محتوا با برچسب نمایش حریم عشق.

نمایش حریم حرم

نمایش حریم حرم


پس از حادثه كربلا حضرت زينب (س)، حدود يك سال و شش ماه زندگي كرد. حضرت در كاروان اسيران، همراه ديگر بازماندگان قافله كربلا به كوفه و سپس به شام برده شد. اگر چه رهبري بازماندگان بر عهده امام سجاد بود، زينب كبري (س) نيز سرپرستي را برعهده داشت.
كاروان آزادگان به دمشق رفت. در شام نيز زينب (س) توانست افكار عمومي را دگرگون نمايد. جلسه‏‌اي يزيد به عنوان پيروزي ترتيب داده بود و در حضور بازماندگان واقعه كربلا، سربريده حسين (ع) را در تشت نهاد و با چوب‌د‌ستي به صورتش مي‏‌زد، زينب كبري (س) با سخنراني خويش غرور يزيد را در هم كوفت و او را از كرده خويش پشيمان كرد. سرانجام يزيد مجبور شد كاروان را با احترام به مدينه برگرداند.در مدينه نيز زينب (س)، پيام آور شهيدان، ساكت ننشست. او با فريادش مردم مدينه را بر ضد حكومت يزيد شوراند. حاكم مدينه در پي تبعيد حضرت زينب (س) برآمد. به نوشته برخي حضرت به شام سفر نمود و در همان جا درگذشت. برخي ديگر گفته‏‌اند: حضرت به مصر هجرت نمود و در تاريخ پانزدهم رجب سال ۶۲ هجري درگذشت.

نمایش حریم حرم به مناسبت  سالروز شهادت حضرت زینب (س) تهیه شده است.در این نمایش فداکاری و جانفشانی مدافعان حرم به صورت ملموس نشان داده می شود و این جانفشانی در بین ماجرا به ماجرای سفر اسارت حضرت زینب(س) از کربلا به کوفه و سپس به شام پیوند می خورد و سختیهای این سفر که از سوی یزیدیان  به اهل بیت وارد می شود بیان می گردد و خظبه های آتشین حضرت زینب(س) در کوفه و در مجلس یزید که باعث رسوا شدن قاتلان امام حسین(ع) و تبیین حق اهل بیت  می گردد نمایش داده می شود.             

Loading the player...
عوامل تولید:

نام برنامه: حریم حرم  

 مدت برنامه:  26 دقیقه

 تهیه کننده، نویسنده و صدابردار:  مجید صناعتی مروّت

 گوینده:  نسرین والامقام      

 افکتور: سید سعید حسینی 

  کارگردان: احمدرضا جلیلوند

 عوامل نمایش: احمدرضا جلیلوند- بابک ابراهیمی- سید سعید حسینی- صابرسماواتی- مریم والامقام

تاریخ تولید: 1396
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.