بهار الوند

صدای پای بهار ، خواب و خیال خزان را بر می آشوبد و بوی بیداری و حرکت بهار ، عالم را فرا می گیرد . نسيم از خواب بر می خيزد . خاک ، تکان می خورد و آزادی جان تازه ای می گیرد . نبض باغچه می تپد و درختان به تولدی دوباره فرا خوانده می شوند . زمین ، بار سنگین خویش را وا می نهد و آسمان ، خورشید درخشانش را ارزانی زمین می کند ... و بهار می آید .
خوب که می نگری ، در می یابی جنبش و حیات دوباره طبیعت ، از طراحی عظيم و هنرمندانه اي ، حكايت مي كند . گویی جهان آفرینش ، چون کتابی گشوده ، به هر زبانی سخن می گوید و این پیام را دارد که : " چمن سبز جهان را ، جهان آرایی هست . "

هدف از آفرينش ، کمال و سعادت انسان است . یعنی صعود از عالم ماده به سوی معنویات و تقرب به خداوند، یکی از راههای شناخت خدا، مطالعه در هستی و طبیعت است . تامل در زیبائیهای جهان آفرینش، به منزله گشودن دریچه ای به سوی حقیقتي برتر است. کافی است آدمی به عمق این زیبایی ها بنگرد . نظم و تدبير در هستی، نمونه ای شگفت از یک اثر عظیم هنری است که مشاهده آن، آدمی را به وجود آفریننده ای نامتناهی هدایت می کند. عظمت جهان هستي از آغاز تاریخ بشر تاکنون ، انبوهی از دانشمندان را برای کشف قوانین نظام عالم به تکاپو واداشته است. تصور این اندیشه که هستی جهان با نظمي شگفت سرشته است، در ذهن انسانهای حقیقت جو، نوعی شعور و بيداري ايجاد مي كند. در این فصل، به شکفته شدن غنچه اي زیبا و به جوشش آب زلال چشمه ها از لایه های سخت کوهساران بنگريد. ببینید چگونه پلک بسته سبزه ها باز می شود و گل به تبسم و خنده می ایستد ، این همه زیبایی حیرت انگیز ، نهال تفکر را آبیاری می کند و ادراک و تخیل را طراوت می بخشد .

بهار الوند دیگر برنامه رادیویی است که در ایام نوروز هر روز به صورت زنده و مستقیم از صدای مرکز همدان پخش می شود.در این برنامه رادیویی ضمن معرفی مکان های گردشگری استان همدان و آثار و ابنیه تاریخی آن تلاش می شود تا با مراکز صدای دیگر استانها ارتباط تلفنی برقرار شده و از حال و هوای نوروز در استانهای مختلف برای مسافران و مردم استان همدان اطلاع رسانی کرد.

Loading the player...
عوامل تولید:

این برنامه هر روز به صورت زنده و مستقیم از صدای مرکز همدان پخش می شود.

تاریخ تولید: 1395


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
من بهار که میشه به برنامه های رادیو بیشتر گوش... صادق ۱۳۹۵/۰۱/۱۸ ۰۹:۱۷
الوند در بهار زیباتر از همیشه است با دره های سرسبز... ع شرفی ۱۳۹۵/۰۱/۸ ۰۹:۳۴

صادق
من بهار که میشه به برنامه های رادیو بیشتر گوش میکنم زمان جنگ بهار 1362بخاطر حملات عراق به همدان بیشتر شبها برق قطع میشد و ما برنامه های نوروز رو از رادیو گوش میکردیم بهمین دلیل الان هم زمان بهار وقتی رادیو گوش میدم یاد اون روزها میافتم از زحمات شما تشکر میکنم .
پست شده در ۱۳۹۵/۰۱/۱۸ ۰۹:۱۷
ع شرفی
الوند در بهار زیباتر از همیشه است با دره های سرسبز و گلهای شکوفا طراوت و زیبایی وصف ناپذیر .. در این روزهای بهاری از الوند و زیبایی هایش لذت ببریم و خدای مهربان را به خاطر نعمتهایش شکر کنیم
پست شده در ۱۳۹۵/۰۱/۸ ۰۹:۳۴