جهش تولید | دوشنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۹

نمایش محتوای تولیدویژه

 

 

محتوا با برچسب همدان.

من غلامرضا هستم

من غلامرضا هستم


 این فیلم داستان نوجوان کشتی گیری است که جهان پهلوان تختی را الگوی خود قرار داده است بگونه ای که دوست ندارد نام او را که رضا است ، غلامرضا خطاب کنند. داستان فیلم در جایی به اوج خود میرسد که او به اردوی تیم ملی دعوت میشود و در راه رسیدن به این مقصود با مسائلی برخورد میکندو تضادهایی برایش ایجاد می شود. داستان این فیلم با بهره گیری از رویکردهایی چون منش مردانگی ، جوانمردی ، و پرورش روحیه پهلوانی و رادمردی ، در راستای تولیدات تله فیلم در شبکه استانی همدان ساخته شده است و عناصر اجرایی آن را نیروهای بومی می باشند.مدیر کل صدا وسیمای مرکز همدان بابیان اینکه تقویت و  توجه به ارزشها و سنن فرهنگی را یکی از رویکردهای اصلی رسانه استانی اعلام کرد و گفت: رسانه استانی نیز بابرنامه ریزی های کارشناسی و مخاطب پسند،  نهایت توان خود را برای حفظ این ارزشها بویژه در پاییتخت تاریخ و تمدن ایران زمین در قالب برنامه سازی به کار میگیرد.
 

در تله فیلم " من غلامرضا هستم" هنرمندان بزرگی نیز چون حسین خانی بیک، منوچهر علیپور، شیوا خسرو مهرو سهراب نیک فرجاد در کنار مجموعه هنرمندان استان نقش آفرینی میکنند.

Loading the player...
سال تولید: 1393
عوامل تولید:

تهیه کنندگی :روح ا... امیری  

کارگردانی: هاشم اولیاییجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
چطور می شه این فیلم رو تهیه کرد؟ ممنون سامان ۱۳۹۳/۱۲/۱۰ ۱۸:۲۷

سامان
چطور می شه این فیلم رو تهیه کرد؟ ممنون
+1 (2 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۱۲/۱۰ ۱۸:۲۷

ننه جان

ننه جان


دانلود

تاریخ تولید: 1396
مدت: 5:50 دقیقه
خواننده: مسعود اسلامیه
نام اثر: ننه جان
آهنگساز: شهرام خوش صفت
تنظیم کننده: محمدرضا رهبر
شاعر : مسعود اسلامیه
موضوع: مادر


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام و عرض ادب و احترام. چگونه و از کجا می توانم ... بهرام سهرابی ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ ۰۲:۱۲
سلام به لینک زیر مراجعه و دانلود کنید... مدیر سایت ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۱۲:۵۲

مدیر سایت
سلام
به لینک زیر مراجعه و دانلود کنید
http://hamedan.irib.ir/article/14542744
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ ۱۲:۵۲ در پاسخ بهرام سهرابی
بهرام سهرابی
سلام و عرض ادب و احترام. چگونه و از کجا می توانم ترانه ننه جان را به صورت صوتی دانلود کنم. بسیار سپاسگزارم
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ ۰۲:۱۲

سردار، راهت ادامه دارد

سردار، راهت ادامه دارد


دانلود

تصاویر زیبا و ماندگار از حضور مردم استان در مراسم گرامیداشت شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی همراه با موسیقیسفر به آمادای

سفر به آمادای


دانلود

مستندی درباره حیات وحش همداننمایش غفلت

نمایش غفلت


فرزانه و سعید زوجی هستند که چد سال است با هم نامزد شده اند .اما سعید به خاطر مشکلات مالی نمی تواند مراسم عروسی خود را برگزار کند و زندگی مشترکش را با فرزانه آغاز کند .او 5 سال است در مغازه ای که آقا نادر صاحب کار اوست کار می کند و خرج پدر و مادرش را می دهد. زندگی زمانی بر او تنگ می شود که نامزدش به او می گوید وقت چندانی ندارد و اگر دیر بجنبد مجبور است با کس دیگری ازدواج کند و......

 

Loading the player...
عوامل تولید:

نویسنده و کارگردان: بابک ابراهیمی 

بازیگرانمزدک مهیمنی- مریم زیدی-حسین حمزه ای -بابک ابراهیمی -حامد سماواتی-احمد رضا جلیلوند

صدابردار: محمد ابراهیم سامعی

افکتور: احمد رضا جلیلوند

تهیه کنندهبابک ابراهیمی 

 

تاریخ تولید: 1396


نقشه سایت

نقشه سایت
بهمن تماشایی

بهمن تماشایی


عکسهایی از حضور پرشور مردم همدان در راهپیمایی 22بهمن 97هفته بسیج

هفته بسیج


هفته بسیج

پنجم آذر ماه سال روز تشکیل نهاد بسیج به فرمان حضرت امام خمینی (ره) است و همین ایام بهانه ای شد تا بار دیگر نظری بیندازیم به نقش مسؤولیت های سنگین این نهاد که محدوده آن را همه کسانی تشکیل می دهند که دل در گرو تحقق اهداف و آرمان های بلند امام راحل(ره) و عملی شدن شعارهای نجات بخش انقلاب اسلامی دارند و در هر زمان با درک شرایط و موقعیت انقلاب و کشور از هیچ گونه خدمت و یاری رسانی به نظام و کشور دریغ نمی ورزند.

به فرموده امام(ره) « بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پر ثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد، بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن، اذان شهادت و رشادت سر داده اند. بسیج میقات پا برهنگان معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن، نام و نشانی در گمنامی و بی نشانی گرفته اند

از دیدگاه امام بسیجی کسی است که در عمل علاقه خود را به پیشرفت و حفظ و گسترش اقتدار نظام اسلامی و شأن و حیثیت ملت مسلمان نشان دهد. یعنی بسیجی بودن معیار و ملاکی است که بر اساس آن میزان تعهد اعضای آن به اصول و آرمان های انقلابی سنجیده می شود.

 تاریخچه و پیدایش بسیج

از دیدگاه امام(ره) تاریخ و سابقه بسیج به بیداری قوم بنی اسراییل و قیام آن قوم بر ضد ظلم فرعونی به فرمان حضرت موسی علیه السلام و بسیج اصحاب پا برهنه و فقیر صفه در برابر ظلم و غارت اشراف بت پرست مکه، به دعوت رسول اکرم - صلی الله علیه و اله و سلم – و نیز اهتمام ائمه اطهار علیهم السلام. که نگرش الهی داشتند و به تشویق مردم به هم پیمانی برای حل مسائل سیاسی و کاهش گرفتاری مسلمین باز می گردد.

مأموریت های بسیج

مهم ترین مأموریت های بسیج را د رحال حاضر می توان بدین شرح خلاصه کرد:

مقابله با استکبار: در رأس مأموریت های بسیج و ستیز با جهانخواران و به ویژه دشمن اصلی این انقلاب، امریکاست.

در یکی از پیام های امام(ره) به مناسب هفته بسیج در تاریخ 2 آذر 1367 می خوانیم:

«من مجدداً به همه ملت بزرگوار ایران و مسؤولان عرض می کنم چه در جنگ و چه در صلح بزرگ ترین ساده اندیشی این است که تصور کنیم جهانخواران خصوصاً امریکا و شوروی از ما و اسلام عزیز دست برداشته اند؛ لحظه ای نباید از کید دشمنان غافل بمانیم. در نهاد و سرشت امریکا کینه و دشمنی با اسلام ناب محمدی - صلی الله علیه و آله و سلم - موج می زند.

 ویژگی های اخلاقی رسول اکرم (ص)

ویژگی های اخلاقی رسول اکرم (ص)


ویژگی های اخلاقی رسول اکرم (ص)

 پیامبری که رحمة للعالمین است و به فرمایش خودش «انما بعثت لاتمم مکارم الاخلاق» برای تکمیل مکارم اخلاق نازل شده است و به همین خاطر رفتار رسول خدا (ص)  پر از زیبایی هاست . نگاه کردن آن حضرت حکایت از عدالت درونی او دارد ، رفتار کریمانه اش گویای بزرگی روح ، و خشم و خشنودی اش تنها به خاطر رضایت پروردگارش بود . در مجلس دارای ادب ، سکوتش دارای حکمت و حیای آن حضرت قابل تو صیف نیست ، زهد پیامبر با احدی قابل مقایسه نمی باشد ، فقیر و غنی در منظر آن حضرت هیچ تفاوتی با هم ندارند جز به تقوای الهی ، همیشه حق بر زبانش جاری ، لبخند بر لب ، و متواضع ترین مردم بود ، آن قدر مهربان و نازک دل بود که همه مردم مشتاق زیارت آن حضرت بودند . در امانت داری سرآمد همه بود ، در راستگویی از دوران جوانی لقب امین به او داده بودند در زیبایی سیرت و صورت همتایی نداشت ، به قول و پیمانش وفادار بود ، عفت کلام آن حضرت سر مشق همه ی نیکان بود خوبی ها و فضایل و زیبایی های آن حضرت آن قدر فراوانند که ذکر همه آنها در این مختصر نمی گنجد . اینک به ذکرگوشه ای از ویژگی های اخلاقی پیامبر اکرم(ص) می پردازیم.

1-   امانت داری                                   10- اظهار شادی

2-   راستگویی                                     11- متواضع بودن

3-   وفای به عهد                                  12- مهربانی

4-   سخاوتمندی                                    13- ساده زیستی

5-   خوش اخلاقی                                 14- اکرام دیگران

6-   ادب                                            15- کمک به نیازمندان...

7-   حیا

8-   سکوت

9-   ذکر گفتن

کار کردن در منزل

از عایشه سوال شد:« پیغمبر(ص) در خانه چه می کرد ؟» گفت:«جامه اش را می دوخت ، و نعلین خود را پینه می کرد ، و کارهایی که یک مرد با اهل خود باید انجام بدهد ایشان نیز انجام می داد »

سپاس گزاری رسول خدا(ص)

پیامبر نعمت های الهی را بزرگ می انگاشت اگر چه بسیار اندک بود ،از غذا نه زیاد تعریف می کرد و نه بدگویی می نمود .

رفتار رسول اکرم (ص) با همنشینان

امام حسین (ع) فرمود :« از پدرم امیرالمومنین (ع) از سیره و روش حضرت رسول اکرم (ص) با همنشینانش پرسیدم : پدرم فرمود : پیغمبر (ص) همواره خوشرو ، سهل گیر ، نرمخو بود . خشونت و تندخویی نداشت ، پرخاشجویی و دشنامگویی نمی نمود ، هرگز عیبجویی یا مداحی نمی کرد ، از آنچه نمی پسندید تغافل می فرمود و در عین حال کسی را از خود مایوس نمی ساخت و دیگران را که بدان مایل بودند ناامید و مایوس نمی کرد ، خود را از سه چیز محفوظ می داشت : مجادله کردن ، پرگویی ، کارهای بیهوده .

خصوصیات پیامبر اکرم (ص)

پیامبر لحظه ای نگاه می کرد و به کسی خیره نمی شد . پیغمبر نگاه خود را میان اصحابش تقسیم نمی نمود و به این و آن برابر نگاه می کرد.آن حضرت هیچگاه با چشم و ابرو اشاره نمی کردند . با هیچ کس ، سخنی که مورد پسندش نبود بیان نمی کرد . هنگام راه رفتن ، همانند کسی که روی زمین شیب دار حرکت کند ، قدم ها را برمی داشت و می فرمودند :« بهترین شما خوش اخلاق ترین شماست .از هیچ خوراکی تعریف یا بدگویی نمی کرد ، اصحابش با حضور پیامبر ، در موردی نزاع نمی کردند.»

(مکارم الاخلاق : جلد1: ص 62)(اصول کافی :ج6،ص589)

رفتارپدرانه ی پیامبراکرم(ص)

خلق و خوی پیامبر اکرم (ص) آنقدر نرم بوده مردم او را برای خویش همچون پدری دلسوز و مهربان می دانستند ، همه ی مردم نزد او از نظر حقوق در یک درجه قرار داشتند .

(مکارم الاخلاق :ص43)

شکرگزاری پیامبر اکرم (ص)

رسول خدا (ص) فرمودند :« چون افراد گرفتار را دیدید خدا را سپاس گویید طوری که آنها نشنوند تا غمگین نشوند.»

خشم و رضای رسول خدا (ص)

پیامبر (ص) هیچگاه به خاطر دنیا و آنچه مربوط به دنیا بود ، خشمگین نمیشد و چون غضبناک می گشت هیچ چیز آتش غضبش را فرو نمی نشاند تا وقتی که او را در راه حق یاری کنند و هرگز برای امور شخصی خود خشمگین نمیشد و برای خود جوش نمیزد.(مکارم الاخلاق:ص39)

رعایت ادب در مجلس پیامبر (ص)

در حضور آن بزرگوار(ص) ، راجع به مطلبی نزاع نمی کردند و اگر کسی شروع به سخن می کرد ، همه ساکت می شدند تا حرفش به پایان رسد ، و به نوبت در محضر پیامبر(ص) سخن می گفتند ، اگر اهل مجلس از چیزی به خنده می افتادند ، پیامبر اکرم(ص) نیز می خندیدند و از آنچه که اظهار شگفتی می کردند، پیامبر هم شگفت زده می شد .

در برابر فرد غریب بر سخن ناهنجارش سخت شکیبایی می کرد در مقابل سخنان خشن و تند و سوال های بی روّیه ی مردم تحمل به خرج می داد، حتی اگر یکی از اصحاب، سائل غریبی را عقب می راندند که مزاحم پیغمبر نشود ناراحت می شد و می فرمود:«چون حاجتمندی را دیدید حاجتش را روا کنید هرگز اجازه نمیداد کسی او را بسیار ستایش کند کلام هیچ کس را قطع نمی کرد مگر آنکه از حد خود تجاوز می نمود در این صورت یا برمی خاست یا او را از ادامه سخن نهی می فرمود.» (مکارم الاخلاق:ص44)

پرهیز از فال بد

رسول خدا(ص) فال خوب را دوست می داشت و از فال بد اکراه داشت.(مکارم الاخلاق:ص350)

سکوت رسول خدا(ص)

امام حسین (ع) فرمودند :« در مورد سکوت رسول خدا(ص) سوال نمودم» پدرم –امیرالمومنین (ع)- فرمودند :« در سکوت یکی از چهار حالت را داشت 1. بردبار، 2.حذر، 3.تقدیر، 4. تفکر، اما تقدیر و اندازه نگه داری اش در این بود که توجه و نگاه های خود را به همه ی مجلسیان یکسان تقسیم می کرد ، و همچنین در گوش دادن به سخنان ایشان ، و اما تفکر او درباره ی جهان فانی و عالم باقی بود ، و حلم و بردباری بر او جمع آمده بود ، که نه چیزی او را خشمگین می نمود ، و نه او را از جای در می برد . حذر(و پرهیز) او در چهار چیز برای او جمع شده بود : دنبال کردن کارهای نیک ، تا دیگران به او اقتدا کنند ، و ترک زشتی ها تا دیگران آنها را ترک نمایند ، کوشش در کارهایی که موجب اصلاح امت بود ، و اقدام بر آنچه که خیر دنیا و آخرت آنان را فراهم می آورد. (مکارم الاخلاق :ص45)

حیای رسول خدا(ص)

ابو سعید خدری می گوید :

«رسول خدا (ص) از دختران پرده نشین با حیاتر بود ، و اگر چیزی را دوست نمی داشت ،از صورت مبارکش می شد فهمید».(مکارم الاخلاق :ص49)

ساده زیستی پیامبر از زبان حضرت علی (ع)

همانا رسول خدا (ص) بر روی زمین می نشست و غذا می خورد و همانند بندگان می نشست و با دست خود کفش خود را وصله می زد و جامه ی خود را با دست می دوخت ، و بر دراز گوش برهنه سوار می شد و دیگری را نیز پشت سرش سوار می کرد.(نهج البلاغه :ص301.)میلاد پیامبر

میلاد پیامبر


میلاد پیامبر

روز هفتم فرا رسید.«عبد المطلب‏»،براى عرض سپاسگزارى به درگاه الهى گوسفندى کشت و گروهى را دعوت نمود و در آن جشن با شکوه،که از عموم قریش‏دعوت شده بود،نام فرزند خود را«محمد»گذارد.وقتى از او پرسیدند:چرا نام فرزند خود را محمد انتخاب کردید،در صورتى که این نام در میان اعراب کم سابقه است؟گفت:خواستم که در آسمان و زمین ستوده باشد.

درباره‏ میلاد پیامبر «حسان بن ثابت‏»شاعر رسول خدا چنین میگوید:
آفریدگار،نامى از اسم خود براى پیامبر خود مشتق نمود.از این جهت(خدا) «محمود»(پسندیده)و پیامبر او«محمد»(ستوده)است و هر دو کلمه از یک ماده مشتقند و یک معنى را میرسانند.
قطعا،الهام غیبى در انتخاب این نام بى‏دخالت نبوده است.زیرا نام محمد،اگر چه در میان اعراب معروف بود،ولى کمتر کسى تا آن زمان به آن نام نامیده شده بود.طبق آمار دقیقى که بعضى از تاریخ نویسان بدست آورده‏اند،تا آن روز فقط شانزده نفر به این اسم نامگذارى شده بودند.

چنانکه شاعر درباره میلاد پیامبرمی گوید:
کسانى که به نام محمد،پیش از پیامبر اسلام نام گذارى شده بودند،شانزده نفر بودند.
ناگفته پیداست که:هر چه مصداق یک لفظ کمتر باشد،اشتباه در آن کمتر خواهد بود و چون کتابهاى آسمانى،از نام و نشان و علایم روحى و جسمى او خبر داده بودند،باید علایم آن حضرت آنچنان روشن باشد که اشتباه در آن راه پیدا نکند.یکى از آن علایم، نام آن حضرت است.باید مصداق آن به قدرى کم باشد،که راه هر گونه تردیدى را در تشخیص پیامبر گرامى از بین ببرد.مخصوصا هنگامى که بقیه اوصاف و علائم وى ضمیمه نام او گردد.در این صورت،بطور واضح کسى که انجیل و تورات از ظهور او خبر داده است،به خوبى شناخته خواهد شد.

اشتباه خاورشناسان در میلاد پیامبر
میلاد پیامبر-قرآن مجید،رسول گرامى را به دو و یا چند نام معرفى مى‏کند. در سوره ‏هاى آل عمران و محمد و فتح و احزاب،در آیه‏ هاى 138 و 2 و 29 و 40،او را به نام‏«محمد»و در سوره‏«صف آیه 6»به نام‏«احمد»خوانده است.علت داشتن دو نام این است که:مادر رسولخدا،پیش از جدش،نام او را«احمد»گذارده بود،چنانکه در تاریخ منعکس است. بنابراین،آنچه را بعضى از خاورشناسان در مقام اعتراض گفته‏ اند که:«انجیل‏»،به تصریح قرآن،در سوره‏«صف آیه 6»،ظهور پیامبرى را بشارت داده است که نام او احمد است نه محمد،و شخصى که مسلمانان به رهبرى او معتقدند،نام او«محمد»است نه احمد،بى اساس است. زیرا قرآنى که پیامبر ما را به نام‏«احمد»معرفى نموده است،در چند جا او را به نام‏«محمد»خوانده است.اگر مدرک آنها براى تعیین نام این پیامبر،قرآن مجید باشد(چنانکه همانست)،قرآن او را به هر دو اسم نامیده،و او را در جائى به نام محمد و در جاى دیگر«احمد»معرفى نموده است.

اخلاق خانوادگی پیامبر

در اخلاق حضرت محمد , همين بس كه با آن جلالت و موقعيتى كه به سلاطين نامه دعوت مى نوشت در خانه , تا حد امكان كارش را شخصا انجام مى داد.

اهل سيره نوشته اند : پيامبر خدا در خانه خويش خدمتكار اهل خود بود , گوشت را تكه تكه مى كرد و بر سفره غذاى حقيرانه مى نشست و انگشتان خويش را مى ليسيد , بز خود را مى دوشيد و لباس خود را وصله مى نمود و بر شتر خود عقال مى زد و به ناقه خود علف مى داد , با خدمتكار منزل آرد را آسياب مى كرد و خمير مى ساخت.

ابن شهر آشوب در كتاب مناقب , (ج 1, ص 146) روايت كرده كه :
رسول خدا (ص) كفش خود را وصله مى زد , پوشاك خويش را مى دوخت , در منزل را شخصا باز مى كرد , گوسفندان و شترها را مى دوشيد و به هنگام خسته شدن خادمش در دستاس كردن به كمك او مى شتافت و آب وضوى شبش را خود تهيه مى كرد. و در همه كارها به اهل خانه كمك مى كرد. لوازم خانه و زندگانى را به پشت خود از بازار به خانه مى برد.
گاه اتفاق مى افتاد كه حضرت خانه خويش را نظافت مى كرد و جارو مى كشيد و خود مكرر مى فرمود : كمك به همسر و كارهاى منزل , صدقه و احسان در راه خدا محسوب مى شود.

از عايشه نقل شده كه گفته است : محبوب ترين كارها نزد رسول خدا (ص) خياطى بود.
پيامبراكرم (ص) با همه عظمت و موقعيت ممتازش در منزل كار مى كرد. و به نگهدارى و پرستارى از كودكان مى پرداخت
عايشه همسر آن حضرت مى گويد : وقتى خلوت مى شد , پيامبر لباس خود را مى دوخت و كفش خويش را وصله مى كرد.

على(ع) بيش از سى سال عمر خود را با رسول خدا (ص) سپرى كرده و شناساترين فرد به رسول خدا بوده و از اخلاق داخلى و خارجى حضرتش اطلاع دقيق داشته , امام حسين(ع) مى فرمايد :

از پدرم در مورد امور رسول خدا (ص) در داخل خانه سوال كردم , فرمودند :
وقتى به خانه اش مى رفت , اوقاتش را سه قسمت مى كرد : يك قسمت براى خدا و يك قسمت براى خانواده اش و يك قسمت براى خودش , آن گاه قسمت خودش را نيز ميان خود و مردم تقسيم مى كرد و آن را براى بستگان و بزرگان صحابه (كه در منزلش به خدمت او مى رسيدند) قرار مى داد و ذره اى از امكانات خود را از آنان دريغ نمى نمود (بلكه آن چه امكان داشت در حقشان انجام مى داد.)

حضرت در مورد امورى كه به شخص او مربوط مى شد , خشمگين نمى شد. تنها براى خدا , آن گاه كه حرمت هاى الهى شكسته مى شد , غضب مى كرد. يكى از همسران آن حضرت مى گويد : وقتى رسول خدا (ص) غضب مى كرد به جز على (ع) كسى را ياراى سخن گفتن با حضرتش نبود.

علاوه بر همسران , همنشينان روزانه پيامبر (ص) عبارت بودند از فاطمه و شوهر و فرزندانش و به گواهى تاريخ و روايات فراوان , علاقه پيامبر خاتم (ص) به آن ها قابل قياس با ديگر كسان و نزديكان حضرت نبود. به موجب روايتى كه عايشه نقل كرد , هر گاه فاطمه (س) بر پدر وارد مى شد رسول خدا (ص) جلوى پاى دخترش بلند مى شد و او را مى بوسيد و در جاى خود مى نشانيد.

 دال خنده

دال خنده


طنز در کنار برنامه های جدی همواره می تواند علاوه بر اینکه موجب شادی در افراد مختلف جامعه شود به برنامه سازان هم این فرصت را بدهد تا مباحث پیش روی مردم و جامعه را با زبانی نرم تر و غیر جدی، با زیبایی و نرمش ارائه و بیان کنند. برنامه سازان صدای مرکز همدان با توجه به رسالتی که در رسانه ملی دارند می توانند با ساخت برنامه های مختلف با رویکرد طنز و کلامی غیر جدی علاوه بر انجام رسالت خود، لحظات شیرینی را برای مخاطبان فراهم کنند. با چنین رویکردی هم مخاطبان این رسانه افزایش می یابند و هم پیام ها و سخنان اقشار مختلف با بیانی شیوا و دوست داشتنی از صدای مرکز همدان به گوش مخاطبان آن پیام می رسد. دال خنده عنوان برنامه ای است که در صدای مرکز همدان با رویکردی متفاوت به مسائل پیش روی شنوندگان خود پرداخته و حضور اقشار مختلف با طرز فکرهای متفاوت و از هر قشر و سن و موقعیتی نشان از موفقیت بیش از پیش این برنامه دارد .

 

 

Loading the player...
عوامل تولید:

نویسنده و تهیه کننده: افسانه تمسکی

گوینده : عفت مظاهری

مجری بازیگر:امین پویان فر

صدابردار: محمد ابراهیم سامعی

بازیگران :اکرم ترابیان

نوازنده: حمید امامی

تاریخ تولید: 1397


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام هنرمندان برنامه دال خنده رو بیشتر به مردم... تبریزی ۱۳۹۵/۱۲/۹ ۱۳:۵۵

تبریزی
سلام هنرمندان برنامه دال خنده رو بیشتر به مردم معرفی کنید .
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۵/۱۲/۹ ۱۳:۵۵

بابک ابراهیمی

بابک ابراهیمی


هنرمندان

بابک ابراهیمی

بابک ابراهیمی متولد سال 1349 صادره از شهرستان ملایر است.

از سال 1369 به بازیگری تئاتر علاقمند شده است  و در همان سالها دوره کلاسهای بازیگری را در کلاسهای آموزش بازیگری زیر نظر استاد نصراله قادری طی نمود.از سال 1372 به کارگردانی تئاتر روی آورد و با کارگردانی نمایش های رویای یک شب تابستان ، گریز ، شیاد ، مسیح هرگز نخواهد گریست ، پنجره ای بر بادها ، بیژن و منیژه و ....در جشنواره های مختلف سراسری ( فجر ، ماه ، بین المللی کودک و نوجوان ، سنتی و آئینی ) منطقه ای و استانی شرکت نموده است.همچنین از سال 1377نیز بطور غیر مداوم با رادیو همدان همکاری داشته است تا اینکه از سال 1384بطور مستمر و دائم به بازیگری و کارگردانی و نویسندگی نمایشهای رادیویی و همچنین گویندگی  برنامه ی رادیو محله روی آورد.از سال نود هم به تهیه کنندگی نمایش های رادیویی پرداخت.همچنین وی سابقه بازیگری در سریالهای تلویزیونی ، تله فیلم و  تجربه یک فیلم بلند سینمایی را نیز در پرونده خود دارد و هم اکنون نیز بعنوان عکاس و گرافیست در بخش رادیو نمای همدان مشغول می باشد.بابک ابراهیمی مجری و گوینده پر نشاط و جذاب رادیو محله یکی از پر شنونده ترین برنامه های رادیو نیز می باشد. وی در رادیو همدان کارگردان،بازیگر و نیسنده و تهیه کننده نمایش های رادیویی فاخر نیز می باشد.سعید مسکنی

سعید مسکنی


هنرمند همدانی

سعید مسکنی

سعید مسکنی از سال 1364 فعالیت خود را در صداو سیمای مرکز همدان آغاز کرد. گزارشگری در برنامه بامدادی وبازی در نمایش های رادیویی شروع فعالیت حرفه ای این هنرمند بود. تهیه کنندگی در برنامه های شاخص رادیو از فعالیت های دوره هنری وی می باشد.از سال 1381 با توجه به توانمندی های هنری در برنامه های متعدد سیما به کار اجرا و گزارشگری پرداخت .آقای مسکنی تهیه کنندگی برنامه های مختلف سیما را در کارنامه خود در سالهای خدمت دارد.تهیه کنندگی برنامه هایی چون شبانه،خانه و زندگی،روستا ، سفر به شهرستانها و....در کارنامه این هنرمند همدانی ثبت شده است. مستندهای چرخ،پنج آبان 57 و به تصویر کشیدن زندگی برخی شهدای استان همدان در دوران دفاع مقدس از جمله کارهای هنری نامبرده است.وی در حال حاضر تهیه کننده برنامه سیمای ورزش می باشد و به زودی به افتخار بازنشستگی نایل می شود.لیلا شهابی نیا

لیلا شهابی نیا


هنرمند همدانی

لیلا شهابی نیا

 لیلا شهابی نیا متولد آذرماه سال 58 دارای مدرک کارشناسی هنر رشته صنایع دستی  و کارشناسی سینما است.وی تهیه کننده و گزارشگر و نویسنده رادیو همدان است. او اکنون تهیه کنندگی  مستند طلوع و رنگ زندگی و زنگ بهداشت را بر عهده دارد.

 خانم شهابی نیا از سا ل  78 بعد از  بازی در تله تئاتر بلال حبشی همکاری اش را با گویندگی فصل نوجوانی و بخش زنده عصر جمعه باشما  در واحد صدا شروع کرد.

وی همچنین از سا ل 81 تا 88 در تولید سیما به عنوان منشی صحنه در تولید وپخش  سیما همکاری داشته است.     

 ازسال 88 انیمیشن نقش ها  به عنوان نویسنده وکارگردان کات اوت و سرپرست دوبله  و دوبلورهمکاری را در کارنامه هنری خود دارد. او توانسته است افتخارات زیادی را کسب کند که می توان به کسب رتبه سوم کارگردانی  و دوم بازیگری در دهمین جشنواره بین المللی فجر دانشجویی آذر 85 ارومیه، کسب رتبه دوم نویسندگی در چهارمین جشنواره تئاتر اعتیاد و مذهب آذر 84 زاهدان، کسب رتبه اول نویسندگی در نخستین جشنواره نمایشنامه نویسی بهمن 83همدان، کسب رتبه اول در سطح دانشگاه پیام نور مرکز همدان در سومین همایش اندیشه های سبز اردیبهشت 86 همدان،کسب رتبه سوم بازیگری  در پانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر لاله های سرخ اسفند 85 اندیمشک،کسب رتبه دوم نویسندگی در پنجمین جشنواره سراسری هنر دانشجویان پیام نور تیر 85 سنندج، کسب رتبه اول کارگردانی  نمایشنامه خوانی در دومین جشنواره نمایشنامه خوانی  جوان اسند 85 همدان، کسب رتبه دوم نویسندگی و دوم بازیگری در نخستین جشنواره نمایش های کوتاه غرب کشور بهمن 80همدان وکسب رتبه اول درعکاسی عاشورا در زمستان بهمن 86 همدان اشاره کرد.خانم شهابی نیا همچنین توانسته است در جشنواره آگهی خدمات عمومی  شبکه رادیویی ورزش رتبه نخست را کسب کند.

 جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
تبریک میگم به خانم شهابی نیا که باعث افتخار... کامران ۱۳۹۴/۱۱/۲۰ ۱۶:۱۲

کامران
تبریک میگم به خانم شهابی نیا که باعث افتخار استانمان هستند
امیدوارم همیشه موفق و سربلند باشید
باتشکر
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۱/۲۰ ۱۶:۱۲

حسین اسفندیاری

حسین اسفندیاری


حسین اسفندیاری  فرزند محمد علی در سال 1356 متولد در همدان است.وی 14 سال در سازمان صدا و سیمای مرکز همدان فعالیت داشته است.وی تهیه کنندگی ،نویسندگی و کارگردانی نمایش نامه های مختلف را در صدا و سیما بر عهده داشته است. حسین اسفندیاری تا کنون حایز جوایزی بسیاری از جشنواره های بسیاری شده است.وی برنده بهترین کارگردانی از  نمایش فرشته ها و صدای خیس باران از جشنواره 13 تولیدات مراکز شده است.ایشان قبل از ورود به سازمان صدا و سیما به صورت حرفه ای در نمایش های صحنه ای حضور داشته است.ایشان تقریبا در همه جشنواره های تولیدات مراکز برای نویسندگی ،تهیه کنندگی و بازیگری جوایز مختلفی را بدست آورده است همچون برگزیده شدن در پانزدهمین جشنواره تولیدات مراکز،دومین جشنواره تولیدات رضوی،سومین جشنواره نماز ،اولین جشنواره امر به معروف و نهی از منکر،دوازدهمین جشنواره بین المللی رادیو برای نمایش نامه هایی چون عطش،شب وصل،پلی به رنگ باران،باران اشک،صاد مثل صلح از جمله افتخارات این هنرمند همدانی است.وی علاقه زیادی به نمایش های رادیویی دارد.وی به جوانان و علاقه مندان در این زمینه توصیه می کند برای کسب تجربه مطالعه کرده و نمایش نامه های مختلف را از نویسندگان مختلف را بخوانند.وی از آقای عاقلان معلم دوم راهنمایی خود در زمینه کشف استعداد نویسندگی و راهنمایی هایش تشکر کرد.او همچنین یکی از علل موفقیت خود را همراهی و همدلی خانواده اش بیان کرد.مهدی امامی

مهدی امامی


مهدی امامی از کارگردانان و تهیه کنندگان صاحب نام مرکز همدان است.

تاریخ تولد:18/8/1354

تحصيلات و دوره ها:

دوره يكساله فيلمسازي در انجمن سينماي جوانان ايران

دوره فيلمنامه نويسي در حوزه هنري

دوره عكاسي در انجمن سينماي جوانان ايران

دوره آشنايي با نرم افزارهاي گرافيكي و مونتاژ

ليسانس تئاتر با گرايش ادبيات نمايشي از دانشكده سينماوتئاتر ازدانشگاه هنر 1378-1382

دانشجوي فوق ليسانس تهيه كنندگي سيما در دانشگاه صدا وسيما

سوابق شغلي:

كارگرداني و تدوين در انجمن سينماي جوانان ايران 71-73

دستيار كارگردان وتصويربردار در صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران 75-78

دستيار كارگردان/تدوينگر/فيلمنامه نويس/تصويربردار در شركت رسانه فرد(ساخت انيمييشن)79-81

دبير سرويس هنري روزنامه راه مردم83- 84

كارگردان صداوسيماي جمهوري اسلامي ايران از ابتداي سال1385

سوابق توليدي:

ساخت چند فيلم كوتاه در انجمن سينماي جوانان ايران

دستيار كارگردان مجموعه تلويزيوني (طوقه)و(يك اتفاق ساده)در صدا وسيماي جمهوري اسلامي ايران

تصوير بردار مجموعه 13 قسمتي (از كوچه تا خانه)در صدا و سيما جمهوري اسلامي ايران

تصوير بردار مجموعه سينما 4.

دستياركارگردان و تدوين اولين فيلم سينمايي انيميشن ايران(خورشيد مصر) پخش شده از شبكه اول واكران در سينما

فيلمنامه/تدوين و تصويربردار مجموعه37 قسمتي انيميشن (دنياي شگفت انگيز حميد)پخش شده از شبكه اول

دستيار كارگردان/ فيلمنامه و تدوين مجموعه 13 قسمتي انيميشن (مشاهير ايران)

دستيار كارگردان و تدوين مجموعه 13 قسمتي انيميشن (يكي از همين روزها)پخش شده از شبكه دوم

ساخت چند ويديو كليپ براي بسيج دانشگاههاي تهران

ساخت چند برنامه تركيبي(با موضوع جوان)و وله براي صدا وسيماي جمهوري اسلامي ايران

فيلمنامه نويس فيلم سينمايي انيميشن (غدير)براي تلويزيون

كارگرداني /تدوين و طراحي صحنه تله تاتر (نذر)براي تلويزيون

فيلمنامه نويس و استوري برد مجموعه انيميشن (رنگين كمان )براي تلويزيون-شبكه تهران

كارگرداني،تدوين،طراحي صحنه مجموعه داستانی 26 قسمتي "ايستگاه سه راهي "

كارگرداني ، تدوين و ... مستند "حافظ"

كارگرداني فيلم مستند "نقاب " به سفارش بنياد حفظ آثار و ... پخش شده از شبكه دوم

فيلمنامه نويس تله فيلم "صداها" به سفارش صدا و سيماي همدان

كارگردان ، تهيه كننده و تدوين تله تاتر غریبه سال 1391           

كارگرداني ،تدوين ،تهيه كننده مستند بيوگرافي "مسعود جعفري جوزاني "

کارگردانی وتدوین مستند "سید مسعود"

تهیه کننده،کارگردانی وتدوین مستند "حبیب"

تهیه کننده وکارگردان برنامه ترکیبی "این خانه روشن است"

و...........

جوایز:

رتبه اول فیلمنامه نویسی در جشنواره شهروندی

رتبه اول فیلمنامه نویسی درجشنواره سینمای جوان

رتبه دوم عکاسی در جشنواره بین المللی تاتر فجر دانشجویی

و.....منیره جعفر پور

منیره جعفر پور


هنرمند رادیو

منیره جعفر پور

منیره جعفر پور از سال 78 در سازمان صدا و سیما در رادیو همدان به عنوان تهیه کننده،مجری و نویسنده برنامه های مختلف به فعالیت پرداخته است. برنامه های نام آشنایی چون آب و آیینه،نشانی،ققنوس،مدرسه عشق،طلوع،خانه ملت،موج مهربانی با همت او و سایر همکاران تلاشگرش در صدای مرکز همدان تولید و پخش می شود.او در سال 93 توانست با ارائه کاری با عنوان پیر غلام که به بررسی زندگی سید عباس صدر الدینی پیر غلام همدانی پرداخته بود رتبه برتر تهیه کننده کشور را در این همایش کسب کند.این برنامه در 28 دقیقه ساخت شده و به صورت مستند به بیان ابعاد مختلف زندگی این پیر غلام همدانی می پردازد.مکتب خانه

مکتب خانه


در گذشته آموزش دروس در مکانی به نام مکتبخانه  صورت می گرفت . در این کلاس ها معلم در قسمت بالایی کلاس می نشست و بچه ها به صورت دایره وار در کنار او می نشستند و از استاد علم می آموختند . مكتب‌خانه‌های قدیم، پایه‌های مدارس امروزی هستند. اگرچه بین مكتب و مدرسه فاصله زیادی است و این فاصله ماهیت این دو را بكلی از هم تفكیك می كند، اما ریشه‌های «مدرسه»های امروزی به نحوی در مكتب‌خانه‌های از یاد رفته دیروز است و شناخت این ریشه‌ها، شناخت شاخه بزرگی از فرهنگ گذشته ماست. مكتب‌خانه تا دو سه نسل پیش تنها كانون آموزش اجتماعی بود، از این رو مجموعه‌ای از حال و هوای جامعه و آداب و سنت‌های اجدادی ما در آن منعكس بود. سیری در رسوم و ارزشهای مكتب‌خانه از دیدگاه‌های بسیاری می‌تواند ثمربخش و هم پرجاذبه باشد.این سریال که در سالهای گذشته در مرکز همدان تهیه شده است نگاهی به شیوه آموزشی زمان گذشته دارد و سعی دارد لحظاتی از گذشته را برای بینندگان یادآوردی نماید .

سریال مکتبخانه از شنبه تا چهار شنبه هر روز ساعت 20 و تکرار آن روز بعد ساعت 8 از شبکه همدان پخش می شود

Loading the player...
سال تولید: 1375
عوامل تولید:

کارگردان

تهیه کننده


وداع با پیکرشهید غواص در صدا و سیمای مرکز همدان

وداع با پیکرشهید غواص در صدا و سیمای مرکز همدان


به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز همدان

وداع با پیکرشهید غواص در صدا و سیمای مرکز همدان

پیکرشهید تازه شناسایی شده غواص پس از انتقال به صدا و سیما تشییع و مراسم وداع با حضور کارکنان برگزار شد.

مشتاقان در مسجد اعظم این مرکز در کنار پیکر این شهید نوحه سرایی و عزاداری کردند و نماز ظهر و عصر را در کنار پیکر ایشان اقامه کردند.

مسئول کمیته تفحص استان همدان گفت:در سال ۱۳۹۴ پیکر مطهر ۱۷۵ شهید غواص در عملیات کربلای ۴ تفحص شد که تعدادی از آن‌ها گمنام بودند.

آقای روشنایی افزود: دی ان‌ای گرفته شده از پدر و مادر شهید با یکی از شهدای گمنام غواص مطابقت داده و این شهید والامقام شناسایی شد.

او گفت : شهید"مهراب سهرابلویی" یکی از همین ۱۷۵ پیکر تفحص شده است که به همراه دیگر همرزمانش در عملیات کربلای ۴ در سال ۶۵ به شهادت رسیده است .

شهید "مهراب سهرابلویی" متولد سال ۱۳۴۷ از روستای گنبد چای بخش قهاوند همدان است.

این شهید در روز شهادت امام جعفر صادق(ع) در زادگاهش تشییع و به خاک سپرده شد.

 


بوم عبادت

بوم عبادت


عید" در لغت از ماده "عود" به معنی بازگشت است، لذا روزهایی را که مشکلات قوم و جمعیتی برطرف می شود و به پیروزی ها و راحتی های نخستین باز می گردند، عید می نامند. مانند عید فطر و قربان به مناسبت این که در پرتو اطاعت یک ماهه رمضان یا انجام فریضه بزرگ حج، صفا و پاکی فطری نخستین به روح و جان ، باز می گردد، و آلودگی هایی که بر خلاف فطرت است ، از میان می رود .

"عید فطر" یکی از دو عید بزرگ در سنت اسلامی است . مسلمانان روزه دار که ماه رمضان را روزه به پا داشته و از خوردن ،آشامیدن و بسیاری از کارهای مباح دیگر امتناع ورزیده اند ، اکنون پس از گذشت ماه رمضان در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند ، اجر و پاداشی که خداوند ، خود به آنان وعده داده است .

روز اول ماه شوال را بدین سبب عید فطر خوانده اند که در این روز، امر امساک از خوردن و آشامیدن برداشته می شود و مؤمنان رخصت می یابند در روز، افطار کنند و روزه خود را بشکنند.

ویژه برنامه بوم عبادت عنوان برنامه ای است که به مناسبت عید سعید فطردر صدای مرکز همدان تهیه شده است. در این برنامه با استفاده از آیتم هایی مثل گفتار مجری، بحث کارشناسی، سخنرانی و سرود به  تبیین  این روز پرداخته شده است.

      

 

Loading the player...
عوامل تولید:

 نام برنامه: بوم عبادت     

مدت برنامه:  30 دقیقه

تهیه کننده، نویسنده و صدابردار:  داود قمرزاده

گوینده: موسی طالبیان

تاریخ تولید: 1397


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام تصاویر خیلی خوبی از نماز عید فطر همدان در... جعفر ۱۳۹۶/۰۴/۱۰ ۱۴:۵۵

جعفر
سلام تصاویر خیلی خوبی از نماز عید فطر همدان در رادیو نما گذاشته بودید لطفا از ظرفیت رادیو نما بیشتر استفاده کنید برای معرفی اماکن دیدنی استان . با تشکر
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۴/۱۰ ۱۴:۵۵

محتوا با برچسب همدان.

سردار، راهت ادامه دارد

سردار، راهت ادامه دارد

تصاویر زیبا و ماندگار از حضور مردم استان در مراسم گرامیداشت شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی همراه با موسیقی