Skip to Content

تخریب نکردن در انتخابات

استاندار همدان

تخریب نکردن در انتخابات

استاندار همدان گفت: نامزدهای انتخاباتی در تبلیغات به جای تخریب و نفی دیگران تنها به دنبال اثبات خود باشند.

محمد ناصر نیکبخت در شورای برنامه ریزی استان همدان افزود: انجام اینگونه کارها از طرف مردم نیز با پاسخ خوبی مواجه نخواهد بود و از نظر اخلاقی نیز تخریب دیگران کار صحیحی نیست.
وی اظهار کرد: انجام اینگونه کارها حکایت از بی اخلاقی دارد و می تواند جو استان را ملتهب کند.
وی با بیان اینکه به برخی نامزدها توصیه می کنم که برای رای آوردن چنگ به صورت دولت نیاندازید گفت: نامزدهای انتخاباتی در تبلیغات خود خدمات دولت را مصادره و کمرنگ نکنند چرا که هر دولتی که از مقام معظم رهبری تنفیذ گرفته باشد منتخب این مردم بوده و دولت تدبیر و امید نیز دولت مقبولی برای مردم است.
استاندار همدان گفت: وظیفه دارم که از مردم استان برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن قدردانی شایسته داشته باشم چرا که میزان حضور در راهپیمایی امسال بیش از دو برابر یشتر از سال قبل بوده است که این جای قدردانی و تشکر دارد
وی عنوان کرد: امیدوارم در هفتم اسفند ماه نیز شاهد حضور پر شور مردمی باشیم چرا که این ملت برای نشان دادن عظمت نظامشان همواره پاسخ حماسه ای دارند.
وی با بیان اینکه تحقق بخشی به اقتصاد مقاومتی از برنامه های استان همدان است افزود: همدان در بحث اقتصاد مقاومتی از استان های پیشرو کشور است و هفته آینده جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در همدان برگزار می شود.
وی ادامه داد: توفیق های به دست آمده از طریق برجام زمینه را برای جهش و توسعه اقتصادی کشور و ورود تکنولوژی ها روز دنیا را به داخل کشور فراهم کرده است اما در همه این زمینه ها باید اقتصاد مقاومتی را نیز در نظر گرفت.
وی با بیان اینکه مسئله اشتغال، امروزه مهمترین دغدغه جامعه است افزود: از سال 95 تا 10 سال سالانه 890 هزار دانشجو از دانشگاه فارغ التحصیل خواهند شد و با توجه به وضعیت موجود نباید انتظار استخدام این افراد در مشاغل دولتی را داشت.
نیکبخت با بیان اینکه از ظرفیت آی سی تی باید برای ایجاد اشتغال استفاده کرد ادامه داد: پارک علم و فناوری استان باید ارتباط خود را با دانشگاه ها تقویت و از تجارب پارک های علم و فناوری موفق کشور بهره لازم را ببرد.
وی تصریح کرد: باید خود را برای استفاده از فرصت ها آماده کنیم در بحث حضور سرمایه گذاران خطرپذیر در طرح های پارک علم و فناوری متاسفانه در گذشته خطر زایی برای سرمایه گذاران انجام شده است که دولت یازدهم سعی در اصلاح این وضعیت دارد.
استاندار همدان با اشاره به پرداخت یارانه صادرات سیب زمینی به صادرکنندگان استان همدان اذعان داشت: این مهم در سفر ریاست جمهوری به استان همدان مطرح شد و در هفته جاری 80 میلیارد ریال یارانه صادرات سیب زمینی به صادرکنندگان سیب زمینی پرداخت شد.
یکبخت گفت: طرح های زیادی در کشور وجود دارد که کلنگ زنی شده و نیمه کاره رها شده اند و مردم در نقاط مختلف کشور در انتظار عملی شدن این طرح ها هستند.
وی با بیان اینکه 39 طرح توسط دستگاه های اجرایی استان همدان به سازمان مدیریت و برنامه ریزی معرفی شده ادامه داد: دولت تصمیم دارد تا طرح ها را با 20 درصد زیر قیمت کارشناسی و طرح های موجود در مناطق محروم را با 80 درصد تخفیف به سرمایه گذاران واگذار کند.