دل و دیده(ویژه اذان ظهر)

در پرتو نماز انسان بهتر مي‌تواند خود را از گناهان و آلودگي‌ها و نافرماني پروردگار حفظ كند، لذا تأكيد شده است كه مسلمانان در به پا داشتن اين فريضه بزرگ كوشا باشند و آن را با خشوع و خضوع و توجه كامل را بجا آورند مخصوصاً روي نماز وسطي تكيه كرده به محافظت آن دستور خاص داده اند.
تأكيد بر نماز شايد سرش اين باشد كه مبادا امور دنيوي و طبيعي شما را از ياد خدا غافل گرداند اين است كه مي‌فرمايد: بر حفظ تمامي نمازهاي پنجگانه و بالخصوص نمازي كه در وسط نمازهاي پنجگانه واقع است بكوشيد.

نماز وسيله‌اي است كه انسان را با آفريدگار جهان مربوط مي‌سازد و در صورتي كه با شرايط صحيح انجام گيرد دل را لبريز از عشق و محبت خدا مي‌‌كند.

در ميان نمازهاى مستحب و واجبى كه خوانده میشود، نماز ظهر و عصر، يعنى نمازى كه در ميانه روز خوانده مى‏شود از اهميت ويژه‏اى برخوردار است؛ زيرا در آيات قرآن كريم و همچنين روايات اسلامى مورد تأكيد خاصى قرار گرفته است. در قرآن كريم مى‏خوانيم : در انجام همه‏ ى نمازها و (به خصوص) نماز وسطى (ظهر) كوشا باشيد و از روى خضوع و اطاعت براى خدا به پا خيزيد. نماز ظهر اولين نمازى است كه پيامبر(ص) آن را خوانده است.

یکی از رسالت های رسانه پاسداشت امور مذهبی و ارشاد و هدایت افکار به سمت معنویات است .صدای مرکز همدان نیز با پخش سه ویژه برنامه در اوقات مختلف نماز به این امر اهتمام ورزیده  است.یکی از این برنامه ها برنامه ای است که دل و دیده نام دارد.در این برنامه که در وقت نماز ظهر از رادیو همدان پخش می شود آیتم ها و قسمت های مختلفی گنجانیده شده است.از جمله می توان به بخش هایی چون سخن بزرگان-بررسی ابعاد مختلف اجتماعی-فرهنگی با رویکرد قرآن و حدیث -گزارش-زلال احکام و..اشاره کرد.این برنامه هر روز دقایقی قبل از اذان ظهر از رادیو همدان پخش می شود.

Loading the player...
عوامل تولید:

                                                                          

                                                                           تهیه کننده:خانم تمسکی

     نویسنده:خانم تمسکی

  گوینده:آقای اله دانه

  گزارشگر: آقای جعفری

تاریخ تولید: 1394