محتوا با برچسب جوانان سلام.

جوانان سلام

جوانان سلام


با پایان دوران نوجوانی و آغاز مرحله جوانی، بسیاری از مشکلاتی که با آغاز بلوغ برای فرد بوجود آمده بود، فروکش کرده و تا حدودی فرد توانسته است به ثباتی نسبی قدم بگذارد. جایگاه ها، نقش و هویت جوان تا حدودی برایش روشن شده و از این پس می رود تا شرایط و موقعیت خود را مستحکم تر و باثبات تر سازد، هرچند آثار مربوط به بحران های مرحله قبل ممکن است هنوز وجود داشته باشد و برخی جوانان هنوز با مسائلی چون سردرگمی هویت روبه رو باشند.

عوامل مختلفی می تواند گذر از مرحله نوجوانی به جوانی را متأثر سازد. برخی عوامل به صورت عوامل تأخیردهنده و برخی عوامل به عنوان تسهیل کننده گذر از این مرحله می باشند. به هر حال جوانی آغاز می شود و فرد وارد دورانی می شود که هرچند پخته تر و تواناتر از مراحل قبلی است، اما هنوز با مشکلاتی گریبانگیر است که با سرنوشت او در مراحل بعدی زندگی ارتباط مستقیم دارند.

فرد وقتی به دوران جوانی می رسد با علم به اینکه به بهار عمر خود رسیده و توان و قدرت برای انجام بسیاری از کارها را دارد، می خواهد بزرگ ترین و بهترین کارهایی را که در خاطرش داشته، انجام دهد و در اوج سربلندی باشد، اما هنوز خیلی از مسائل را نمی داند و بعضی امور را درک نکرده است بخاطر همین شاید در مسیر زندگی اش به انحراف کشانده شود و با مشکلات و خطرهای زیادی برخورد کند.

بنابراین جوان باید با دقت و احتیاط حرکت کند تا بتواند در این دوره حساس از سردرگمی ها رهایی یابد زیرا عمر آدمی بسرعت می گذرد و اگر مرحله به مرحله آن را درک نکند و با غفلت و بی توجهی فرصت ها را از دست بدهد، باید بداند که دیگر عمر سپری شده، به عقب باز نمی گردد تا جبران گذشته را بکند، پس جوان باید مسائل ویژه روحی و فردی خود را بشناسد تا بتواند فرصت های عمر خود را دریابد و به گونه ای شایسته از آن استفاده کند.

صدای مرکز همدان برای ارتباط گیری بیشتر با شنوندگان خود برنامه ای جذاب با عنوان جوانان سلام تهیه و تولید کرده است و در این برنامه سعی دارد با بهره گیری از بخش های مختلف پل ارتباطی مناسبی بین جوانان و کارشناسان ایجاد کند

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کنندگان: فاطمه طالبی -معصومه احمد وند

نویسنده: فرحناز اسکندرلو

گویندگان : ناهید احمدی خو-صابر سماواتی

گزارشگر: معصومه خاقانی

تاریخ تولید: 1396
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جوانان سلام

جوانان سلام


جوانان، سرمایه های هر جامعه هستند که اگر باغبان خوبی داشته باشند، بهترین میوه ها را به بار می آورند. در سیره پیامبر اعظم(ص)، به جوان، ارزش و اهمیت فراوانی داده شده است. آن حضرت، کارهای بزرگ را به جوانان واگذار می کرد؛ چنان که مصعب بن عُمیر را که جوانی لایق بود، به نمایندگی خود به شهر مدینه فرستاد تا مردم آن دیار را به اسلام دعوت کند. او جوانی کم سن و سال و حافظ قرآن بود.

در احادیث، تاکید بسیاری بر توجه به ارزش جوانی و استفاده بهینه از این فرصت شده است. اولیای گرامی اسلام، جوانی را یکی از نعمت های پرارج الهی و از سرمایه های بزرگ سعادت در زندگی بشر دانسته اند؛ چنان که امام علی(ع) درباره ارزش جوانی فرموده است: "دو چیز است که قدر و قیمتشان را نمی شناسد، مگر کسی که آن دو را از دست داده باشد؛ یکی جوانی و دیگری تندرستی".

دوران جوانی، دوران امید به آینده و نشاط زندگی است لذا هر شخصی در جوانی، اراده و همت قوی برای رسیدن به هدف‌های متعالی دارد. ایام جوانی، دوران شگفتی،  شرافت دوستی و عزت‌خواهی است که یکی از ارکان اساسی سعادت بشری است، اگر جوانان بتوانند آن تمایل عالی فطری را همواره در نهاد خود زنده و حاکم نگه دارند و خود را از ذلت و تحقیری حفظ کنند، زمینه خوشبختی و کامیابی دائمی خویش را فراهم می‌کنند.

رادیو همدان در راستای رسیدن به اهداف رسانه ای خود اقدام به پخش برنامه ای با عنوان جوانان سلام کرده است.در این برنامه رادیویی مخاطبان اصلی جوانان هستند و با طرح موضوعات مختلف در مورد جوانان و مسایل پیش روی  آنان در جذب مخاطبان جوان تلاش می کند.

Loading the player...
عوامل تولید:

                                  

                                                تهیه کننده:خانم احمد وند-خانم طالبی

                                                        نویسنده: خانم عباسی آذر

                                                 گوینده: خانم احمدی خو-آقای سماواتی

                                                 گزارشگر: خانم خاقانی-آقای ایلخانی

تاریخ تولید: 1394
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام .برنامه تون بسیار خوب و جوان پسندانه است مهدی یاری ۱۳۹۴/۰۷/۱۹ ۱۲:۴۷

مهدی یاری
سلام .برنامه تون بسیار خوب و جوان پسندانه است
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۱۹ ۱۲:۴۷

جوانان سلام

جوانان سلام


قرآن، پیامبر(ص) و امامان معصوم (ع) دوران جواني را يكي از نعمت هاي پر ارج الهي و از سرمايه هاي بزرگ سعادت در زندگي بشر شناخته اند و اين موضوع را با عبارات مختلفي خاطرنشان نموده اند.

از منظر قرآن مجموع فراز و نشيب دوران زندگي بشر در سه مرحله خلاصه مي شود: كودكي، جواني و پيري. ارزش دوران جواني از ديدگاه قرآن بدين گونه مطرح شده كه جواني منزل قوت و نيرومندي زندگي دنياست و از دو طرف محفوف به ضعف و ناتواني است، از طرفي ضعف ايام كودكي و از طرف ديگر ناتواني دوران پيري.

بشر در پيمودن راه زندگي و طي كردن پستي ها و بلندي هاي آن مانند كوهنوردي است كه يك روز دامنه فراز را مي پيمايد تا خود را به مرتفع ترين قله كوه برساند و روز ديگر از دامنه نشيب عبور مي كند تا به آخرين نقطه نزولي برسد.

موقع پيمودن دامنه فراز، هر روزي كه بر وي مي گذرد چشم اندازش و سيع تر مي گردد و نقاط تماشايي را بيشتر مي بيند و وقتي كه به قله كوه قدم مي گذارند به همه جا مسلط مي شود و عالي ترين مناظر را مشاهده مي كند.برنامه جوانان سلام عنوان برنامه ای است که یک روز در میان از رادیو همدان پخش می شود.

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده:خانم جلیلوند

 

تاریخ تولید: 1393
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.