حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۷ مهر ۱۳۹۷

جان باختن 509 نفر در سوانح رانندگی - نمایش محتوای خبر

 

 

جان باختن 509 نفر در سوانح رانندگی

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان

جان باختن 509 نفر در سوانح رانندگی

۵۰۹ نفر در سوانح رانندگی همدان جان خود را از دست دادند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان گفت: طی سال گذشته ۵۰۹ نفر در سوانح رانندگی درون و برون‌شهری استان همدان جان خود را از دست دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی همدان، علی‌احسان صالح  افزود: بر اساس آمار از نظر جنسیت ۳۶۸ نفر از جان‌باختگان سوانح رانندگی سال گذشته همدان مرد و ۱۴۱۱ نفر نیز زن بوده‌اند.

وی اضافه کرد: ۳۳۶ نفر در جاده‌های برون‌شهری، ۸۲ نفر در درون‌شهری، ۲۲ نفر در معابر خاکی و روستایی و ۶۹ نفر در سایر محدوده‌ها جان باختند.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان از کاهش ۱.۵ درصدی شمار متوفیان سوانح رانندگی در سال گذشته خبر داد و گفت: سال ۹۴ نیز ۵۱۶ شهروند شامل ۱۳۴ زن و ۳۸۲ مرد در سوانح رانندگی فوت کردند.

وی بیان کرد: تحلیل داده‌های آماری گویای کاهش ۱۱ درصدی متوفیان سوانح برون‌شهری، افزایش ۲.۵ درصدی در درون‌شهری و افزایش ۷۰ درصدی متوفیان سوانح رانندگی در مسیرهای فرعی شامل خاکی و روستایی است.

صالح اظهار کرد: ۷ هزار و ۴۷۰ نفر در سوانح رانندگی همدان مجروح شدند که از نظر جنسیت ۵ هزار و ۲۴۰ نفر از آنها مرد و ۲ هزار و ۲۳۰ نفر زن هستند.

وی از افزایش ۲.۵ درصدی شمار مجروحان سوانح رانندگی خبر داد و عنوان کرد: ۷ هزار و ۲۹۲ نفر سال ۹۴ در سوانح رانندگی درون و برون‌شهری استان مجروح شدند.