جهش تولید | جمعه، ۴ مهر ۱۳۹۹

ایجاد اشتغال برای ۱۲۵۵ نفر در رزن طی سال گذشته

فرماندار رزن

ایجاد اشتغال برای ۱۲۵۵ نفر در رزن طی سال گذشته

 فرماندار رزن گفت: طی سال گذشته در شهرستان رزن برای یک هزار و ۲۵۵ نفر اشتغال ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، فتحعلی حسینی در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان رزن با اشاره به اینکه آمار اشتغال شهرستان رزن بر اساس آمار تامین اجتماعی است، گفت: آمار برخی شاغلان در سامانه تامین اجتماعی ثبت نشده که درصورت اضافه کردن این تعداد به آمار بیمه شده های شهرستان رزن اشتغال ایجاد شده در شهرستان رزن بالا خواهد رفت.  

وی با بیان اینکه طی سال گذشته در شهرستان رزن برای یک هزار و ۲۵۵ نفر اشتغال ایجاد شده است، گفت: از این میزان، اشتغال یک هزار و ۱۰۰ نفر توسط تامین اجتماعی، ۱۱۵ نفر توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) و ۴۰ نفر توسط بنیاد شهید و بهزیستی محقق شده است.  

فرماندار رزن با اشاره به اینکه در طول سه سال گذشته بیش از ۳ هزار و ۶۵۲ نفر در شهرستان رزن شاغل شده اند، یادآور شد: طبق آمار تامین اجتماعی شهرستان رزن در سال ۹۳ برای ۸۶۰ نفر در سال ۹۴ برای یک هزار و ۵۳۷ نفر و در سال گذشته برای یک هزار و ۲۵۵ نفر شغل ثابت ایجاد شده است.  

وی اظهار داشت: طبق برآوردهای صورت گرفته در مجموعه طرح های صنعتی و واحدهای تولیدی که با ظرفیت کم کار میکنند با تزریق ۵۱۸ میلیارد تومان ۱۰۸۹ شغل در همین حوزه به ظرفیت اشتغال شهرستان اضافه می شود.  

حسینی با بیان اینکه فضا و شرایط ایجاد اشتغال و جذب سرمایه گذار در شهرستان رزن وجود دارد، گفت: نباید سرمایه گذار برای گرفتن مجوزهای خود در سیستم اداری گیر کند.

وی عنوان کرد: اگر کسی ادعای دلسوزی برای نظام و انقلاب دارد باید با ایجاد شغل پایدار برای جوانان در افزایش تولیدات کشور و همچنین قطع وابستگی به بیگانگان تلاش کند.  

فتحعلی حسینی از سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه صنایع تبدیلی در شهرستان رزن خبرداد و افزود: از آنجایی که شهرستان رزن قطب تولید محصولات کشاورزی است و بخشی از این محصولات متاسفانه به لحاظ نبود بازار به هدر می رود و استفاده بهینه ندارد، این سرمایه گذار در زمینه فراوری سیب زمینی سرمایه گذاری خواهد کرد.

وی اظهار داشت: ۸ میلیارد تومان آورده سرمایه گذار است که در کنار حمایت های دولت پیش بینی می شود در مرحله اول برای ۸۰ نفر اشتغال ایجاد کند.