Skip to Content

تربیت افرادی حافظ ارزش‌های نظام و انقلاب در بسیج دانش‌آموزی

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع)

تربیت افرادی حافظ ارزش‌های نظام و انقلاب در بسیج دانش‌آموزی

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با بیان اینکه فعالیت‌های بسیج دانش‌آموزی برای گروه‌های سنی ۱۵ تا ۲۵ سال است، گفت: تربیت افرادی حافظ ارزش‌های نظام و انقلاب در دستورکار است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامعلی ابوحمزه در سخنان پیش از خطبه‌های نماز عبادی – سیاسی جمعه همدان به فلسفه تشکیل بسیج دانش‌آموزی و اهداف آن اشاره کرد و افزود: هدف از تشکیل بسیج دانش‌آموزی آماده کردن نوجوانان و جوانان برای دفاع از نظام، آینده و ارزش‌های انقلاب است تا اگر مسئولیتی را بر عهده گرفتند با تعهد و تخصص لازم انجام‌وظیفه کنند.

وی تربیت شخصیت‌هایی همچون شهید مطهری، شهید طباطبایی و شهید رجایی و غیره را از اهداف دیگر بسیج دانش‌آموزی عنوان کرد و اظهار داشت: فعالیت‌های بسیج دانش‌آموزی برای گروه‌های سنی ۱۵ تا ۲۵ سال است تا این افراد بتوانند حافظ ارزش‌های نظام و انقلاب باشند.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در ادامه با تأکید بر اینکه هدف حفظ جمهوری اسلامی ایران است و تنها به ایران اسلامی معطوف نمی‌شود، عنوان کرد: تا دیروز جوانان ما در شلمچه مبارزه می‌کردند اما اکنون خط مقدم ایران اسلامی تا دریای مدیترانه کشیده شده است.

سردار ابوحمزه همچنین بابیان اینکه تقابل با استکبار و آمریکا در تمام بلاد اسلامی رقم خورده است، بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران کار مستشاری انجام می‌دهد و تجربیات و مدیریت انقلاب را به کشورهای اسلامی منتقل می‌کند.

وی تأکید کرد: در همه معادلات مقام معظم رهبری حرف اول را می‌زند چراکه محور جمهوری اسلامی ایران بر پایه ولایت است.

سردار ابوحمزه با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری برای نیروهای مسلح درزمینهٔ حادثه منا، گفت: پس‌ازاین سخنرانی عربستان مواضع و رفتار خود را تغییر داد و باعزت و احترام با ایران برخورد کرد.

وی در ادامه بابیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی ایران امامت ملت‌های مسلمان و مستضعفان جهان را بر عهده دارد و نگاه همه آن‌ها به بیانات رهبری است، افزود: برای تشکیل تمدن نوین اسلامی و امت واحده اسلامی نیاز به مدیر و شخصت های مهمی همچون سردار سلیمانی داریم.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان با اشاره به اینکه سردار سلیمانی فرزند انقلاب، سردار ولایت و پرورش‌یافته مکتب و ولایت انقلاب است، اظهار داشت: همه مسئولان باید بدانند که اگر می‌خواهیم در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و غیره سربلند و سرافراز باشیم باید از مقام ولایت که علمدار آن مقام معظم رهبری است اطاعت کنیم.

سردار ابوحمزه در ادامه با تأکید بر اینکه راه‌حل مشکلات اطاعت از فرمان‌های مقام معظم رهبری است، عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس حتی نمی‌توانستیم یک اسلحه کوچک را بسازیم اما اکنون با بهره‌گیری از فرمایشات رهبری صادرات سلاح و مهمات را نیز داریم.

وی در پایان بابیان اینکه سپاه با بهره‌گیری از فرمایشات مقام معظم رهبری به دنبال پرورش جوانان و نوجوانان است، بیان داشت: در این راستا بسیج دانش‌آموزی رسالت و تکلیف مهمی را بر عهده دارد.