Skip to Content

تعداد مراکز نیکوکاری همدان به 22 مرکز افزایش یافت

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد

تعداد مراکز نیکوکاری همدان به 22 مرکز افزایش یافت

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان همدان گفت: مراکز نیکوکاری همدان از 16 مرکز به 22 مرکز در سال جاری افزایش یافته است.

جعفر چهره قانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مراکز نیکوکاری در استان همدان همزمان با ماه مبارک رمضان، جمع آوری کمک های مردمی در راستای کمک به نیازمندان و محرومان را در دستور کار خود قرار داده اند.
وی اضافه کرد: همچنین برای اولین بار در ماه مبارک رمضان جذب حامی در مراکز نیکوکاری این استان انجام می شود.
چهره قانی افزود: مراکز نیکوکاری از دو سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده اند و علاوه بر پیگیری طرح ها و برنامه های کمیته امداد که با مدیریت هیات امنای مرکز و مردم انجام می شود در جذب حامی برای ایتام در قالب طرح اکرام ایتام و برای خانواده های نیازمند غیر یتیم که شامل سالمندان هم می شود فعالیت های موثری را انجام می دهند.
وی اظهار کرد: از عمده فعالیت های این مراکز در جذب حامی، اجرای طرح شفا برای بیماران زیر پوشش و طرح طاها برای بیمه آتیه ایتام است که انجام می شود.
چهره قانی گفت: مراکز نیکوکاری فعال در این استان کمک های مردمی در قالب سبد کالا، اطعام نیازمندان و جشن گلریزان را جمع آوری می کنند و این کمک ها با نظر هیات عامل مراکز نیکوکاری در اسرع وقت در بین نیازمندان واقعی ساکن در همان منطقه توزیع می شود.
وی افزود:میزان کمک های جمع آوری شده در بین نیازمندان در ماه مبارک رمضان سال گذشته در 16 مرکز نیکوکاری استان یک میلیارد و 570 میلیون ریال بوده است.
46 هزار و 210 خانوار در قالب 92 هزار و 420 نفر به صورت مستمر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همدان قرار دارند و خدمات موردی این نهاد نیز به 32 هزار و 25 نفر ارایه می شود.