جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

بدترین اشتباهات هنگام ابتلاء به آلرژی - show-content

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بدترین اشتباهات هنگام ابتلاء به آلرژی

بدترین اشتباهات هنگام ابتلاء به آلرژی


بینی گرفته، چشم های خارش دار، سرفه های آزار دهنده، و دیگر علائم آلرژی، می تواند زندگی را به یک مصیبت تبدیل نماید.

امّا آیا خود می توانیم به خود درمانی در رابطه با آلرژی بپردازیم؟


پنجره ها را باز می کنید
هنگامی که فصل گرده افشانی گیاهان فرا رسیده است، حتما پنجره ها را ببندید و دستگاه تهویه ی مطبوع را روشن کنید. استفاده از این دستگاه در اتومبیل، می تواند مقدار گرده های وارد شده به بدن شما را به میزان 30 درصد کاهش دهد.

از گرده افشانی های فصلی، به کلی چشم پوشی می کنید
مردم باید نسبت به گرده افشانی گیاهان توجه کنند، و بدانند اگر به آلرژی مبتلا هستند، حتما در این فصل اذیت خواهند شد. هر چه بیشتر از این موضوع آگاه باشید، بهتر می توانید علائم آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

در ساعات اشتباه ورزش می کنید
اگر از پیاده روی در خارج از خانه لذّت می برید، لطفا هنگام صبح و اوایل بعد از ظهر این کار را انجام ندهید. با طلوع خورشید، گیاهان و درختان آماده ی فعالیت گرده افشانی می شوند؛ سطوح گرده افشانی در اواخر صبح و اوایل بعد از ظهر، به اوج خود می رسد. اگر دوست دارید پیاده روی کنید، این کار را هنگام غروب خورشید انجام دهید.

دستگاه تطهیر کننده ی هوا را خاموش می کنید
اگر می خواهید از دست گَرد و خاک، گرده های گیاهان، و هر نوع آلودگی هوایی که دوست آلرژی محسوب می شوند، خلاصی یابید، حتماً دستگاه تطهیرکننده ی هوا را روشن کنید.

محیط زندگی پاک و مرتبی ندارید
حیوانات پشمالو، واقعا بامزه و دوست داشتنی هستند، ولی متاسفانه یکی از علل اصلی آلرژی در اکثر کشورهای جهان، همین حیوانات هستند. پس تا جایی که امکان دارد این حیوانات را درون خانه قرار ندهید. علاوه بر این، با کفش هم وارد نشوید.

از علائم آلرژی چشم پوشی می کنید
بسیاری از بزرگسالان پس از مدّت ها به حیوانات خانگی یا گرده ی گل ها و گیاهان، آلرژی پیدا می کنند. اگر هر ماه به خاطر سینوسیت خود آنتی بیوتیک مصرف می کنید، این احتمال وجود دارد که به گرده ی گیاهان آلرژی داشته باشید. استفاده ی مداوم از آنتی بیوتیک ها، نه تنها ضروری نیست، بلکه ممکن است سبب ایجاد آلرژی به دارو در شما شود. و به درمان آلرژی شما به گرده ی گیاهان، کمکی نکند. پس مراقب خود باشید.

توجهی به رختخواب و بالش های خود ندارید
آیا از خوابیدن بر روی این بالش گرم و نرم، لذّت می برید؟ اما همین بالش راحت، ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند. بخصوص اگر مدّت زمانی طولانی است که آن را زیر سر می گذارید.
پَرها می توانند بسیار آلرژیک باشند؛ و هرچه از عمرشان بگذرد، خطرشان نیز بیشتر می شود. بالش هایی که از مواد مصنوعی مانند پُلی استر تهیه شده اند، برای افراد دچار آلرژی انتخاب مناسب تری بشمار می آیند. جدا از مورد ذکر شده، می توانید رویه ی بالش خود را از پارچه هایی تهیه کنید که خاک و گَرد و غبار را به خود جذب نمی کنند.

پرنده های خانگی، هیچ مشکلی ایجاد نمی کنند
پرنده ها نیز می توانند یکی از عوامل ابتلاء به آلرژی محسوب شوند. داشتن یک پرنده در خانه می تواند مسبب مشکلات زیادی شود؛ بسیاری از مردم این موضوع را درک نمی کنند، زیرا ایجاد آلرژی به چندین سال زمان نیاز دارد.

اگر نسبت به یک حیوان یا ماده آلرژی دارید، تا جایی که می توانید از آن فاصله بگیرید. در هر صورت مراقب خود باشید!
منبع: سلامت نیوز