مستند فاخر است. 

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده : فرشاد افشین پور 

کارگردان : فرشاد افشین پور 

تصویر بردار : فرشاد افشین پور 

گوینده : داوود نماینده 


مستند پایان توهم

مستند پایان توهم


پنجم مرداد سالروز حماسه آفرینی های رزمندگان استان همدان در عملیات مرصاد است . پس از پذیرش قطعنامه 598 دشمن زبون با خیال اینکه در بنیان مرصوص جبهه حق خللی ایجاد شده منافقین شکست خورده را به میدان آورد تا به تصور باطل ره صد ساله را یک شبه طی کند اما رزمندگان اسلام به ویژه  رزمندگان سپاه انصارالحسین همدان و تیز پروازان پایگاه شهید نوژه  در عملیات غرور آفرین مرصاد دشمن زبون را به خاک مذلت کشاندند . مستند پایان توهم نگاهی به رشادتهای عملیات مرصاد دارد گفتگو با فرماندهان ، رزمندگان ، تصاویر ناب و مستند از عملیات و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان از قستمهای مختلف این مستند دیدنی است .این مستند در سه قسمت در این ایام تقدیم مردم دارالمجاهدین همدان میشود .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

نویسنده و تهیه کننده : رضا حاجیلویی

کارگردان : امیر سعید ابراهیمی

تصویر برداران : امیر سعید ابراهیمی – عین الله خزایی

صدا برداران : محمد صادق زمانی

تدوین و امور رایانه : عین الله خزایی

نویسنده و گوینده متن : شیوا گلکارزاده

دستیار تهیه : مهدی یاری 


شکوه الوند

شکوه الوند


کوه الوند بلندترین کوه در کوهستان الوند است و ۳۵۸۴ متر ارتفاع دارد. این کوه در فاصله صخرهٔ بزرگ کوه الوند و دامنهٔ جنوبی آن که رو به تویسرکان است، شکافی کوچک و گود، سنگچین شده‌است. برخی عقیده دارند که این شکاف آرامگاه سام پسر نوح است. یک راه رسیدن به قلهٔ این کوه از مسیر دره گنج‌نامه،کیوارستان، میدان میشان و تخت نادر است. در میدان میشان پناهگاه برای استراحت کوهنوردان وجود دارد. راه دیگر دست‌یابی به قله از ضلع جنوبی کوه از شهر سرکان است.

این کوه را در متون پهلوی، «اروند» و در اوستا« ائورونت «درج کرده‌اند. در خصوص وجه‌ تسمیه این نام گویند شخصی در آن کوه مدفون است که نام او اروند» بوده است و کوه نیز به همین نام نامگذاری کرده‌اند.

شکوه الوند نام مستندی است که به زیبایی های الوند پرداخته و این کوه زیبا را به تصویر می کشد .

این مستند زیبا کاری است از سیمای مرکز همدان که در یک قسمت 35دقیقه ای تهیه شده است .

 

 

Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه کننده : بهمن ابراهیمی

کارگردان : بهمن ابراهیمی

 مستند سفال

مستند سفال


مستند سفال   نام مستندی است که درآن به مراحل ساخت سفال و هر آنچه که به آن مربوط است پرداخته می شود . این مستند در یک قسمت 20 دقیقه ای در مر کز همدان تهیه و تولید شده است .

لالِجین یکی از شهرهای شهرستان بهار در استان همدان بوده، به عنوان مرکز تولید سفال خاورمیانه شناخته شده‌است. هشتاددرصد از جمعیت شهر لالجین به پیشهٔ سفالگری، سرامیک‌کاری و شغلهای وابسته همچون نقاشی سفالینه‌ها، بسته‌بندی، خرید و فروش محصولات سفالین ... اشتغال دارند.

لالجین از مراکز عمده ساخت سفال و سرامیک ایران و جهان به شمار می‌رود و محصولات هنرمندان آن علاوه بر شهرهای دور و نزدیک ایران به بسیاری از کشورهای دیگر صادر می‌شود. سفالینه‌های ساخت لالجین بسیار متنوع است و انواع ظروف تزئینی و مصرفی را شامل می‌گردد

جمعی از هنرمندان لالجینی به نقاشی بر روی سفالینه‌ها اشتغال دارند. نقاشی بر روی سفال به دو شکل است:

الف) کار با رنگهای پلاستیکی و روغنی

ب) استفاده از رنگدانه های معدنی که بعد از پخت سفالینه های منقوش در کوره، نقش و نگارها ثابت خواهندبود. نقاشی با رنگهای قابل پخت، به چند روش است که می توان از آن جمله به نقاشی زیرلعابی و رولعابی اشاره کرد.

 
Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه کننده : ایرج سعدی

نویسنده : ایرج سعدی

کارگردان : ایرج سعدی

تصویر بردارو نورپرداز : حمید رضا سراج پویا

دستیار تهیه : خسروی

گوینده متن : علی اصغر میجانی مادستان

مادستان


Loading the player...

مادستان مستندی که به کندوکاوی در تاریخ و تمدن استان همدان می پردازد.این برنامه در هر قسمت به معرفی پایتخت تاریخی مادها و آثار به جا مانده از گذشته آن ،همچنین  معرفی انواع اشیاء و وسایل تاریخی پرداخته است.مادستان همراه با تصویر و صحبت های گوینده متن و صحبت های کارشناسان تاریخی برنامه ای جالب را برای مخاطبان به نمایش در می آورد.

هگمتانه نام باستانی شهر همدان است.هگمتانه پایتخت شاهنشاهی مادها و پایتخت تابستانی ایران در زمان هخامنشیان و اشکانیان بوده است.این تپه در بخش شمالی شهر همدان و  به  طول 550 متر و عرض 350 متر با نقشه ساختمانی سازمان یافته ساخته شده است.این مستند در 14 قسمت 30دقیقه ای در سال 71-72 در صداو سیمای مرکز همدان تولید شده است.

عوامل این برنامه:

تهیه کننده و کارگردان: بابک رضا پور

تصویربردار:رضا عزیزی

صدابردار:غلامرضا مهری

مجری:غلامرضا سیف زاده

گوینده متن:مژگان رهروی

 


محتوا با برچسب مستند.

هیچ نتیجه ای وجود ندارد