حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۲۷ مهر ۱۳۹۷

جذب دانشجو از کشورهای همسایه توسط دانشگاه سیدجمال الدین اسدابادی - نمایش محتوای خبر

 

 

جذب دانشجو از کشورهای همسایه توسط دانشگاه سیدجمال الدین اسدابادی

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی

جذب دانشجو از کشورهای همسایه توسط دانشگاه سیدجمال الدین اسدابادی

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: دانشگاه سیدجمال الدین اسدابادی جذب دانشجو از کشورهای همسایه را در برنامه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر رنجبرزاده در نشستی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی اظهار داشت: در شهرستان اسدآباد چندین مجموعه دانشگاهی وجود دارد که بزرگترین آنها دانشگاه سیدجمال الدین اسدآبادی است.

وی افزود: ساخت دانشگاه سیدجمال الدین اسدابادی در سال ۹۰ مصوب و در همان سال از مجلس شورای اسلامی ردیف بودجه گرفت.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس عنوان کرد: در ابتدا ۶۰ هکتار برای این مجموعه آموزشی مصوب شده بود که در نهایت مجموعه در ۱۲ هکتار ساخته شد.

وی با بیان اینکه تمام تلاش مسئولان رشد و توسعه این دانشگاه است، تاکید کرد: یکی از اقداماتی که در دستور کار ریاست دانشگاه قرار دارد جذب دانشجو از کشورهای همسایه همچون عراق است.

رنجبرزاده عنوان کرد: در سفر معاون اول رئیس جمهور به اسدآباد قول دریافت سه میلیارد تومان برای تقویت و محوطه سازی دانشگاه گرفته شد که تاکنون اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی درباره دانشکده فنی و حرفه ای اسدآباد نیز گفت: کلنگ ساخت این دانشکده سال ۸۸ به زمین زده شد و ردیف بودجه نیز از مجلس گرفت اما بودجه صرف ساخت خوابگاه شده است.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ساخت دانشکده فنی و حرفه ای در اسدآباد موجب رونق این شهرستان می شود زیرا در شهرهای اطراف و همجوار دانشکده فنی وجود ندارد.

رنجبرزاده تاکید کرد: اسدآباد به عنوان یک شهر دانشگاهی نیازمند توجه و مساعدت بیشتر مسئولان استانی و کشوری است.