Skip to Content

اختصاص 376 پایگاه برای اجرای طرح جوانه‌های صالحین در همدان

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان

اختصاص 376 پایگاه برای اجرای طرح جوانه‌های صالحین در همدان

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان از اختصاص 376 پایگاه برای اجرای طرح جوانه‌های صالحین در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-منطقه همدان، سردار "غلامعلی ابوحمزه" در افتتاحیه طرح جوانه‌های صالحین استان، با بیان اینکه سهم شهرستان همدان در این طرح 72 پایگاه است، اظهار کرد: در مقدمه این طرح به دنبال حفظ و انسجام هشت هزار حلقه صالحین هستیم چراکه یکی از بسترهایی که می‌تواند کمیت و کیفت را جبران کند جذب جوانان است.

سردار ابوحمزه افزود: تشکیل، تقویت، تعالی و فراهم ساختن شرایط جذب جوانان به بسیج از اهداف ما در اجرای طرح جوانه‌های صالحین است چراکه می‌توانند نقش‌آفرین باشند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری هندسه نظام اسلامی را بر چهار پایه نماز، روزه، امر به معروف و نهی از منکر استوار دانسته‌اند، عنوان کرد: شعار محوری که امسال برای جوانان صالحین پیش‌بینی شده، نشاط و تعالی در پرتو قرآن و نماز است.

سردار ابوحمزه با اشاره به اینکه در بحث جوانه‌های صالحین چند محور دنبال می‌شود، گفت: استفاده از فرصت ایام تابستان برای جذب بیش از 20 هزار جوان و نوجوان دانش‌آموز و رشد و تعالی بسیجیان و حلقه‌های صالحین از برنامه‌های مهمی است که در طرح جوانه‌های صالحین مدنظر است.

سردار ابوحمزه تصریح کرد: تقویت شبکه طیبه صالحین و هویت حلقه‌ها یکی دیگر از برنامه‌های طرح جوانه‌های صالحین است که جوانان و نوجوانان می‌توانند در آن نقش‌آفرینی کنند و آموزه‌های انقلاب، اسلام و مقام معظم رهبری را به بدنه جامعه منتقل کنند.

وی همچنین غنی‌سازی، ایجاد شور و نشاط و تقویت روحی، معنوی و تلاش برای سازندگی روحی، اخلاقی و فکری جوانان و نوجوانان را یکی دیگر از برنامه‌های جوانه‌های صالحین عنوان کرد و گفت: هر چقدر جوانان و نوجوانان با اسلام و آموزه‌های اسلامی آشنا شوند بهتر می‌توانند تصمیم بگیرند و مشکلات را حل کنند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان با اشاره به اینکه هدف جامع ما در طرح جوانه‌های صالحین بسیجیان فعال و عادی هستند، خاطرنشان کرد: مکان و زمان‌بندی اجرای برنامه طرح جوانه‌های صالحین در دو بازه زمانی به مدت 85 روز اجرا می‌شود که مرحله اول آن از 25خرداد تا 26 تیر و مرحله دوم بعد از ماه رمضان از 27 تیر تا 24 شهریور است.

سردار ابوحمزه ادامه داد: برنامه اختتامیه طرح جوانه‌های صالحین در 24 شهریور مصادف با سالروز ازدواج حضرت امیرالمومنین (ع) و حضرت فاطمه(س) برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: با توجه به شرایط استان سه موضوع نماز، قرآن و سبک زندکی اسلامی را در این 90 روز برای جوانان و نوجوانان در نظر داریم.

وی در خصوص بودجه‌های اختصاص یافته به پایگاه‌ها نیز عنوان کرد: یک بخش از بودجه به تناسب پایگاه، یک بخش از طریق کمک هزینه‌های حوزه‌های مقاومت و بخش دیگر از دستگاه‌هایی که در رأس هستند به پایگاه‌ها داده می‌شود.

سردار ابوحمزه یادآور شد: پایگاه‌های اختصاص یافته به طرح جوانه‌های صالحین در شهرستان‌های  ملایر 42 مورد، نهاوند 37، تویسرکان 33، اسدآباد 27، بهار 38، کبودراهنگ 55، رزن 28، فامنین 15 و قهاوند 19 مورد است.

وی با اشاره به اینکه 20 دستگاه در اوقات‌فراغت جوانان و نوجوانان در تابستان برنامه دارند، گفت: سپاه یکی از این مجموعه‌هاست و تلاش می‌کند از ظرفیت شهرستان‌های دیگر در راستای گذراندن اوقات‌فراغت جوانان استفاده مطلوب را داشته باشد.