Skip to Content

اشتغال خواسته جوانان همدان از هیات دولت است

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره ورزش و جوانان

اشتغال خواسته جوانان همدان از هیات دولت است

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره ورزش و جوانان استان همدان گفت: ایجاد اشتغال انتظار جوانان همدانی در سفر رییس جمهوری و هیات دولت به این استان است.

اسدالله ربانی مهر در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نزدیکی سفر رییس جمهوری و هیات دولت به استان همدان گفت: این سفر می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات اساسی استان بویژه اشتغال جوانان باشد و باید با برنامه ریزی مطلوب زمینه بهره برداری مناسب از این سفر صورت بگیرد.
وی اضافه کرد: هم اکنون بیکاری، مسکن، ازدواج، طلاق، معضلات اجتماعی و مشکلات فرهنگی و هویتی از مهمترین آسیب های حوزه جوانان است و در نامه ای به حوزه سیاسی و امور اجتماعی استانداری مهمترین مشکلات و نیازها در حوزه جوانان را اعلام کردیم و نیازمند مساعدت ویژه هستیم.
ربانی مهر در ادامه گفت: استان همدان در حوزه جوانان و سازمانهای مردم نهاد از استانهای برتر و فعال کشور است و انتظار داریم در بحث اعتبارات نگاه ویژه ای از سوی رییس جمهور و هیات دولت به حوزه جوانان صورت بگیرد.
وی اضافه کرد: علاوه بر درخواست اعتبار ویژه در حوزه جوانان در سال جاری، مشکل پرداخت تسهیلات ازدواج داریم و هم اکنون 10 هزار زوج همدانی در صف انتظار دریافت وام ازدواج هستند که انتظار کمک ویژه از سوی رییس جمهوری و رییس بانک مرکزی برای اختصاص اعتبار ویژه در این بخش را داریم.
معاون جوانان اداره کل ورزش و جوانان همدان خاطرنشان کرد: جوانان و سازمانهای مردم نهاد استان آمادگی کامل برای استقبال از رییس جمهوری و هیات دولت را دارند و در نامه ای به استانداری خواستار دیدار سازمان های مردم نهاد با رییس جمهوری و هیات دولت شدند چرا که همدان از استانهای برتر کشور در حوزه سمن است.
وی یادآور شد: در حال حاضر یک سوم جمعیت استان همدان را جوانان تشکیل می دهند و جایگاه جوانان در جامعه تاثیر گذار و بسیار مهم است و انتظارات آنها نیز باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی گفت: استان همدان در ارزیابیهای وزارت ورزش و جوانان در حوزه ازدواج، سازمانهای مردم نهاد، برنامه های هفته جوان و مناسبتها از استانهای فعال کشور است و در سال 93 با همکاری سمنها بیش از 120 برنامه فرهنگی اجرا شد.
وی مهترین برنامه های اجرایی در حوزه جوانان همدان را جشنواره جوان برتر و پیوند آسمانی، همایش رباتیک سراسر کشور، دوره توانمندسازی سمنها، همایش استارتاپ ویکند ( کارآفرینی در فضای مجازی ) ، نمایشگاه جهیزیه، 22 مراسم جشن هفته ازدواج و بیش از دهها برنامه فرهنگی همکاری سمنها عنوان کرد.
استان همدان دارای بیش از 600 هزار نیروی جوان است.