Skip to Content

بهبود یافتگان از اعتیاد نباید رها شوند

فرماندار ملایر

بهبود یافتگان از اعتیاد نباید رها شوند

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر گفت: اراده و همت قوی بهبود یافتگان از اعتیاد قابل تحسین و تمجید است و نباید این افراد پس از بهبودی رها شوند.

به گزارش ایرنا عبدالعظیم رضایی در همایش صیانت از بهبود یافتگان از اعتیاد در سینما فرهنگیان ملایر افزود: دستگاه های مرتبط بویژه نهادهای فرهنگی باید نسبت به تداوم و استمرار ترک اعتیاد و مراقبت بیشتر از بهبود یافتگان از اعتیاد اهتمام جدی داشته باشند.
وی اظهار کرد: تاکنون تلاش های زیادی در راستای مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد در کشور انجام شده و دولت و دستگاه های فرهنگی فعالیت های زیادی را در این زمینه به کار گرفته اند و حتی بسیاری از هموطنان ما در این راه جانباز و بیش از چهار هزار نفر شهید شده اند.
وی مشکلات اقتصادی، فرهنگی و بیکاری را از جمله عوامل گرایش افراد به اعتیاد و مواد مخدر عنوان کرد و افزود: با وجود اینکه آمار دقیقی از مبتلایان به مواد مخدر در کشور موجود نیست، اما در حال حاضر حدود سه تا پنج میلیون نفر از جمعیت کشور گرفتار این بلای خانمانسوز هستند.
رضایی بیان کرد: مبارزه همه جانبه با اعتیاد و مواد مخدر امروز نیازمند عزم ملی و همه جانبه است و باید فعالیت همه جانبه فرهنگی و گسترده ای برای پیشگیری از این معضل اجتماعی و تهدید صورت گیرد.
وی با تقدیر از فعالیت های نهادهای فرهنگی شهرستان، مشارکت مردمی و اراده بهبود یافتگان گفت: امروز بهبود یافتگانی که از اعتیاد و مواد مخدر رها شده اند و هزینه های سنگینی را در این زمینه محتمل شده اند، بیشتر از هر کسی به تبعات و پیامدهای این امر واقف هستند.
فرماندار ویژه ملایر تاکید کرد: بدون تردید با عزم ملی، اراده قوی، تقویت اعتقادات، هماهنگی همه جانبه، همراهی خانواده ها و نقش آفرینی همسران می توان با مواد مخدر و اعتیاد مقابله کرد و این دور از دسترس نیست.
رضایی بیان کرد: در حال حاضر دشمن برای مبارزه با اعتقادات و توانمندی های ملت ما و همچنین به انفعال کشاندن استعدادهای جوانان کشور از هیچ تلاشی دریغ نمی کند که یکی از این موارد شبیخون فرهنگی و اعتیاد و مواد مخدر است و روز به روز سن اعتیاد در حال کاهش است.
دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان همدان نیز عامل اصلی پیشرفت هر کشوری را وجود افراد سالم در آن کشور دانست و افزود: مبارزه به مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد حفظ کرامت انسان ها است و هر کشوری انسان های سالمی داشته باشد، بستر توسعه نیز برای آن بیشتر فراهم است.
عبدالحسین مرادی اظهار کرد: با توجه به اینکه اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر از تاکیدات دولت است، سازمان های مردم نهاد در زمینه مبارزه با مواد مخدر نقش بسیار مهمی را می توانند ایفا کنند.
وی بیان داشت: یکی از سیاست های دولت مبارزه با مواد مخدر است و به نتیجه رسیدن این امر نیازمند عزم همگانی است، در حالیکه استاندار همدان نیز طبق دستوری مبارزه با مواد مخدر را در کنار اشتغال از اولویت های مهم و اصلی استان اعلام کرده است.
در حال بیش از پنج هزار نفر در شهرستان ملایر از اعتیاد و مواد مخدر نجات یافته اند که در این همایش از آنها تجلیل شد.
شهرستان ملایر دارای هشت کمپ دارای مجوز ترک اعتیاد، سه مرکز درمان سرپایی و یک مرکز دی آی سی است و با جمعیتی بیش از 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.