اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال | جمعه، ۲۷ مرداد ۱۳۹۶

جوانان سلام - نمایش محتوای صدا

 

 

جوانان سلام

جوانان، سرمایه های هر جامعه هستند که اگر باغبان خوبی داشته باشند، بهترین میوه ها را به بار می آورند. در سیره پیامبر اعظم(ص)، به جوان، ارزش و اهمیت فراوانی داده شده است. آن حضرت، کارهای بزرگ را به جوانان واگذار می کرد؛ چنان که مصعب بن عُمیر را که جوانی لایق بود، به نمایندگی خود به شهر مدینه فرستاد تا مردم آن دیار را به اسلام دعوت کند. او جوانی کم سن و سال و حافظ قرآن بود.

در احادیث، تاکید بسیاری بر توجه به ارزش جوانی و استفاده بهینه از این فرصت شده است. اولیای گرامی اسلام، جوانی را یکی از نعمت های پرارج الهی و از سرمایه های بزرگ سعادت در زندگی بشر دانسته اند؛ چنان که امام علی(ع) درباره ارزش جوانی فرموده است: "دو چیز است که قدر و قیمتشان را نمی شناسد، مگر کسی که آن دو را از دست داده باشد؛ یکی جوانی و دیگری تندرستی".

دوران جوانی، دوران امید به آینده و نشاط زندگی است لذا هر شخصی در جوانی، اراده و همت قوی برای رسیدن به هدف‌های متعالی دارد. ایام جوانی، دوران شگفتی،  شرافت دوستی و عزت‌خواهی است که یکی از ارکان اساسی سعادت بشری است، اگر جوانان بتوانند آن تمایل عالی فطری را همواره در نهاد خود زنده و حاکم نگه دارند و خود را از ذلت و تحقیری حفظ کنند، زمینه خوشبختی و کامیابی دائمی خویش را فراهم می‌کنند.

رادیو همدان در راستای رسیدن به اهداف رسانه ای خود اقدام به پخش برنامه ای با عنوان جوانان سلام کرده است.در این برنامه رادیویی مخاطبان اصلی جوانان هستند و با طرح موضوعات مختلف در مورد جوانان و مسایل پیش روی  آنان در جذب مخاطبان جوان تلاش می کند.

Loading the player...
عوامل تولید:

                                         

                                                              تهیه کننده:خانم احمد وند-خانم طالبی

                                                        نویسنده: خانم عباسی آذر

                                                 گوینده: خانم احمدی خو-آقای سماواتی

                                                 گزارشگر: خانم خاقانی-آقای ایلخانی

تاریخ تولید: 1395


جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام در برنامه جوانان سلام آثار شهید مطهری رو... سارا ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ ۱۶:۴۱
مشکلات جوانان امروز اشتغال و ازدواج است دربرنامه... علی ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۰۸:۴۸

علی
مشکلات جوانان امروز اشتغال و ازدواج است دربرنامه جوانان سلام به این موضوعات بیشتر بپردازید .با تشکر
پست شده در ۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۰۸:۴۸
سارا
سلام در برنامه جوانان سلام آثار شهید مطهری رو بیشتر معرفی کنید مخصوصا کتاب تعلیم و تربیت در اسلام که از آثار مهم ایشان است و درباره تربیت جوانان مطلب داره
پست شده در ۱۳۹۵/۱۲/۱۵ ۱۶:۴۱