جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

نمایش محتوای تولیدویژه

 

 

محتوا با برچسب هفته بسیج.

هفته بسیج

هفته بسیج


هفته بسیج

پنجم آذر ماه سال روز تشکیل نهاد بسیج به فرمان حضرت امام خمینی (ره) است و همین ایام بهانه ای شد تا بار دیگر نظری بیندازیم به نقش مسؤولیت های سنگین این نهاد که محدوده آن را همه کسانی تشکیل می دهند که دل در گرو تحقق اهداف و آرمان های بلند امام راحل(ره) و عملی شدن شعارهای نجات بخش انقلاب اسلامی دارند و در هر زمان با درک شرایط و موقعیت انقلاب و کشور از هیچ گونه خدمت و یاری رسانی به نظام و کشور دریغ نمی ورزند.

به فرموده امام(ره) « بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پر ثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد، بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن، اذان شهادت و رشادت سر داده اند. بسیج میقات پا برهنگان معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن، نام و نشانی در گمنامی و بی نشانی گرفته اند

از دیدگاه امام بسیجی کسی است که در عمل علاقه خود را به پیشرفت و حفظ و گسترش اقتدار نظام اسلامی و شأن و حیثیت ملت مسلمان نشان دهد. یعنی بسیجی بودن معیار و ملاکی است که بر اساس آن میزان تعهد اعضای آن به اصول و آرمان های انقلابی سنجیده می شود.

 تاریخچه و پیدایش بسیج

از دیدگاه امام(ره) تاریخ و سابقه بسیج به بیداری قوم بنی اسراییل و قیام آن قوم بر ضد ظلم فرعونی به فرمان حضرت موسی علیه السلام و بسیج اصحاب پا برهنه و فقیر صفه در برابر ظلم و غارت اشراف بت پرست مکه، به دعوت رسول اکرم - صلی الله علیه و اله و سلم – و نیز اهتمام ائمه اطهار علیهم السلام. که نگرش الهی داشتند و به تشویق مردم به هم پیمانی برای حل مسائل سیاسی و کاهش گرفتاری مسلمین باز می گردد.

مأموریت های بسیج

مهم ترین مأموریت های بسیج را د رحال حاضر می توان بدین شرح خلاصه کرد:

مقابله با استکبار: در رأس مأموریت های بسیج و ستیز با جهانخواران و به ویژه دشمن اصلی این انقلاب، امریکاست.

در یکی از پیام های امام(ره) به مناسب هفته بسیج در تاریخ 2 آذر 1367 می خوانیم:

«من مجدداً به همه ملت بزرگوار ایران و مسؤولان عرض می کنم چه در جنگ و چه در صلح بزرگ ترین ساده اندیشی این است که تصور کنیم جهانخواران خصوصاً امریکا و شوروی از ما و اسلام عزیز دست برداشته اند؛ لحظه ای نباید از کید دشمنان غافل بمانیم. در نهاد و سرشت امریکا کینه و دشمنی با اسلام ناب محمدی - صلی الله علیه و آله و سلم - موج می زند.

 مدرسه عشق

مدرسه عشق


هفته بسیج یادآور رشادتها و حماسه های بسیجیان سرافراز در عرصه های مختلف است . سالها پیش در دوران دفاع مقدس بسیج با حضور گسترده در جبهه های حق علیه باطل از قرآن اسلام و انقلاب شجاعانه دفاع کرد و با تقدیم هزاران شهید سربلند و سرافراز شد . امروز بسیجیان در عرصه های مختلف فرهنگی اجتماعی راه شهدا را ادامه میدهند . سیمای مرکز همدان با برنامه مدرسه عشق هفته بسیج را گرامی میدارد . این برنامه به صورت زنده در هفته بسیج تقدیم مردم استان میشود  . بیانات و رهنمودهای مقام معظم رهبری ، به تصویر کشیدن تلاشها و حماسه های بسیجیان استان در همه ابعاد ، زنده نگه داشتن یاد و خاطره  شهدا و رزمندگان ، حضور بسیجیان شاخص در برنامه ،  معرفی حلقه های صالحین نمونه ، ارودهای جهادی ، کلیپ و سرودهای بسیج و آیتم های متنوع دیگر از قسمتهای مختلف این برنامه است . در این روزها که با حماسه های شهدا و رزمندگان مدافع حرم شاهد نابودی جنایتکاران داعشی هستیم هفته بسیج حال و هوایی دیگر دارد .

Loading the player...
سال تولید: 1396
عوامل تولید:

تهیه کننده : رضا حاجیلویی


مدرسه عشق

مدرسه عشق


به مناسبت هفته بسیج ویژه برنامه مدرسه عشق، در 5 برنامه 50 دقیقه ای با اهداف تبیین تفکر و گفتمان بسیج ، بیان اهداف و دستاوردها ،توجه به جنبه های مختلف و جدید بسیج ،تاکید بر رویکرد فرهنگی اجتماعی ، توجه به اقشار مختلف و ایثار بسیجیان ، فعالیت حلقه های صالحین ،  ولایت مداری و پایبندی مردم استان به ارزشهای انقلاب ،  از سیمای مرکز همدان تهیه و پخش خواهد شد .

آیتم های این برنامه عبارتند از :

-        آرم شروع و پایان: با ارایه تصاویر جذاب ، رویکرد فرهنگی اجتماعی با موسیقی مناسب .

-        استودیو : با دکور جذاب و مجری توانمند در راستای موضوع برنامه و با حضور میهمان مرتبط .

-        بسیج درکلام امام و رهبری :کپشن نریشن از کلام امام و رهبری و بزرگان نظام با موضوع بسیج .

-        معرفی کتاب : توسط میهمان برنامه با هماهنگی های لازم و متناسب با موضوع برنامه .

-        معرفی و تبیین فعالیتهای بسیج : با تصاویر متناسب و توجه به امور فرهنگی بسیج .

-        سرود و وله : متناسب با موضوعات و اهداف برنامه  .

 
Loading the player...
سال تولید: 1395
عوامل تولید:

تهیه کننده : هادی بدیع 

کارگردان : میثم رفاه 

مونتور : مرجان مهرپور جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
بسیجی راز نگفتن..رمز شکفتن...یاد خدا بودن و عشق به... رزمنده ۱۳۹۵/۰۹/۳ ۱۲:۵۳

رزمنده
بسیجی راز نگفتن..رمز شکفتن...یاد خدا بودن و عشق به شهادت است ....هفته بسیج گرامی باد .
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۰۹/۳ ۱۲:۵۳

مدرسه عشق

مدرسه عشق


نام بسيج يادآور خاطره عزيزترين نهاد و بزرگترين مردان تاريخ ما است. نهادي كه به تعبير امام راحل تشكيل آن «يقينا از بركات و الطاف جليه خداوند تعالي بود.» و «شجره طيبه و درخت تناور و پرثمري است كه شكوفه هاي آن بوي بهار وصل و طراوت يقين و حديث عشق مي دهد 
نام بسيج يادآور خاطره عزيزترين نهاد و بزرگترين مردان تاريخ ما است. نهادي كه به تعبير امام راحل تشكيل آن «يقينا از بركات و الطاف جليه خداوند تعالي بود.» و «شجره طيبه و درخت تناور و پرثمري است كه شكوفه هاي آن بوي بهار وصل و طراوت يقين و حديث عشق مي دهد. بسيج مدرسه عشق و مكتب شاهدان و شهيدان گمنامي است كه پيروانش بر گلدسته هاي رفيع آن، اذان رشادت و شهادت سرداده اند. بسيج ميقات پا برهنگان و معراج انديشه پاك اسلامي است كه تربيت يافتگان آن نام و نشان در گمنامي و بي نشاني گرفته اند. بسيج لشكر مخلص خدا است كه دفتر تشكيل آن را همه مجاهدان، از اولين تا آخرين امضا نمودند
نوجوانان، جوانان و پيران جوانمردي كه داوطلبانه و بي هيچ ادعا روزهاي سخت جنگ را مردانه پشت سر نهادند و بدون درخواست پاداش و سپاس، فقط براي اداي تكليف، در برابر بي رحم ترين دشمنان اين آيين و سرزمين سينه سپر كردند و البته «فمنهم من قضي نحبه و منهم من ينتظر
هفته بسيج فرصت خوبي براي بازخواني آن روزها و روزهاي پس از آن است؛ بسيجي گرچه مرد ميدان هاي خطر و فداكاري است، اما فقط براي آن روزها نيست. هر روز و هر هفته از آن بسيج است و راه نجات نيز حضور جانانه آنان در ميدان. باور بايد كرد كه تنها راه نجات كشور بازگشت به فرهنگ بسيج و حاكميت تفكر بسيجي بر همه عرصه ها است؛ چرا كه «اگر بر كشوري نواي دل نشين تفكر بسيجي طنين انداز شد، چشم طمع دشمنان و جهان خواران از آن دور خواهد شد و الا هر لحظه بايد منتظر حادثه ماند
تكريم بسيج، احترام به مردانگي و مروت است، پاسداشت جوانمردي و تضمين آينده است. بسيجيان نيازي به احترام و تجليل ما ندارند. ما هستيم كه به آنان و به حضور فعالشان براي هميشه نيازمنديم. خدا را سپاس كه رويش هاي بسيج همچنان پر ثمر و بركت خيز است، اما مباد كه نام آوران روزهاي سخت از ياد بروند و در گرد و خاك بازي هاي روزگار ديده نشوند؛ چه رسد به آنكه خداي ناكرده كم لطفي و جفا ببينند.

سلام و صلوات خدا بر شهيدان بسيج و درود و بركات او بر زنان و مرداني كه سنگر آنان را همچنان پاس داشته اند. اين روزها بر همه آنان و بر رهبر بسيجيان جهان مبارك باد. يا ليتني كنت معهم فافوز فوزا عظيما

به مناسبت هفته بسیج مرکز همدان ویژه برنامه ای رابا نام مدرسه عشق در 7 قسمت  60 دقیقه ای تهیه و تدارک دیده است . 

Loading the player...
سال تولید: 1394
عوامل تولید:

تهیه کننده : مدلی

کارگردان : شمخانی پیام (ویژه هفته بسیج دانش آموزی)

پیام (ویژه هفته بسیج دانش آموزی)


بسیج دانش آموزی، یک نهاد آموزشی است که با برنامه های مدون و ایجاد پایگاه های علمی سعی دارد گام موثری در ارتقای توان علمی دانش آموزان داشته باشد. بسیج، عبارت است از مجموعه ای که در آن، پاکترین انسانها، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور در راه اهداف عالی این ملت و برای کمال رساندن و به خوشبختی رساندن این کشور، جمع شده اند. بسیج عبارت است از تشکیلاتی که در آن، افراد متفرق و تنها، به یک مجموعه عظیم و منسجم، به یک مجموعه آگاه، متعهد، بصیر و بینای به مسائل کشور و به نیاز ملت، تبدیل می شوند؛ مجموعه ای که دشمن را بیمناک، و دوستان را امیدوار و خاطر جمع می کند . معنای بسیج این است. بسیج در حقیقت، مظهر یک وحدت مقدس، میان افراد ملت است. همه میدانهائی که بسیج در آن حضور پیدا کرده است، میدانهائی ملی است؛ میدانهای مربوط به همه ملت است، هیج وقت کشور، از یک مجموعه عظیمی که از بهترین فرزندان کشور و با این خصوصیات تشکیل شده است، بی نیاز نیست. بسیج در واقع، مظهر عشق و ایمان و آگاهی و مجاهدت و آمادگی کامل، برای سربلندکردن کشور و ملت است. امروز سازماندهی بسیج در سراسر کشور، بسیار وسیع است؛ اما این سازماندهی، یقینا از این گسترده تر خواهد شد، و با یک دید وسیع که نگاه کنیم، همه انسانهائی که این خصوصیات را دارند، در واقع جزء بسیجند. درحقیقت همه انسانهای مومن، آگاه، بصیر، عاشق، متعهد، علاقه مند و آماده به کار، در هر میدانی از میدانها هستند که برای ملت مفید است،جزو بسیجند. لذا بسیج، یک نام مقدس است....

دربرنامه پیام که از میان برنامه های مهم در صدای مرکز همدان است به بیان اهمیت و جایگاه بسیج دانش آموزی پرداخته شده است.همچنین اقدامات و عملکرد بیسج دانش آموزی استان همدان از زبان مسئولان امربیان می شود.

Loading the player...
عوامل تولید:

این برنامه در صدای مرکز همدان تهیه شده است.

تاریخ تولید: 1395


اقتصاد و مقاومت

اقتصاد و مقاومت


در آسمان پر نور عزت و افتخار , گاهی اخترانی با درخشش بیشتر , چشمها را به سمت و سوی خود جلب می كنند. این ستارگان فروزان , آرایش آسمان جهاد و شهادت را جلوه ای دیگر می بخشند.

هفته مبارك بسیج مترادف با نام جوان مردانی است كه عطر وجودشان عالمی را پرفروغ و مصفی می كند. گر چه تمام ایام همراه با واژگانش قادر به وصف بسیج و بیان گوشه ای از سجایای آن نیست اما در هفته بسیج كه بهار گفتار در باب این فرشته قدسی است باید حق كلام در خصوص این واژه زیبا ادا شود. لذا شایسته است دفتر دل را گشود , جوهر فكر را تراوید و قلم خلوص را بدست گرفت و با مركب سبز بر كاغذ سفید نگاشت كه براستی بسیجیان كربلائیان برگزیده ای هستند كه نزد آسمانیان برتر و نام آورترند. آنان طالب كوی جانان وسودای عبودیت خدا درسر دارند.

بسیج تندیس پایداری و رمز جاوید مبارزه ومخاصمه با بیدادگرانند و نام طوفانی آن , حجم پوشالی سكوت و سازش را به فریادی عصیانگر علیه زورمداران تاریخ مبدل كرد و دین محمد(ص ) را تضمین دوباره بخشید.

بلند همتانیكه به دور از وسوسه های دنیا و بی رغبت به جاذبه های زندگی در سایه ایمان خالص و عمل صالح جامه جهاد بر تن كردند و در وصف مجاهدان فی السبیل الله قرار گرفتند و بدین سان به حیاتی طیبه دست یافتند.

مردمانیكه سند هویتشان در جهاد آباد صادر , در ایستگاه اخلاص مهر خلوص خورد و در خانه صدق به امضا تعهد آراسته شد.

بسیج از طایفه عشق است كه با قبیله ایثار وصلت كرد و در حریم یار رسم عاشقی آموخت و در عرش اعلی به عشقبازی پرداخت ! او سوداگری كه لحظات ناب تطهیر را به سوداگری لقا سپری كرد تا روزیكه سفیران دوست از راه رسند و شایستگان دیدار را به دیار نور برند.

در صدای مرکز همدان و در هفته بسیج ویژه برنامه ای به همین مناسبت در صدای مرکز همدان تهیه و پخش می شود.این ویژه برنامه به مناسبت بسیج و اقتصاد مقاومتی تهیه شده است.                

در این برنامه با استفاده از آیتم هایی مثل گفتار مجری، سخنان مقام معظم رهبری،گزارش  و سرود به  تبیین  و اهمییت این روز پرداخته شده است.

Loading the player...
عوامل تولید:

نام برنامه: اقتصاد و مقاومت    

مدت برنامه: 27 دقیقه

 تهیه کننده :داوود قمرزاده    

 گوینده :موسی طالبیان

 نویسنده: داوود  قمرزاده    

صدابردار: داوود  قمرزاده  

تاریخ تولید: 1395


اجرای ۱۶۰ عنوان برنامه طی هفته بسیج در نهاوند

اجرای ۱۶۰ عنوان برنامه طی هفته بسیج در نهاوند


فرمانده سپاه ناحیه نهاوند

اجرای ۱۶۰ عنوان برنامه طی هفته بسیج در نهاوند

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند از اجرای بیش از ۱۶۰ عنوان برنامه طی هفته بسیج در نهاوند خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ کامران کریمی در دیدار با امام جمعه نهاوند و در جمع مسئولین شهرستان، گفت: بسیجیان امروز با لبیک گفتن به‌فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره آماده هستند و روزبه‌روز بر این آمادگی خود می‌افزایند.

وی بابیان اینکه در سال جاری در شهرستان نهاوند برنامه‌های بسیار خوب فرهنگی، مذهبی و ورزشی برای هفته بسیج تدارک دیده‌شده است، عنوان کرد: بیش از ۱۶۰ عنوان برنامه برای این هفته تدارک دیده‌شده که در سطح پایگاه‌ها و حوزه‌های بسیج و با حضور بسیجیان برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند مهم‌ترین برنامه این هفته را تجمع ۳ هزارنفری بسیجیان نهاوند در روز پنجم آذر در مصلا نماز جمعه نهاوند عنوان کرد و گفت: دیدار با خانواده شهدا و بسیجیان، غبارروبی گلزار شهدا، بازدید از طرح‌های اقتصاد مقاومتی، ویزیت رایگان در مناطق محروم، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی و چندین عنوان برنامه دیگر از برنامه‌های هفته بسیج در نهاوند است.

وی در ادامه با اشاره به مقوله مهم اقتصاد مقاومتی که تحقق آن مدنظر رهبر معظم انقلاب است، اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون در شهرستان نهاوند برای تحقق این امر مهم بیش از ۳ میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات اقتصاد مقاومتی به ۳۹۰ نفر از بسیجیان اعطاشده که موجب ایجاد اشتغال برای آن‌ها شده است.اجرای ۳۰ عنوان برنامه در پایگاه‌های بسیج طلاب همدان طی هفته بسیج

اجرای ۳۰ عنوان برنامه در پایگاه‌های بسیج طلاب همدان طی هفته بسیج


مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان همدان

اجرای ۳۰ عنوان برنامه در پایگاه‌های بسیج طلاب همدان طی هفته بسیج

مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان همدان گفت: هم زمان با هفته بسیج ۳۰ عنوان برنامه در سطح حوزه ها و پایگاه‌های بسیج طلاب ور وحانیون استان همدان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عموی سپاه انصارالحسین(ع) همدان، حجت الاسلام علی حسنی اظهار داشت: هفته بسیج بزرگداشت جانفشانی‌هایی است که برای سربلندی، عزت و افتخار این سرزمین صورت گرفته است.

وی بیان داشت: در راستای گرامیداشت هفته بسیج ۳۰ عنوان برنامه در سطح حوزه ها و پایگاه‌های سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان برگزار می‌شود.

مسئول سازمان بسیج طلاب وروحانیون استان همدان عنوان کرد: برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی طلاب و روحانیون بسیجی در رشته های تیراندازی، شنا، جودو و تکواندو از برنامه‌های ویژه این هفته است.

وی ادامه داد: برگزاری یادواره شهدای روحانی شهرستان همدان و برگزاری میقات صالحین، اعزام مشاور دینی و برگزاری کرسی های آزاداندیشی از دیگر برنامه‌هیا پیش بینی شده در هفته بسیج به شمار می‌رود.

وی با اشاره به برگزاری نشست‌های افزایش جمعیت و بصیرتی ـ سیاسی عنوان کرد: خطبه خوانی حضرت زینب(س)، برگزاری اردوهای فرهنگی و جهادی، نمایش فیلم در رابطه با دفاع مقدس، برگزاری حلقات صالحین با موضوعات متناسب با هفته و سرکشی از خانواده های شهدا نیز از برنامه‌های مهم این سازمان در هفته بسیج است.مراسم اختتامیه جشنواره هنرهای تجسمی

مراسم اختتامیه جشنواره هنرهای تجسمی


معاون فرماندار نهاوند

مراسم اختتامیه جشنواره هنرهای تجسمی

مراسم اختتامیه جشنواره هنرهای تجسمی یادواره هفته بسیج با حضور هنرمندان و جمعی از مسئولان شهرستان در محل دائمی نمایشگاه هنرهای تجسمی برگزار شد.

به گزارش ایرنا معاون فرماندار نهاوند در این مراسم گفت: زبان هنر همواره به عنوان یکی از مهمترین راههای انتقال آرمانها و ارزشهای انقلاب و مردم ایران به دنیا بوده و مورد توجه قرر داشته است.
سید رضا سلامتی افزود: برای این منظور امروز حمایت از هنرمندان امری لازم است به گونه ای که آنان بتوانند برای تولید محتوای هنری خود در چارچوب قوانین و مقررات نظام فعالیتهای مورد نیاز را داشته باشند.
وی با بیان اینکه در کشور ما هنرمندان در زمینه انتقال ارزشها تلاشهای خوبی داشته اند اضافه کرد: نگاه به هنرمندان باید نگاهی مثبت باشد که خوشبختانه در کشور ما این رویکرد اعمال می شود.
وی انتقال فرهنگ و ارزشهای گذشته را به نسل حاضر ناشی از تلاش هنرمندان دانست و گفت: بخشی از فرهنگها و ارزشهای گذشته توسط هنرمندان به ما انتقال داده شده است لذا ما باید افتخار کنیم به آثار منظوم و همچنین مصور گذشتگان که اینگونه توانستند پیامهای خود را به ما منتقل نمایند .
وی برگزاری این جشنواره ها را شیوه ای برای نشان دادن فرهنگ و هویت مردم و ارزشهای آنان ذکر کرد و گفت: برگزاری این جشنواره ها می تواند هویت ملی و دینی ما را به تصویر بکشد و آنرا به نسل جوان منتقل نماید.
در این مراسم امیر بحیرایی مسئول بسیج هنرمندان نهاوند نیز گفت: جشنواره هنرهای تجسمی به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج در دو بخش نقاشی و گرافیک با موضوعات امر به معروف و نهی از منکر، حجاب و عفاف ، دفاع مقدس و بسیج و سبک زندگی اسلامی برگزار شد که در آن 40 اثر به صورت زنده توسط نقاشان ترسیم شد .
وی افزود: در بخش نقاشی الهام بازوند ، سمیرا عباسی و سمیه شجاعیان و در بخش گرافیک معصومه کیانی ، پریسا سیاوشی و زهرا مرادی به ترتیب نفر اول تا سوم شدند و از چهار آثر برگزیده نیز تجلیل به عمل آمد که در بین آنان یک کودک به نام زهرا سهرابی قرار داشت.برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در ملایر

برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در ملایر


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما

برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در ملایر

نمایشگاه اقتصاد مقاومتی به مناسبت هفته بسیج در بازارچه شهرداری ملایر برپا شد . به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، این نمایشگاه 20 غرفه شامل فرآورده های دامی ، صنایع تبدیلی ، گیاهان دارویی ، صنایع دستی ( قلم زنی ، بافندگی ) تولیدات عسل و شیره ، پوشاک ، تولیدات ترشی و شوری و آبزیان دارد و به مدت یک هفته صبح و عصر پذیرای عموم مردم است .اجرای بیش از 170 برنامه هفته بسیج در ملایر

اجرای بیش از 170 برنامه هفته بسیج در ملایر


فرمانده سپاه ناحیه ملایر

اجرای بیش از 170 برنامه هفته بسیج در ملایر

فرمانده سپاه ناحیه ملایر از اجرای بیش از 170 برنامه متنوع همزمان با هفته بسیج در این شهرستان خبر داد و گفت: برنامه های هفته بسیج امسال با هماهنگی دستگاه های اجرایی ، نهادها و اقشار مختلف مردم و بسیجیان با شعار بسیج دست قدرت خدا برگزار می شود.

به گزارش ایرنا سرهنگ مصطفی رستمی در جمع خبرنگاران افزود: برنامه های هفته بسیج امسال با رویکرد تقویت روحیه استکبار ستیزی و توجه به اقتصاد مقاومتی برگزار می شود که در این راستا طبق تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی، همایش بزرگ اقتصاد مقاومتی با حضور اساتید و مدیران اقتصادی شهرستان برگزار می شود.
وی اظهار داشت: در این هفته که از 28 آبان تا پنجم آذرماه برگزار می شود‏ نمایشگاه اقتصاد مقاومتی با حضور کارآفرینان و طرح های ایجاد توسط بسیج سازندگی ملایر دایر خواهد شد.
وی برگزاری مراسم چهلمین روز شهادت سردار سرلشگر حاج حسین همدانی،‏ دیدار با امام جمعه ملایر‏‏، برگزاری چهار یادواره شهدا،‏ دیدار با خانواده های معظم شهدا‏، برگزاری همایش سبک زندگی اسلامی توسط بسیج جامعه زنان ملایر و برگزاری نشست های بصیرتی در سطح مدارس، دانشگاه ها و پایگاه های بسیج را از دیگر برنامه های هفته بسیج برشمرد.
سرهنگ رستمی ادامه داد: در هفته بسیج راویان دفاع مقدس در مدارس و مساجد حضور پیدا می کنند و 360 نفر از دانش آموزان پسر به مناطق عملیاتی غرب کشور در قالب اردوهای راهیان نور اعزام می شوند.
وی از برگزاری همایش چهار هزار نفری بسیجیان عاشورایی در سالن سه هزار نفری الغدیر ملایر در پنجم آذرماه خبر داد و بیان کرد: در این همایش بزرگ که در راستای نمایش اقتدار و آمادگی بسیج برگزار می شود، سخنران و مداح کشوری حضور دارند و برنامه های مختلف فرهنگی و ورزشی نیز اجرا خواهد شد.
فرمانده سپاه ناحیه ملایر همچنین از اجرای یک برنامه شاخص در پایگاه های بسیج این شهرستان خبر داد و افزود: در صورت تامین اعتبار لازم برنامه نشست فرماندهان دفاع مقدس با فرماندهان پایگاه های بسیج سطح شهرستان در هفته بسیج برگزار می شود.
سرهنگ رستمی اظهار کرد: در حقیقت بسیج دست قدرت الهی بود که از آستین ملت ایران در حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی بیرون آمد و تاکنون نیز با حمایت و پشتیبانی ملت، انقلاب اسلامی ایران حفظ شده است.
وی ادامه داد: ملت ایران با تفکر بسیجی و پشتیبانی از ولایت تاکنون توانسته اند در برابر همه تهدیدهای داخلی و خارجی دشمنان ایستادگی کنند و اجازه نداده اند هیچ آسیبی به نظام و انقلاب اسلامی وارد شود.
وی با بیان اینکه اگر بسیج نبود بدون شک امروز گروه های تکفیری وارد کشور شده بودند، بیان داشت: طبق بیانات مقام معظم رهبری اندیشه های ناب بسیج است که تا به امروز نظام جمهوری اسلامی را با صلابت تر از گذشته نگه داشته است.
از 28 آبان تا پنجم آذرماه به نام هفته بسیج نامگذاری شده است.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در جنوب شرقی استان همدان واقع شده است.یک هزار و 700 عنوان برنامه هفته بسیج در همدان

یک هزار و 700 عنوان برنامه هفته بسیج در همدان


فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان

یک هزار و 700 عنوان برنامه هفته بسیج در همدان

فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان از برگزاری یک هزار و 700 عنوان برنامه در هفته بسیج سالجاری خبر داد.

سردار غلامعلی ابو حمزه با تشریح برنامه های هفته بسیج در جمع خبرنگاران افزود: 29 آبانماه تا پنجم آذر به عنوان هفته بسیج نامگذاری شده است.
وی اضافه کرد: هفته بسیج همانند سایر هفته دارای پایان نیست بلکه این هفته آغازی برای ترویج یک تفکر و اندیشه و فرهنگسازی آن در جامعه است.
فرمانده سپاه استان همدان اظهار کرد: بسیج به عنوان یک تفکر ارزشی هرجا که وارد شده با توفیق و سربلندی خارج شده است.
سردار ابوحمزه شهید سرلشگر همدانی را نمونه یک بسیجی دانست و گفت: برنامه های هفته بسیج همزمان با اربعین شهید همدانی آغاز می شود.
وی اظهار کرد: باید ابعاد شخصیتی سرلشگر همدانی برای جوانان بازگو شود چون این شخصیت الگوی شایسته ای برای جوانان است.
وی تاکید کرد: چنانچه جوانان با فرهنگ بسیج و بسیجی آشنا شده و شخصیتهایی همچون سرلشگر همدانی را الگو قرار دهند به سمت سایتهایی که انحراف فکری ایجاد می کنند کشیده نمی شوند.
وی با ذکر اینکه شعار هفته بسیج امسال 'بسیج دست قدرت خداست' نامگذاری شده گفت: رونمایی از بلوار بسیج و میدان فرودگاه به نام شهید همدانی، گردهمایی با حضور روحانیون، امامان جمعه و جماعات و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان از مهمترین برنامه های هفته بسیج است.
فرمانده سپاه همدان افزود: 17 نفر از اعضای بسیجیان پایگاه ها، حوزه ها، گردانها و مجامع بسیج همدان در یک برنامه ملی در تهران تقدیر می شوند که 10 نفر از این تعداد بانوان بسیجی هستند.
سردار ابوحمزه افزود: علاوه بر این دو نفر از پاسداران از جمله مجتبی روشن روان مسئول بسیج مداحان و سرهنگ پاسدار رستمی فرمانده ناحیه ملایرتوسط ستاد کل سپاه پاسداران تقدیر می شوند.
وی از برگزاری میقات صالحین در حاشیه نماز جمعه خبر داد و گفت: در راستای تولید انیمیشن با همکاری صدا و سیما 'نبرد خلیج فارس 2' اکران می شود.
وی همایش پیاده روی خانوادگی بسیجیان، حضور سازمان یافته در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه و گشایش نمایشگاه استانی اقتصاد مقاومتی، همایش استکبار ستیزی، نشستهای فرهنگی و سیاسی، همایش تجلیل از فرماندهان پیشکسوت طرح سفیران هدایت و اعزام بانوان مبلغه به مناطق محروم و طرح آیه های آرامش با محوریت تفسیر سوره نور از هفته بسیج تا دهه فجر را از برنامه های هفته بسیج برشمرد.
فرمانده سپاه همدان گفت: سومین روز هفته بسیج به عنوان 'بسیج، خودکفایی و اقتصاد مقاومتی' نامگذاری شده است که در راستای اقتصاد منقاومتی سال گذشته 160 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد 16 درصد به متقاضیان و کارآفرینان پرداخت شد.
سردار ابوحمزه با ذکر اینکه امسال این رقم به 240 میلیارد ریال افزایش یافت گفت: سال گذشته با حمایت بسیج سازندگی سپاه از طرح های اقتصاد مقاومتی دوهزار و 200 فرصت شغلی ایجاد شد.
وی بیان کرد: یکی از عوامل موثر در ازدواج جوانان داشتن شغل است که بسیج سازندگی با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی زمینه ایجاد فرصتهای شغلی را ایجاد کرده است.
وی علت اصلی ورود سپاه به مسایل اقتصادی را تدبیر رهبری فرزانه انقلاب مبنی بر توجه به استحکام درونی نظام است که در این راستا از ایجاد بنگاههای اقتصادی کوچک و زود بازده حمایت شد.

سپاه 30 میلیون ریال وام ازدواج به زوجها پرداخت می کند
فرمانده سپاه همدان گفت: سپاه برای تسهیل روند ازدواج جوانان آمادگی خود را برای ایجاد زمینه ازدواج آسان و حمایت از زوجها اعلام کرد.
سردار ابوحمزه افزود: سپاه همدان همچنان آمادگی لازم را برای اجرای طرح ازدواج آسان دارد و می تواند هر ساله زمینه ازدواج یک هزار زوج را فراهم سازد.
وی آمار جوانان در سن ازدوج را نگران کننده دانشت و گفت: هم اکنون 11 مییلون دختر و پسر مجرد در سن ازدواج قرار دارند که باید زمینه ازدواج آنها را فراهم کرد.
فرمانده سپاه همدان بهره برداری از 21 طرح عمرانی ، برگزاری نشست روشنگری با تمامی کارکنان ازطریق ویذدو کنفرانس، گردهمایی سرگروه های صالحین و برپایی نمایشگاه با محوریت نقش طلاب و دانشجویان در دفاع مقدس را از دیگر برنامه های هفته بسیج برشمرد.
سردار ابوحمزه افزود: با توجه به اینکه رهبری فرزانه انقلاب 35 محور در خصوص سبک زندگی اسلامی مطرح کردند همایش سبک زندگی و همایش سبک زندگی و تحکیم بنیان خانواده در هفته بسیج برگزار می شود.
وی با ذکر اینکه رهبری انقلاب در 80 روز اخیر 150 بار به موضوع نفوذ دشمن اشاره کرده اند گفت: برخی نفوذ دشمن را باور ندارند در حالیکه مستندات متقنی در این خصوص وجود دارد.
وی با ذکر اینکه سوریه حیات پنج ساله خود را مدیون سرلشگر شهید همدانی است تصریح کرد: این شهید جوانان سوریه را در قالب بسیج سازماندهی کرده و به آنها آموزش لازم را یاد داد.
فرمانده سپاه همدان افزود: هم اینک یکصد هزار نفر از جوانان سوریه در مقابل گروهک تکفیری موسوم به داعش و دشمنان داخلی و خارجی ایستادگی کردند.
وی با ذکر اینکه وحدت و بیداری اسلامی بسیار مهم است تصریح کرد: برخی از روی ناآگاهی یا غرض ورزی حضور پاسداران در قالب مستشار در سوریه و شهادت آنان در این مسیر را نقد می کنند.برگزاری ۱۷ عنوان برنامه در هفته بسیج دانش آموزی در همدان

برگزاری ۱۷ عنوان برنامه در هفته بسیج دانش آموزی در همدان


سرپرست سازمان بسیج دانش آموزی استان

برگزاری ۱۷ عنوان برنامه در هفته بسیج دانش آموزی در همدان

سرپرست سازمان بسیج دانش آموزی استان همدان از برگزاری ۱۷ عنوان برنامه در هفته بسیج دانش آموزی در همدان خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر عبدالکریمی  در جمع خبرنگاران با اشاره به در پیش بودن هفته بسیج دانش‌آموزی گفت: ۷ تا ۱۳ آبان ماه هفته بسیج دانش‌آموزی نام‌گذاری شده و هرسال در این ایام چند شهید به‌عنوان شهدای شاخص انتخاب می شوند.

وی گفت: شهدای شاخص امسال شهید «ایران قربانی» و شهید «رضا سلیمانی» و شهید شاخص دانش‌آموز استان همدان نیز شهید «حسن ترک» است.

وی در ادامه با بیان اینکه روز هشتم آبان یادواره حماسه‌سازان جاویدان برگزار خواهد شد، گفت: در ایام هفته بسیج دانش‌آموزی، یاد و خاطره ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز کشور و یک‌هزار و ۷۰۰ شهید دانش‌آموز استان همدان گرامی داشته می‌شود.

عبدالکریمی بابیان اینکه هرسال شعاری برای هفته بسیج دانش آموزی در نظر گرفته می‌شود، عنوان کرد: شعار امسال این هفته «دانش آموزیبسیجی حماسه ساز امروز و آینده ساز فردا» انتخاب شده است.

سرپرست سازمان بسیج دانش آموزی استان همدان افزود: امسال به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی برگزاری ۱۷ برنامه متنوع در نظر گرفته شده است که از ۷ تا ۱۳ ماه آبان برگزار می شود و سعی بر این است که مدارس و دانش آموزان خود محور برنامه‌ها باشند و در تمام مراسم‌ حضور داشته باشند.

وی با اشاره به اهداف برنامه‌ها گفت: هدف از برگزاری این مراسم‌ توسعه و ترویج فرهنگ و تفکر بسیج، معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی های بالفعل و توانمندی های سازمان در زمینه‌های فرهنگی، اجتماعی، علمی، سیاسی و اقتصادی است.

عبدالکریمی افزود: در روز اول هفته بسیج دانش آموزی عطر افشانی و غبار روبی گلزار شهدا با حضور ۴۰۰ دانش آموز برگزار و در روزهای دیگر نیز برنامه کوهپیمایی، شرکت در نماز جمعه، دیدار با نماینده ولی فقیه، اجرای عملیات‌ پدافند غیر عامل و نشست دانش آموزان نخبه با استاندار همدان برنامه ریزی شده است.

سرپرست سازمان بسیج دانش آموزی استان همدان عنوان کرد: دانش آموزان در تمام مراسم‌ با لباس فرم بسیج حاضر می شوند.

عبدالکریمی از ملی شدن و همگانی بودن نواختن زنگ ایثار و شجاعت در روز ۹ آبان در مدارس خبر داد و گفت: این زنگ در تمام مدارس کشور به صدا درمی‌آید و ازاین‌پس قرار است این زنگ جلوهٔ ملی داشته باشد و هرساله به صدا درآید.

سرپرست سازمان بسیج دانش آموزی استان همدان بابیان اینکه دانش آموزان باید با واحدهای مقاومت آشنا شوند، گفت: دانش آموزان باید زمینه‌ساز از بین بردن غده سرطانی یعنی صهیونیست باشند.هفته نامه عشق

هفته نامه عشق


بسیجیان همواره پشتیبان و حافظ آرمانهای معمار کبیر انقلاب اسلامی هستند .مهمترین وظیفه بسیج در شرایط کنونی بصیرت افزایی در جامعه است.مهم ترین و بارزترین خصوصیات بسیجیان  پشتیبانی از ولایت مطلقه فقیه به عنوان مهمترین اصل نظام اسلامی و میراث گرانبهای رهبر کبیر انقلاب اسلامی ، محافظت از بیت المال، آمادگی مقابله با تهدیدهای نرم ، توجه به فریضه امربه معروف و نهی از منکر است.اخلاص ، ایمان ، شجاعت وولایت مداری ازبسیج نیروی اثرگذار آفرید.

برنامه هفته نامه عشق عنوان برنامه ای است که در سیمای مرکز همدان تهیه و پخش می شود.این برنامه به مناسبت هفته بسیج  در 7 قسمت 35 دقیقه ای در مرکز همدان تهیه و پخش می شود .محتوا با برچسب هفته بسیج.

هیچ نتیجه ای وجود ندارد