حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۷ مهر ۱۳۹۷

ایجاد هم‌افزایی برای ساماندهی حوزه سلامت دانش‌آموزی - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد هم‌افزایی برای ساماندهی حوزه سلامت دانش‌آموزی

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان

ایجاد هم‌افزایی برای ساماندهی حوزه سلامت دانش‌آموزی

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان خواستار هم‌افزایی برای ساماندهی حوزه سلامت دانش‌آموزی در همدان شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی خزاعی در نشست با رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه بسترسازی بسیاری از کارهای فرهنگی در آموزش و پرورش شکل می‌گیرد، گفت: مدارس و دانش‌آموزان در موضوع سلامت و پیشگیری بهترین آغازکننده‌ها هستند.

مصطفی خزاعی با اشاره به اینکه مدارس هسته‌های تشکیل دهنده خانواده‌های آینده هستند از همراهی و همکاری مجموعه دانشگاه علوم پزشکی همدان در موضوع سلامت دانش آموزان قدردانی کرد.

وی یادآور شد: طرح‌های مشترک ارزشمندی از جمله سنجش سلامت دانش‌آموزان توسط اداره کل آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی همدان انجام شده که امید می‌رود شاهد تعامل هر چه بیشتر این دو حوزه باشیم.

خزاعی اظهار کرد: در سال تحصیلی ۹۴ و ۹۵ با حمایت‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان شاهد اقدامات بسیار خوبی در حوزه سلامت دانش‌آموزی هستیم.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با تشکر از ارتباط نزدیک دو مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش همدان گفت: آموزشهای مدرسه‌محور باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

سعید بشیریان مطالبی در مورد حضور بیشتر دانشجویان دوره دکترا در حوزه آموزش و پرورش، برگزاری جلسات مشترک با مسئولان آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی برای بررسی مشکلات جامعه ازجمله فرهنگ‌سازی و مبارزه با مصرف سیگار و قلیان و پیشگیری از ایدز و کاهش مصرف مواد مخدر و برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری دانش آموزی همچون سالهای گذشته و تلاش برای دستیابی به دانشگاه‌های نسل سه بیان کرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز با اشاره به علاقه دانش‌آموزان برای ورود به رشته‌های پزشکی گفت: دانش‌آموزان به شناخت واقعی‌تری نسبت به این رشته‌های مختلف حوزه علوم پزشکی نیاز دارند.

محمد فراهانی برنامه‌ریزی مناسب برای برگزاری تورهای آشنایی با فعالیتهای دانشگاه علوم پزشکی را خواستار شد و گفت: دانش‌آموزان فقط رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی را می‌شناسند در حالیکه نباید از یاد برد که کارشناسان رشته‌های مختلف نیز با بهره‌گیری از توانمندیهای خاص می‌توانند موفق‌تر از سایر رشته‌ها باشند.