هفته رسالت(ویژه برنامه هفته وحدت)

هفته رسالت(ویژه برنامه هفته وحدت)


فاصله میان ۱۲ ربیع الأول که سالگرد ولادت بیامبر اکرم (ص) بنا بر روایات اهل سنت تا ۱۷ ربیع الأول که تاریخ ولادت رسول الله محمد(ص) بنا بر روایات موجود در شیعه است، از سوی امام خمینی ره، به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است .

پيروزي انقلاب اسلامي كه در سايه وحدت افراد ملت و اقشار و طوايف آن در اسلام به تحقق پيوست، موجبات وحدت ملل مسلمان را فراهم كرد. اين وحدت به صورت حركت و نهضت اسلامي عليه طاغوت و سلطه هاي اشغالگران و استعمار منجر به پيروزي انقلاب اسلامي شد.

چون روز ولادت پيامبر اكرم(ص) طبق روايات شيعه 17 ربيع الاول و طبق روايات برادران اهل سنت 12 ربيع است،در 6 آذر 1360 طي پيامي از طرف قائم مقام رهبري روزهاي دوازدهم تا هفدهم ربيع الاول هر سال قمري به عنوان هفته وحدت اعلام شد تا در ايران و سراسر جهان اسلام با تشكيل اجتماع و كنگره اسلامي و جشن، ضمن تحكيم وحدت و برادري اسلامي، به پيشبرد انقلاب جهاني اسلام كمك شود، از آن زمان تا كنون در ايران و ساير كشورهاي اسلامي هفته وحدت با شكوه تمام برگزار مي شود.

صدای مرکز همدان همچون سالهای گذشته با تهیه و تولید برنامه های مختلف در هفته وحدت در تلاش است تا ابعاد مختلف میلاد پیامبر اکرم و رخدادهای این واقعه تاریخی را واکاوی کند.به همین مناسبت ویژه برنامه هفته رسالت از صدای مرکز همدان پخش می شود.   

در این برنامه با استفاده از آیتم هایی مثل گفتار مجری، نمایش، و سرود به  تبیین  و اهمییت این روز پرداخته شده است.

Loading the player...
عوامل تولید:

 نام برنامه : هفته رسالت          

 مدت برنامه: 30 دقیقه

تهیه کننده :داوود قمرزاده       

گوینده :موسی طالبیان

نویسنده: داوود  قمرزاده                 

صدابردار: داوود  قمرزاده  

تاریخ تولید: 1395
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.