جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

بزرگداشت میر سید علی همدانی در مهد تاریخ و تمدن ایران(همدان) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

بزرگداشت میر سید علی همدانی در مهد تاریخ و تمدن ایران(همدان)

Loading the player...

همایش «میر سید علی همدانی» با حضور شخصیت‌های علمی، فرهنگی ایران و کشورهایی همچون الجزایر،عراق، پاکستان،تاجیکستان، هند، کشمیر و ...در روزهای ۲۰-۲۱ آبان ماه در همدان برگزار می‌شود

در این همایش  از تندیس این شخصیت بزرگ واقع در بلوار ارم همدان رو نمایی می شود. 116 مقاله به دبیرخانه همایش بین المللی بزرگداشت میر سید علی همدانی ارسال شده است که  از این تعداد 8 مقاله بعنوان مقالات برترانتخاب می شود و  متن 35 مقاله کامل و 20 چکیده مقاله چاپ خواهد شد.  

چاپ کتاب «میر همدان» به تألیف دکتر ازکایی، مجموعه مقالات و کتاب‌شناسی «میر سید علی همدانی» به همت جامعه المصطفی قم نیز در مورد این شخصیت برجسته چاپ و در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

به گفته مدیر کل صدا و سیمای مرکز همدان پوشش خبری کامل همایش وپخش مستقیم آن از شبکه های ملی، تهیه وتدوین چند مستند مرتبط با شخصیت میر سید علی همدانی وپخش آن از شبکه های مستند ،آموزش وشما و پخش زنده همایش از رادیو تاجیک ودیگر شبکه های رادیوئی سراسری از برنامه های کمیته اجرایی این همایش است.

این نخستین همایش بین المللی در مورد این عارف بزرگ است که در همدان برگزار می شود.

میر سید علی همدانی در 714 هجری قمری در همدان متولد شد. وی از بزرگان سلسله کبرویه بود.بیش از 110 اثر منسوب به اوست .او از مبلغان اسلام در کشمیر هند است .