Skip to Content

امر به معروف و نهی از منکر، اصلی انکار ناپذیر در جامعه

مشاور وزیر و مسئول امور فرهنگی وزارت نیرو

امر به معروف و نهی از منکر، اصلی انکار ناپذیر در جامعه

همایش یاران معروف  با حضور اعضای شورای فرهنگی صنعت آب و برق استان همدان برگزار شد.

به گزارش ایرنا مشاور وزیر و مسئول امور فرهنگی وزارت نیرو در این همایش گفت: امر به معروف به نوعی بالاتر از نماز است چرا که اگر امر به معروف نباشد اقامه نماز جایگاهی در جامعه نخواهد داشت.
حجت الاسلام علی یزدان پناه ادامه داد: اگر عوامل بازدارندگی نباشد انسان موجود خطرناکی است لذا امر به معروف و نهی از منکر، اصلی انکار ناپذیر در جامعه است.
وی تاکید کرد: خداوند زیبایی را دوست دارد و همه زوایای زندگی ائمه اطهار(ع) زیباست لذا ما باید بیشتر زیبایی های دین را به مردم معرفی کنیم نه اینکه پی در پی مردم را از انجام خطاها نهی کنیم.
وی با بیان روایتی از امام حسین (ع) در مورد ویژگی های یاوران امر به معروف گفت: ما حق نداریم در امر به معروف و نهی از منکر به حریم دیگران تجاوز کنیم و باید دین شناس بوده و تنها به دنبال احقاق حق و رفع منکر در جامعه باشیم.
مشاور وزیر نیرو بیان کرد: در گذشته برخی برخوردی های موردی نادرست در حوزه امر به معروف رخ داده که جایگاه این فریضه دینی را در نزد مردم کمرنگ کرده است لذا آمران به معروف و ناهیان از منکر باید از برخورد نامناسب با مردم خودداری کنند و مراقب باشند اسیر هوای نفس نشوند.
مسئول امور فرهنگی صنعت آب و برق استان همدان نیز در این همایش گفت: با توجه به حساسیت های کنونی و تهاجم فرهنگی دشمنان باید جامعه را با آموزه های دینی بیش از گذشته مانوس کنیم تا از خطرهای پیش رو مصون بمانیم.
حجت الاسلام ابراهیم بهرامی فر با بیان اینکه یک اقدام فرهنگی، هزینه نیست بلکه یک سرمایه گذاری است افزود: در راستای اجرای برنامه های ابلاغ شده در خصوص ترویج معروف و پیشگیری از منکرها در صنعت برق و آب استان برنامه های مختلفی برگزار شده است که مسابقه الکترونیکی کتابخوانی کتاب امر به معروف حجت الاسلام قرائتی و مسابقه عکس عاشورایی از مهمترین این برنامه ها بوده است.
در این همایش از برگزیدگان مسابقه کتابخوانی کتاب امر به معروف و مسابقه عکس عاشورایی در صنعت آب و برق استان همدان تقدیر شد.