Skip to Content

اجرای بیش از 170 برنامه هفته بسیج در ملایر

فرمانده سپاه ناحیه ملایر

اجرای بیش از 170 برنامه هفته بسیج در ملایر

فرمانده سپاه ناحیه ملایر از اجرای بیش از 170 برنامه متنوع همزمان با هفته بسیج در این شهرستان خبر داد و گفت: برنامه های هفته بسیج امسال با هماهنگی دستگاه های اجرایی ، نهادها و اقشار مختلف مردم و بسیجیان با شعار بسیج دست قدرت خدا برگزار می شود.

به گزارش ایرنا سرهنگ مصطفی رستمی در جمع خبرنگاران افزود: برنامه های هفته بسیج امسال با رویکرد تقویت روحیه استکبار ستیزی و توجه به اقتصاد مقاومتی برگزار می شود که در این راستا طبق تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی، همایش بزرگ اقتصاد مقاومتی با حضور اساتید و مدیران اقتصادی شهرستان برگزار می شود.
وی اظهار داشت: در این هفته که از 28 آبان تا پنجم آذرماه برگزار می شود‏ نمایشگاه اقتصاد مقاومتی با حضور کارآفرینان و طرح های ایجاد توسط بسیج سازندگی ملایر دایر خواهد شد.
وی برگزاری مراسم چهلمین روز شهادت سردار سرلشگر حاج حسین همدانی،‏ دیدار با امام جمعه ملایر‏‏، برگزاری چهار یادواره شهدا،‏ دیدار با خانواده های معظم شهدا‏، برگزاری همایش سبک زندگی اسلامی توسط بسیج جامعه زنان ملایر و برگزاری نشست های بصیرتی در سطح مدارس، دانشگاه ها و پایگاه های بسیج را از دیگر برنامه های هفته بسیج برشمرد.
سرهنگ رستمی ادامه داد: در هفته بسیج راویان دفاع مقدس در مدارس و مساجد حضور پیدا می کنند و 360 نفر از دانش آموزان پسر به مناطق عملیاتی غرب کشور در قالب اردوهای راهیان نور اعزام می شوند.
وی از برگزاری همایش چهار هزار نفری بسیجیان عاشورایی در سالن سه هزار نفری الغدیر ملایر در پنجم آذرماه خبر داد و بیان کرد: در این همایش بزرگ که در راستای نمایش اقتدار و آمادگی بسیج برگزار می شود، سخنران و مداح کشوری حضور دارند و برنامه های مختلف فرهنگی و ورزشی نیز اجرا خواهد شد.
فرمانده سپاه ناحیه ملایر همچنین از اجرای یک برنامه شاخص در پایگاه های بسیج این شهرستان خبر داد و افزود: در صورت تامین اعتبار لازم برنامه نشست فرماندهان دفاع مقدس با فرماندهان پایگاه های بسیج سطح شهرستان در هفته بسیج برگزار می شود.
سرهنگ رستمی اظهار کرد: در حقیقت بسیج دست قدرت الهی بود که از آستین ملت ایران در حمایت از نظام مقدس جمهوری اسلامی بیرون آمد و تاکنون نیز با حمایت و پشتیبانی ملت، انقلاب اسلامی ایران حفظ شده است.
وی ادامه داد: ملت ایران با تفکر بسیجی و پشتیبانی از ولایت تاکنون توانسته اند در برابر همه تهدیدهای داخلی و خارجی دشمنان ایستادگی کنند و اجازه نداده اند هیچ آسیبی به نظام و انقلاب اسلامی وارد شود.
وی با بیان اینکه اگر بسیج نبود بدون شک امروز گروه های تکفیری وارد کشور شده بودند، بیان داشت: طبق بیانات مقام معظم رهبری اندیشه های ناب بسیج است که تا به امروز نظام جمهوری اسلامی را با صلابت تر از گذشته نگه داشته است.
از 28 آبان تا پنجم آذرماه به نام هفته بسیج نامگذاری شده است.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در جنوب شرقی استان همدان واقع شده است.