Skip to Content

بیان درس‌ها و عبرت‌های عاشورا در کنار عزاداری‌ها

فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد

بیان درس‌ها و عبرت‌های عاشورا در کنار عزاداری‌ها

فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد گفت: پایداری جامعه اسلامی منوط به وجود و اجرای فریضه امربه‌معروف و نهی ازمنکر در جامعه است‌.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ حسن مرادی در شورای احیاء امربه معروف و نهی از منکر شهرستان اسدآباد بااشاره به در پیش بودن ماه محرم، اظهار داشت: حادثه عاشورا بعد از بعثت پیامبر اکرم(ص) بزرگترین واقعه در تاریخ اسلام بوده است.

فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد عنوان کرد: دشمن اقدامات بسیاری برای ایجاد انحرافات و کمرنگ‌کردن واقعه عاشورا و اثرات فرهنگی این واقعه انجام داده است.

وی افزود: مجموعه تبلیغات اسلامی به عنوان متولی امور فرهنگی در جامعه باید مداحان و سخنرانانی که خواسته یا ناخواسته درصدد تحریف و منحرف کردن داستان‌های عاشورا هستند را زیر ذره‌بین قرار دهد.

مرادی با بیان اینکه درس‌ها و عبرت‌های عاشورا باید در کنار عزاداری‌ها مورد توجه قرار گیرد، تاکید کرد: بارزترین خصوصیت قیام امام حسین(ع) ظلم‌ستیزی بوده است.

وی عنوان کرد: هدف امام حسین(ع) از قیام، اقامه نماز و ادای فریضه امربه معروف ‌و نهی از منکر در جامعه بوده است.

فرمانده سپاه اسدآباد با اشاره به برنامه‌های هفته امربه معروف و نهی ازمنکر، بیان کرد: نواختن زنگ امر به معروف در مدارس شهرستان، برگزاری همایش دانشجویی با دعوت از سخنرانان شهرستانی و استانی، نصب بنر با مضمون امربه معروف و برگزاری مانور تذکر لسانی بخشی از برنامه‌های این هفته است.

وی اظهار داشت: برپایی جلسات اخلاق در ادارات، تجلیل از آمران به معروف و برگزاری همایش مشترک بین نیروی انتظامی و سپاه نیز برای این هفته پیش بینی شده است.

مرادی افزود: ارائه گزارش در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه، برپایی نمایشگاه با همکاری بسیج هنرمندان و اداره ارشاد و برگزاری یادواره سردارشهید حاج حسین همدانی بخش دیگری از برنامه‌های هفته امر به معروف و نهی از منکر است.

وی عنوان کرد: از شهرداری تقاضا شده در زمینه سیاه‌پوش کردن شهر به خصوص ورودی و خروجی شهر اقدامات لازم را انجام دهد.