Skip to Content

بازدید ۱۱۰۰ اسدآبادی از مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور

فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد

بازدید ۱۱۰۰ اسدآبادی از مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور

فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد گفت: بیش از یک هزار و ۱۴۰ نفر از مردم شهرستان اسدآباد در قالب کاروان‌های راهیان نور از مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور بازدید کرده‌اند.

 سرهنگ حسن مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برگزاری اردوهای راهیان نور اظهار داشت: برنامه فرهنگی راهیان نور  ابزاری برای مقابله با جنگ نرم دشمن است.

وی با تأکید بر آشنایی نسل جوان با فرهنگ دفاع مقدس افزود: نسلی که دفاع مقدس را از نزدیک درک نکرده با شرکتدر این سفرهای معنوی و بازدید از مناطق جنگی با نسل دفاع مقدس و فرهنگ جهاد و شهادت آشنا می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد عنوان کرد: بازخوانی عملیات‌ انجام شده و ایثار و فداکاری رزمندگان اسلام به‌خصوص نسل جوان آن زمان از جمله شهدای دانش آموز، دانشجو و سایر اقشار که در دفاع از تمامیت ارضی کشور و ارزش‌های انقلاب از جان خویش گذشتند باعث می‌شود تا نسل جوان امروز واقعیت‌های آن زمان را درک کند.

وی عنوان کرد: طی سال جاری و در سه مرحله ۹۵۰ نفر از مردم شهرستان اسدآباد به اردوهای راهیان نور غرب کشور اعزام شده‌اند.

مرادی با بیان اینکه یک مرحله نیز اعزام کاوان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی جنوب کشور به تعداد ۱۹۰ نفر صورت گرفته است، گفت: بیشترین اعزامی‌ها از قشر دانش‌آموزان بوده است.

وی اظهار داشت: در این اردوها کاروان‌های راهیان نور با حضور در مناطقی عملیاتی غرب کشور به مدت دو روز از بازی دراز، پادگان ابوذر، یادمان قراویز و غیره بازدید می‌کنند.

فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد گفت: هدف اصلی از برگزاری اردوهای راهیان نورآشنایی نسل جوان با فرهنگ ایثار و شهادت، مقابله با جنگ نرم دشمن، آشنایی نسل جوان با دفاع مقدس و شناساندن الگوهای جهاد و شهادت به نسل جوان است.