حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۷ مهر ۱۳۹۷

انجام بیش از ۲۰۰۰ مورد بازرسی از نازل‌های عرضه سوخت همدان - نمایش محتوای خبر

 

 

انجام بیش از ۲۰۰۰ مورد بازرسی از نازل‌های عرضه سوخت همدان

مدیرکل استاندارد استان همدان

انجام بیش از ۲۰۰۰ مورد بازرسی از نازل‌های عرضه سوخت همدان

مدیرکل استاندارد استان همدان گفت: سال گذشته ۲ هزار و ۶۷ مورد بازرسی از نازل‌های عرضه سوخت مایع در استان همدان صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد مددی در بازدید جایگاه سوخت همدان گفت: نازل‌های موجود در جایگاه‌های سوخت استان همدان، هر ساله به منظور صحت عملکرد مورد بازرسی قرار می‌گیرد که سال گذشته نیز با همکاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی این اقدام انجام شده است.

وی با بیان اینکه صحت عملکرد نازل‌های سوخت مایع به صورت دوره ای توسط کارشناسان دفاتر اندازه شناسی قانونی با همکاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مورد بررسی قرار می گیرد، گفت: آزمایش و یا کالیبره کردن دوره ای مربوطه به اوزان و مقیاسها بر اساس روش های مندرج در استانداردهای ملی مربوطه انجام می شود.

وی اظهار داشت: بعد از انجام بازرسی، در صورتی که صحت عملکرد نازل مشخص شود، در ۵ نقطه نازل مورد نظر پلمب می شود و نصب برچسب انجام آزمون دوره‌ای انجام می‌گیرد تا برای مصرف کننده نیز قابل مشاهده باشد.

مدیرکل استاندارد همدان افزود: چنانچه مقدار تحویلی یک نازل به مقدار قابل توجهی با استاندارد اختلاف داشته باشد، در حضور نماینده استاندارد توسط نماینده شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفت استان پلمب شده و پس از تنظیم، مجدداً نازل عرضه سوخت مایع مورد آزمون و بازرسی قرار می‌گیرد و در صورت برطرف شدن مشکل فک پلمب می‌شود.

وی با بیان اینکه بررسی فنی و آزمون نازل‌های سوخت در راستای صیانت از حقوق مصرف کننده و تأمین سلامت مردم انجام می‌شود، از رانندگان خواست در حین سوختگیری به برچسب استاندارد روی نازل سوخت توجه داشته باشند.