Skip to Content

ترافیک نیمه سنگین در همدان

رییس پلیس راه همدان

ترافیک نیمه سنگین در همدان

رییس پلیس راه همدان گفت: با توجه به قرار گرفتن در آستانه روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی شاهد افزایش سفرها برون شهری و بروز ترافیک در جاده های این استان هستیم.

سرهنگ مهدی شاکری در گفت و گو با ایرنا افزود: بیشتر عزاداران در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی علاقمند به حضور و عزاداری در منطقه محل سکونت خود هستند بنابراین سفرهای برون شهری در روزهای متهی به تاسوعا افزایش می یابد.
وی اضافه کرد: هم اینک با افزایش ورود خودروها به سمت غرب کشور مواجه بوده و ترافیک نیمه سنگینی در مسیرهای نیمه غربی استان حاکم است.
وی گفت: طبق تجربه های سالهای گذشته در عصر عاشورا نیز ترافیک در مسیرهای منتهی به مرکز کشور افزایش یافته و در برخی مسیرها تردد با کندی صورت می گیرد.
وی تاکید کرد: زمان بازگشت مسافران در عصر عاشورا محدود بوده و سالهای گذشته در شامگاه عاشورا شاهد سوانح ناگوار رانندگی در جاده های برون شهری این استان بوده ایم.
رییس پلیس راه استان همدان اظهار کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت تامین امنیت جان مسافران تیمهای پلیس راه در آماده باش کامل قرار دارند
سرهنگ شاکری توصیه کرد: مسافران و رانندگان چنانچه به دومولفه تردد با سرعت مجاز و بستن کمربند ایمنی توجه داشته باشند به میزان قابل توجهی از شدت سوانح و آسیبهای وارده به آنان کاسته می شود.
وی با ذکر اینکه استفاده از کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان خودرو الزامی است گفت: در بسیاری از سوانح رانندگی نبستن کمربند ایمنی موجب مرگ راننده و سرنشین شده است.
وی تاکید کرد: در بیشتر روستاها عزاداران در معابر آسفالته و ماشین رو اقدام به عزاداری کرده که این امر احتمال بروز سانحه را به خصوص شب هنگام افزایش می دهد.
رییس پلیس راه استان همدان اضافه کرد: با توجه به اینکه عزاداران لباسهای تیره بر تن دارند شب هنگام قابل روئیت نبوده و احتمال برخورد خودروهای عبوری با آنها زیاد است.
سرهنگ شاکری گفت: عوامل پلیس راه در نشستهای آموزشی که در مساجد روستایی برگزار شده اقدام به توجیه ساکنان روستاها و راهوران محله کرده اند.