بصیرت،انتخاب


در تاريخ انقلاب اسلامي روزهاي فراواني يافت مي شود كه از آن ها با عنوان ايام الله وروزهاي تحول آفرين، حركت ساز و تعيين كننده در طول تاريخ ياد مي شود. بي ترديد حركت خودجوش و انقلابي مردم در روز نهم دي ماه سال 88 يكي از همين روزهاي باعظمت در تاريخ زرين انقلاب اسلامي است.

حركتي كه الگوها و آرمان هايش، برگرفته از آموزه هاي دين اسلام و رنگ و بويش نشات گرفته از روحيه انقلابي مردم ايران اسلامي بود.

 آنچه بر اهميت و عظمت حماسه 9 دي در سال 1388 مي افزايد و آن را نسبت به ديگر روزهاي تاريخي انقلاب اسلامي متمايز مي كند، در ذات و جوهره اين حماسه عظيم مردمي نهفته است.

در روز نهم دي ماه 1388 مشروعيت سياسي نظام اسلامي ايران بار ديگر با حضور خودجوش ده‌ها ميليوني مردم، در تهران و ديگر شهرهاي كشور به جهانيان اعلام شد چرا كه اين روز يادآور حماسه‌اي عظيم بود كه فرياد بلند ملت را بر سر فتنه گران كوبيد.

به جرات مي‌توان گفت نهم دي ماه 1388 روز تبعيت مجدد مردم با آرمان‌هاي والاي حضرت امام خميني(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامي است.

بنابراين روز نهم دي‌ماه سال 88 در تاريخ انقلاب اسلامي ايران با عنوان روز بصيرت كه امضاي آن را حضور ميليوني مردم به پاي صفحات روزگار نشاند، تبديل به "يوم الله" شده و ماندگار شد تا در تمام دوران تاريخ حيات بشر، نمايانگر حاصل نتيجه دست انداختن به حبل الله باشد.

 به همین مناسبت برنامه ای با عنوان "بصیرت،انتخاب" با بررسی ابعاد مختلف حماسه ی 9  در رادیو همدان تهیه شده است.

در این ویژه برنامه با بهره گیری  از آیتم هایی چون سخنرانی،حدیث ،بحث کارشناسی ، مطالب مرتبط با بصیرت و گزارش های خبری مستند به تبیین اصل بصیرت پرداخته و به طور خلاصه چگونگی شکل گیری فتنه بررسی شده است.

 

Loading the player...
عوامل تولید:

                                   

                                                            نام برنامه  :بصیرت، انتخاب       

                                                                 مدت برنامه:30 دقیقه

                                                                 تهیه کننده:داوود قمرزاده

                                                                  نویسنده: داوود قمرزاده                    

                                                                صدابردار: داوود قمرزاده

                                                                 گوینده: موسی طالبیان

تاریخ تولید: 1394