جمع خوانی قرآن کریم

دین اسلام، متضمّن سعادت انسان ها در همه شئون زندگی و تعیین کننده خط مشی و شیوه درست زندگی انفرادی و اجتماعی انسان هاست و آدمی را به سوی کمالات نفسانی و اجتماعی رهبری می نماید و به عالی ترین درجات انسانیت، ارتقا می بخشد. بدیهی است که این دین، برای رساندن به مقصود، باید برنامه ریزی منسجمی برای آنها داشته باشد. به همین منظور، خداوند، به عنوان وضع کننده این دین، قرآن کریم را که سرشار از راه کارها و ارزش ها برای سعادت انسان ها و زندگی بهتر آنهاست، به سوی بشر فرو فرستاده است.

قرآن، کتاب زندگی است. اساسی ترین هدف قرآن، تأسیس امّت یا همان جامعه ممتازی است که رسالت اسلام را عملی سازد و در آن، انسان ها، زندگی شان را بر پایه: عقیده (توحید، نبوّت و معاد)، شریعت (احکام عملی) و ارزش های والای اسلام (اخلاق اسلامی) پایه ریزی نمایند و نسل هایشان را بر اساس هدایت قرآن، تربیت کنند.

امام علی (ع) فرمودند: قرآن نورى است كه خاموشى ندارد ، چراغى است كه درخشندگى آن زوال نپذيرد ، دريايى است كه ژرفاى آن درك نشود ، راهى است كه رونده آن گمراه نگردد، شعله ‏اى است كه نور آن تاريك نشود، جدا كننده حق و باطلى است كه درخشش برهانش خاموش نگردد، بنايى است كه ستون‏هاى آن خراب نشود ، شفا دهنده ‏اى است كه بيماری ‏هاى وحشت انگيز را بِزُدايد، قدرتى است كه ياورانش شكست ندارند، و حقّى است كه يارى كنندگانش مغلوب نشوند.

در رادیو همدان به مناسبت ماه مبارک رمضان برنامه ای رادیویی با عنوان جمع خوانی قرآن کریم هر روز از صدای مرکز همدان پخش می شود.در این برنامه شنوندگان ساعتی همراه یکدیگر و در فضایی معنوی و روحانی به تلاوت آیات الهی می پردازند.

 

Loading the player...
عوامل تولید:

 

        این برنامه در صدای همدان تهیه و پخش می شود و از برنامه های تامینی صدای مرکز همدان است.

تاریخ تولید: 1394