رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

تایید صلاحیت داوطلبان شوراها - نمایش محتوای خبر

 

 

تایید صلاحیت داوطلبان شوراها

دبیر ستاد انتخابات استان همدان

تایید صلاحیت داوطلبان شوراها

دبیر ستاد انتخابات استان همدان گفت: پس از بررسی صلاحیت ها، پنج هزار و 732 تن از داوطلبان پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان احراز صلاحیت شدند.

ابوالقاسم الماسی در گفت و گو با ایرنا افزود: یک هزار و 170 داوطلب برای حضور در شورای شهر نامنویسی کردند که پس از بررسی ها صلاحیت یک هزار و 70 تن از داوطلبان تائید شد.
وی اضافه کرد: صلاحیت 71 تن از داوطلبان شورای شهر در این استان احراز نشد همچنین تاکنون 29 داوطلب از حضور در دور رقابت ها انصراف دادند.
وی تصریح کرد: با توجه به رد شدن شماری از داوطلبان شورای اسلامی شهر شیرین سو از توابع کبودراهنگ هم اینک این شهر از حد نصاب لازم برای برگزاری انتخابات کمتر شده هر چند در قانون زمان برای شکایت داوطلبان پیش بینی شده است.
مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان بیان کرد: همچنین پنج هزار و یک داوطلب برای تکیه زدن بر کرسی نمایندگی شورای اسلامی روستا نامنویسی کردند که صلاحیت چهار هزار و 662 تن تائید شده است.
الماسی اضافه کرد: 187 تن از داوطلبان شورای اسلامی روستا در این استان احراز صلاحیت نشدند و 152 تن دیگر از حضور در پنجمین دوره انتخابات شوراها انصراف دادند.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز 29 اردیبهشت در سراسر کشور برگزار می شود