جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

نمایش محتوای تولیدویژه

 

 

محتوا با برچسب نمایشگاه کتاب.

نمایشگاه کتاب

نمایشگاه کتاب


نمایشگاه کتابحواشی نمایشگاه کتاب

حواشی نمایشگاه کتاب


Loading the player...

کودکان و نوجوانان در نمایشگاه کتابنمایشگاه کتاب

نمایشگاه کتاب


Loading the player...

نمایشگاه کتاب کودک و نوجوانافتتاح نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان

افتتاح نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان


مدیر کل هماهنگی امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

افتتاح نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان

مدیر کل هماهنگی امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای نخستین بار تصویب شده است که توزیع کنندگان کتاب از پرداخت مالیات معاف شوند . به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، آقای احمدی در مراسم افتتاح نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان در همدان افزود : با تصویب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا چند روز دیگر این مصوبه ابلاغ می شود وما شاهد رونق بازار کتاب خواهیم بود . او در ادامه خاطرنشان کرد : قریب یک میلیون رشد نشر کتاب داشتیم ودر سال نودو سه ، 73 هزار عنوان کتاب منتشر شده ست که سهم کتابهای حوزه کودک ونوجوان 11 هزار عنوان است . مدیر کل هماهنگی امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد : کتابهای علمی کاربردی با 12 هزار عنوان رتبه نخست را دارند که با درنظر گرفتن برخی کتابهای آموزشی به جرات می توان گفت کتابهای حوزه کودک ونوجوان رتبه نخست نشر را دارد . آقای احمدی وضعت فعلی نشر را مناسب دانست و گفت : تا وضعیت مطلوب فاصله داریم اما با طرحهایی مثل حذف مالیات تلاش می کنیم کتاب به سبد خرید خانواده ها بازگردد . نمایشگاه سراسری کتاب کودک و نوجوان امروز در همدان کار خود را آغاز کرد . در این نمایشگاه ، 175 ناشر از سراسر کشور 25 هزار عنوان کتاب علمی ، آموزشی ، ادبی ، مذهبی ، تاریخی و سرگرمی را در 100 غرفه تا 30 آذر در محل دائمی نمایشگاههای همدان عرضه کرده اند. نخستین نمایشگاه سراسری کتاب کودک و نوجوان

نخستین نمایشگاه سراسری کتاب کودک و نوجوان


مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان

نخستین نمایشگاه سراسری کتاب کودک و نوجوان

نخستین نمایشگاه سراسری کتاب کودک و نوجوان  در محل دایمی شرکت نمایشگاه های بین المللی همدان گشایش یافت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی همدان در آیین برگزاری این نمایشگاه گفت: نخستین نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان با حضور بیش از 175 ناشر از سراسر کشور به مدت یک هفته برگزار شده است.
فاضل عبادی افزود: در این نمایشگاه 25 هزار عنوان کتاب برای ارایه به علاقمندان به کتاب و کتاب خوانی دایر شده است.
وی اظهار داشت: همچنین در این نمایشگاه، بن کتاب با 20 درصد تخفیف از سوی ارشاد و 10 درصد از سوی ناشران ارائه می شود که کتاب ها با حداقل 30 درصد تخفیف به خریداران ارائه شود.
وی از برگزاری نشست های تخصصی و برنامه های جنبی در نمایشگاه کتاب نیز خبر داد و گفت: در نمایشگاه کتاب امسال 14 غرفه نیز به دستگاه های فرهنگی و مؤسسات فرهنگی- قرآنی اختصاص یافته است.
نویسنده و نظریه پرداز ادبیات کودکان و نوجوانان ایران نیز گفت: رشد و بلوغ در دوران کودکی و نوجوانی مهمترین زمینه ساز برای اعتلای فرهنگ یک کشور است.
محمد رضا یوسفی افزود: استان همدان دارای فرهنگ غنی از تاریخ و تمدن ایران بزرگ است که باید این فرهنگ و تمدن را به نسل های بعد منتقل کرد.
وی اظهار کرد: در عرصه فرهنگی مسئولان باید فولکلور و گویش های همدانی را در ادبیات کودک و نوجوان مدنظر داشته باشند.
یوسفی بیان کرد: بهتر است برای نویسندگان و اهالی قلم همدان شرایطی ایجاد شود تا اسطوره های خود را به شیوه رمان به رشته تحریر درآورند، چرا که همدان از مفاخر، مشاهیر و علمای بسیاری از گذشته تاکنون برخوردار است.
محمد رضا یوسفی در سال 1332 در همدان متولد شد، از سال 1365 به طور جدی به نویسندگی برای کودکان و نوجوانان پرداخت و تاکنون بیش از 200 کتاب که عمدتاً داستانی اند از وی منتشر شده است.
در پایان این مراسم نیز از نویسندگان استان همدان؛ محمدرضا یوسفی، غلامرضا بکتاش، بهناز ضرابی زاده و عارف درویشی تجلیل شد.
نخستین نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان به مدت یک هفته برای بازدید علاقمندان دایر است.نمایشگاه کتاب

نمایشگاه کتاب


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما

نمایشگاه کتاب

با هدف تأمین نیاز مردم و به ویژه قشر دانش‌آموز و دانشجو ، نمایشگاه کتاب در سینما فرهنگیان ملایر برپا شده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ در این نمایشگاه هزار عنوان کتاب در 7 هزار جلد با موضوعات اجتماعی، مذهبی، روانشناسی، کودک و نوجوان، ادبیات، علوم پایه، علوم عملی، کامپیوتر ، حسابداری، هنر، پوسترهای مذهبی و انواع نرم‌افزارهای هنری و آموزشی به معرض نمایش گذاشته شده است. عموم مردم می‌توانند از تخفیف ٣٠ درصدی و فرهنگیان از تخفیف ٥٠ درصدی این نمایشگاه برخوردار شوند . این نمایشگاه تا ٨ دی از ساعت ٨ تا ١٧ در سینما فرهنگیان در چارباغ ١٥ خرداد ملایر آماده بازدید علاقمندان کتاب و کتابخوانی است. موسسه فرهنگی هنری ستاره صبح همدان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر این نمایشگاه را برپا کرده است.نمایشگاه تخصصی کتاب

نمایشگاه تخصصی کتاب


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما

نمایشگاه تخصصی کتاب

اولین نمایشگاه تخصصی کتاب حوزوی و علوم انسانی در حوزه علمیه صدیقه کبری بهار برپا شده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، در این نمایشگاه 4 هزار جلد کتاب با موضوعات حوزوی ، علوم انسانی ، مذهبی ، فرهنگی ، هنری ، دینی و کودکان به نمایش گذاشته شده است. نمایشگاه تخصصی کتاب حوزوی و علوم انسانی بهار به مدت یک هفته از ساعت 8 تا 14 پذیرای علاقه مندان است .نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک ونوجوان

نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک ونوجوان


مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان همدان

نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک ونوجوان

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک ونوجوان در همدان، گفت: ۱۷۵ ناشر کشوری و استانی در این نمایشگاه حضور می یابند.

به گزارش خبرنگار مهر، فاضل عبادی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه با توجه به مشکل کمبود اعتبارات و منابع تلاش شده فعالیت ها با کمترین هزینه در سطح استان دنبال شود، اظهار داشت: استفاده حداکثری از امکانات موجود، هم افزایی دستگاه های فرهنگی و همدلی اهالی فرهنگ و مسئولین با هم از محورهای لازم به منظور بهتر اجرا شدن برنامه ها در این حوزه است.

وی با تاکید بر اینکه کار در حوزه فرهنگی نیاز به بسیج همگانی دارد، گفت: در استان کارها به خوبی آغاز شده اما هنوز به نقطه مطلوب نرسیده و نیاز به تلاش بیشتری در این حوزه دارد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان به چهاراولویت اصلی این مجموعه در استان اشاره و عنوان کرد: معرفی مفاخر استان و بیان خدمات این افراد در کشور و جهان، انجام فعالیت های فرهنگی و هنری کودک و نوجوان، تقویت فرهنگسازی دینی و عدالت فرهنگی به معنای توزیع عادلانه منابع استان اولویت های این بخش است.

عبادی با اشاره به برگزاری همایش هایی در سال گذشته و امسال مانند «مصلح بیدادگر»، «همایش بین المللی میرسید علی همدانی»، «اردیبهشت مفاخر» و ... به عنوان برنامه هایی در راستای معرفی مفاخر استان، ادامه داد: برگزاری جشنواره های بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، فیلم نوجوانان، جشنواره کتاب کودک و نوجوان در هفته آینده و جشنواره تصویرسازی آیات در حوزه کودک و نوجوان در دی ماه امسال همه از اقداماتی است که به منظور هدفگذاری استان برای تبدیل این منطقه به قطب فرهنگی کودک و نوجوان کشور انجام شده است.

وی اضافه کرد: برگزاری جشنواره های ادبی در ملایر، موسیقی در نهاوند، تئاتر استانی در تویسرکان، سیدجمال الدین در اسدآباد و جشنواره شعر طنز در بهار همه از برنامه هایی است که در راستای عدالت فرهنگی در همه شهرستان های استان برگزار شده و می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه سراسری و تخصصی کتاب کودک و نوجوان از هفته آینده در همدان، گفت: کتاب و کتابخوانی از موثرترین راه های انتقال آگاهی و علم است و هرچند امروزه کتاب مجازی مورد توجه قرار گرفته اما تاثیر و ماندگاری کتابخوانی بیشتر است.

عبادی با عنون این مطلب که نمایشگاه کتاب امسال با عنوان کتاب کودک و نوجوان سراسری خواهد بود، افزود: امیدواریم در سال های آینده این نمایشگاه را به شکل بین المللی برگزار شود.

وی با اشاره به حضور ۱۷۵ ناشر کشوری و استانی در نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان، یادآور شد: ۲۵ هزار عنوان کتاب در جلدهای مختلف در این نمایشگاه عرضه خواهد شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه ۲۰ درصد یارانه از طریق بن کتاب توزیع می شود، ادامه داد: کتاب های نمایشگاه با بیش از ۳۰ درصد تخفیف به فروش خواهد رسید.

عبادی با اشاره به این مطلب که ۱۴ غرفه از نمایشگاه به دستگاه های فرهنگی و موسسات قرآنی استان تعلق می گیرد، اضافه کرد: در طول هفت روز نمایشگاه نشست های مختلفی در کنار برگزاری نمایشگاه تشکیل می شود.

وی در ادامه به سرانه پائین مطالعه کتاب در استان اشاره و عنوان کرد: با وجودیکه استان در حوزه فعالیت های مربوط به کتاب مجازی جزو ۱۰ استان برتر است اما در حوزه فعالیت های مکتوب جزو ۱۰ استان آخر است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اشاره به آماری از سال ۸۹ که نشان می دهد در استان هر فرد روزانه ۱۳ دقیقه مطالعه دارد، ادامه داد: البته در سال های اخیر زیرساخت های مناسب در استان افزایش یافته است.

عبادی گفت: در حال حاضر  ۱۱۰ باب کتابخانه عمومی و ۳۰۰ مرکز کتابخانه در حوزه کانون های مساجد استان همدان فعال است.

وی با اشاره به فعالیت بیش از ۷۵ ناشر و ۱۰۴ چاپخانه در سطح استان، ادامه داد: همدان جزو ۱۰ استان برجسته در حوزه نشر و پنج استان برتر در حوزه چاپ است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان به این مطلب که سال گذشته اوج صدور مجوزها در سال های پس از انقلاب به نشریات و پایگاه های خبری بوده است، اضافه کرد: سال گذشته به ۳۴ نشریه و پایگاه خبری مجوز داده شد.

عبادی با بیان اینکه در سال گذشته بیش از ۱۰۰ نمایش فاخر در استان تولید شده، عنوان کرد: این در حالی بود که برخی استان ها حتی نتوانستند جشنواره تئاتر استانی خود را برگزار کنند.

وی با اشاره به بازدید ۲۵۰ هزار نفر از تئاتر و فیلم کودک در طول دو جشنواره بین المللی فیلم نوجوان و تئاتر کودک و نوجوان در همدان، گفت: سال گذشته ۲۲ کنسرت و ۱۰۰ اجرای موسیقی با حضور ۱۳۰ هزار نفر انجام شد و تعداد این برنامه ها در سال جاری تاکنون ۹ مورد بوده است.150 نمایشگاه کتاب در مدارس نهاوند برپا شد

150 نمایشگاه کتاب در مدارس نهاوند برپا شد


معاون پرورشی آموزش و پرورش نهاوند

150 نمایشگاه کتاب در مدارس نهاوند برپا شد

معاون پرورشی آموزش و پرورش نهاوند گفت: به منظور توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و همچنین به مناسبت فرا رسیدن هفته کتاب 150 نمایشگاه کتاب در مدارس شهر و روستاهای نهاوند برپا شد.

کیانوش مصباح در گفت و گو با ایرنا افزود: در این نمایشگاهها دو هزار جلد کتاب در55 عنوان و با تخفیف 15 درصد عرضه شده که  به مدت یک هفته آماده بازدید دانش آموزان می باشد.
وی به عناوین کتابهای عرضه شده اشاره نمود و گفت: عناوین کتابهای عرضه شده بیشتر داستانی، مذهبی، فرهنگی و علمی است که متناسب با هر دوره تحصیلی بین مدارس توزیع شده است.
وی با اشاره به استقبال خوب دانش آموزان از نمایشگاههای سطح مدارس افزود: سال گذشته استقبال خوبی از سوی دانش آموزان و مدرسه از نمایشگاهها به عمل آمد و بسیاری از مدارس کتابخانه های خود را از این طریق غنی سازی کردند که امسال نیز پیش بینی می شود این استقبال قابل توجه باشد .
مصباح به برنامه های هفته کتاب در آموزش و پرورش اشاره نمود و افزود: در هفته کتاب به منظور انس بیشتر دانش آموزان با فرهنگ مطالعه مسابقه موضوعی کتابخوانی بین دانش آموزان دوره های مختلف برگزار می شود و به نفرات برتر جوایزی اهدا می شود.
وی افزود: به منظور گرایش دانش آموزان به مطالعه کتاب از آنان جهت عضویت در کتابخانه های عمومی سطح شهر دعوت به عمل آمده و بازدیدهای گروهی نیز از نمایشگاه بزرگ کتاب سطح شهرانجام خواهد شد.
وی گفت: همچنین به مناسبت هفته کتاب طرح اهدا کتاب توسط دانش آموزان به اجرا در می آید که بر اساس آن دانش آموزان کتابهای خود را به آموزشگاه اهدا می کنند.
وی گفت: در حال حاضر تعداد 128 کتابخانه کلاسی، 50 کتابخانه مستقل و 100 کتابخانه مشترک در سطح مدارس نهاوند فعال می باشند.
وی به سرانه کتاب دانش آموزی در آموزش و پرورش نهاوند اشاره کرد و افزود: در مجموع کتابخانه های مدارس نهاوند 125 هزار جلد کتاب وجود دارد که میزان سرانه کتاب را چهار و نیم جلد نموده که در مقایسه با میانگین استان مناسب می باشد .
در حال حاضر 24 هزار و 500 دانش آموز در 253 آموزشگاه نهاوند مشغول به تحصیل می باشند.نمایشگاه«کتاب و توانمندی‌های نشر همدان»

نمایشگاه«کتاب و توانمندی‌های نشر همدان»


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی

نمایشگاه«کتاب و توانمندی‌های نشر همدان»

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان همدان گفت: همزمان با هفته کتاب، نمایشگاه کتاب و توانمندی‌های نشر همدان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، داود ابو ترابی در جمع خبرنگاران با تأکید بر حفظ و اشاعه جایگاه کتاب و فرهنگ کتاب‌خوانی در بین اقشار مختلف جامعه اظهار کرد: به همین منظور همزمان با هفته کتاب نمایشگاه «کتاب و توانمندی‌های نشر همدان» برگزار خواهد شد. 

وی گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این نمایشگاه و مراسم جانبی آن هدفمندتر و تأثیرگذارتر از دوره‌های گذشته برگزار خواهد شد و  از ناشران و مؤلفان فعال و موفق شهر همدان دعوت‌شده تا از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه تازه‌ترین آثار دو سال اخیر خود را در مجتمع فرهنگی سینمائی شهید آوینی همدان در معرض نمایش عموم قرار دهند .

ابو ترابی ادامه داد: در ایام برگزاری این نمایشگاه علاوه بر اهدا کتاب به بازدیدکنندگان، از سه عنوان کتاب نیز رونمائی خواهد شد و عصر شعری با عنوان «ایران پُر کتاب پُر امید» با همکاری انجمن ادبی اندیشه در مجتمع آوینی همدان برگزار می‌شود.

وی افزود: کارگاه آموزشی نقد و بررسی کتاب «دختران آفتاب» و تجلیل از دو نویسنده همدانی با حضور استادان و اعضای انجمن ادبی بوعلی در سالن کنفرانس مجتمع فرهنگی سینمائی شهید آوینی نیز در برنامه قرار دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان همدان رونمائی از چند کتاب در حوزه حافظ‌شناسی و تقدیر از مؤلفان و پیشکسوتان  انجمن ادبی حافظ خوانی در روز پنج‌شنبه  ۲۸ آبان ماه  را از دیگر برنامه‌های این اداره در هفته کتاب عنوان کرد.

وی گفت : جلسه پرسش و پاسخ و نقد و بررسی وضعیت نشر همدان نیز با حضور ناشران و مؤلفان و مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برنامه‌ریزی‌شده است.

ابو ترابی با اشاره به فعالیت بیش از ۶۰ ناشر در شهر همدان گفت: در سال گذشته بیش  ۳۱۳ عنوان کتاب و در شش ماه نخست امسال نیز بیش از ۱۴۰ عنوان کتاب با موضوعات مختلف در شهر همدان منتشرشده که این آمار حکایت از فعالیت مؤثر و مستمر اهالی قلم، مؤلفان و ناشران این شهر دارد.

وی افزود : همزمان با پایان کار نمایشگاه توانمندی‌های نشر همدان، نشست تخصصی ناشران و مؤلفان  شهر برگزار و در پایان نیز این نمایشگاه با  برگزاری مراسم اختتامیه و رونمایی از چند جلد کتاب برجسته چاپ همدان و همچنین تجلیل از خادمان و ناشران فعال سال‌های اخیر  به کار خود پایان خواهد داد.دو نمایشگاه کتاب در ملایر گشایش یافت

دو نمایشگاه کتاب در ملایر گشایش یافت


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر

دو نمایشگاه کتاب در ملایر گشایش یافت

همزمان با ایام محرم دو نمایشگاه بزرگ کتاب در ملایر و شهر ازندریان این شهرستان گشایش یافت.

به گزارش ایرنا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر در این آیین گفت: در این دو نمایشگاه بیش از 10 هزار جلد کتاب با موضوعات مختلف با بیش از سه هزار عنوان ارایه شده است.
غلامرضا جمالی زاده اظهار کرد: در نمایشگاه کتاب ملایر دو هزار عنوان کتاب و بیش از پنج هزار جلد با موضوعات مختلف تاریخی، مذهبی، قیام و نهضت عاشورا، روانشناسی، علوم اجتماعی، ادبیات، آشپزی و خانه داری، کودک و پزشکی ارایه شده است.
وی ادامه داد: این نمایشگاه توسط انتشارات عطش قم با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر دایر شده و علاقه مندان می توانند از تخفیف 50 درصدی خرید کتاب بهره مند شوند.
وی یادآور شد: نمایشگاه کتاب ملایر از هم اکنون به مدت یک ماه از ساعت هشت صبح تا 23 شب در مکان خیابان شهدا، جنب هلال احمر دایر برای بازدید و خرید علاقه مندان دایر است.
وی درباره نمایشگاه کتاب شهر ازندریان نیز بیان کرد: در این نمایشگاه که با حضور انتشارات سعید نوین قم دایر شده، یک هزارو 500 عنوان کتاب با چهار هزار و 500 جلد کتاب در موضوعات متنوع علوم بشری و منابع مذهبی، کتب مرتبط با قیام عاشورا و امام حسین(ع) و محصولات فرهنگی و عاشورایی دایر شده است.
جمالی زاده افزود: نمایشگاه کتاب ازندریان از امروز تا دهم آذرماه از ساعت هشت صبح تا 19 عصر در شهر ازندریان دایر است و علاقه مندان کتاب و کتابخوانی می توانند برای خرید کتاب از تخفیف 20 درصدی استفاده کنند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر هدف از برگزاری این دو نمایشگاه را ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و ارائه کتاب های مناسب، مفید مذهبی و عاشورایی در ماههای محرم و صفر و بهره گرفتن از فرصت تعطیلات این دو ماه برای افزایش بصیرت عاشورایی دانست.
جمالی زاده افزود: با توجه به اینکه دشمنان به دنبال وارد کردن خدشه و خلل در عزاداری های مردم در ماه محرم و صفر هستند و این کار را با ترویج خرافات، رفتارها، آیین های ساختگی و کاذب در قالب فرهنگ و رسوم مذهبی و مردمی دنبال می کنند، این نمایشگاه ها یک اقدام خوب فرهنگی است تا همشهریان با استفاده از منابع اسلامی و کتب معتبر بیش از گذشته با معارف دین اسلام و مباحث عاشورا آشنا شوند.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.نمایشگاه کتاب

نمایشگاه کتاب


درباره اهمیت کتاب و کتابخوانی این است که با نهادینه کردن عادت به مطالعه در همه تفکرات و اندیشه‌ها و دل‌ها اقدام تا با همگانی کردن شور، شوق و عشق به کتاب-کتابخوانی که آن در جامعه استمرار داشته باشد. باید انگیزه‌ها و موانعی که به هر دلیل در زمینه کتاب و کتابخوانی ایجاد شده است کنار رانده و با یاری، کمک، مردانگی و اراده قاطع تصمیم شکست‌ناپذیری گرفته و نسبت به احیای کتاب و کتابخوانی اقدام کنیم.

اهمیت کتاب هنگامی که روح به معنی اینکه در پیکره هنر دمیده گردد و معنویت به شکل هنری ارائه می‌شود درجه تاثیرگذاری و ماندگاری آن به شدت روبه فزونی می‌رود و پرداختن به اصولی از مسایل فرهنگی کشور از جمله مسئله کتابخوانی و راه حل‌های جهت رفع معضلات، تنگناها و مشکلات آن، اگرچه اموری است که نیازمند همت همگانی می‌باشد ولی بخش‌های دولتی مسئول آن هستند و می‌بایست در راه آن سرمایه‌گذاری نموده و با بصیرت و قدرت نظارت لازم بر مسایل فرهنگی داشته باشند و آن را سر و سامان دهند و دستگاه‌های دولتی اداره‌کننده‌ی کشور می‌بایست با پیشتازی کسانی را که دارای تفکر و اهل قلم هستند ترغیب نمایند تا به مطالعه و تحقیق دست زده و حاصل و نتیجه تلاش‌هایشان را در معرض استفاده کننده و همگان بگذارند و از این طریق می‌توان فرهنگ جامعه را به پویایی و بالندگی رساند.برپایی نمایشگاههای کتاب فرصتی است که می تواند در این زمینه کمک زیادی به ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی داشته باشد.


محتوا با برچسب نمایشگاه کتاب.

هیچ نتیجه ای وجود ندارد