بخوان بخوان(ویژه مبعث)

روز مَبْعَث، روزی است که حضرت محمد، پیامبر گرانقدر اسلام، به درجه پیامبری برگزیده شد. در تقویم هجری قمری، ۲۷ رجب روز مبعث است.

حضرت محمد مصطفی در روز (۲۷ رجب) سال ۴۰ عام الفیل، همزمان با سال ۱۳ پیش از هجرت پیامبر اسلام، در غار حرا، توسط (جبرئیل) و از سوی خدا به پیامبری نایل آمد و مأمور شد که چندخداپرستی و بت‌پرستی را از زمین بردارد و خداپرستی را رواج دهد و پیام وحی را به مردم برساند.

روز مبعث، روز برانگیختن خردهایی است که در تابوت خُرافه گرایی، هوس پرستی و جهل پیشگی دفن شده بود. روز مبعث روز تولّد عاطفه هاست؛ عاطفه هایی که در رقص شمشیرها زخمی می شد و در جنگل نیزه ها جان می باخت. آن روزها، دخترکان معصوم، به جای آغوش گرم مادر، در دامان سرد خاک می خفتند. جوانان بلندقامت، در جنگ جهالت ها، جان به بارش تیرها می دادند و زنان بی پناه، در بند اسارت می زیستند. آه که چه خارهایی به پای بشریّت می خلید و چه زخم هایی دل عاطفه ها را می خَست.

روز مبعث، روز مرگ قساوت ها و شرارت ها بود؛ روز مرگ کرامت هایی که به پای بت ها قربانی می شد؛ روز مرگ جهل و شرک و پرستش های ناروا بود.

ویژه برنامه بخوان بخوان  برگرفته از کتاب بخوان بخوان  به نویسندگی سید مهدی آیت اللهی به مناسبت مبعث حضرت رسول اکرم(ص) تهیه شده است.

 در این برنامه به صورت روایت، گفتارمجری و قطعات نمایش به مبعث رسیدن حضرت رسول اکرم(ص) را بیان می نماید.

Loading the player...
عوامل تولید:

نام برنامه  : بخوان بخوان                                             

 مدّت برنامه: 22 دقیقه

تهیه کننده : منیره جعفرپور 

گویندگان : موسی طالبیان-عفت مظاهری

نویسنده: منیره جعفرپور                                              

 صدابردار: محمد ابراهیم سامعی

تاریخ تولید: 1395